0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Аз съм с обърната(по думите на л.лекар недоразвита) матка, в нея ли е причината за спирането на сърцето?

Матката ви не е причина за трудно забременяване и за износване на плода.
Моля изпратете резултата от хистологичното изследване на е-мел infobg@iakentro.gr
*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Извинявайте, но каква е цената на опитите в Гърция. Колко по-скъпо излиза от тук без престоа в хотела?

Уважаема Yunus,

ЗА IVF- ПРОГРАМТЕ И ЦЕНИТЕ, КОИТО ПРЕДЛАГА НАШИЯТ ЦЕНТЪР се обърнете към е-мел   infobg@iakentro.gr


*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Здравейте, благодаря за проявеното внимание и се радвам, че ще ни консултират от клиника Якентро - Солун. Аз направих там ваксина през май месец, тази година и мога да кажа, че става много лесно и наистина е нужен само 1 ден. Сутринта мъжа ми даде кръв и по-късно след обяд ми биха инжекциите, след това направихме преглед и си тръгнахме. Доволна съм от обслужването, проф.Прапас прегледа всички българи безплатно вечерта и ни консултира, за което много благодаря. Мога да кажа че съмненията, които той имаше за полип на матката се оказаха напълно верни и след направена хистероскопия тук в София беше отстранен. Наистина ви благодаря и ви пожелавам много успехи!  :D

Уважаема Мarina15,
 
Благодарим, че ни се доверихте !
*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Бих искала да попитам проф.Прапас за един показател от спермограмата на съпруга ми, за която трима различни доктори дават 3 различни мнения...
Въпросния показател е :
Ατυπες Μορφες - 35%
Та въпроса ми към професорите е този показател е верен или неверен и трябва ли да се прави нова спермограма?

Уважаема Zlati22,
Един показател от спермограма не е достатачен за мнението ми.
Моля, изпратете ни цялата спермограмата на съпруга ви.
*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Бих искала да Ви попитам, след като аз съм Rh(-), а съпруга ми е Rh(+), задължително ли се прави активна имунизация за несъвместимост и също така възможно ли е това да е причина да имам неуспешни опити ин витро.

Уважаема Ketti,

Не за несъвместимост се прави активна имунизация.При наличие на НК клетки и рани спонтани аборти.
Ако при този случай се налага такава активна имунизация, в същия ден ще си поставите 1 amp. Rophilac i.m.

 
Бих искала да попитам проф.Прапас за един показател от спермограмата на съпруга ми, за която трима различни доктори дават 3 различни мнения...
Въпросния показател е :
Ατυπες Μορφες - 35%
Та въпроса ми към професорите е този показател е верен или неверен и трябва ли да се прави нова спермограма?

Уважаема Zlati22,
Един показател от спермограма не е достатачен за мнението ми.
Моля, изпратете ни цялата спермограмата на съпруга ви.


Да разбира се, прилагам цялата спермограма:
ΓΕΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ:
Οψη:  Ημιδιαφανης
Χροια: Λευκωπη - οπαλιζουσα
Οσμη: Χαρακτηριστικι
Χρονος πευστοποιησης: 20 minutes
Αντιδραση PH: 7,8
Γλοιοτητα: 1
Ογκος: 1,7 μλ.
ΜΙΚΡΙΣΚΟΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ:
Ολικος Απιθμος Σπερματοζωαριων: 123.000.000/μλ.
Πυσφαιρια: 1-3 κ.ο.π.
Ερυθρα: 0-1 κ.ο.π.

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ
 ταχεια προς τα εμπρος  / μετρια προς τα εμπρος   /  νωθρη επι τοπου  /  ακινητα
1ηωρα:     70%                   20%                       5%               5%
2ηωρα:     65%                   20%                      10%               5%
3ηωρα:     60%                   15%                      15%              10%
12ηωρα:    10%                   15%                      25%              50%
24ηωρα:    2%                     3%                      5%               90%

ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ:

2)Ατυπες Μορφες: 35%
α) κεφαλης: 20%
β) αυχεωα: 5% 
γ) ουρας:10%
3) Σπερματιδες: 3%
4) Ευγκολησεις: λιγες
α) Απλες: -
 α. κεφαλη με κεφαλη: 15%
 β.ουρα με ουρα: 5%
 γ.μικτη: 80% 
β) Με πυοσφαιρια: σπανιες

Αυτό είναι το σπερμοδιαγραμμα  τον  άντρα μου.
Θα περιμένω την απάντηση σας. Ευχαριστώ                                                                         
 
Уважаеми проф. Прапас,преди 4 дни ми гинеколога видя 4е съм овулирала,от тогава имам болки ниско долу,ниамам гинекологи4ни проблеми!,възможно ли е да съм бременна,подържам базална температура 37 постоянно?Възможно ли е да е от имплантациата на яицеклетката?БЛАГОДАРЯ ВИ!

