0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
нк клетки и ендометриоза
« -: Февруари 11, 2007, 21:15:46 pm »
та от както от няколко дни си имам и черешка в мелбата (ендометриоза) се чудя има ли някаква пряка зависимост м/у повишени нк клетки и ендометриоза. въпроса ми е колко от вас са с повишени нк клетки и ендометриоза.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2007, 21:39:21 pm »
Лили, ако се съди по моя случай-няма връзка!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2007, 21:47:36 pm »
Лили аз се чудех същото самоче за високоят пролактин и ендометриозата? :ask:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2007, 21:56:19 pm »
имам повишен пролактин. според док това е признак но не задължително, т.е. не всички с повишен пролактин имат и ендометриоза естествено
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2007, 00:30:52 am »
Моят опит:
ендометриоза;
задържане на фоликули;
висок пролактин;
хашимото.
Последните три са следствие от ендометриозата. Лили, моите NK клетки са в норма. Не съм чувала да дава отражение там ендометриозата.


lb2f
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2007, 09:59:47 am »
Лили и аз имам завишени НК клетки, но нямам ендометриоза.
Д-р Тодорова ми каза, че по всяка вероятност съм си ги "придобила" след резидив на щитовидната жлеза :x!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2007, 11:29:39 am »
Лили, вчера се замислих дали НК клетките нямат общо с херпеса? Логично ми звучи: херпеса активира имунната система, всъщност, непрекъснато я държи напрегната и заради това има повечко НК клетки. М?

Може би и аз си имам херпес. Но на бицепсите (ту в ляво, ту в дясно избива). Още не съм ходила на кожен да потвърди, но на такова ми прилича.
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 11:33:57 am от little_rabbit »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2007, 11:32:56 am »
бе то е ясно (логично е поне) че трябва да са провокирани от нещо. знае се че са отговор на ракови клетки. но на какво още.
сестра ми се позаровила в немска литература и прочела че ендометриозата си кореспондира с автоимунни заболявания. абе търся връзка там дето я няма (вероятно). нали знаеш за удавника...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2007, 11:47:06 am »
сестра ми се позаровила в немска литература и прочела че ендометриозата си кореспондира с автоимунни заболявания. абе търся връзка там дето я няма (вероятно). нали знаеш за удавника...
Това ме кара да се замисля  :roll: И аз съм с хашимото и леко повишени NK клетки. Сега това значи ли, че може и ендометриоза да имам  8O
Нито ми е болезнен мензиса, нито имам проблем с пукането на фоликулите  :roll:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2007, 12:04:39 pm »
знаеш че признаците са нещо относително. можеш да ги имаш всичките и да нямаш съответното заболяване. така както може да нямаш нито един или малко признаци и да имаш заболяването.
шанса да имаш ендометриоза е 50%...за съжаление.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2007, 12:06:44 pm »
шанса да имаш ендометриоза е 50%...за съжаление.
Абе то винаги е 50/50 - или имаш или не  :wink: Но и аз като тебе се надявам все още лапарото да ми се размине  :?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2007, 12:07:35 pm »
дано. от сърце ти го пожелавам въпреки че и това се преживява :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2007, 12:10:02 pm »
Благодаря Лили  :bighug:
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2007, 15:15:27 pm »
Толкова директна връзка няма със сигурност.  Една приятелка има завишени НК-клетки и няма ендеометроза, гледали са я на лапаро.
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2007, 16:01:11 pm »
Благодаря jul4e  :)
Ние тук май все търсим връзка, но до колкото разбирам и самите гинеколози не са 100% наясно с имунологичните проблеми. Иначе да са ги решили до сега.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2007, 16:33:55 pm »
Да, разбирам ви за което, и аз така, но в посока моите си проблеми, пак автоимунологични, не бях сигурна дали НК-клетките се причисляват към тях, иначе щях да напиша същото, че лекарите не са наясно още с имунологичните и автоимунологичните заболявания.
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2007, 17:49:18 pm »
Лили, ако се съди по моя случай-няма връзка!!!

И аз съм така - имам НК клетки, нямам ендометриоза. Не съм чувала да има връзка.
Благодаря ти, Бени!







Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #17 -: Февруари 14, 2007, 19:32:43 pm »
Момичета, връзка (от регресионен тип) не значи функционална връзка. Значи, че е вероятно като се има едното, да се има и другото.

