0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #740 -: Декември 04, 2007, 20:40:55 pm »
Докторе, обривчето на рамото на детето се увеличава, вероятно е микроспория, утре ще искам направление за кожен, но какво ще ми препорръчате вие като лечение? Мисля, че и на мойта китка се появи подозрителна пъпчица, която сърби...надявам се да не е това....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #741 -: Декември 05, 2007, 00:45:30 am »
Дактарин или Ламизил са добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #742 -: Декември 05, 2007, 12:05:29 pm »
Нужно е да направите:
*ДТаК, Полио, Хиб
*Превенар
*Хеп Б, Хеп А
*Менингококова тип С, ако се търгува в Бг.
*ММР
"Пентаксим" е добър избор за ДТаК+Полио+Хиб.Всичко в една спринцовка, и със схема 2,4,6 м + реваксинация->>12-15 месечна възраст.
ММР-> "Приорикс".

Благодаря. :) И всички се бият според имунизационния календар на БГ. А тези, които не влизат в задължителния кога трябва да се бият?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #743 -: Декември 05, 2007, 12:34:56 pm »
Всички са от задължителния календар.
Хеп А се поставя след навършени 12м възраст.
Менингококова тип С след 6 м възраст.
С "Превенар" се започва от 2 месец.
Хеп Б се поставя на около 20-ина дена възраст, или непосредствено след раждането, ако майката е носител на Австралийски антиген.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #744 -: Декември 05, 2007, 13:05:49 pm »
 Здравейте!  Предстои ни 2-ри прием на противохепатитната ваксина (навършени 4 месеца заради продължителния иктер и след излекуване на уроинфекцията)Кога да бъде третия прием?
 Започваме и Пентаксим. Кога трябва да бъде поставена ваксината Пентаксим и кога реваксинацията в нашия случай? Бихте ли ми ги написали по месеци? Благодаря.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #745 -: Декември 05, 2007, 13:16:27 pm »
Момичета, моля ви да спазвате формата на консултативните теми - само въпроси към д-р Бърди и отговори.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #746 -: Декември 05, 2007, 13:42:16 pm »
Здравейте д-р Birdie, утре ни предстои ваксина НВ ,но от няколко дни Диди ми е с разтройство. Преди 2 седмици започнох да я захранвам първо дадох картоф(с кърма)след  5 дни добавих морков пак 5 дни и Диди се запече не беше акала 4 дни .Педиатърката ми каза да дам тиква или тиквички и после добавих към картофа тиквичка. След втория ден обаче през деня ака 10 пъти,а през ноща още 4. Спрях захранването оставих я 5 дни на кърма ,намали изхожданията до 6-7 ,но се притеснявам за ваксината ,да я слагаме ли? Също съм объркана и за захранването въвеждах бавно и по малко и сега се чудя как да процедирам по-нататък.Водих я при педиатърката ,каза,че нищо и няма сигурно е от зъби ,което ми звучи несериозно.Видимо е добре много е жизнена, и ни каза да и давам Ентерол (не съм го дала,купих Лечебна Хумана )и мисля да заместя някое кърмене,но преди да я дам ви моля и за вашето мнение.Да добавя ,че е на 6мес.и10 дни
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #747 -: Декември 05, 2007, 15:24:14 pm »
Здравейте, въпросът ми е следния - възможно ли е да останат белези от пъпчици от претопляне - такива са според педиатърката? Имам син на 1 месец, от около седмица се появиха пъпчици по бузките и челцето, които са твърди, а някои и с бели твърди връхчета. На една от тях беличкото падна след няколко дни и остана малка дупчица. Имам по-голям син на 5 год, който имаше същият проблем и му останаха белези по бузките - малки дупчици. Някога ми казаха да ги мажа с Елоком, после и Тридерм, макар че щели да минат сами...но те не минаваха в продължение на месец. Опасявам се и сега да не се случи същото. Дали не е от АМ - Фризо? Благодаря много за отговора ви.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #748 -: Декември 05, 2007, 17:09:26 pm »
Здравейте докторе  :)
Мина консултацията на Боян. Ето как наддава:
Роден     3700 и 52см
на 19 дни 4210
на 40 дни 5100 и 55,5см, обиколка на глава 38, обиколка на гърди 39,5
Това наддаване добро ли е и да продължавам ли да цедя малки количества преди храна? Пенести изпражнения все още има, но ми се струват по малко от преди, не знам дали си въобразявам.

Не знам дали си спомняте но по едно време той имаше сополи, от онези задни, които не се виждат. Слагах му Ксилометазолин и Тобрекс около седмица, сополите изчезнаха, но остана едно хриптене в носа, което понякога го няма, но рядко.  Когато си поема въздух там където свършва вратлето доста се вдлъбва не знам дали изобщо успях нещо да обясняЗа това тя му изписа други капки - Коларгол, за да не се мъчи като диша.
На въпроса ми дали да пусна посявка на носен секрет каза Ами добре пусни му :?
Щях да я пусна още днес тази посявка, но от лабораторията казаха, че било най-добре да се вземе сутрин, за това ще го направя утре.
Да давам ли тези капки докато излезе посявката или да чакам?