Бих искала да попитам проф.Прапас за показателите от спермограмата на съпруга ми, за която трима различни доктори дават 3 различни мнения...
Въпроса ми към професорите е наложително ли е да се прави нова спермограма или всичко в тази е както трябва?

ΓΕΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ:
Οψη:  Ημιδιαφανης
Χροια: Λευκωπη - οπαλιζουσα
Οσμη: Χαρακτηριστικι
Χρονος πευστοποιησης: 20 minutes
Αντιδραση PH: 7,8
Γλοιοτητα: 1
Ογκος: 1,7 μλ.
ΜΙΚΡΙΣΚΟΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ:
Ολικος Απιθμος Σπερματοζωαριων: 123.000.000/μλ.
Πυσφαιρια: 1-3 κ.ο.π.
Ερυθρα: 0-1 κ.ο.π.

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ
 ταχεια προς τα εμπρος  / μετρια προς τα εμπρος   /  νωθρη επι τοπου  /  ακινητα
1ηωρα:     70%                   20%                       5%               5%
2ηωρα:     65%                   20%                      10%               5%
3ηωρα:     60%                   15%                      15%              10%
12ηωρα:    10%                   15%                      25%              50%
24ηωρα:    2%                     3%                      5%               90%

ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ:

2)Ατυπες Μορφες: 35%
α) κεφαλης: 20%
β) αυχεωα: 5%
γ) ουρας:10%
3) Σπερματιδες: 3%
4) Ευγκολησεις: λιγες
α) Απλες: -
 α. κεφαλη με κεφαλη: 15%
 β.ουρα με ουρα: 5%
 γ.μικτη: 80%
β) Με πυοσφαιρια: σπανιες

Αυτό είναι το σπερμοδιαγραμμα  τον  άντρα μου.
Θα περιμένω την απάντηση σας. Ευχαριστώ             
*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Бих искала да попитам проф.Прапас за показателите от спермограмата на съпруга ми, за която трима различни доктори дават 3 различни мнения...
Въпроса ми към професорите е наложително ли е да се прави нова спермограма или всичко в тази е както трябва?

ΓΕΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ:
Οψη:  Ημιδιαφανης
Χροια: Λευκωπη - οπαλιζουσα
Οσμη: Χαρακτηριστικι
Χρονος πευστοποιησης: 20 minutes
Αντιδραση PH: 7,8
Γλοιοτητα: 1
Ογκος: 1,7 μλ.
ΜΙΚΡΙΣΚΟΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ:
Ολικος Απιθμος Σπερματοζωαριων: 123.000.000/μλ.
Πυσφαιρια: 1-3 κ.ο.π.
Ερυθρα: 0-1 κ.ο.π.

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ
 ταχεια προς τα εμπρος  / μετρια προς τα εμπρος   /  νωθρη επι τοπου  /  ακινητα
1ηωρα:     70%                   20%                       5%               5%
2ηωρα:     65%                   20%                      10%               5%
3ηωρα:     60%                   15%                      15%              10%
12ηωρα:    10%                   15%                      25%              50%
24ηωρα:    2%                     3%                      5%               90%

ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ:

2)Ατυπες Μορφες: 35%
α) κεφαλης: 20%
β) αυχεωα: 5%
γ) ουρας:10%
3) Σπερματιδες: 3%
4) Ευγκολησεις: λιγες
α) Απλες: -
 α. κεφαλη με κεφαλη: 15%
 β.ουρα με ουρα: 5%
 γ.μικτη: 80%
β) Με πυοσφαιρια: σπανιες

Αυτό είναι το σπερμοδιαγραμμα  τον  άντρα μου.
Θα περιμένω την απάντηση σας. Ευχαριστώ            

Уважаема zlati22,
Броят и подвижноста на сперматозоидите са достатачно добри като резултат.
Действително морфология от 35% не се приема като добър признак в повечето от случаите, тя е причина за  аномалии на ебриона.
Във вашия случай Ви предлагам да направите повторна сермограма при АНДРОЛОГ -специалист или ембиолог специалист на сермограмите.
Ако  отново резултата на морфологията е сащия, препоръчвам да се направи:
1.ДНК фрагментация на сперматозоидите. - DNA fragmentation σπέρματος
2.FISH на еякулата - FISH σε σπερματικό υγρό
*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун


2007 година наближава своя край и ние искаме сърдечно да Ви благодарим за гласуваното доверие към нас през тази година .
Ще се постараем да дадем най-доброто от себе си и през предстоящата 2008 г!
Пожелаваме на Вас и на Вашите близки весели празници, успехи, щастие, много здраве и късмет през новата 2008 година.

