0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките - 3!
« Отговор #280 -: Май 07, 2014, 14:42:33 pm »
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета!Моля да изкажете мнение ако имате някакви наблюдения върху въпросната количка:
http://www.dundio.com/kombinirani/adbor-marsel-sport-3-111a.html&filter=MANUFFUNAM=Adbor=272=%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%98%D0%97%D0%92%D0%9E%D0%94%D0%98%D0%A2%D0%95%D0%9B%D0%98
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #281 -: Май 07, 2014, 14:49:49 pm »
Ето го Матрикс, да се ориентирате как изглежда като кошница за кола. Аз също си мисля, че е супер вариант това.

В кошницата никакви проблеми нямах, виж като порасна започна с магариите - Не искам в стола, не искам вързана. Един път в заведение обядваха полицаи, спрях при тях и започнах да говоря на София - Ела, да ти кажат полицаите къде е мястото на детето в колата. Полицаите като чуха, веднага разбраха за какво става въпрос и ми помогнаха със сериозна лекция. От тогава сама се качва и казва - Вържи ме, че е опасно и може да ни глобят  :lol:
Това е едно от нещата, с които компромис не правя! Няма не искам  :wink:

Re: Количките - 3!
« Отговор #282 -: Май 07, 2014, 15:57:12 pm »
И аз затова се спрях на този комбиниран кош 2 в 1  , колкото по-малко части толкова по-добре  :lol:

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #283 -: Май 07, 2014, 16:07:17 pm »
Някъде съм чела, но не помня къде, че Матрикс коша много бързо става малък за бебето. Не съм го ползвала и нямам идея така ли е. Столчетата на Макси кози 0-13кг имат допълнителна подложка, която обира ъгъла под кръста на бебето. Моето дете от самото начало се вози в столче за кола и никога не сме правили компромис. Качва се в колата и казва: "предпазните колани, за да сме в безопасност"  :lol: /от Дора Изследователката е това/. Имам доста познати, които возят децата си без столчета или пък в столче, но без да закопчават коланите. За мен това е безотговорно и винаги намирам повод да им го кажа, но...
     
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #284 -: Май 07, 2014, 16:58:26 pm »
Аз пък мислех, че макси козито е най-маломерната кошница за кола. Синът ми не се събираше на 8 м.в нея и добре, че вече можеш да седи, та го преместихме в столче от следващата категория.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #285 -: Май 07, 2014, 22:19:54 pm »
И аз срещнах подобни мнения за размера на коша матрикс, но съм склонна да ги подложа на съмнение. Просто напоследък около мен има много бременни и майки, които просто държат да имат много широк кош, че да не му било тясно на бебето и да се въртяло вътре спокойно. Уважавам мнението на всеки да си гледа детето както иска, но аз съвсем не държа да имам широк кош, даже по-скоро и аз като Надеж искам по-малко части ;) Този кош не мисля да го ползвам безкрайно, ясно е че ще умалее в един момент, но за мен това е ОК. Имам приятелка с Jane с матрикс коша и тя също е страшно доволна, виждала съм бебето в него и не ми се вижда да му е тясно....т.ч. бих подложила "тясната" му страна на съмнение през призмата на личното мнение ;)
Още веднъж благодаря на момичетата, които споделиха опита си с коша и за коланите :)
Едно последно въпросче - в някакъв сайт за колички пишеше, че има нещо като "матраче" за него и може да се ползва за легълце (при пътуване в хотел например, за да не се носи кошарата докато е малко...). Предполагам е точно за да покрие коланите и да си е чисто легло.... някой виждал ли е това нещо, ползвал ли го е?  :ask:
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #286 -: Май 08, 2014, 09:54:28 am »
Има малка "постелка", мекичка, перяща се, коланите са под нея. Щерката спи върху това, и една пелена да имитира чаршаф (за успокоение на моята съвест, не за друго). Това си е към коша, не се купува отделно:-)
Re: Количките - 3!
« Отговор #287 -: Май 08, 2014, 11:27:21 am »
Кошът за кола от снимката е много хубаво полегнал.
Това имах предвид като казах, че столчето на Graco е в доста изправена позиция.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #288 -: Май 08, 2014, 11:30:17 am »
Nadine, мерси :)

А момичета, вие кога купихте/мислите да купувате количките? Моят мъж още ме игнорира като му приказвам по темата и ми се кара, че има време, а аз само си уплътнявам лежането вкъщи със зяпане на сайтове :) Дори не съм го карала да ходим да гледаме на живо - ей така искам да си изградя мнение горе-долу като отидем да не съм като индианец ;)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #289 -: Май 08, 2014, 13:46:47 pm »
Моята я купихме, когато бях в петия месец. Не съм се чудила дълго. Мини ми я препоръча и съм много доволна. Още вози госпожицата, а ако издържи и други бебета.
С Jané няма как да сбъркаш(според мен).

