0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Уважаеми проф. Папас,

Съществува ли възможност да се направи Активна имунизация от екипа на клиниката Ви без да се посети клиниката (изпращане на кръв с куриер, получаване на инжекциите с куриер, плащане по банков път)? В случай, че не е възможно, може ли да Ви посети само жената като носи кръв от съпруга си?

Благодаря за съдействието и отзивчивостта!

Желая успех на клиниката Ви!   
Zdravei,Andia.Az sam nova vav foruma i iskam da pojelaia na teb i vsiki jeni,kuraj i yspeh,v postiganeto na taka jelanata cel.Andia,edin priatelski savet ot men.Ne razcitai na kyrieri,plashtania po bankov pat i t.n.Po dobre e,da si ti na miasto.Az jiveia v Solyn,ot 8god,imam dva neuspesni opita ICSI,pri edni ot nai izvestnite lekari na Solyn i ne samo,ediniat ot koito e i konsyltant na klinika Shterevv BG,i ti kazvam cistosardecno,ce na grak ne viarvam.Ako moga da pomogna na teb i vsicki s informacia,(i ne samo)shte go napravia s ydovolstvie :D

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Април 02, 2007, 19:05:38 pm от Lali »
Пак предложение към модераторите - дайте моля първо отговора в оригинал, и после превод. Надявам се не е проблем, благодаря!
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Пак предложение към модераторите - дайте моля първо отговора в оригинал, и после превод. Надявам се не е проблем, благодаря!

Фрешко, нали помниш Мечо Пух. Седи пред вратата на Прасчо и вика: Прасчоооооооооо! Мълчание. Мечо Пух пак: Прасчоооооооооооооо! Прасчоооооооооооо! Отвори, знам че си вътре! Отвътре се чува гласът на Прасчо: Няма нужда да викаш, Мечо, чух те и първия път!  :lol:

Та и аз така, де, чух те и първия път. Тук публикуваме всичко, което ни е пратено - на английски и на български.   :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Мели, разбрах, обаче не вярвам професорите Прапас или Стела Прапас да пишат на български, затова попитах кой превежда. Излиза, че превежда тяхната колежка Албена, така ли? Просто да се изясни кой прави превода, защото е възможно да се получат неточности при превода. Пък преди ми писахте, че доброволци от Зачатие превеждат, затова исках да пускат и оригинала.
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Да, да. Тогава да направим така - където има само български текст, значи така сме го получили (не знам кой им превежда, дали всеки път е Албена). Където има оригинален текст на английски и преведен, значи ние от Зачатие сме го превели.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Чудесно, благодаря :D :bighug:

И се извинявам, че малко разводних темата!
Благодаря ти, Бени!







*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун


На Сдружение  Зачатие пожелаваме,
нови идей, успехи и ползотворна работа!
Нека сме устремени и свързани в една цел, нека сме полезни за читателите!

На всички читатели на форум ЗАЧАТИЕ  пожелаваме,
постигане смисъла на живота им, сбъдващи се надежди и безкрайна радост!

Весели празници !!!

 :balk_44: :balk_40: :balk_44: :balk_40: :balk_44: :balk_40: :balk_44:
« Последна редакция: Април 06, 2007, 18:00:25 pm от Prapas »
*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Уважаема Grace,

За  Активна Имунизация /АИ/ през април.

На 24.04.2007 е  определеня ден за АИ.
Записването е предварително, не по-късно от една седмица от определената дата.
Информация и записване на:
Е-mail  –  infobg@iakentro.gr
Времето, което е необходимо на двойката да остане в Солун е 1 ден. Веднага след AИ могат  да пътуват.
Молим да ни държите в течение за основните насоки по пътуването ви, а също и ако възникнат проблеми от всякакъв характер.
При всички случаи ви молим да ни държите информирани.

С Уважение!
Стела Прапас
*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Уважаема Andia,

Без да се посети клиниката, не е възможно да Ви направим Активна Имунизация.
Във връзка с това, Вие и съпругът Ви трябва да ни посетите клиниката.
Взимането на 300 гр. кръв става на място от ГЕНЕТИК.Преработката й е веднага.
Изработването на АИ се прави само от ГЕНЕТИК и се поставя от него.

