0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Искам вашето мнение...!
« -: Май 15, 2005, 11:33:29 am »
Признавам си вече съм тотално объркана. Този месец започнах отначало с меренето на БТ и я отчитам във ФФ(спрях да меря когато се установи че имаме проблем с мъжкия фактор). За сега не отчита овулация, въпреки че още на 9.05(понеделник) усетих познатите симптоми. Правих и тестове, но чертичката показваща овулация все още е по-бледа от контролната. От сряда усещам една дърпане от ляво и сутрин ми се гади. Вчера ми се подуха гърдите и станаха болезнени при допир. От днес пък ЦС е подобна на балсам за коса(това ми дойде най- точно като описание). Ако някай може да ми итерпретира тези симптоми, ще съм му много благодарна.
Надявам се да не са признак на някакви проблеми при мен!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Искам вашето мнение...!
« Отговор #1 -: Май 15, 2005, 19:20:07 pm »
По принцип софтуерът, с който ФФ работят отчита овулация въз основа на температурния метод, след като температурата се повиши над нивото от предните дни и се задържи така 3 дни. Щом усещаш познати симптоми за опвулация значи наближава. Просто исках да ти кажа да не се доверяваш на изчсисленията на софтуера!
Успех!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Искам вашето мнение...!
« Отговор #2 -: Май 16, 2005, 18:31:01 pm »
Абсолютно не се доверявай на програмката на ФФ. Според мен овуто е настъпило, когато си започнала да усеждаш болките и придърпването. Че си имала ову, имала си. УСПЕХ
*

    Anonymous

Искам вашето мнение...!
« Отговор #3 -: Май 16, 2005, 22:21:43 pm »
Аз пък нямам вяра на тестовете ....Желая ти успех!!!
*
Искам вашето мнение...!
« Отговор #4 -: Май 17, 2005, 09:36:24 am »
На ФФ изобщо не се доверявай !!!

Лично аз бях спряла да си нанасям данните там, защото по двата метода които те използват, ми дава различни дни на овулация и един ден се ядосах и ги зарязах. Но вчера реших да си нанеса данните за този цикъл.

Е, интересно ми е защо не ми засича овулацията.
Ако е заради цервикалната слуз, пробвах да я махна - резултата пак беше същият. Ужас

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Искам вашето мнение...!
« Отговор #5 -: Май 17, 2005, 10:12:12 am »
Танче, незнам какво
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Искам вашето мнение...!
« Отговор #6 -: Май 17, 2005, 10:39:44 am »
Цитат на: wassilena
Танче, незнам какво


Пък аз сега нищо не виждам  8O Обаче одеве виждах своята.
Сега ще дам линк

http://www2.fertilityfriend.com/home/4ab73

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Искам вашето мнение...!
« Отговор #7 -: Май 17, 2005, 16:30:44 pm »
Ами то нали трябва да минат 3-4 дни, за да отчете Ову. Аз примерно пробвам, като нанасям данни за предстоящите дни, за да видя кога отчита Ову. Например, ако имам повишение само един ден, нанасям за следващите 2-3 дни температури, по-високи от последната нанесена - базирайки се на личен опит от предни месеци. Така че, нищо чудно към сряда-четвъртък да ти каже, че Ову е било именно в понеделник.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Искам вашето мнение...!
« Отговор #8 -: Май 17, 2005, 16:31:22 pm »
Ами то нали трябва да минат 3-4 дни, за да отчете Ову. Аз примерно пробвам, като нанасям данни за предстоящите дни, за да видя кога отчита Ову. Например, ако имам повишение само един ден, нанасям за следващите 2-3 дни температури, по-високи от последната нанесена - базирайки се на личен опит от предни месеци. Така че, нищо чудно към сряда-четвъртък да ти каже, че Ову е било именно в понеделник.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Искам вашето мнение...!
« Отговор #9 -: Май 17, 2005, 16:48:44 pm »
:lol:  :lol:  :lol: off topic, аз виждам моята :D  :D
*
Искам вашето мнение...!
« Отговор #10 -: Май 17, 2005, 17:03:36 pm »
Цитат на: wa_wa
:lol:  :lol:  :lol: off topic, аз виждам моята :D  :D

с картинката явно не се справих, ама поне  с линк ада бях  :oops:

Както и да е

Фрешче благодаря за отговора. Да знам че трябва да минат 3 дни минимум с повишена температура.

Ето ги по дни (че явно с линковете хич ме няма  :oops: )

16 ден - 36.8
17 ден - 36.7
18 ден - 37
19 ден - 37.1
20 ден - 37
21 ден - неделя (спах до късно и не мерих БТ)
22 ден - 37.1
23 ден - 37.2 (днес)

На 18 и 19 ден имаше цервикална слуз подобна на белтък на яйце (Е). Помислих че заради нея не ми се засича овулация и я махнах. Ефейта както казах по-горе беше 0

Ще опитам още веднъж историята с линкове





Мдааааа като не съм го ползвала и съм го позабравила. Важното е че се сетих

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Искам вашето мнение...!
« Отговор #11 -: Май 19, 2005, 09:05:56 am »
Танче, аз пък ти я виждам графиката (може би щото не съм регистрирана във ФФ). Ама ти имаш няколко дни повишение, що не ти отчита ???
*
Искам вашето мнение...!
« Отговор #12 -: Май 19, 2005, 09:36:07 am »
Цитат на: rosi
Ама ти имаш няколко дни повишение, що не ти отчита ???


И аз това се питам Роси.
Днес вече е 8-ми ден след повишаване на тепературата - и пак не засича овулация  8O

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Искам вашето мнение...!
« Отговор #13 -: Май 19, 2005, 09:59:57 am »
Цитат на: Tania79

И аз това се питам Роси.
Днес вече е 8-ми ден след повишаване на тепературата - и пак не засича овулация  8O


 ти нали си знаеш че имаш  :wink:
Искам вашето мнение...!
« Отговор #14 -: Май 19, 2005, 11:00:46 am »
Цитат на: Tania79
Днес вече е 8-ми ден след повишаване на тепературата - и пак не засича овулация  8O


Танче, прилича да е имало Ову на ден 17, защото след това ти се е повишила темп и е останала висока. Провери какъв метод за измерване си задала - от Analyses :arrow: Tuning/Override :arrow: Detector.  По принцип трябва да си на Advanced, защото втория метод е някакъв по-стар и по-механичен, при него май трябваше да имаш три поредни темп по-високи от предходните шест или нещо такова. А за първия се твърди, че ползвал много информация от графики и така разпознавал и не толкова сигурни данни. Ама ти от ден 16 ли мериш? Ако да, сигурно му липсва първата половина на данните, и затова се обърква. Иначе, ако има разминаване с данните от СМ, или няма такива данни (няма с какво да направи кръстосана проверка) изчертава ову с пунктири.
Пиши ако откриеш какво му е на ФФ :wink:
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Искам вашето мнение...!
« Отговор #15 -: Май 20, 2005, 08:03:34 am »
А някой може ли да интерпретира моята графика във FF,please? И при мен все още не отчита овулация.??????
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Искам вашето мнение...!
« Отговор #16 -: Май 20, 2005, 08:18:23 am »
Аз не мога да ти я отворя :? Ти отваряш ли си я?
*
Искам вашето мнение...!
« Отговор #17 -: Май 20, 2005, 09:08:41 am »
Цитат на: mini
А някой може ли да интерпретира моята графика във FF,please? И при мен все още не отчита овулация.??????


Mini лентичката ти те е активна. Направи я като на Лали за да можем и ние да я видим.

Аз обаче така или иначе не открих причина за незасичане на моята ову от тъпото ФФ. Мини сега ще ми е любопитна да видя и твоята графика, да не би да има подомен на моя проблем.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Искам вашето мнение...!
« Отговор #18 -: Май 20, 2005, 09:26:56 am »
Таня, от кой ден на цикъла започна да мериш Т? Сори, че питам, не мога да я видя. На метод advanced ли си беше?

Поздрави :)
Благодаря ти, Бени!







*
Искам вашето мнение...!
« Отговор #19 -: Май 20, 2005, 09:40:46 am »
Цитат на: FreshBreeze
Таня, от кой ден на цикъла започна да мериш Т? Сори, че питам, не мога да я видя. На метод advanced ли си беше?

Поздрави :)


FreshBreeze благодаря за загрижеността  :) Метода който използвам еadvanced.

Температурата я меря от 1-ви ден, ама с доста прекъсвания  :oops:

Виж по-горе едно от мненията ми, където съм дала лентичка с пиленце и яйчица, мисля че успях да я направя активна.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън