0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Закъсахме яко с бебката
« -: Февруари 03, 2007, 10:50:59 am »
Не можах почти цяла седмица да седна да пиша свястно и съм на края на силите си от тичане по доктори.Цяла седмица независимо от забрани за консултации и т.н си правиме разходки до поликлиниката да ни слушат и гледат.Бебето първо беше със запушен нос и Т и кихаше, обаче нещата взеха да стават сериозни.Почна да повръща здраво, а отгоре на всичко се появи и някаква адска кашлица, от която тя просто се дере и аз не сме да я оставя и 5 мин.Нито спя, нито ям ,само чупя ампули, давам сиропи, дондуркам и се пробвам да пробутвам ядене, което си е чист героизъм.
Скапаната ни педиатърка я напсувах след като ми обясни, че зачервено гърло се лекува със Дактарин.Казах и да ходи да чете и че бебето не го понася, а тя взе да ми прави комплименти колко красива била дъщеря ми:)))))))))))))))))))))))))))))))))
Не знам явно има хора дето не са си нацелили професията, а и много не са наред с главата.
накрая за капак взе да ми се обяснява тая гъска тъпа как няма да е тук събота и неделя и че може би трябвало да се направи кръвна картина, ама то дай сега да не морим бебето, ако няма Т.Ама ауууууууу то гърлото много червено, но щом е добре айде да си ходим.
И така в четвъртъка се озовахме на свестна педиатърка посред нощ.Предписа ни 3 неща ,ама май вече си бяхме закъснели с тва чакане и айде да видим колко ще издържи бебето.И така в петък бебката почна яко да буха.Направо се дере и аз сериозно издивях.Знам, че хаповете не правят чудеса, но очаквах да се подобри с новите хапове.Вместо тва тя стана по-зле.И така по съвет на някой тук(хиляди благодарности) , който ми беше писал за Масларски от Вита скокнахме и до там.Правихме кръвна картина и ни прегледа чоовека, прави ни инхалации и се оказахме с бронхолит.За момента бил слаб, ама ако стане по-зле сме за болница.
Ако не се побъркам добре ще е.Сега се разнасяме до банята на чешмата да правим нещо като инхалация над топлата вода и обратно.Промивам носа здраво, ама тя пак кашля, а като се изкашля аз подскачам.
На никого не пожелавам да го изпитва тва нещо.
И във връзка с инхалациите да Ви питам.На малко бебе не може ли над котлона по-отдалече да не се изгори?Някой правил ли е на детето си инхалации, като е толкова малко?
Джам, Вие оправихте ли се вече?
« Последна редакция: Февруари 03, 2007, 10:54:20 am от Silwi25 »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2007, 10:55:44 am »
Аз да ти кажа на тази възраст не бих се колебала да постъпим в болница. Особено, ако няма подобрение.
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2007, 12:10:27 pm »
...
Изтрито по искане на авторката.
Лали
« Последна редакция: Февруари 03, 2007, 20:05:06 pm от Lali »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2007, 14:34:02 pm »
Силви, не сме се оправили още. и Марти е с бронхиолит.

инхалации в домашни условия според мен е рисково, въпреки, че четох вчера колко много майки са го правили. аз даже щях да купувам инхалатор, но мойто диване няма да го понесе, а и педиатърът е против да се правят в къщи.
какво ви изписа за лечение Масларски и с какво ви прави инхалацията там? не може ли да се води бебето амбулаторно във Вита за инхалации само? и аз обмислях да му звъня на Масларски евентуално да питам за инхалации при тях, ако не се подобри Марти.

ако лекарят е преценил, че може да се продължи с домашно лечение, аз лично не смея да рискувам с болница в това грипозно време. болниците са препълнени с пневмонии и всякакви. а и бях в педиатрията - ако не се налага изрично, не ща да стъпя там втори път.

инхалации с лайка на малки бебета - НЕ! алергизира. вдишване над вряща тенджера - съшо НЕ!

Силви, аз съм включила в бебешката стая електрическа кана за вода, махнала съм капака да няма защита от изключване и я оставям да ври за по 5 минути. така правя често през деня и проветрявам много. в стаята не бива да е топло.

