0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
TEDI81 Беше питала за обувки, аз лично най-много харесвам на Nike маратонките, много дебела подметка, вътре са меки, а отвън са твърди до глезена. Аз и купих 21ви номер като беше на 8-9 месеца и като беше в проходилката и ги обувах, защото при нас навсякъде са плочки и мрамор (то тука само това слагат, те паркет не знаят какво е...) и няма как да я пусна боса. В момента са ни точно, даже сигурно още 2-3 месеца ще ги носим, и гледам това са единствените обувки които не дърпа и сваля, предполагам са и най-удобни, особенно сега като ходим :) Качвам 2 снимки да ги видиш, точно се обухме да ходим на вън, единствения проблем е че са скъпи, мисля към 35 евро бяха, обаче тук евтини хубави детски обувки няма или поне аз не съм виждала :(


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Теди, ако ще ходите пак в София  ти препоръчвам да се видиш с д-р Алексиев. Много добър ортопед. Той също препоръчва прохождане с босо краче. Каза ми, само навън, да слагам обувки, при това не с твърди подметки. И то не защото се нуждае от обувки, а защото е опасно. Може да попадне на стъкло, трънче и т.н София прохождаше лятото и почти през цялото време беше боса.
Ето контакти на Алексиев: http://www.einet.bg/~alexiev/
Изборът на обувчици при деца се базира на твърда подметка, еластична, със стремеж колкото се може обувката да стабилизира глезена.
"Нетвърдата подметка" позволява на ходилото да "плава", и така увеличава нестабилността в глезенната става.
Поради естествената кривина в подбедриците, плоскостъпието ( при някои деца), и наличието на т.нар "феморално антеверсио" ( физиологично до определен градус, и до определена възраст), децата са склонни към травми в глезена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Боби, ми то тук по частните клиники си се прави ехо на мозък, бъбреци, даже гледат с ехото къде са тестисите при момчетата. А и бебето в утробата, плуващо в околоплодните води си е в безтегловност, не му пречи че е с главата надолу.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Боби, ми то тук по частните клиники си се прави ехо на мозък, бъбреци, даже гледат с ехото къде са тестисите при момчетата. А и бебето в утробата, плуващо в околоплодните води си е в безтегловност, не му пречи че е с главата надолу.
Стандартни профилактични прегледи на новородени тук:

* Евокирани слухови потенциали ( или на изход от родилния дом, или до 4 м възраст)
* на 2м възраст- трансфонтанелна ехография,тестиси ехография (момчета) и ехография на тазобедрени стави ( Граф класификацията оценка, НЕЗАВИСИМО дали Ортолани и/или Барлов са положителни!).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, ми то тук по частните клиники си се прави ехо на мозък, бъбреци, даже гледат с ехото къде са тестисите при момчетата. А и бебето в утробата, плуващо в околоплодните води си е в безтегловност, не му пречи че е с главата надолу.
Е как да е в безтегловност, гравитацията си е гравитация, тя не изчезва понеже си във вода ;-). Това че плуваш по никакъв начин не пречи на гравитацията да ти действа на кръвта примерно. Дърпането от гравитацията навсюкъде на земята е еднакво.



  
*






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Smaraidi може да е в безтегловност си мисля аз като е малко, с растежа мисля, че не е. Моят син се роди с деформация на главичката, която е станала от притискане, значи е опирал някъде.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Нека Мели ни каже.  :D
Мели мисля, че не е  физик ;-). Ако има някой такъв, нека той да каже.

 Силата на гравитацията е еднаква навсякъде на земята, това си е физичен закон. Обратната сила, която „бута водата‟ я намалява и затова общо си по-лек. Това по никакъв начин не променя силата на гравитацията върху вътрешнните ти органи, понеже те не плуват в тази вода. Все едно представи си да си в плуващ контейнер, който е хвърлен в морето (аналогично на органите на бебето вътре в плуващото бебе)... или направо на подводница или кораб. Корабът плува, ама ти не си в безтегловност понеже той е станал по-лек. Така и органите на детето не са в безтегловност. Може да е по-леко на костите му, това да, ама не афектира всички ограни в никакъв случай.

При всяко положение в утробата накрая детето прекарва понякога по няколко седмици със заклещана глава,та съмвсем никъде не плува, но водата поне му държи телцето. А и водата се спуква много часове преди раждането и то си седи с главата надолу и нищо не му се случва.  Моите води се спукаха 11 часа преди да родя.
Но в крайна сметка идеята ми беше за опъването- безтегловност или не, дори ида не се съгласим, поне със сигурност знаем, че бебето е било на кълбо през това време.
« Последна редакция: Април 11, 2013, 23:02:28 pm от Bobbie »


  
*
Мели може да не е физик, но е ембриолог и най - добре знае от всички нас.  :)

м-и, ти как роди? Ако нормално е напълно възможно деформацията на главата да е от преминаването през родовите пътища. Моето родено със секцио си беше с напълно правилна глава. Ако пък е родено с вакуум направо главата става като банан.







При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ако ще 10 ембриолога да ми кажат, че някъде на планетата Земя, пък и на която и да е планета, съществува безтегловност, пак няма да направи разлика , щото законите на физиката са си закони на физиката ;-).  Това, че ставаш по-лек не значи, че има безтегловност. Значи, че няма това усилие на костите и мускулите, които те държат. Но на всеки друг орган си го има. 


  
Здравейте д-р Бърди. Моля ви за помощ. Бебето ми е на 2 месеца. От 2 седмици има запушен нос, кашля, киха, наложи се да му отложат ваксините. Една седмица лекувахме с хомеопатичен спрей -еуфорбиум композитум и промиване със стеримар, не помогна. Изписаха му сироп за кашлица -проспан и капки -фуситалмик. Слагам капките от вторник насам, но положението не се е променило особено. Започнаха да излизат някакви секрети, които са бели на цвят. Кажете какво да предприемем. По принцип отложихме ваксините за 23, но ако не се оправи до ден два, пак няма да можем да ги поставим, предвид факта, че няма да има достатъчно брой дни, в които да е здрав. Междувременно при дъщеря ми, която е почти на 7 год.  при носен секрет се откриха стафилококи. Изрично попитах лекаря дали е необходимо да направим изследване и на бебето, но той каза, че не е нужно. Хубавото е, че при бебето секретите са с бял цвят, т.е. не става дума за бактерия.
<br />[link=http:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Разбира се, че бебето вътреутробно не е в безтегловност.
Вероятно се получава грешка в превода някъде из нета и се има предвид, че е във вода, което е съвсем друго състояние, различно от безтегловност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Преди малко щях да изпусна бебето  :(  Държах я само с една ръка и тя се изви силно назад. Успях да я хвана, но тя се разплака много силно и различно от друг път. Веднага я поставих по гръб на равна повърхност. Мърда си нормално всички крайници и се успокои след около 2 мин. Наблюдавам я, в момента спи, но се чудя дали да я заведа някъде да я прегледат? Има ли нещо конкретно, за което да следя? Много се изплаших.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Преди малко щях да изпусна бебето  :(  Държах я само с една ръка и тя се изви силно назад. Успях да я хвана, но тя се разплака много силно и различно от друг път. Веднага я поставих по гръб на равна повърхност. Мърда си нормално всички крайници и се успокои след около 2 мин. Наблюдавам я, в момента спи, но се чудя дали да я заведа някъде да я прегледат? Има ли нещо конкретно, за което да следя? Много се изплаших.
Може би се е стреснала от твоята реакция. В такива ситуации и аз съм реагирала доста стресово, което се усеща веднага от детето. Наблюдавай я дали има нещо странно в нормалното и поведение като се събуди.


Оливия, и аз така се панирах, когато Дани падна за първи път от спалнята по гръб на земята. Мислех, че плака по-различно. Не се притеснявай, като се събуди го наблюдавай. Ако играе, ако е спокойно, диша спокойно, смее се, мърда ръчички и крачета, не се притеснявай. Аз бих го опипала за някакви подутини, ще разгледам да е е посинено някъде. Не знам защо и възможно ли е, просто за спокойствие, че съм огледала всичко.  Вероятно се е изплашило детенцето, защото е усетило, че и ти си се уплашила и си го стиснала по-силно в стремежа си да не го изпуснеш.
Спи ли още?

*
Благодаря ви за включването, рачко, мишле! Всичко изглежда нормално, но в момента сме в спешното, за да я прегледат. По-скоро за мое спокойствие, че не смея да я мръдна да не би да си е наранила гръбнака и да и направя нещо :(




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Здравейте д-р Бърди. Моля ви за помощ. Бебето ми е на 2 месеца. От 2 седмици има запушен нос, кашля, киха, наложи се да му отложат ваксините. Една седмица лекувахме с хомеопатичен спрей -еуфорбиум композитум и промиване със стеримар, не помогна. Изписаха му сироп за кашлица -проспан и капки -фуситалмик. Слагам капките от вторник насам, но положението не се е променило особено. Започнаха да излизат някакви секрети, които са бели на цвят. Кажете какво да предприемем. По принцип отложихме ваксините за 23, но ако не се оправи до ден два, пак няма да можем да ги поставим, предвид факта, че няма да има достатъчно брой дни, в които да е здрав. Междувременно при дъщеря ми, която е почти на 7 год.  при носен секрет се откриха стафилококи. Изрично попитах лекаря дали е необходимо да направим изследване и на бебето, но той каза, че не е нужно. Хубавото е, че при бебето секретите са с бял цвят, т.е. не става дума за бактерия.
meshko106 ,според мен трябва да пуснеш носен секрет на бебчо.Ние сме със сополи от 02.02.,вече две месеца и половина.Кашлица не е имала.И нашият педиатър каза,че понеже сополките са бели на цвят,секрета ще е чист.Да,ама не.Аз на своя глава пуснах изследване и се оказаха стафилококи,с много високо микробно число.Капахме капки Тобрекс,10 дни пи АБ-Аугментин,но нищо.Сополите продължават да са си много,бели,гъсти.И на нас ни отложиха ваксините от втория месец.Биха ни ги третия,като предния ден беше свършил АБ.Понесе ги добре,само 2 пъти вдигна температура 37.5,дадох Панадол и това беше.На 26-ти сме на консултация и ваксини и ще настоявам да пуснем пак секрет.Ще очаквам и аз включване от д-р Бърди с мнение и насоки.
Д-р Бърди,молим за помощ :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
* Посявка на носен секрет- ако е (+) се лекува съответно.
* Ако е отрицателен- оценка дали има рефлукс- ако не се кърми, смяната с антирефлуксно мляко значително подобрява нещата.
* За никакво отлагане на ваксини и реч неможе да става, но ако посявките сега излязат (+) първо лекувайте.
Изтегляйте с помпичка секретите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Ваксинирането на дете, което не е напълно здраво може да има сериозни последствия. Не винаги лекарите дават най-добрите съвети в случая... 
Д-р Бърди, без лоши чувства yahoo_33