Не всеки пушач се разболява от рак на белия дроб, но все пак тютюнопушенето има връзка с това заболяване, нали?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #18 -: Февруари 14, 2007, 22:36:37 pm »
баш.
ако пак ти избие ела чичо доктор да те погледне  8)(тва дето си мислиш че е херпес де)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2007, 09:15:12 am »
Ако ще ме гледаш ти - ида веднага  :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #20 -: Февруари 15, 2007, 11:03:14 am »
е та аз де. ти кво мислиш - че ще те пратя при някой невежа ли :lol:. аре ся - познаваме се 8)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2007, 12:42:45 pm »
Лилиииииии,  :hug2:
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2007, 11:13:37 am »
Лили, в книгата, която сега чета, се споменава нещо за имунологични причини за ендометриозата  8O, но не съм задълбала все още да ти пиша по-ясно, но само ти го казвам като информация.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #23 -: Февруари 19, 2007, 11:15:53 am »
ми логично е да се появява от нещо. нелогично е толкова време да не се знае от какво. и все пак нека сме благодарни че поне знаят как да я лекуват гадината. ако откриеш нещо интересно казвай :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #24 -: Юни 26, 2008, 11:36:50 am »
Ето при мен какво е:

- ендометриоза
- луф синдром
- задържане на фоликули
- липса на овулация
- ИЯР
- повишени НК кленки

И аз четох преди доста време за имунитет и еднометриоза, може би в някаква степен има връзка между двете...следствена, може би
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #25 -: Юни 30, 2008, 12:01:03 pm »
Ето при мен какво е:

- ендометриоза
- луф синдром
- задържане на фоликули
- липса на овулация
- ИЯР
- повишени НК кленки,
 при мен е същото положение!!! :(


*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #26 -: Юли 07, 2008, 10:16:38 am »
Ето при мен какво е:

- ендометриоза
- луф синдром
- задържане на фоликули
- липса на овулация
- ИЯР
- повишени НК кленки,
 при мен е същото положение!!! :(
и аз съм така за съжаление + Хашимото - ендометроза 4-та степен (лекувана) само за О. не съм много сигурна , ама май фоликулите се пукат много късно... :( :(
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #27 -: Ноември 20, 2008, 18:15:29 pm »
 На мен ми се струва , че има връзка между NК-клетките и ендометриозата или по точно , че NК са следствие от ендометриозата , но не е задължително след като имаш NК да имаш и ендометриоза , защото те може да са провокирани от друг инфекционен или автоимунен процес. В този ред на мисли всъщност ендометриозата какво заболяване е - автоиминно ли, гинекологично ли?
 В КИРМ има ендометриозен панел :
Ендометриозата е често срещано гинекологично заболяване, характеризиращо се наличието на ендометриална тъкан извън матката. Засяга приблизително 20-40% от жените с репрподуктивни проблеми. Съществуват голям брой доказателства, че имунологичните механизми играят важна роля в патогенезата и патофизиологията на ендометриозата. Имунологичните прояви при пациенти с ендометриоза са свързани с повишени В-, Т- и NK-клетъчни отговори. Промените в В-клетъчния отговор могат да бъдат установени, чрез повишените серумни нива на автоантителата, включително анти-фосфолипидни и анти-нуклеарни натитела, промените в Т-клетъчната активност  се измерва чрез ембриотоксичен тест (ЕТА) и активиран репродуктивен имунофенотип (aRIP). NK- клетъният отговор се оценява чрез повишена NK-клетъчната цитотоксичност. СА-125 също се използва като маркер за ендометриоза.

Панелът включва следните тестове:

  Антифосфолипидни антитела (АРА)
  Активиран репродуктивен имунофенотип (aRIP)
  Антинуклеарни антитела (АNА)
  Тест за ембриотоксичност (ЕТА)
  NК-клетъчна активност (NКа)
  СА-125


 Моят док. има съмнения за ендометриоза и на фона на имунологията ми се чудя първо този панел ли да направя и да се пощадя малко или лапарото , което ще даде окончателната присъда?
 Имам задържани фоликули последните два цикъла , късна ову, този цикъл преждевременна лутеинизация на фоликулите - ановулаторен , въпреки стимулацията за инсе, NK, антифосфолипидни и т.н.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #28 -: Ноември 20, 2008, 22:56:18 pm »
Фаталче , а СА-125 пуска ли ?
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #29 -: Ноември 20, 2008, 23:11:17 pm »
Фаталче , а СА-125 пуска ли ?
Още не съм пускала нищо от ендометриозния панел.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #30 -: Ноември 20, 2008, 23:13:23 pm »
Фаталче , а СА-125 пуска ли ?
Още не съм пускала нищо от ендометриозния панел.
според мен е най-добре като за начало да го пуснеш!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #31 -: Ноември 20, 2008, 23:25:07 pm »
Фаталче , а СА-125 пуска ли ?
Още не съм пускала нищо от ендометриозния панел.
според мен е най-добре като за начало да го пуснеш!
Да. Това мисля да направя в понеделник. Някакви изисквания за изследването има ли  - на кой ден от МЦ, на гладно , жадно , без кафе ?
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #32 -: Ноември 20, 2008, 23:33:49 pm »
Фаталче , а СА-125 пуска ли ?
Още не съм пускала нищо от ендометриозния панел.
според мен е най-добре като за начало да го пуснеш!
Да. Това мисля да направя в понеделник. Някакви изисквания за изследването има ли  - на кой ден от МЦ, на гладно , жадно , без кафе ?