Re: Количките - 3!
« Отговор #290 -: Май 10, 2014, 16:22:44 pm »
Ние бяхме с количка Jane slalom pro с кош Matrix, по удобна количка не съм пробвала, Божидара и до днес ползва в колата коша, а в количката съм я возила нея и братовчед и един до друг, толкова е широка. Сега се надявам да е полезна на друго дете толкова колкото и на нас. Ако някой има интерес да ми пише!


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Количките - 3!
« Отговор #291 -: Май 10, 2014, 19:04:16 pm »
Тази седмица купих количката.
Мисля, че няма значение кога стига да си наясно коя точно искаш  :wink:

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #292 -: Май 10, 2014, 20:22:17 pm »
Надеж, честита количка :) Да си я ползвате със здраве и кеф! ;)

Аз се ровех в интернет за нещо дето няма нищо общо с бебешки стоки, ама нали Google е шпион и ме е разконспирирал отдавна какви ги мисля, та само сайтове с бебешки стоки ми изкарва  :lol:

Та попаднах на един сайт, дето е на някаква марка столчета за кола, обаче има доста информация за видове столчета, за безопасност и краш тестове - обща полезна информация, та да го споделя в случай, че на някого му е интересно ;)
http://www.besafe.bg/
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #293 -: Май 10, 2014, 20:37:15 pm »
Ние бяхме с количка Jane slalom pro с кош Matrix, по удобна количка не съм пробвала, Божидара и до днес ползва в колата коша, а в количката съм я возила нея и братовчед и един до друг, толкова е широка. Сега се надявам да е полезна на друго дете толкова колкото и на нас. Ако някой има интерес да ми пише!

Искаш да кажеш, че дете на 3 и половина все още се вози безопасно в столче за кола 0-13кг? Не се заяждам, само ми стана любопитно.
     
Re: Количките - 3!
« Отговор #294 -: Май 10, 2014, 21:13:54 pm »
Ние бяхме с количка Jane slalom pro с кош Matrix, по удобна количка не съм пробвала, Божидара и до днес ползва в колата коша, а в количката съм я возила нея и братовчед и един до друг, толкова е широка. Сега се надявам да е полезна на друго дете толкова колкото и на нас. Ако някой има интерес да ми пише!

Искаш да кажеш, че дете на 3 и половина все още се вози безопасно в столче за кола 0-13кг? Не се заяждам, само ми стана любопитно.

                 Дъщеря ми няма 13 кг., ако това те устройва като отговор...


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #295 -: Май 10, 2014, 21:41:33 pm »
А как се събира на дължина?

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #296 -: Май 10, 2014, 21:44:29 pm »
Ние бяхме с количка Jane slalom pro с кош Matrix, по удобна количка не съм пробвала, Божидара и до днес ползва в колата коша, а в количката съм я возила нея и братовчед и един до друг, толкова е широка. Сега се надявам да е полезна на друго дете толкова колкото и на нас. Ако някой има интерес да ми пише!

Искаш да кажеш, че дете на 3 и половина все още се вози безопасно в столче за кола 0-13кг? Не се заяждам, само ми стана любопитно.

                 Дъщеря ми няма 13 кг., ако това те устройва като отговор...

Предполагам, обаче, че е доста над 80-86см, нали  :wink:. При столчетата за кола не се гледат само килограмите, важен е и ръста на детето. Но щом си убедена, че в това столче е в безопастност...
     
Re: Количките - 3!
« Отговор #297 -: Май 10, 2014, 22:23:08 pm »
Не ми се обясняваше, но ще ти кажа, колата е на баща ми ползвам я само да закарам Божидара до градината, която на 2 км. от нас в квартала, при това 2 пъти седмично, плюс това точно този кош в момента и е добре и не бих я возила в стол в който мога да я застраша по какъв и да е начин. Ако искате да я снимам за да се успокоите?
« Последна редакция: Май 10, 2014, 22:28:22 pm от Йоанна (speranza sempre) »


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #298 -: Май 11, 2014, 01:47:19 am »
Йоанна, ние просто от любопитство питаме, защото си споделила. Иначе си имаш глава на раменете и детето си е твое.

Със здраве!

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #299 -: Май 11, 2014, 06:36:19 am »
Йоанна, ние просто от любопитство питаме, защото си споделила. Иначе си имаш глава на раменете и детето си е твое.

Със здраве!

Точно!