С Уважение!
Стела Прапас
*
Благодаря Ви!
*
Здравейте проф. Папас,
Благодаря ви че отделяте от вермето си за нас  :lol:
Въпросът ми е кратък - Възможно ли е в Гърция т.нар. сурогатно майчинство - иначе казано износване на плода от друга жена. Практикува ли се при вас и какви ориентиравъчно са цените на подобна манипулация

Благодаря ви предварително
В очакване ....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Искам да благодаря за отделеното време и желанието Ви да ни помагате!
Моя въпрос е следния:

Имам Ureaplasma urealyticum, която не се повлия от 10-дневен прием доксициклин, след това повторно 10-дневен прием на клацид 500, последната проба отново е положителна. Съвсем на скоро приключи и второто ни икси, въпроса ми е възможно ли е наличието на Ureaplasma urealyticum, да е причина за неуспешна имплантация, тъй като:
При първата процедура 17 дни след прегнил /10 000/, съответно 11 дни след ЕТ на бластоцисти, теста ми отчете ЧХГ 9,39; 48 часа след това 0,00.
При втората процедура отново 17 дни след прегнил /5000/, и съответно 12 дни след ЕТ /на 4 ден/, теста ми отчете ЧХГ 0,93.

И още 1 въпрос: практика ли е дилатацията да се прави преди всяка процедура?

На кратко нещата при нас са такива:

при съпруга ми: /36г./
обем      2 мл    2<N<6
конц. сперм.    40,2    20<N>250млн/мл
общ брой   80,4    N>40млн
акт. подв./а/   20%   аглутинациа   не
подвижни/в/   15%   вит. N>75%   -
бавно/с/   5%   IgA N<10%   -
неподв./d/   60%   IgG  N<10%   -
заключение: Астенозооспермия

ДНК-фрагментационен индекс(% сперматозоиди с фрагментирана ДНК)-19.9%
Висок оплодителен потенциал < 15%
Добър оплодителен потенциал 15%-30%
Нисък оплодителен потенциал > 30%

ДНК с висока оцветителна способност(% сперматозоиди с незрял хроматин)-13.2%
Норма < 15%Заключение: Добър оплодителен потенциал на изследваните сперматозоиди

при мен: /31г./
Имунологични изсл.
Положителни IgG и IgM изотипове на антифосфолипидни антитела
-   при първата процедура бях на аспирин прот.
-   при втората бях на фраксипарин 0,3

Генетични изсл.
Няма изменения в следствие генет. фактори свързани с предразположения към тромбофилични състояния.

Общи Т-лимфоцити   СD3+   71.03%      /67-76/
Субпопулация NK-клетки   CD3-/CD16+56+   7.75%      /2-11/
хормони: в норма
добър отговор при стимулации : 13, 16 яйцеклетки
CMV  /-/
Toxoplasma  /-/   
Rubella  /-/
Chlamydia  /-/
Mycoplasma  /-/
Ureaplasma  /+/

Интересува ме също и активната имунизация. АИ и вливанията на имуновинин преди ЕТ, покриват ли се като методи за настъпване на успешна бременност?