най-добре е на глдно. няма значение кой ден на МЦ (най -добре е след МЦ) .
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #33 -: Ноември 21, 2008, 10:33:52 am »
 Защо тогава да е най - добре да се направи маркера? На мен ми се пада към края на МЦ... :?Струва ли си да го правя в такъв случай?
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #34 -: Ноември 21, 2008, 13:24:15 pm »
Абе момичета когато са завишени тези нк-клетки не е ли признак на някакъв автоимунен процес  :ask: Аз имам Хашимото и нк-клетки и сега се замислям дали пък не е и ендометриоза  :ask:
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #35 -: Ноември 22, 2008, 02:15:33 am »
Защо тогава да е най - добре да се направи маркера? На мен ми се пада към края на МЦ... :?Струва ли си да го правя в такъв случай?
извинявай грешката е моя! Няма значение кога , важно е да не кървиш ...исках да кажа!
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #36 -: Ноември 22, 2008, 02:16:37 am »
Абе момичета когато са завишени тези нк-клетки не е ли признак на някакъв автоимунен процес  :ask: Аз имам Хашимото и нк-клетки и сега се замислям дали пък не е и ендометриоза  :ask:
и аз имам Хашимото и нк-клетки + ендометриоза :( Незнам дали имат връзка тези неща...
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #37 -: Ноември 22, 2008, 10:50:21 am »
Абе момичета когато са завишени тези нк-клетки не е ли признак на някакъв автоимунен процес  :ask: Аз имам Хашимото и нк-клетки и сега се замислям дали пък не е и ендометриоза  :ask:
Вероятността да имаш ендометриоза е 50/50. Може да имаш , но може и да нямаш.
Оставам с впечатлението , че не е изяснен произхода на заболяването. В сайта на КИРМ го определят като гинекологично заболяване , но произхода му може да бъде и от автоимунен процес...
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #38 -: Ноември 22, 2008, 13:37:55 pm »
Малко да си изясня въпроса - ако имаш ендометриоза може ли да забременеещ ? Ако е "не" то аз имам един мисед и един спонтанен, значи ли, че нямам това животно ?
Нямам оплаквания относно М, освен, че преди кюртажа цикъла ми беше по-обилен и по болезнен (търпимо), а сега е направо супер - няма болка и не е обилен вече ...
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2008, 20:40:02 pm »
Малко да си изясня въпроса - ако имаш ендометриоза може ли да забременеещ ? Ако е "не" то аз имам един мисед и един спонтанен, значи ли, че нямам това животно ?
Нямам оплаквания относно М, освен, че преди кюртажа цикъла ми беше по-обилен и по болезнен (търпимо), а сега е направо супер - няма болка и не е обилен вече ...
мисля ,че има случаи , в които момичета са забременяли с ендометриоза...но са много малко! Аз си мисля по-скоро ,че ендометриозата всияе най-вече на качеството на яйцеклетките и имплантирането на ембриончетата!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2008, 20:44:55 pm »
 Може наистина да е така това за качеството на яйцеклетките , защото това е една от причините док. да се съмнява за ендометриоза при мен - нисък естрадиол(показва качеството на фоликулите) и преждевременната лутеинизация , късната ову , задържани фоликули , ниско ЛХ...
 Утре съм на преглед при него и ще го питам за това.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2008, 20:50:37 pm »
при мен естрадиола беше ок на 3-тия ден от МЦ ,   имам късна овулация и така и не настъпи бременност. Сега след лечението , дай боже най-сетне чудото да се случи.А между другото пия и асперин протект всеки ден , но резултат няма...
За качеството на яйцеклетките съм почти сигурна , защото момичетата които правят  ин витро например ,( след или при ендометриоза )много често имат наеуспешен опит т.е. яйцеклетките се оплождат и развиват до опр.момент , след  което ембриончетата не се развиват , не се инплантират ....за жалост
  :?
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 20:52:21 pm от rossy * »
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2008, 20:56:27 pm »
 Той и при мен е добър Е2 на 3 ден , но при стумулация за инсе например правя 5 фоликула , а Е2 отговаря за един качествен, което си е ниско ниво.
СА-125 , съвсем на гладно и жадно ли трябва да се направи? Масът ми е за 16,45ч.  и едва ли ще остискам...
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2008, 09:36:42 am »
Ох сега и за това ли да се притеснявам  :? Някакви симптоми или нещо по което да се предполага за ендометриоза ?
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #44 -: Декември 04, 2008, 12:11:27 pm »
Ох сега и за това ли да се притеснявам  :? Някакви симптоми или нещо по което да се предполага за ендометриоза ?
Говори с лекар специалист. Внушението е лош съветник.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    007

Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #45 -: Декември 19, 2008, 14:03:08 pm »
аз съм с ендометриоза и завишени нк-клетки и нисък естрадиол,но при всеки е различно.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #46 -: Декември 19, 2008, 22:22:40 pm »
Здравейте
и аз имам ендометриоза и всички екстри с нея - НК клетки, хашимото, антитела, НЯР...
Имам няколко бременности, но всички приключват в 5-та, 6-та седмица най-много. Скоро правих ИКСИ веднага след терапия със Золадекс - резултатът е чхг 4,2 в 10ти ден от трансфера. Това означава че имплантация има, но спира да се развива плода още в самото начало. Според док неуспеха се дължи на некачесвена яйцеклетка, но аз смятам че проблема е имунологичен . Дали аз съм права или док  8O какво мислите ? Може би и двамата.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #47 -: Декември 22, 2008, 19:47:34 pm »
Здравей,Кате и аз имам същия проблем като теб.Преди 2,5 години съм оперирана от ендометриозна киста на яйчника с последващо 3 месечно лечение със Zoladex.След това преминах през 1 мисед аборт,1 спонтанен и поредица от положителни тестове за бременност,завършващи с цикъл.След всичко това реших да си направя имунологични изследвания и познай-имам ужасно повишени нк клетки и антифосфолипидни антитела.Сега съм на лечение.Съветвам те да си направиш необходимите изследвания,за да отхвърлиш и това като причина за неуспехите.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #48 -: Декември 23, 2008, 11:38:28 am »
Здрасти pipita  , правила съм ги тези изследвания и имам много завишени НК както и антифосфолипидни , но не съм на лечение - може би не съм попаднала на доктор , който да реши да ги лекува. Правя само вливания (интралипид или имуновенин) преди всеки опит ИКСИ (2 до сега) и пия аспирин протект. Кажи ми моля те, ти на какво лечение си и при кой доктор. Може би и аз трябва да потърся друг доктор. Аз правя ИКСИ-тата при док.Владимиров, но за имунологичните съм ходила при др.Катя Тодорова, както и в Плевен при Конова. 
Благодаря ти , и от цялото си сърце ти желая скоро да упееш, както и на всички момичета тук!  :bighug:
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #49 -: Декември 23, 2008, 13:22:28 pm »
Кате,аз чакам да забременая по естествен път,иначе лечението ми е като твоето-да вливам интралипид на всеки два месеца,аспирин протект всеки ден и антиоксидант.Лекува ме доктор Минчева завеждаща патологична бременност в Русе.Тя ми обясни,че трябва да правя тези вливания,защото с тези стойности на нк клетките не ме чака нищо добро.При бременност ще съм на фрасипарин и вливане на имуновенин на всеки 28 дни.Дано да успеем.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #50 -: Декември 23, 2008, 15:05:05 pm »
Аз имах напреднал стадий ендометриоза, силно намален яйчников резерв и увредени тръби, вследствие на нея, и Хашимото.Не са ми открити завишени НК клетки или други антитела. Успях да забременея след ИКСИ с много силна стимулация. Яйцеклетките (3броя) бяха с удебелени обвивки и ги изтъняваха (с асистиран хетчинг) -  иначе ми казаха, че са качествени. Захвана се един ембрион.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #51 -: Декември 25, 2008, 00:57:57 am »
Аз имах напреднал стадий ендометриоза, силно намален яйчников резерв и увредени тръби, вследствие на нея, и Хашимото.Не са ми открити завишени НК клетки или други антитела. Успях да забременея след ИКСИ с много силна стимулация. Яйцеклетките (3броя) бяха с удебелени обвивки и ги изтъняваха (с асистиран хетчинг) -  иначе ми казаха, че са качествени. Захвана се един ембрион.
Много се радвам ,че си успяла!   :bighug:Ти при кой доктор си?
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #52 -: Декември 25, 2008, 12:49:17 pm »
Стаменов   :D
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #53 -: Декември 26, 2008, 19:18:46 pm »
Момичета искам да Ви попитам къде в София мога да си изследвам СА 125. В Малинов дали го правят. И на мене ми беше диагностицирана ендометриоза преди 3 години, проведохме лечение с диферелин, а сега правихме и инвитро неуспешно, затова искам да проверя дали ендометриозата не се е върнала.
