0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2008, 20:44:55 pm »
 Може наистина да е така това за качеството на яйцеклетките , защото това е една от причините док. да се съмнява за ендометриоза при мен - нисък естрадиол(показва качеството на фоликулите) и преждевременната лутеинизация , късната ову , задържани фоликули , ниско ЛХ...
 Утре съм на преглед при него и ще го питам за това.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2008, 20:50:37 pm »
при мен естрадиола беше ок на 3-тия ден от МЦ ,   имам късна овулация и така и не настъпи бременност. Сега след лечението , дай боже най-сетне чудото да се случи.А между другото пия и асперин протект всеки ден , но резултат няма...
За качеството на яйцеклетките съм почти сигурна , защото момичетата които правят  ин витро например ,( след или при ендометриоза )много често имат наеуспешен опит т.е. яйцеклетките се оплождат и развиват до опр.момент , след  което ембриончетата не се развиват , не се инплантират ....за жалост
  :?
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 20:52:21 pm от rossy * »
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2008, 20:56:27 pm »
 Той и при мен е добър Е2 на 3 ден , но при стумулация за инсе например правя 5 фоликула , а Е2 отговаря за един качествен, което си е ниско ниво.
СА-125 , съвсем на гладно и жадно ли трябва да се направи? Масът ми е за 16,45ч.  и едва ли ще остискам...
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2008, 09:36:42 am »
Ох сега и за това ли да се притеснявам  :? Някакви симптоми или нещо по което да се предполага за ендометриоза ?
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #44 -: Декември 04, 2008, 12:11:27 pm »
Ох сега и за това ли да се притеснявам  :? Някакви симптоми или нещо по което да се предполага за ендометриоза ?
Говори с лекар специалист. Внушението е лош съветник.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    007

Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #45 -: Декември 19, 2008, 14:03:08 pm »
аз съм с ендометриоза и завишени нк-клетки и нисък естрадиол,но при всеки е различно.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #46 -: Декември 19, 2008, 22:22:40 pm »
Здравейте
и аз имам ендометриоза и всички екстри с нея - НК клетки, хашимото, антитела, НЯР...
Имам няколко бременности, но всички приключват в 5-та, 6-та седмица най-много. Скоро правих ИКСИ веднага след терапия със Золадекс - резултатът е чхг 4,2 в 10ти ден от трансфера. Това означава че имплантация има, но спира да се развива плода още в самото начало. Според док неуспеха се дължи на некачесвена яйцеклетка, но аз смятам че проблема е имунологичен . Дали аз съм права или док  8O какво мислите ? Може би и двамата.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #47 -: Декември 22, 2008, 19:47:34 pm »
Здравей,Кате и аз имам същия проблем като теб.Преди 2,5 години съм оперирана от ендометриозна киста на яйчника с последващо 3 месечно лечение със Zoladex.След това преминах през 1 мисед аборт,1 спонтанен и поредица от положителни тестове за бременност,завършващи с цикъл.След всичко това реших да си направя имунологични изследвания и познай-имам ужасно повишени нк клетки и антифосфолипидни антитела.Сега съм на лечение.Съветвам те да си направиш необходимите изследвания,за да отхвърлиш и това като причина за неуспехите.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #48 -: Декември 23, 2008, 11:38:28 am »
Здрасти pipita  , правила съм ги тези изследвания и имам много завишени НК както и антифосфолипидни , но не съм на лечение - може би не съм попаднала на доктор , който да реши да ги лекува. Правя само вливания (интралипид или имуновенин) преди всеки опит ИКСИ (2 до сега) и пия аспирин протект. Кажи ми моля те, ти на какво лечение си и при кой доктор. Може би и аз трябва да потърся друг доктор. Аз правя ИКСИ-тата при док.Владимиров, но за имунологичните съм ходила при др.Катя Тодорова, както и в Плевен при Конова. 
Благодаря ти , и от цялото си сърце ти желая скоро да упееш, както и на всички момичета тук!  :bighug:
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #49 -: Декември 23, 2008, 13:22:28 pm »
Кате,аз чакам да забременая по естествен път,иначе лечението ми е като твоето-да вливам интралипид на всеки два месеца,аспирин протект всеки ден и антиоксидант.Лекува ме доктор Минчева завеждаща патологична бременност в Русе.Тя ми обясни,че трябва да правя тези вливания,защото с тези стойности на нк клетките не ме чака нищо добро.При бременност ще съм на фрасипарин и вливане на имуновенин на всеки 28 дни.Дано да успеем.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #50 -: Декември 23, 2008, 15:05:05 pm »
Аз имах напреднал стадий ендометриоза, силно намален яйчников резерв и увредени тръби, вследствие на нея, и Хашимото.Не са ми открити завишени НК клетки или други антитела. Успях да забременея след ИКСИ с много силна стимулация. Яйцеклетките (3броя) бяха с удебелени обвивки и ги изтъняваха (с асистиран хетчинг) -  иначе ми казаха, че са качествени. Захвана се един ембрион.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #51 -: Декември 25, 2008, 00:57:57 am »
Аз имах напреднал стадий ендометриоза, силно намален яйчников резерв и увредени тръби, вследствие на нея, и Хашимото.Не са ми открити завишени НК клетки или други антитела. Успях да забременея след ИКСИ с много силна стимулация. Яйцеклетките (3броя) бяха с удебелени обвивки и ги изтъняваха (с асистиран хетчинг) -  иначе ми казаха, че са качествени. Захвана се един ембрион.
Много се радвам ,че си успяла!   :bighug:Ти при кой доктор си?
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #52 -: Декември 25, 2008, 12:49:17 pm »
Стаменов   :D
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #53 -: Декември 26, 2008, 19:18:46 pm »
Момичета искам да Ви попитам къде в София мога да си изследвам СА 125. В Малинов дали го правят. И на мене ми беше диагностицирана ендометриоза преди 3 години, проведохме лечение с диферелин, а сега правихме и инвитро неуспешно, затова искам да проверя дали ендометриозата не се е върнала.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #54 -: Декември 27, 2008, 10:09:21 am »
Аз съм си изследвала CA125 в обикновена лаборатория (в Кандиларов).
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #55 -: Януари 13, 2009, 09:28:53 am »
Момичета, аз съм с ендометриоза и завишени НKT клетки. В момента съм бременна в 16 г.с. след първи опит инвитро при доктор Стаменов. Правя вливания с Имуновенин и контролни изследвания на всеки 30 дни.
Относно връзката между ендометриозата и НК клетките мога да кажа, че в книгата на д-р Стаменов "Надеждата за дете" е обяснено, че ендометриозата създава стерилно възпаление във и около матката. Стерилно е в смисъл, че за него няма реален причинител от рода на някаква бактерия. Но това възпаление, както всяко друго възпаление, кара защитниците на организма (имунните клекти) да бъдат на щрек. И когато в матката попадне ембрион, тези имунни клетки се опитват да го унищожат.
Това е положението. Връзката е ясна и само вливанията могат да предотвратят тази ситуация.
Желая успех на всички ни! :)
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #56 -: Февруари 04, 2009, 14:10:35 pm »
Да питам, имунологичните и генетични изследвания по собственно желание и инициатива ли се правят - или ви ги назначиха докторите при които ходите?Интересуват ме конкретно пациентките на д-р Стаменов и д-р Владимиров.
Иначе аз имам:
-Хашимото
-Ендометриоза
-хидросалпингс
-задържане на фуликули
-от скоро имам и бактериална инфекция с Клабсиела Окситока
но до сега не съм правила никакви имунологични изследвания и да знам как да подходя при следващото посещение при док. дали да си искам или да чакам те да кажат?
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 14:17:06 pm от Vickson »
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #57 -: Февруари 06, 2009, 18:37:13 pm »
Аз съм при Стаменов и той ми каза, че имунологични се налагат след един неуспешен опит инвитро, но аз си ги самоназначих и се оказа, че не съм сбъркала излязоха нк клетки. Така, че както решиш.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #58 -: Февруари 06, 2009, 20:22:42 pm »
Vickson, аз бих ги направила в лабораториите с които съответния лекар работи.
За хидросалпингса също бих взела мерки.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #59 -: Февруари 09, 2009, 08:59:34 am »
Благодаря ви за отговорите. Ще решавам за изследванията след срещата ни с док, другия вторник. А относно хидросалпингса, Евро, по време на един от прегледите док ме понатисна там, каза че не е фиксиран и течността изтече за 2-3 дни. Сега при УЗИ не се вижда течност - т.е. няма го... след това пих и антибиотик. Не знам какво ще стане, но за сега ми казаха,че не се налага да го пипам повече.