Благодаря още веднъж за вниманието!
« Последна редакция: Септември 05, 2007, 22:44:21 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Здарвейте прф.Прапас,изключително много се радвам че мога да се консултирам с вас.Аз съм на 21г. и преди 2 седмици направих missed в 12г.с.,беше спряло сърцето на плода след което последва абразио.Вчера си взех резултата от хистологичното изследване но нищо не мога да разбера по-точно немога да разбера каква е била причината за да му спре сърцето.Моя лек.лекар просто взе иследването и абсолютно нищо не ми обясни.Бихте ли ми обяснили какво означава "Децидуа с хорионни въси".И другя въпрос ми е-Аз съм с обърната(по думите на л.лекар недоразвита) матка, в нея ли е причината за спирането на сърцето?Ще ви бъда много благодарна ако поне вие ми разясните тези въпроси.С уважение:Виолета Стоянова
« Последна редакция: Септември 27, 2007, 14:32:39 pm от Vili85 »
Извинявайте, но каква е цената на опитите в Гърция. Колко по-скъпо излиза от тук без престоа в хотела?
Здравейте, благодаря за проявеното внимание и се радвам, че ще ни консултират от клиника Якентро - Солун. Аз направих там ваксина през май месец, тази година и мога да кажа, че става много лесно и наистина е нужен само 1 ден. Сутринта мъжа ми даде кръв и по-късно след обяд ми биха инжекциите, след това направихме преглед и си тръгнахме. Доволна съм от обслужването, проф.Прапас прегледа всички българи безплатно вечерта и ни консултира, за което много благодаря. Мога да кажа че съмненията, които той имаше за полип на матката се оказаха напълно верни и след направена хистероскопия тук в София беше отстранен. Наистина ви благодаря и ви пожелавам много успехи!  :D
« Последна редакция: Октомври 15, 2007, 19:00:48 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Добър ден,на проф. Прапас.
Бих искала да попитам проф.Прапас за един показател от спермограмата на съпруга ми, за която трима различни доктори дават 3 различни мнения...
Въпросния показател е :
Ατυπες Μορφες - 35%
Та въпроса ми към професорите е този показател е верен или неверен и трябва ли да се прави нова спермограма?

Καλημερα σας
Θα ήθελα να ρωτήσω τον προφ.Πραπας   για ένα αποτέλεσμα  από σπερμοδιαγραμμα του συζύγου  μου, έχουμε πάει σε τρείς διαφορετικούς γιατρούς και μας έχουν δόση τρεις διαφορετικές γνώμες
Λέμε για:   
Ατυπες Μορφες - 35%
Η ερώτηση μου είναι το αποτέλεσμα είναι σωστό η θα πρέπει να κάνουμε καινούρια σπερμοδιαγραμμᬬ?
Σας ευχαριστώ
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 09:48:22 am от zlati22 »
*
Уважаеми професор Прапас.

Бих искала да Ви попитам, след като аз съм Rh(-), а съпруга ми е Rh(+), задължително ли се прави активна имунизация за несъвместимост и също така възможно ли е това да е причина да имам неуспешни опити ин витро.

Благодаря Ви предварително.
*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун
Здравейте проф. Папас,
Благодаря ви че отделяте от вермето си за нас  :lol:
Въпросът ми е кратък - Възможно ли е в Гърция т.нар. сурогатно майчинство - иначе казано износване на плода от друга жена. Практикува ли се при вас и какви ориентиравъчно са цените на подобна манипулация

Благодаря ви предварително

Приемете моето извинение за краткото ми отсъствие от форума ви.
На вашето внимание:
http://www.iakentro.com

Уважаема Fussii,

Съществува Закон във връзка със сурогатно майчинство.
Той гласи, че и двете страни трябва да са закони граждани на Гърция.

Документите който изисква съда се подготвят от адвокат на заинтересованата  страна. В порядъка на 3 месеца се приключва с стандартната процедура.

Ние в този случай издаваме само удостоверение за нуждата от такава манипулация.
Ние не участваме в:
Намирането на  сурогатната майка. Това се прави от заинтересованото семейство.
Също не участваме в допълнителните уговорки между двете страни.
При нас те идват с готови документи за самата манипулация.
 

*

    Prapas

  • *
  • 19
  • Якентро, Солун

Интересува ме също и активната имунизация. АИ и вливанията на имуновинин преди ЕТ, покриват ли се като методи за настъпване на успешна бременност?

Благодаря още веднъж за вниманието!

Скъпа EVRO,
Ние прилагаме АИ само по показание.
1. При наличие на НК клетки.
2. При наличие на рани спонтани аборти.Установени с повишено ЧХГ.
Използваме ПРЕГНИЛ  само преди пункция .
Pregnyl -  10000 IU im.Поставянето на препарата става вечерта 10.30 -11.00h→Аспирацията на фoликулите  се осъществи 32-36 часа по-късно от 8.30 – 10.00 h сутринта.
3.Вливанията на имуновинин не прилагаме.
За една по подробна консултация, моля изпратете съществуващите ви изследвания  в оргинал на е-мел   infobg@iakentro.gr