Пъпките по лицето доста добре се повлияват от кремчето на Адерма, което най-сетне намерих. Когато го намажа забелязвам че червенината става по-силна, но после се успокоява, предполагам това е нормално?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #749 -: Декември 05, 2007, 18:04:11 pm »
Здравейте!  Предстои ни 2-ри прием на противохепатитната ваксина (навършени 4 месеца заради продължителния иктер и след излекуване на уроинфекцията)Кога да бъде третия прием?
 Започваме и Пентаксим. Кога трябва да бъде поставена ваксината Пентаксим и кога реваксинацията в нашия случай? Бихте ли ми ги написали по месеци? Благодаря.
3та доза Хеп Б трябва да е на минимум 2 месеца от втората и на минимум 4м от първата доза.
Пентаксим- 4,6,8 и реваксинация 15 месец.

Изчезна ли иктера след оправянето на уроинфекцията??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #750 -: Декември 05, 2007, 18:07:48 pm »
Здравейте д-р Birdie, утре ни предстои ваксина НВ ,но от няколко дни Диди ми е с разтройство. Преди 2 седмици започнох да я захранвам първо дадох картоф(с кърма)след  5 дни добавих морков пак 5 дни и Диди се запече не беше акала 4 дни .Педиатърката ми каза да дам тиква или тиквички и после добавих към картофа тиквичка. След втория ден обаче през деня ака 10 пъти,а през ноща още 4. Спрях захранването оставих я 5 дни на кърма ,намали изхожданията до 6-7 ,но се притеснявам за ваксината ,да я слагаме ли? Също съм объркана и за захранването въвеждах бавно и по малко и сега се чудя как да процедирам по-нататък.Водих я при педиатърката ,каза,че нищо и няма сигурно е от зъби ,което ми звучи несериозно.Видимо е добре много е жизнена, и ни каза да и давам Ентерол (не съм го дала,купих Лечебна Хумана )и мисля да заместя някое кърмене,но преди да я дам ви моля и за вашето мнение.Да добавя ,че е на 6мес.и10 дни
Може да сложите ваксината,ако няма чревна инфекция.
Може също да давате само кърма за 4-5 дена, след което да започнете отново захранване, но с плод в 16-17-18 (с кърмене след това).

Вашият случай нагледно показва защо НЕ СЕ захранва първо със зеленчуци. И до какво води това. Естествено да заменяте кърмене с АМ е безумие. Нищо по-добро от кърменето.
Зъбките нямат НИЩО общо в цялата история.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #751 -: Декември 05, 2007, 18:09:32 pm »
Здравейте, въпросът ми е следния - възможно ли е да останат белези от пъпчици от претопляне - такива са според педиатърката? Имам син на 1 месец, от около седмица се появиха пъпчици по бузките и челцето, които са твърди, а някои и с бели твърди връхчета. На една от тях беличкото падна след няколко дни и остана малка дупчица. Имам по-голям син на 5 год, който имаше същият проблем и му останаха белези по бузките - малки дупчици. Някога ми казаха да ги мажа с Елоком, после и Тридерм, макар че щели да минат сами...но те не минаваха в продължение на месец. Опасявам се и сега да не се случи същото. Дали не е от АМ - Фризо? Благодаря много за отговора ви.
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #752 -: Декември 05, 2007, 18:12:35 pm »
Здравейте докторе  :)
Мина консултацията на Боян. Ето как наддава:
Роден     3700 и 52см
на 19 дни 4210
на 40 дни 5100 и 55,5см, обиколка на глава 38, обиколка на гърди 39,5
Това наддаване добро ли е и да продължавам ли да цедя малки количества преди храна? Пенести изпражнения все още има, но ми се струват по малко от преди, не знам дали си въобразявам.

Не знам дали си спомняте но по едно време той имаше сополи, от онези задни, които не се виждат. Слагах му Ксилометазолин и Тобрекс около седмица, сополите изчезнаха, но остана едно хриптене в носа, което понякога го няма, но рядко.  Когато си поема въздух там където свършва вратлето доста се вдлъбва не знам дали изобщо успях нещо да обясняЗа това тя му изписа други капки - Коларгол, за да не се мъчи като диша.
На въпроса ми дали да пусна посявка на носен секрет каза Ами добре пусни му :?
Щях да я пусна още днес тази посявка, но от лабораторията казаха, че било най-добре да се вземе сутрин, за това ще го направя утре.
Да давам ли тези капки докато излезе посявката или да чакам?

Пъпките по лицето доста добре се повлияват от кремчето на Адерма, което най-сетне намерих. Когато го намажа забелязвам че червенината става по-силна, но после се успокоява, предполагам това е нормално?
Продължете още няколко седмици с "цеденето". Резултата ще е още по-добър.
По-добре да изчакате секрета и да не слагате тези "капки за нос".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #753 -: Декември 05, 2007, 18:49:54 pm »
Здравейте д-р Birdie, утре ни предстои ваксина НВ ,но от няколко дни Диди ми е с разтройство. Преди 2 седмици започнох да я захранвам първо дадох картоф(с кърма)след  5 дни добавих морков пак 5 дни и Диди се запече не беше акала 4 дни .Педиатърката ми каза да дам тиква или тиквички и после добавих към картофа тиквичка. След втория ден обаче през деня ака 10 пъти,а през ноща още 4. Спрях захранването оставих я 5 дни на кърма ,намали изхожданията до 6-7 ,но се притеснявам за ваксината ,да я слагаме ли? Също съм объркана и за захранването въвеждах бавно и по малко и сега се чудя как да процедирам по-нататък.Водих я при педиатърката ,каза,че нищо и няма сигурно е от зъби ,което ми звучи несериозно.Видимо е добре много е жизнена, и ни каза да и давам Ентерол (не съм го дала,купих Лечебна Хумана )и мисля да заместя някое кърмене,но преди да я дам ви моля и за вашето мнение.Да добавя ,че е на 6мес.и10 дни
Може да сложите ваксината,ако няма чревна инфекция.
Може също да давате само кърма за 4-5 дена, след което да започнете отново захранване, но с плод в 16-17-18 (с кърмене след това).

Вашият случай нагледно показва защо НЕ СЕ захранва първо със зеленчуци. И до какво води това. Естествено да заменяте кърмене с АМ е безумие. Нищо по-добро от кърменето.
Зъбките нямат НИЩО общо в цялата история.
                                                                                            Благодаря за бързия отговор,добре ,че Ви има!!!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #754 -: Декември 05, 2007, 20:12:16 pm »
Здравейте!  Предстои ни 2-ри прием на противохепатитната ваксина (навършени 4 месеца заради продължителния иктер и след излекуване на уроинфекцията)Кога да бъде третия прием?
 Започваме и Пентаксим. Кога трябва да бъде поставена ваксината Пентаксим и кога реваксинацията в нашия случай? Бихте ли ми ги написали по месеци? Благодаря.
3та доза Хеп Б трябва да е на минимум 2 месеца от втората и на минимум 4м от първата доза.
Пентаксим- 4,6,8 и реваксинация 15 месец.

Изчезна ли иктера след оправянето на уроинфекцията??

 Иктерът отдавна го няма, но сега лекуваме тази уроинфекция. Очакваме след лечението с Панцеф да изчезне тази Е.коли.
 Изобщо.... нямам думи, тотално разочарована съм от т.нар. специалисти... лекарства се изписват без диагноза... лекарствата раздвижват чернодробните проби... че пак лекарства...че пък можело хепатит да е... пък наи-сетне ще се изследваме... и цъфват високи ИгГ- ама от мен ли са предадени, детето боледувало ли е, и тая уроинфекция причина ли е за иктера, впоследствие ли се е появила- досиетата х стана работата- въпроси, въпроси... и предположения. Детето беше на 27 дни, когато започнахме всичко... Сега е на 4 месеца... Ако изследванията бяха пуснати още в 1-вия месец- нещата щяха да са по-ясни, но..уви...
 Това което силно се надявам, е тези анти ЦМВ ИгГ и антиварицела зостервирус ИГг да са предадени от мен, а причина за по- продължителния иктер да е уроинфекцията, макар и късно открита. Благодаря , че се интересувате.
 И понеже сте написали Пентаксим- 4-ти месец- може ли заедно с противохепатитната в един ден?
« Последна редакция: Декември 05, 2007, 20:15:05 pm от antoanetastat »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #755 -: Декември 05, 2007, 20:20:51 pm »
Не трябва да имате никакво съмнение в следните неща:

*инфекция от всякакъв вид може, и е, причина за пролонгиран иктер.
*пролонгиран иктер от самосебе си може да е причина за повишаване на чернодробните ензими. И инфекция->също.
*не може да имате точна преценка за ТОРЧ групата инфекции при бременна,ако няма контрола през бременността. За това,дали детето е болно от някоя от тези инфекции обаче след раждането (неонатален период), може, и има, точни критерии за оценка. Инфекция от тази група, пак може да е причина за пролонгиран иктер.

Може да ги поставите в един ден.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #756 -: Декември 05, 2007, 20:21:42 pm »
Докторе, "балонирането", т.е. събирането на урина м/у кожичката и пениса на Цветомир продължава вече втора седмица. :( Колко време мога да се надявам още, че ще се оправи от само себе си? Кога и каква помощ трябва да потърся? Притеснява ме да не стане някоя инфекция, защото положението определено не е нормално. :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #757 -: Декември 05, 2007, 20:23:30 pm »
Може да заведете да го види детски хирург... .
Не може да се оправи това за толкова кратко време-всеки път като уринира, урина влиза назад и "издува" кожичката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #758 -: Декември 05, 2007, 20:26:53 pm »
Може да заведете да го види детски хирург... .
Страх ме е на кого ще попадна :(, след като самият проблем е създаден от "педиатър". Значи мога да изчакам още?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #759 -: Декември 05, 2007, 21:43:21 pm »
Да, може... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.