*
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #54 -: Декември 27, 2008, 10:09:21 am »
Аз съм си изследвала CA125 в обикновена лаборатория (в Кандиларов).
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #55 -: Януари 13, 2009, 09:28:53 am »
Момичета, аз съм с ендометриоза и завишени НKT клетки. В момента съм бременна в 16 г.с. след първи опит инвитро при доктор Стаменов. Правя вливания с Имуновенин и контролни изследвания на всеки 30 дни.
Относно връзката между ендометриозата и НК клетките мога да кажа, че в книгата на д-р Стаменов "Надеждата за дете" е обяснено, че ендометриозата създава стерилно възпаление във и около матката. Стерилно е в смисъл, че за него няма реален причинител от рода на някаква бактерия. Но това възпаление, както всяко друго възпаление, кара защитниците на организма (имунните клекти) да бъдат на щрек. И когато в матката попадне ембрион, тези имунни клетки се опитват да го унищожат.
Това е положението. Връзката е ясна и само вливанията могат да предотвратят тази ситуация.
Желая успех на всички ни! :)
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #56 -: Февруари 04, 2009, 14:10:35 pm »
Да питам, имунологичните и генетични изследвания по собственно желание и инициатива ли се правят - или ви ги назначиха докторите при които ходите?Интересуват ме конкретно пациентките на д-р Стаменов и д-р Владимиров.
Иначе аз имам:
-Хашимото
-Ендометриоза
-хидросалпингс
-задържане на фуликули
-от скоро имам и бактериална инфекция с Клабсиела Окситока
но до сега не съм правила никакви имунологични изследвания и да знам как да подходя при следващото посещение при док. дали да си искам или да чакам те да кажат?
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 14:17:06 pm от Vickson »
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #57 -: Февруари 06, 2009, 18:37:13 pm »
Аз съм при Стаменов и той ми каза, че имунологични се налагат след един неуспешен опит инвитро, но аз си ги самоназначих и се оказа, че не съм сбъркала излязоха нк клетки. Така, че както решиш.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #58 -: Февруари 06, 2009, 20:22:42 pm »
Vickson, аз бих ги направила в лабораториите с които съответния лекар работи.
За хидросалпингса също бих взела мерки.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #59 -: Февруари 09, 2009, 08:59:34 am »
Благодаря ви за отговорите. Ще решавам за изследванията след срещата ни с док, другия вторник. А относно хидросалпингса, Евро, по време на един от прегледите док ме понатисна там, каза че не е фиксиран и течността изтече за 2-3 дни. Сега при УЗИ не се вижда течност - т.е. няма го... след това пих и антибиотик. Не знам какво ще стане, но за сега ми казаха,че не се налага да го пипам повече.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #60 -: Февруари 09, 2009, 11:59:46 am »
Честно казано, трудно ми е да повярвам на тази теория, но дано да си нямала изобщо хидросалпингс.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #61 -: Февруари 09, 2009, 12:24:09 pm »
Аз също не мога да повярвам, но че го имаше - безспорно доказателство е снимката която ми правиха. А как така изтече течността и аз не знам?! Много ме боля по време на прегледа /доктора ме натискаше с ръце - отвън и от вътре/, след това няколко дни и корема много ме болеше. Предупреди ме, че вероятно ще започне да изтича жълтеникава течност "което е добре" ми каза, то така и стана. На следващия преглед 2-3 седмици по-късно при друг лекар, нямаше и следа от течността, след това и трети го подтвърди. Гледат снимката, гледат екрана на УЗИ-то и казват - "В момента няма течност в тръбата".  8O Не знам и аз какво да мисля.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #62 -: Февруари 11, 2009, 13:05:27 pm »
Аз лично бих сменила лекаря.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: нк клетки и ендометриоза
« Отговор #63 -: Февруари 11, 2009, 13:21:50 pm »
Последно ходих при Владимиров, и той каза същото като двамата преди него.
Изивинете, май разводних темата с моите писания.