0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Някой правил ли е такова нещо? Правят го в клиниката на братя Тодорови и ми е интересно дали някой е правил такава имунизация, как е протекло и какви странични ефекти е имало и дали има положителен резултат естествено  :).
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #1 -: Март 06, 2007, 08:42:51 am »
Виж ТУК
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #2 -: Март 06, 2007, 09:41:44 am »
Това го знам...Интересува ме дали някой е правил тук АИ.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #3 -: Март 06, 2007, 09:42:59 am »
Не е.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #4 -: Март 06, 2007, 09:59:27 am »
Не може да не е правил никой, защото го правят в клиниката на братя Тодорови. Нека, ако някой е правил там да пише, моля!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #5 -: Март 06, 2007, 10:03:24 am »
Не отричам, че в клиниката го правят.
От пишещите тук във форума не съм чула някой да го е правил.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #6 -: Март 06, 2007, 10:34:03 am »
И аз проявявам интерес.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #7 -: Март 06, 2007, 11:13:19 am »
Четох аз подробности за таз новотия, още през лятото миналата година. Голяма измишльотина ми се струва, съжалявам за недоверието. А пък тук, в клиниката на Тодоров не бих се доверила изобщо...
В очакване ....
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #8 -: Март 06, 2007, 11:32:30 am »
Фуси, имаше обяснение някъде из имунологичните форуми, за които беше пуснал връзки NDK. Звучеше доста убедително. И мен също ме интересува, но не бих отишла при този лекар, дори за по-дребно нещо.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #9 -: Март 06, 2007, 12:00:08 pm »
Аз мисля да ходя утре да разузная...Ще говоря с лаборантката и ще пиша какво е станало.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #10 -: Март 06, 2007, 12:52:24 pm »
Туто, моля те дай инфо след утре. :balk_104:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #11 -: Март 06, 2007, 13:38:37 pm »
Фусинка, след IVIg това е един от най-популярните методи за повлияване на някои имунологични проблеми. Поне така пише из литературата :D
В САЩ обаче прилагането му било забранено, заради трудността да се правят контролирани проучвания по всички правила (коя жена би се съгласила да си пропусне последните шансове или да си рискува бременността, като приема плацебо). Нямало общ стандарт да се правят изследванията и настанала бъркотия, след като след няколко изследвания, показващи полза от АИ, се появили две, според които пък се увеличавал процентът на абортите. (Иначие методът се използва за лечение при повтаряеми се аборти също). Та американките ходели да си го правят в Канада и Мексико. В Япония пък четох, че 70% от ин-витро клиниките го прилагали.
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #12 -: Март 06, 2007, 13:42:08 pm »
Цитат
коя жена би се съгласила да си пропусне последните шансове
Фреши това не го разбрах  :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #13 -: Март 06, 2007, 16:56:25 pm »
Евро, имам предвид, ако си направил 7 неуспешни IVF и си на 42, едва ли ще искаш да се включиш в такова изследване.
Благодаря ти, Бени!







Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #14 -: Март 07, 2007, 08:32:07 am »
Сега се връщам от там. Говорих с лаборантката и тя ми каза, че се взимат 180 грама кръв от съпруга, изличат се лимфоцитите и се инжектира на съпругата на малки дозички- 24,25 дозички всеки ден по една и се следи дали ще има зачервяване. Ако има леко зачервяване се спира и се прескача един ден и на следващия ден се продължава. Според мен не е чак толкова опасно. Процедурата се прави от лаборантката, а не от д-ра. Каза, че го правят от юни миналата година. Направили са на 20 жени. От тях 3 са бременни-1 с инвитро, другите 2 по нормален начин. От тези двете по нормален начин едната е с 8 год. стерилитет-без причина и е на 37 години-следващия месец и е термина. За останалите каза, че имат и други проблеми и повечето са за инвитро. Този начин изоимунизация се прави също в клиниката на Стефан Тодоров в Германия. Общо взето това е. Ще помисля тези дни и ще видя какво ще правя.:)
« Последна редакция: Март 07, 2007, 08:34:24 am от Tutto »
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #15 -: Март 07, 2007, 09:30:23 am »
Туто, миличка,  :bighug:
Браво на теб!
А разбра ли как се инжектират - подкожно ли?
И колко парички струва удоволствието?
И колко дни поред се прави?
От 20 жени - 5 бременни, това е 25% успеваемост.
Не е лошо да се пробва. :)
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #16 -: Март 07, 2007, 09:34:46 am »
Туто, благодаря много за инфото :D

А бе момичета, много объркващо - навсякъде го правят различно? В Солун - в един ден три инжекции (подкожна, мускулна, венозна). В Германия - май две инжекции през няколко седмици. Тук пък - всеки ден по инжекция 8O

Туто, а препоръчват ли първо допълнителни изследвания - някакви за ДНК сходност (както там точно се казват), или пък нива на тези блокиращи антитела, които трябва да се повишат след тази имунизация?

И на мен ми е интересно да чуя цени.

А препоръчват ли някакви кръвни изследвания за мъжа преди взимането на кръв?
Благодаря ти, Бени!







Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #17 -: Март 07, 2007, 09:38:37 am »
Адашче, и да се зачерви няма страшно, съвсем нормално е, моята ръка, нали ти казах, че след първата имунизация беше страшно подута, черена /мястото, където бях поставени инжекциите/ и ме болеше 3 седмици. Д-рката каза, че е съвсем нормално, просто твоята имунна с-ма се бори с чуждите тела. Както е и когато те ужили оса, пчела и т. н.

Да подкожно в ръката се прави, отговарям вместо Туто :D
Поздрави

Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #18 -: Март 07, 2007, 10:08:14 am »
А, има ли вероятност да се получи някакъв отрицателен ефект от подобна манипулация? Някакъв алергичен шок или нещо подобно?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #19 -: Март 07, 2007, 10:53:11 am »
Аз викам да се съберем и да направим едно дружно ваксиниране в Солун. Хем разходка, щем ще си изпросим да ни таксуват с отстъпка  :lol:
Сега сериозно, дали наистина има някакъв риск или отрицателен ефект?! Ако пък имаме генетичните и имунолог. изсл. правени тук в България, дали ще ги признават в Гърция или Германия?
 :dontknow:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com