0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря д-р Бърди!


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Другото, което ще коригирам ще са бибероните. В болницата ги хранеха с НУК, аз си бях купила Авент, хранех Кристина с такива. Още тогава бяха калпави, пропускаха, трудно се правеше вакум и все покапваше мляко. Сега уж имат подобрения с някакво уплътнение, но според мен детето сучеше по-добре с НУК. Много бавно се храни с Авента, освен всичко друго.
Но спазвам препоръките Ви и според мен за сега не е наложителна смяна на млякото.
Прощавай, ма сигурна ли си, че говорим за Авент на Philips  :ask: И аз, и повечето около мен храним децата си с Авент, за прокапване и липса на вакуум, сефте чувам, честно  :D Да, вярно малко по-бавно тече, в сравнение с МАМ например, когато си глътва млякото за 5 мин, но в това нищо лошо не виждам - после нито връща, нито се дави...Смятам, Авент за добър биберон /естествено, може НУК да са по-добри/, единственият му недостатък е, че трудно може да се смени с друг, защото бебето се учи да суче по-силно и от бибероните с големи дупки е възможно да се дави...В никой случай, обаче, не мога да го нарека "калпав" биберон  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Да, Бубулина, за Авент говоря. Подобрението при Авент е в наличието на допълнителен уплътнител, едно синьо пръстенче, което се слага на гърлото на шишето, а преди бяха повече от калпави. Говоря за преди около 5-6 години. Но и сега на моменти изпускат шишетата.
*
Бибероните на NUK за шишета са с размер S (за чай и вода), M (мляко), L (за каша), а възрастовата граница е 0-6 мес. (размер 1), 6-18 мес.(размер 2) и т.н. като от всеки размер има S, M и L.


*
Ra4ko, искаш да кажеш, че размер 1 има разновидност S,M,L, размер 2 също има S,M,L  така ли?


*
Ra4ko, искаш да кажеш, че размер 1 има разновидност S,M,L, размер 2 също има S,M,L  така ли?
Да, така е ivanita. S, M, L е вида на течността (а според консистенцията е и големината на дупката), както съм описала в предния си пост,  а размера е за съответната възраст. По принцип малките шишета на NUK всички са с биберон размер 1 и големина на дупката S.


*
Не знаех. Мислех си, че просто имат 3 биберона - S, M и L  :-)


Хм, много странно  :ask: Аз съм купувала НУК за каката, но не съм го ползвала, не помня защо. Сега гледам, че от долната част на биберона пише S и нищо друго за размера (1, 2 или 3). А дупката си е големичка (както писах по-горе като наведа шишето млякото си тече свободно). ra4ko, как мога да разбера кой е размера? Шишето е малко, 150 мл.


*
Аз ползвам биберони на НУК,водят ги от 0-6 месеца,но никъде не пише размер.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Аз ползвам биберони на НУК,водят ги от 0-6 месеца,но никъде не пише размер.
И при мен е така. Но пък Нук течеше доста бавно и трудно и както казва Бубулина детето се научи да смуче силно. Ползвам и Авент никога не ми е потичало шише, ако го затворя и сложа пръстена както трябва.  Сега търсих, явно съм изхвърлила шишето на Нук, но пък аз само цифри помня  :ask:
*
Моята дъщеря се дави с НУК независимо от размерите. Ние пробвахме почти всички марки и шишета и биберони като съзнателно избягвах Авент. Вкъщи имам колекция от НУК, др Браун, Медела Калма(голяма измислица), Томи Типи и накрая при нас сработи ..Авент closer to nature(незнам как са го превели на бг). Нямат уплътняващи пръстени и не текат.

Др Бърди, пръстчето на дъщеря ми почти се оправи, има само бледа сянка все още. Благодаря!
« Последна редакция: Май 29, 2013, 10:32:12 am от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Хм, много странно  :ask: Аз съм купувала НУК за каката, но не съм го ползвала, не помня защо. Сега гледам, че от долната част на биберона пише S и нищо друго за размера (1, 2 или 3). А дупката си е големичка (както писах по-горе като наведа шишето млякото си тече свободно). ra4ko, как мога да разбера кой е размера? Шишето е малко, 150 мл.
Обикновенно шишетата 150 мл са размер 1 (възраст 0-6 мес.), поне нашите така си ги купихме от Австрия. Това го пише и на опаковката на шишето обикновенно. Погледни и само бибероните, които се продават за подмяна, на тях си пише размера - възрастта и за каква консистенция са - S, M или L. Миналото лято като разглеждах за шишета на NUK  в България и най-вече в Ямбол, нямаше почти нищо на тази марка. Дано в по-големите градове положението да е по-различно.


*
Авент closer to nature(незнам как са го превели на бг). Нямат уплътняващи пръстени и не текат.

Да се самокоригирам - Avent Natural. Closer to nature са на Томи Типи.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Аз отново с питане :oops:
Как да се отървем от люспичките по главата. Нападнали са я от 2-3 седмици и не мога да се справя. Мазах с мазничко - бебешки зехтин и био кокосово олио, но няма ефект. Намаляват, но не изчезват.
Мога ли да мажа с А-Дерма? или нещо друго?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Фунгорал" шампоан... 3 пъти седмично, за 1-2 седмици.
Мием косата само с "Дав", който дадох тук в предишен пост.
Може да ползвате Мустела "Стелакер", но помежду "сесиите" с Фунгорал.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Нашите паднаха от един път като намазах с бебешко олио и разресах.


  
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
И при нас като при Боби. Не съм давала пари за никакви мазила по този повод. Точно с 1 измиване и разресване всичко падна :wink:.
*
Ние пък вече трета година се борим с тези крусти. Опитах с Мустела, с А-дерма/за бебешки крусти/ и след като ги спра се появяват пак.
В България мисля, че няма Фунгорал шампоан. С какво може да се замени?
*
При нас също паднаха само с мазане на зехтин и сресване - след две-три такива процедури се изчистиха напълно.
Не виждам смисъл да се маже и мие с химии разни.
Д-р Бърди, препоръката на Фунгорал означава ли, че млечните крусти се дължат на гъбички?
А какво бихте препоръчали за измиване(сапун, пяна за вана, душ-гел, шампоан) на дете с АД? Или само сапунът на Дав, който препоръчахте?
*
И аз мазах с бебешко олио 30 мин. преди баня,след това разресах и паднаха.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!