Весели празници !!!
Благодаря на проф.Прапас за отговора, ще направя това, което са ми препоръчали. Блъгодаря
Здравейте уважаеми доктори, пиша ви с молба за тълкуване на резултати от изследване за токсоплазмоза, защото съм ужасно притеснена. Бременна съм в 25 г.с.
Първото лабораторно изследване направих на 28.01.2008 г. в частна МДЛ и резултатът беше РПХА 1:640.
Второто изследване направих на 08.02.2008 г. в друга частна германо-българска лаборатория и резултатите са следните:
Ig M - 0,150
Ig G - 118 IU/ml

Референтните граници са:
Ig M - до 0,49(-) отр., от 0,50 до 0,59 (сива зона), над 0,60(+) пол.
Ig G - до 6,5(-)отр., над 8,0(+)пол.
Какво би трябвало да предприема оттук нататък? Следва ли лечение и има ли опасност за плода?
Предварително ви благодаря!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Интересува ме също и активната имунизация. АИ и вливанията на имуновинин преди ЕТ, покриват ли се като методи за настъпване на успешна бременност?

Благодаря още веднъж за вниманието!

Скъпа EVRO,
Ние прилагаме АИ само по показание.
1. При наличие на НК клетки.
2. При наличие на рани спонтани аборти.Установени с повишено ЧХГ.
Използваме ПРЕГНИЛ  само преди пункция .
Pregnyl -  10000 IU im.Поставянето на препарата става вечерта 10.30 -11.00h→Аспирацията на фoликулите  се осъществи 32-36 часа по-късно от 8.30 – 10.00 h сутринта.
3.Вливанията на имуновинин не прилагаме.
За една по подробна консултация, моля изпратете съществуващите ви изследвания  в оргинал на е-мел   infobg@iakentro.gr

Благодаря ви! :flower:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Pravil li e niakoi transfer na donorski embrioni v Iakentro?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Здравейте и от мен.Не разбрах сега трябва ли въпросите си да ги пишем и на английски,но тъй като не знам ще пиша само на бг.а дано получа отговор.Имам 3 missed aborion и така и не се намира никъде причината.Правила съм много изследвания като имунологични,генетични и няма причина.Предстой ми среща пак с д-р Конова да видим ще изследваме ли пак нещо.Интересувам се от този метод АИ и мога ли да се уговоря с вас и да дойда със съпруга ми направо да се направи АИ.Някакви предварителни изследвания ще трябва ли да нося при вас.Благодаря ви предварително за отговора.
Αγαπητέ Γιατρέ,
Λυπάμαι αλλά δεν έχω Βουλγαρική γραμματοσειρά , όποτε αποφάσισα να σας γράψω ελληνικά, μάκαρ να είμαι σίγουρη ότι θα υπάρχουν ορθογραφικά λάθη.
Εδώ και 1,5 χρόνο κάνουμε προσπάθειες με τον άνδρα μου για εγκυμοσύνη αλλά τίποτα. Λόγο που  μένουμε στην Σαντορίνη και εδώ είναι πολλή δύσκολα κανείς να κάνει οτιδήποτε εξέτασης αποφασίσαμε σπέρματοδιάγραμμα να κάνουμε στην Βουλγαρία.
Τα αποτελέσματα δεν ήταν καλά.  Η κινητικότητα των σπερματοζωαρίων ήταν μόνο 20%.
Σας  παρουσιάζω τα αποτελέσματα έτσι όπως τα έχω. Ηλικία -41 ετών
-   κράτηση – 3 μέρες
-   ποσότητα- 9μλ
-   χρόνος πευτοποιησης- 60 λεπτά.
-   χροιά- sluzno-techen
-   PH-8
-   Αριθμός σπερματοζωαρίων σε 1 μλ- 31 000 000
-   Ολικός αριθμός – 279 000 000
-   Κινητικότητα
-   κανονική – 20%
-   υποκινεζα- 15-20%
-   ακινεζα-60-65%
-   Μορφολογία
-   Κανονική – 735
-   Παθολογική – 23%
-   Παθολογία στο κεφαλή – 9%
-   Παθολογία στο αυχένα – 135
-   Παθολογία στην ουρά – 1%
-   Πυοσφαίρια - σπάνιες
Η γυναικολόγος στην Βουλγαρία του έδωσε της γαλλικές αμπούλες  “SARGENOR” μια την ημέρα και κατά γνώμη τις με αυτό τελειώσαμε.
Μετά από σχεδόν 3 μήνες ωμός το αποτέλεσμα δεν είναι φετικο.
Από την άλλη εγώ είμαι σχεδόν 37 ετών , ποτέ δεν έχω μείνει έγκυος, γεν έχω κάποιο πρόβλημα εκτός εάν θεωρήσουμε πρόβλημα το γεγονός ότι η μήτρα μου είναι λίγο με κλίση προς δεξιά. Έχω πόλη ένδονη όρυξια, μετράω θερμοκρασίες και έχω διαπιστώσει ότι το η μια μου οθικη όρυξη στην 13 ημέρα και η άλλη στην 15. Περνώ neopholic και μετά από την 16 ημέρα προγεστερόνη (το όνομα του φάρμακο ήταν κάτι σαν UTIR….)
Η ερωτήσει μου είναι μας σώζει inspermatzia η καθευτεια πρέπει να πάμε για in-vitro. Επίσης υπάρχουν στην Ελλάδα αλλά φάρμακα όπια βοηθάνε την κινητικότητα τον σπερματοζωαρίων ?
Υπάρχουν περίοδοι όποτε είναι καλά να γίνει αυτή η διαδικασία  η πάντα είναι καλά.
Μπορείτε να μου γράψετε επησιες και στο εμαιλ –info@asterasvillas.gr , πληροφορίες σχετικά με το πόσο κοστίζει περίπου κάθε επέμβαση και πόσο από αυτά πληρώνει ασφάλεια - ΤΑΞΥ.
Με εκτίμηση
Ντίανα
Уважаеми Проф Прапас,

