0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Интересни теми
« -: Юли 16, 2004, 14:33:58 pm »
Как да бъдем деликатни, когато говорим за безплодието
Имаме проблем: Кога да кажем, на кого да кажем и как да кажем
Стерилитетът: Очакване и безпокойство
Стерилитетът: Позитивните перспективи
Емоционалната криза на безплодието
Суеверието
Семействата на "бебетата, заченати в епруветка"
Безплодие и сексуалност
Как да се чувстваме добре на празниците
Безплодието и сексуалния живот
Мъжете и безплодието в семейството
Емоциите, с които трябва да се справим
Самоизолацията
Сексуални проблеми при инфертилната двойка
За мъжа в инфертилната двойка
Особености във възприятието за времева перспектива
Осиновяването - изход или трудна дилема?
Емоционалното въздействие на проблемното забременяване върху живота на двойката
Конфликт между професионални и фертилни проблеми
Две чертички, които не трябва да променят хората
Трудният път до бебето чрез инвитро оплождане
За мъжете: Най-важната сила
Митове и факти за стерилитета
« Последна редакция: Септември 06, 2009, 18:44:36 pm от Елфи »
*
Етикетът на безплодието
« Отговор #1 -: Юли 18, 2004, 16:26:40 pm »
Статия от Vita Alligood

Етикетът на безплодието

 :!:  :!:  :!:
« Последна редакция: Септември 06, 2009, 18:32:36 pm от cygnus »
*
Re: Интересни теми
« Отговор #2 -: Март 30, 2007, 13:49:46 pm »
Етикетът на безплодието
Боже това ме разби,отдавна не съм плакала на глас,избухнах на "ако трябва ще повръщам девет месеца".Някой влезе в душата ми и позна кое е най-болезненото,няма нещо от написанато което да не съм изпитала с пълна сила.Исками се това да бъде прочетено от всички мои близки и пак не съм сигурна,че ще ми бъдат спестени забележки от рода- я се вижте на колко години сте станали,гоните четирийсетака,що не си гледате живота(майка ми)!!!Не го казва с лошо жената и тя се тревожи.
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Интересни теми
« Отговор #3 -: Юни 15, 2007, 19:36:30 pm »
Исед,и аз съм на същото мнение като теб,и аз съм изпитала всичко това,което е написано в Екипът на зачатие.Четох го с интерес,даже и аз поплаках,просто не можах да се сдържа,всичко това е минало и през мен.Но ние трябва да сме силни и да мислим положително,че и при нас нещата щте станат.
Голяма мъка ми е,много страдам,но като влезна в този форум,се успокоявам страшно много,защото знам,че не съм само аз с този проблем.
Нека най-скоро време и ние да се сдобием с най-мечтаното ни бебче.
Успех на всички мами!


Re: Интересни теми
« Отговор #4 -: Август 17, 2007, 12:18:11 pm »
'Хората страдащи от безплодие скърбят за бебето, което може никога да нямат...

Скърбят за детето, което би имало носа на мама и очите на татко. Но всеки месец има надежда, че бебето ще бъде заченато най-накрая. Независимо колко се опитват да се подготвят за лошите новини, те все още имат надежда, че този месец ще бъде различен. Тогава отново идват лошите новини и болката обзема двойката наново. Този процес се повтаря месец след месец, година след година. Това е като да имаш дълбока рана, която постоянно се отваря точно, когато е започнала да заздравява.'

Ох,право в сър4ицето ми,и така ми домъ4ня.Аз например всеки месец след О мисля нови имена.Кое от кое по-красиви.И колкото и да е странно,после ми е най-мъ4но 4е и това име няма да е.Един път се изку6их,и купих едно бебе6ко одеалце.Всеки месец го изваждам,ме4тая,и после пак го прибирам.Дано по-скоро да свър6и 4акането.

Re: Интересни теми
« Отговор #5 -: Август 23, 2007, 17:39:53 pm »
преди време изпратих тази "статия" на приятелките ми. от тогава не ми задават неуместни :?  въпроси. Така е написана-Все едно от мен.  Разпечатайте я и я дайте на  когото сметнете за необходимо- много болка спестява/ от обяснения/
Когато не се чувстваш добре, защото не си получил това което искаш, просто се стегни и бъди щастлив, защото Бог е измислил нещо по-добро за теб.
Re: Интересни теми
« Отговор #6 -: Август 23, 2007, 19:39:33 pm »
Неуспехът да заченеш дете е много болезнен. Безплодните двойки са заобиколени от семейства със деца. Тези двойки наблюдават как техните приятели раждат две или три деца и как тези деца растат, докато те се прибират в празната си тиха къща. Тези двойки виждат цялата радост, която децата внасят в живота и чувстват празнотата от неспособността да изпитат същата радост.
Ох това направо ми спря дъха ,сякаш съм го писала аз.Много ме боли сега като чета ,и се моля Господ да спести всички тези мъчителни дни и да дари всяка жена с така желаното дете.Когато съм на вън наоколо е пълно с майки с деца ,а аз съм сама и ми иде да заплача ,да умра ако може .Ох ,стига с този песимизъм ,че да не се натъжите и вие .
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Интересни теми
« Отговор #7 -: Август 23, 2007, 19:55:42 pm »
Неуспехът да заченеш дете е много болезнен. Безплодните двойки са заобиколени от семейства със деца. Тези двойки наблюдават как техните приятели раждат две или три деца и как тези деца растат, докато те се прибират в празната си тиха къща. Тези двойки виждат цялата радост, която децата внасят в живота и чувстват празнотата от неспособността да изпитат същата радост.
Ох това направо ми спря дъха ,сякаш съм го писала аз.Много ме боли сега като чета ,и се моля Господ да спести всички тези мъчителни дни и да дари всяка жена с така желаното дете.Когато съм на вън наоколо е пълно с майки с деца ,а аз съм сама и ми иде да заплача ,да умра ако може .Ох ,стига с този песимизъм ,че да не се натъжите и вие .
Все едно съм го писала аз...дума по дума... :balk_146:
Re: Интересни теми
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2007, 22:48:42 pm »
Тази тема е просто страхотна! Разплака ме, не отричам, но е толкова истинска... :cry:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Интересни теми
« Отговор #9 -: Март 19, 2008, 19:30:29 pm »
Девет дни след неуспешното ни ИКСИ, и не успявах да се разплача а така ми се искаше.
Направих го, заради нещата ,които прочетох тук.Плаках с глас и май като дете последно съм хълцала така:)И ми е леко сега.

Благодаря Wа-Wа и Cygnus .
Благодаря на всички.
« Последна редакция: Март 19, 2008, 19:32:03 pm от Lisko »
Re: Интересни теми
« Отговор #10 -: Април 16, 2008, 20:25:32 pm »
 :oops:НЕ ИСКАМ ДА СИ ГО ПРИЗНАЯ ,НО Е ИСТИНА,,,
*
Re: Интересни теми
« Отговор #11 -: Май 07, 2008, 22:16:19 pm »
Истина е ,всичко това е сто процентовата истина,която ни заобикаля :(Като се почне от баща ми,шефката ми,приятели фразата е една и съща -"трябва да се успокоите".Като се раждат бебета на приятели,колеги ,а ти плачеш единственият който разбира защо плачеш и плаче с теб,е човекът до теб,човекът с когото се борите рамо до рамо .Само този ,който е преминал през този ад,може да те разбере!

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Интересни теми
« Отговор #12 -: Май 21, 2008, 11:06:20 am »
Истина е. Само този ,който е преминал през този ад,може да те разбере!
Това твърдение се доказва във времето! Много хора не разбират как и какво преживяват хората с проблеми, но добре, че все още има добро, което ни дава сили и вяра да се брим за да успеем!
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Интересни теми
« Отговор #13 -: Юли 29, 2009, 19:54:50 pm »
Линковете от първи и втори пост вече не са активни. Така ми се иска да ги видя!  osi_1
*
*
Re: Интересни теми
« Отговор #15 -: Септември 06, 2009, 18:25:49 pm »
Линковете от първи и втори пост вече не са активни. Така ми се иска да ги видя!  osi_1
Вече са активни. Ще добавя и нови.
« Последна редакция: Септември 06, 2009, 18:36:38 pm от Елфи »
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Интересни теми
« Отговор #16 -: Септември 06, 2009, 19:03:03 pm »
Много ми се е случвало да си поплаквам като видех бебенце заобиколено от прещастливите си родители,които го засипват с грижи и внимание.Който не е преминал през този ад и огън,докато осъществи съкровенната си мечта няма как да го оцени.Моля се все по-малко да остават нещастни жени :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Интересни теми
« Отговор #17 -: Юни 13, 2010, 15:45:14 pm »
Едва сега попаднах на тази статия! За съжаление си дадох и сметка какво съм чула като коментар, съответно и като "предложения" през времето в което само мечтаехме да си имаме детенце :balk_144:

Това са и нашите 9 години борба със стерилитета написани в една статия!
Надявам се по малко семейства да се сблъскат с този проблем, а на тези които вече са попаднали в омагьосания кръг на безплодието - дано свърши всичко по бързо и по най благоприятния за вас начин!
*
Re: Интересни теми
« Отговор #18 -: Юни 13, 2010, 16:26:27 pm »
Много добър набор от статии. Току що препратих връзките към две от тях на близки роднини. Предстои ми среща с тях и се надявам да престанат да ме съветват и лекуват.
*
Re: Интересни теми
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2011, 23:43:25 pm »
Много истински неща са написани тук и е ужасно когато на човек му се наложи да се сблъска с тях.Ние не опитваме от много време с бебеправеното , но съм се сблъскала с кошмарното чакане всеки месец преди няколко години със сестра ми.Може би ще кажете че е по различно ,защото не е директно на мен , но повярвайте ми че и аз не се чувствах никак добре тогава.Сега когато и при нас се бави бебчето и излезем с приятели а те всичките имат деца и ти става едно такова, тъжно и си казваш защо нямаме и ние, за да се радваме както те.Или пък болката която изпитваш в душата си ,като започнат всички да ти повтарят - как ти е време за бебе и все да те питат няма ли да се похвалиш с нещо , бебе вече няма ли?Това само част от нещата които ме съпътстват от доста време и на моменти много ми дотежават  :balk_145:,но жалкото е че хората които го казват не осъзнават какво причиняват със всяка своя дума в такива случаи.Дано всички двойки които искат силно да си имат своето бебче ,което ще им даде радостта, която не може да се сравни с нищо друго, да си го имат много скоро , да усетят щастието да ти казват мамо и тате.Успех на всички в осъществяването на най голямата си мечта-едно здраво бебе.