0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да разкажа и аз моите неволи
« -: Февруари 03, 2007, 21:45:07 pm »
След поредния неуспешен опит реших да направя имунологични и генетични изсл. От една приятелка разбрах, че някои от изсл. се поемат от касата и доста трудно успях да си взема направление от касата. Имунолозите ми бяха казали, че се намират в района на Ал. б-ца. Тръгнах да ги търся, но не ги намерих и звъннах на въпросната приятелка и така се озовах при други имунолози пак там. Пуснах си аз изсл. и като станаха готови ми ги разтълкуваха и ми казаха, че имам леко завишени антифосф. и занижени лимфоцити-да отида на хематолог. Отидох и ми казаха, че няма проблем. След това отидох при въпросните имунолози. Те се ядосаха, че съм пуснала изсл. на др. място и чак тогава ми казаха, че работят с касата. Казаха ми да пусна при тях наново изсл. и аз отново трябваше да търся направление или да платя за изсл. на нк-кл. 150 лв. Понеже вече бях платила за др. имун. около 200 лв. реших да търся пак направление. Направих пак при тях изсл. повториха ми тези с отклонение и нк-клетки. Оказа се, че имам 13% нк-кл. при норма 12% и IgG 5,3 при норма 5,4. Аз обаче имах неблагоразумието да дам нещо за лечението на  имунологични проблеми, което бях взела от нета на имунолозите. Тежа 57 кг в момента, а по принцип съм 55, 56 кг. Казаха ми, че от много четене боли глава и ми написаха на едно листче-преди процедурата 1 месец да влея 68 ампули имуновенин и 10 дни преди процедурата 48 ампули имуновенин-по 12 лв-сметнете сами. Казаха ми да си тръгвам, че чакали и др. пациенти. Нямаше никой -бяхме само ние. Аз доста неща знам и съм чела..но такива количества да се вливат...незнам. Сега мисля да се консултирам и с друг имунолог. От тези изпитвам ужас....
« Последна редакция: Февруари 03, 2007, 21:49:12 pm от Tutto »
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2007, 03:35:58 am »
Защо не се консултираш с доцент Конова?

lb2f
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2007, 10:18:43 am »
Ще се консултирам с Конова и с Тодорова...Ако е тази Тодорова, която е при доц. Кременски-тя ми каза, че нямам такива проблеми и да не се занимавам вече с имунологични. При нея направих генетичните и тромбофилия и са наред. Тя ми погледна и едни стари изсл. при д-р Конова.
« Последна редакция: Февруари 04, 2007, 11:01:00 am от Tutto »
*

    Инаа

Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2007, 13:20:02 pm »
Туто, извинявай , че така се вмъквам в темата ти, но би ли казала от какъв лекар трябва направление за имунологичните изследвания?
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2007, 22:35:45 pm »
Туто, определено е трябвало веднага да се обърнеш към "доказаното качество"-доц. Конова. Наистина е заета, но ако отидеш при нея ще ти обърне внимание, няма да те "претупа" и е имунолог, така да се каже "от първа ръка" за България. Консултирай се с нея. Не вярвам да трябват повече от 30 ампули седмица преди трансфер.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2007, 23:04:03 pm »
Туто, аз ти казах вече ...зарежи ги тези въпросните имунолози,  :o това е "тъмна Индия". Как при 13%, ще вливаш 118 ампули, пълни глупости!
Нямам думи просто!!!! Аз влях 40 при 17%, и 67кг., а ти толкова много. Не ми харесва тая работа по принцип и ще си поговоря с Док на тая тема. Аз мисля, да не правя вливания преди второто ИКСИ. Успех, миличка!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2007, 00:20:27 am »
Каси , мисля че си права за имунолозите, ние при 12 % ни  предписаха  2 х 50 ампули 8O , защото са гранични стойностите.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2007, 00:29:19 am »
Айде, сега пак побеснях.  :x Това вече е прекалено. Докога ще се гаврят с нас някакви "световно неизвестни" лекари. Пфу, ядосах се, лягам си.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2007, 08:34:12 am »
Туто, извинявай , че така се вмъквам в темата ти, но би ли казала от какъв лекар трябва направление за имунологичните изследвания?

Направление си взимаш от личния, за лекар, който има възможност да ти даде направление-може да ти даде всеки лекар-интернист, без детски лекар. Може да вземеш направление и от психиатър даже. Само да работи с нзок и да е интернист. но първо си намери лекаря, който ще ти пусне направлението за имунологични и тогава отиди при личния и си вземи направление за съответния лекар със съответната специалност.
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2007, 08:37:17 am »
Туто, аз ти казах вече ...зарежи ги тези въпросните имунолози,  :o това е "тъмна Индия". Как при 13%, ще вливаш 118 ампули, пълни глупости!
Нямам думи просто!!!! Аз влях 40 при 17%, и 67кг., а ти толкова много. Не ми харесва тая работа по принцип и ще си поговоря с Док на тая тема. Аз мисля, да не правя вливания преди второто ИКСИ. Успех, миличка!