друг съвет - като е будна, не я оставяй да лежи неподвижна. колкото е по-активна, толкова по-добре. особено е добре да върти нещо в ръцете, да стиска, да хваща, ако може, разбира се. масаж на гръбчето, встрани от гръбнака поглаждаш в посока настрани и нагоре. да пие много вода. следиш за поява на температура, за промяна в цвета на секрета от носа, за признаци на кислороден недостиг - посиняване на устните и ноктите, учестено дишане над 40 пъти в минута.
казаха ми, че бронхиолитът може много бързо да се влоши, затова трябва постоянно дебнене.

а нашата хрема, мамицата й, вече 7 дни и се влошава само... :(



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2007, 15:15:39 pm »
Джам, на нас масларски ни прави инхалации там с Вентолин.Това ни изписа и другата педиатърка, при която я водих.Малката се държа геройски и изкара цели 5 мин и видимо има подобрение.Днес от тва непрекъснато влизане в банята на влажно и парно кашлицата поспря.Иначе Масларски ни изписа АЦЦ кид и дадох от него сутринта.Сега ще и дам и вечерта и да видим.
За жалост почна да качва и малко Т ,ама май щото я прегрях, а за активността нямаме проблем особено щом видим Стеримара.Имам чувството, че ще се изправи и ще тръгне да бяга.
Жал ми е за детето.Тия дни го стресирахме яко с разните там процедури.
А за инхалациите ще пробвам и с вода на котлона.ПОложението е такова, че не смея да чакам.Просто аз още тя да е болна няма да издържа.И двамата с мъжа сме изморени и изнервени, няма кой да готви и направо сме се спекли от всякъде с тая суха храна.
Абе, картинката е такава, че не пожелавам на никой да я има вкъщи.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2007, 15:34:03 pm »
ох, Силви, напълно ми е ясно - ние сме така от сряда... въртим се двамата с мъжа ми като диви катерици в колело...

добре де, не разбрах, не може ли да я водиш във Вита поне веднъж дневно да правят там инхалациите?

ние пием Вентолин сироп през устата и също АЦЦ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2007, 15:50:59 pm »
jam, ако искаш изтрии моето мнение да не подведе някой.

Пожелавам много бързо оздравяване на вашите слънчица!!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2007, 16:25:28 pm »
Джам, не знам за инхалациите, ако искаш да ти метна на лични телефона на Масларски и го питай.Не вярвам да има някакъв проблем.Аз обаче гледам да не я разнасям бебката много да не направя някоя още по-голяма беля.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2007, 17:51:12 pm »
Айде и аз да се присъединя към вашата група. И моя е много зле. Кашля като магаре и има 38.8 температура. А отделно има много секрет в гърлото и се дави непрекъснато. Не съм спала от 3 дни нормално и днес вече полудях окончателно след като от снощи малкия рева по 3-4 часа непрекъснато и спа по 20 минути. Вече няма глас от дране и днес беше като парцал. Доктора тук ми каза, че му няма нищо 8O Ако се вдигне температурата да давам парацетамол. Не е ял от два дни, не се повлиява от антипиретиците и пие само чай от маточина и ябълка. Вече и аз не знам какво да давам и как да го оправя. А като се закашля и повръща.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2007, 18:03:10 pm »
Джам, ако става въпрос за инхалации амбулаторно, мисля че ще ви е близо окръжна болница - отделението по детска пулмология. Шефката - др Гизова е много разбран човек.

И двете със Силви споменавате д - р Масларски, за него мнение не мога да дам, но за Куфарджиева и Гизова мога - страхотни специалисти  педиатри - пулмолози.

Между другото внимавайте с Вентолина - освен че е антиспазмолитик, може да причини сърдечна тахикардия.


 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2007, 20:22:45 pm »
лейди, благодаря за инфото! ако се наложи, ще се свържа с тази лекарка от Окръжна, но засега се въздържам да ходим по болници - като че ли е по-добре. аз не знаех, че в Окръжна има детска пулмология, това е важно сведение.
за Вентолина знам, педиатърът предупреди. той затова се дава стриктно по часове и точна доза - много внимавам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Закъсахме яко с бебката
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2007, 21:42:14 pm »
 :crossfingers:Ох,дано по-скоро оздравеят малките душици!Да са весели,игриви,да правят белички!Силви,Джам,Гане стискам ви много палци и дано тревогите по-скоро отминат! :babyflips: