0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #720 -: Декември 04, 2007, 10:31:21 am »
Здравейте Докторе,

Снощи забелязах обрив по коремчето гърдите и малко по личицето на Цвети. Пъпки не се виждат - по скоро са червени петна. Какво е това според вас и има ли нужда да ходим на лекар? Ето снимка http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4637280

Предварително благодаря!
Дрешки,дрешки,дрешки-мъхести и много много топли.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #721 -: Декември 04, 2007, 10:43:47 am »
Благодаря!!
Петоплила съм я - наложи се да я изведа вчера и съм я навлякла много :?.

Ситни пъпчици по лицето (бузките са грапави, иначе не се забелязват пъпки), които се появяват и изчезват за ден два пак ли са от претопляне?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #722 -: Декември 04, 2007, 10:47:54 am »
Намажете там с хидратантен крем...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #723 -: Декември 04, 2007, 10:58:40 am »
Лейди 11, мерси за съветите. С какъв антимикоцид? Вет. лекарка каза да миеме с доместос и като изсъхне да пускаме котките, ще даде и някакъв разтвор да дезинфекцираме мебелите. Иначе и ние нямаме много контакт, дрехите с които се гушкат котките се свалят като се гушка детето...ама все пак не може пълна изолация, седнеш някъде,те ти минат през краката, все пак е апартамент... Сега те ще са в кухнята и коридора, а за нас е хола и спалнята, в която по-принцип не са влизали, ама ние не ме си събували чехлите...Та ще има сега едно чистене , гладене, но няма как. Сега лекуваме котето с ваксина и имуностимулатори(витамини) Тази ваксина иначе се слага 1ъж годишно като превенция, така ли ?
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #724 -: Декември 04, 2007, 11:00:36 am »
благодаря ви засега спрях камфора за6тото кожата мн изсахна и по4на да се бели на места-да се надяваме до няколко месеца са из4езнат да ви попитам дрго какво мислите за stol4eto за кола на "maxi-cosi" така колкото доктори толкова и мнения едни казват няма проблем"детето може да седи няколко h podred w stol4eto" други -"не пове4е от 2h da se polzwa" т.н. ,разбира се не говорим да го ползваме и като легло в ка6ти ,а само за наван

ето вижте това :
Aucune étude scientifique sérieuse ne prouve à ce jour que la position non allongée du bébé peut avoir une incidence néfaste pour sa santé.

La société MAXI-COSI est également du même avis. Son représentant a précisé lors de son audition que les sièges multifonctions sont utilisés depuis 20 ans aux Etats-Unis sans que l’usage de ces dispositifs ait eu des conséquences néfastes pour la santé des nourrissons. Il est indiqué dans une brochure de présentation des produits " MAXI-COSI " : " L’usage normal d’un MAXI-COSI ne provoque pas de déformations posturales ou corporelles chez les enfants. C’est l’opinion du Groupe de Travail d’Orthopédie Infantile de la N.O.V (Association Néerlandaise des Orthopédistes). Dans la pratique de l’hôpital Universitaire d’Amsterdam (V.U), il n’existe pas d’exemples de patients ou de publications connues montrant que l’usage d’un Maxi-Cosi puisse provoquer des déformations chez les bébés. "
ето тук от тук го извадих далго е това е саита на  комиосията в за6тита на потребителя http://www.securiteconso.org/article364.html
исками се да 4уя и ва6ето мнение ,благодаря ви ...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #725 -: Декември 04, 2007, 11:12:00 am »
Ами аз това твърдя откакто съм се появил из тези форуми:

"Aucune étude scientifique sérieuse ne prouve à ce jour que la position non allongée du bébé peut avoir une incidence néfaste pour sa santé."

И пиша, и пиша, и разни Чавдаровци с плам и боен заряд пишат ли пишат глупости... .
Разбира се че няма никакъв проблем да оставяте бебето да седи от която и възраст да е. "Седи"-в столче за кола, подпряно, "заклещено"... съобразно възрастта му.
Разбира се че може да оставяте детето с часове в тези столчета и у дома, и през деня. Какво по-добро и срещу рефлукс?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #726 -: Декември 04, 2007, 11:20:32 am »
благодаря ви много успокоих се ,ние о6те не сме го ползвали(zaradi takiwa 4awdarowci  :lol:) ,но като излизамe някои пат ми се сабират по 4-5 h maksimum по магазините, а сега6ната ми коли4ка е по- тежка и от мене  :lol:и 6те я сменям с много по лек модел ,на която само maxi-cosi moje da se fiksira (та се двуомях ,но това е друга тема) Благодаря ви за експресният отговор :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #727 -: Декември 04, 2007, 11:24:33 am »
Мисля е добре да оставите детето, да спрете с аспирацийте и само от време на време на слагате Олинт 0.05%.
Благодаря! :oops:
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #728 -: Декември 04, 2007, 11:36:54 am »
Да я лекувате-питайте Пифчето колко се мъчиха с Дани... Пифче, къде си? :)
Изберете АБ и я лекувайте.
Здравейте,
Дани стана на 1 г. и 2 мес. и вече сме в другата група на подфорума... :D :lol:
Много искам да разкажа за нашите перипетии с Мораксела, но дано да не досадя на мамите.
Дани беше на 3 месеца, когато започнаха да му се появават много пъпки по лицето, и само по лицето.Просто заспиваше с гладка кожа /той е рус и бял/ и се събуждаше пламнал в пъпки.
Водих го при всички специалисти, опитваха си техните методи на лечение и като не се повлияваше ми казваха че ще го израсте.
Не можех да се примиря с това и все търсих още и още мнения и съвети.
И така в някой момент включих и Бърди в тази сложна ситуация и го зиливах със снимки, мазила, които ползваме и обяснения за околната среда на Дани.
Той беше единственият, който не се отказа от нашия случай, не ми каза да чакам да го израсте и че бил много бял и чувствителен..и т.н.
Едно от нещата които след 3 мес. разследавне с Бърди направихме е да му пуснем гърлен и носен секрет. Носния беше чист, но гърления показа наличие на Мораксела Катаралис. Тогава за първи път я чувах, но днес мога научен труд да ви напиша за нея.
Нашата лична лекарка каза, че Мораксела се срещала често и не е нужно да се лекува.
Бърди ми прати разни неща да чета и също каза че трябва да излекуваме по антибиограмата гърлото. Пак по негов съвет тествахме всички които сме в контакт с детето и се оказа че майка ми също трябва да пие антибиотик.
Реших да дам на 6 мес. си бебе за първи път антибиотик, въпреки че имаше "само" пъпки, нищо друго, той си беше здраво бебе. /пу-пу/.
Бърди ми дозира антибиотика /което хич не е лесна работа, като гледах сметките му на мейла си....половин страница направо висша математика/. Избрахме да е Цефзил.
Дани го пи 3 дни и направих ново изследавне, без да спирам да му го давам, естествено. Десет или 11 дни беше целия курс и след 2 дни пак направихме изследване.
Няма да ви казвам колко бяхме доволни вкъщи. Не само защото Дани беше с абсолютно чисто лице вече 10 дни , но и резултатите показаха че не се изолира Мораксела.
УРА!
И дружно с Бърди се поздравихме.
От тогава той все ми повтаря да сваля лупите, и да не гледам Дани под микроскоп за пъпки.И е прав. Търсихме причината, намерихме я, излекувахме го. Точка.
Ако не беше Бърди не знам аз до кога щях да се боря и дали нямаше да се откажа някъде по трасето и да чакам Дани да стане на 20 г. ,та "белким" го израсте проблема.
Благодаря на всички, които ме изчетоха.
Дано съм била полезна на мамите, които имат подобен проблем.
Съвета ми е - сменете лабораториите, тествайте се всички вкъщи и...слушайте Бърди.
Мен и Дани ни е лекувал и подкрепял винаги. Винаги успешно.
Бъдете здрави!
За Бърди.....
Моята Вселена се казва Дани

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #729 -: Декември 04, 2007, 12:13:28 pm »
благодаря ви много успокоих се ,ние о6те не сме го ползвали(zaradi takiwa 4awdarowci  :lol:) ,но като излизамe някои пат ми се сабират по 4-5 h maksimum по магазините, а сега6ната ми коли4ка е по- тежка и от мене  :lol:и 6те я сменям с много по лек модел ,на която само maxi-cosi moje da se fiksira (та се двуомях ,но това е друга тема) Благодаря ви за експресният отговор :D
Ами виждате- и французите го пишат ясно.
Ако беше вредно да се седи, човек никога не би се научил да седи.
Освен това, тези столчета са анатомични-детето не седи само, а е подпряно-тоест, полулегнало. Така се и преразпределя тежестта. Опитайте се Вие да седите с и без добра и удобна облегалка. С удобна, веднага се облекчава седежа.

За никакви "увреждания" на кръста и реч не може да става... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #730 -: Декември 04, 2007, 12:14:30 pm »
Пифче,

Благодаря за включването и добрите думи. Задължен... . :)
Целувки за Дани... и успехи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #731 -: Декември 04, 2007, 14:15:28 pm »
Докторе, вече няма слуз в акото. Явно наистина е било от фурмите. Нашите среднощни купони доведоха до промяна в режима на ядене :?. Сега ядем: 11ч.,15ч.,19ч.,23ч.,3ч. (през нощта). Това добре ли е за детето? Не мога и не мога да го накарам да яде рано сутрин, а не това ядене късно през нощта :(.
По-добре ли е така?
Той се чувства отлично. Може ли да остане така?
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #732 -: Декември 04, 2007, 14:41:39 pm »
благодаря ви много успокоих се ,ние о6те не сме го ползвали(zaradi takiwa 4awdarowci  :lol:) ,но като излизамe някои пат ми се сабират по 4-5 h maksimum по магазините, а сега6ната ми коли4ка е по- тежка и от мене  :lol:и 6те я сменям с много по лек модел ,на която само maxi-cosi moje da se fiksira (та се двуомях ,но това е друга тема) Благодаря ви за експресният отговор :D
Ами виждате- и французите го пишат ясно.
Ако беше вредно да се седи, човек никога не би се научил да седи.
Освен това, тези столчета са анатомични-детето не седи само, а е подпряно-тоест, полулегнало. Така се и преразпределя тежестта. Опитайте се Вие да седите с и без добра и удобна облегалка. С удобна, веднага се облекчава седежа.

За никакви "увреждания" на кръста и реч не може да става... .
Много ,много благодаря за вклу4ването ,знаех си аз ,но исках и ва6ето мнение :D :D :D
лек ден от нас  :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #733 -: Декември 04, 2007, 15:28:38 pm »
Докторе, вече няма слуз в акото. Явно наистина е било от фурмите. Нашите среднощни купони доведоха до промяна в режима на ядене :?. Сега ядем: 11ч.,15ч.,19ч.,23ч.,3ч. (през нощта). Това добре ли е за детето? Не мога и не мога да го накарам да яде рано сутрин, а не това ядене късно през нощта :(.
По-добре ли е така?
Той се чувства отлично. Може ли да остане така?
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #734 -: Декември 04, 2007, 15:38:37 pm »
благодаря ви много успокоих се ,ние о6те не сме го ползвали(zaradi takiwa 4awdarowci  :lol:) ,но като излизамe някои пат ми се сабират по 4-5 h maksimum по магазините, а сега6ната ми коли4ка е по- тежка и от мене  :lol:и 6те я сменям с много по лек модел ,на която само maxi-cosi moje da se fiksira (та се двуомях ,но това е друга тема) Благодаря ви за експресният отговор :D
Ами виждате- и французите го пишат ясно.
Ако беше вредно да се седи, човек никога не би се научил да седи.
Освен това, тези столчета са анатомични-детето не седи само, а е подпряно-тоест, полулегнало. Така се и преразпределя тежестта. Опитайте се Вие да седите с и без добра и удобна облегалка. С удобна, веднага се облекчава седежа.

За никакви "увреждания" на кръста и реч не може да става... .
Много ,много благодаря за вклу4ването ,знаех си аз ,но исках и ва6ето мнение :D :D :D
лек ден от нас  :D
За това, а и за много други напълно обективни обяснения от моя страна, насочени срещу безумни "съвети" от ортопеди, специалисти по ДЦП и т.н. хора честно казано, извън специалността, ми забраняваха да пиша (на "другото място"), обиждаха ме (и лично и професионално) и стигнахме до там да мога да пиша само в една тема.

"Не ми пука за миналото"- Пиаф.
Но съм прав, а това е важното.
Пазете си децата-гледайте с "пет очи".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #735 -: Декември 04, 2007, 16:02:19 pm »
Аз този път да разкажа. Снощи трябваше баба му да го гледа Цветомир. Добре подкована от соц.педиатри и с безкрайно обоснованите аргументи: "Водичка трябва да се пие!", "Всяко  живо същество иска вода!", "Ще се обезводни това дете, защото може сега кърмата да ти е по-гъста и той да е жаден!" любимата ни баба съвестно изварила водичка и се опитала да я даде на Малчо. Ама то шило в торба стои ли?! :lol:Само за няколко секунди успял да повърне, окъпе себе си и нея и половината легло, да изпадне в истеричен писъчен рев и да я докара почти до лудост баба си. Пристига тя, буди ме и реве: "Ама той защо не иска?!"...Паднах от смях! :lol:
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #736 -: Декември 04, 2007, 16:19:32 pm »
ох лан разсмя ме  :lol:,хубо 4е не е  сложила захар ,за да я пропие :lol:
ама тя сигурно се е 6а6нала като е поварнал и не е посмяла да прави други експерименти
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #737 -: Декември 04, 2007, 16:27:58 pm »
ох лан разсмя ме  :lol:,хубо 4е не е  сложила захар ,за да я пропие :lol:
Аааа сложила тя, както си "трябва", просто Малчо отказва всякакви биберони, а пък нещо си дето не е кърма да му натикаш в устата го приема като лична обида! :lol: Важното е, че за напред бабата обеща да ме слуша и да не експериментира с детето. Да видим!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #738 -: Декември 04, 2007, 16:55:28 pm »
Регистрирах се и задавам въпросът си отново. :)
Здравей Birdie.  :)
Предстои ми второ раждане и естествено втори път ваксинации по ред. Бих искала още от сега да се информиран за ваксините, които евентуално мога да заменя от задължителните с по-добри. Вече съм по прочела доста неща от темите ти и знам, че като почна с един вид ваксина е хубаво и с такава да завърша. И понеже има доста неща,които пропуснах с първото си дете бих искала сега да съм предварително уведомена и подготвена.
Благодаря предварително. :balk_48:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #739 -: Декември 04, 2007, 17:47:21 pm »
Нужно е да направите:

*ДТаК, Полио, Хиб
*Превенар
*Хеп Б, Хеп А
*Менингококова тип С, ако се търгува в Бг.
*ММР

"Пентаксим" е добър избор за ДТаК+Полио+Хиб.Всичко в една спринцовка, и със схема 2,4,6 м + реваксинация->>12-15 месечна възраст.
ММР-> "Приорикс".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.