На 33 год съм и имах киста на яйчника от 8 години; на 10 април се рещих на лапароскопска операция, след която ми изчистиха кистата - лабораторните изследвания показаха че е ендометриозис, също имах мнохо сраствания, които са изрязали, тръбите ми са изчистени и яйчниците не са засегнати от операцията.

Прочетох, че след операция и доказана ендометриоза трябва да се слагат инжекции няколко месеца? Никой не ми спомена нищо за това, само ми дадоха 30 % шанс да забременея през първите 3 месеца след операцията и ако не забременея да отида отново на преглед. В момента правим опити за забременяване.

Трябва ли да лекувам ендометриоза с хормоналните инжекции за които прочетох? Нужно ли е да правя някакви изследвания?
Какъв е периода в който трябва да опитвам да забременея по естествен път, преди да потърся други варианти?
За информация - майка ми и леля ми починаха от рак на гърдата

Благодаря Ви много за помощта!

Dear Prof Prapas,

I'm 33 years old and I had an ovarian cyst for 8 years! On 10 April I decided to undergo a laparoscopic surgery on which my cyst was removed and the laboratory test result showed it was endometriosis. I had as well many connecting tishues due to previouse infection. The tubes were cleaned and i was told there is no damage to the ovaries.
I read that there should be treatment for endometriosis after the surgery is done. Nobody told me this in the clinic. Just that i was given 30 % chances to get pregnant the first 3 months after the surgery and if i dont get pregnant to go back to see them. At the moment i'm trying to get pregnant.

Should I get treatment for the endometriosis with the hormonal injections i read about? Should i make any laboratory tests? How long should i try the conventional  way of getting pregnant before starting to look for other ways?
FYI - I have a strong history of breast cancer in the family

Thank you for your help!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Здравейте проф. Прапас
2002 г. ми откриха автоимунна тромбоцитопения и бях лекувана с преднизолон F. от тогава до сега поддържам нормални стойности на тромбоцитите - ок. 150-220 хил.
2006 г. ми откриха хашимото, което в момента е в ремисия
2007 г. направих диагностична лапароскопска операция, но излезе ендометриоза първа степен.
въпроса ми е АИ подходяща ли е за мен и ако не какво ми препоръчвате.
Благодаря.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    des89

zdraveite
az s1m na 18 god i imam g1bi4ki na sramnite ustni.za p1rvi p1t mi se poqvi predi 3-4 godina sled kato s ev1rnah ot more.na sledva6tata godina otonovo po s16toto vreme.sledtova nqma6e i bqh pouspokoila.no tazi godina otnovo se poqviha edna sedmica sled kato se vr1nah ot more i gore-dolu po s16toto vreme kato prednite godini.za6to se poqvqvat?moje li da se izlekuvat zavinagi?
*
zdraveite
az s1m na 18 god i imam g1bi4ki na sramnite ustni.za p1rvi p1t mi se poqvi predi 3-4 godina sled kato s ev1rnah ot more.na sledva6tata godina otonovo po s16toto vreme.sledtova nqma6e i bqh pouspokoila.no tazi godina otnovo se poqviha edna sedmica sled kato se vr1nah ot more i gore-dolu po s16toto vreme kato prednite godini.za6to se poqvqvat?moje li da se izlekuvat zavinagi?

Професорите лекуват стерилитет, а не гъбички!  :x
Обърни се към гинеколог!