Аз към този док. нямам никакви забележки. Той по принцип каза, че ще редуцира бройката, но аз се страхувам от тези имнунолози и просто няма да се оставя в ръцете им. Мисля да се консултирам за имунологичните с още специалисти и тогава ще реша.
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2007, 08:48:02 am »
Туто, аз ти казах вече ...зарежи ги тези въпросните имунолози,  :o това е "тъмна Индия". Как при 13%, ще вливаш 118 ампули, пълни глупости!
Нямам думи просто!!!! Аз влях 40 при 17%, и 67кг., а ти толкова много. Не ми харесва тая работа по принцип и ще си поговоря с Док на тая тема. Аз мисля, да не правя вливания преди второто ИКСИ. Успех, миличка!

Аз ги зарязах вече, Каси. Отказах на док всякакви вливания. Не може при НК на гранична ст-т (12%) да ми предписват 52 ампули, при условие, че миналата година при доц. Конова ми бяха завишени на 17% и тя ми предписа 30 ампули. Аз съм си все същите килограми. А да не говорим, че нямаше ефект. Каси, а ти изледва ли повторно НК, за да видиш дали въобще са се повлияли?

Туто, ако ще правиш вливания, по-добре е да се консултираш с доц. Конова.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2007, 09:54:20 am »


Аз към този док. нямам никакви забележки. Той по принцип каза, че ще редуцира бройката, но аз се страхувам от тези имнунолози и просто няма да се оставя в ръцете им. Мисля да се консултирам за имунологичните с още специалисти и тогава ще реша.

Туто, аз нямам претенции към нашия Док, а към имунолозите!!!!
Коте, и ти си права. Не съм изследвала НК клетките след вливането, но тъй като Док каза, че трайността е 3 месеца, мисля да си пусна едно изследване, но в "Иван Рилски". Кой знае какво ще излезе, но ще го направя от любопитство. Едва ли пак ще вливам обаче. Успех, котета!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2007, 10:04:01 am »
Успех, Кас! Дано да е дошло време и за нашето чудо!

*
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2007, 10:10:50 am »
Туто и моят съвет е да се консултираш с доц. Конова. При мен НК клетките са 21 % (при граница 12%) и тя ми е предписала вливане на имуновенин 30 ампули и интралипид. Аз съм 64 кг. Така, че ми се струва, че на теб са ти предписали доста "ударни" дози!  8O Тези вливания според мен не са съвсем безвредни, така че по-добре да прецизират дозата!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2007, 10:25:52 am »
Туто, много е права Роби. Хич не са безвредни, да не говорим колко са скъпи. А и като гледам, на Каси предписват 40 ампули при 67 кг. и 17%, при мен искат 52 ампули при 12% и 64 кг. Аз логика не виждам.
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2007, 11:20:03 am »
Аз също не виждам много логика...Явно си правят някакви експерименти. Незнам...Иначе една мацка е също с 12% и са и вляли 60 и е станало, но до 9 седмица и край. Незнам какво да си мисля вече.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2007, 13:29:47 pm »
Аз също не виждам много логика...Явно си правят някакви експерименти. Незнам...Иначе една мацка е също с 12% и са и вляли 60 и е станало, но до 9 седмица и край. Незнам какво да си мисля вече.

За какви експерименти говорите? Да не би да ни следят после имунолозите какво става с нас!!! Предписват ампули и край, дотам е контакта с тях. Странното е, че имуновенина се плаща на заводска цена!! Какъв им е келепира тогава  8O  Абе, странна работа....Или може би аз не съм в час, или те просто отчитат дейност!!!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2007, 13:36:05 pm »
За какви експерименти говорите? Да не би да ни следят после имунолозите какво става с нас!!! Предписват ампули и край, дотам е контакта с тях. Странното е, че имуновенина се плаща на заводска цена!! Какъв им е келепира тогава  8O  Абе, странна работа....Или може би аз не съм в час, или те просто отчитат дейност!!!  :D

Кас, самото изследване също не е малко пари. И като повториш после още един път да видиш дали си в норма... и става страшно. А това, че имуновенина е на цени на едро - те и тръговците на едро имат марж печалба. Къде другаде се пласира имуновенин в такива количества? Може и да има, но се съмнявам. Не знам дали това е обяснението за нелогичните им предписния, но казва ли ти някой.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2007, 13:50:28 pm »
За какви експерименти говорите? Да не би да ни следят после имунолозите какво става с нас!!! Предписват ампули и край, дотам е контакта с тях. Странното е, че имуновенина се плаща на заводска цена!! Какъв им е келепира тогава  8O  Абе, странна работа....Или може би аз не съм в час, или те просто отчитат дейност!!!  :D

Кас, самото изследване също не е малко пари. И като повториш после още един път да видиш дали си в норма... и става страшно. А това, че имуновенина е на цени на едро - те и тръговците на едро имат марж печалба. Къде другаде се пласира имуновенин в такива количества? Може и да има, но се съмнявам. Не знам дали това е обяснението за нелогичните им предписния, но казва ли ти някой.

Права си, изследванията са бая пари, това ДА. Но на имуновенина със сигурност знам, че Док не слага надценка! Аре, стига сме ги обсъждали тия неща. Дано да сме здрави!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Да разкажа и аз моите неволи
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2007, 13:59:31 pm »
Док на никакви лекарства не слага надценка. И въобще не печели от тях. Но снабдителите печелят. И няма нищо лошо, всеки работи за да печели - въпросът е само, доколко са обосновани тези странно големи кличества имуновенин, които се предписват.