0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, имам проблем с нежелано окосмяване по брадичката и корема. Хормоните ми са наред и ми поставиха диагноза периферна хиперандростеномия, която се лекува отново с хормонални.
Ще бъда много благодарна ако някой знае нещо за това заболяване или поне каже къде може да се прочете повече защото в нета няма нищо писано.
До скоро :)
« Последна редакция: Септември 26, 2007, 11:16:31 am от marygi »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ПЕРИФЕРНА ХИПЕРАНДРОСТЕНОМИЯ????
« Отговор #1 -: Януари 30, 2007, 07:43:59 am »
Хиперандрогенизъм - повишаване на нивото на андрогените /мъжките полови хормони/ - тестостерон, андростендион, дехидроепиандростерон сулфат /ДХЕАС/.
Пусни в гоогле думата........хиперандрогенизъм. :D
Re: ПЕРИФЕРНА ХИПЕРАНДРОСТЕНОМИЯ????
« Отговор #2 -: Януари 30, 2007, 11:07:49 am »
Благодаря Ади,
Явно не съм открила нищо, защото не съм изписала името правилно.
Странното е само, че андростендион и 17 ОХ прогестерон са напълно в норма(останалите полови хормони също). Доктора ми обясни, че тестостерона реагирал периферно - в кожата, като по този начин способства за образуване на "мъжки тип" окосмяване и ми предписа хормонално лечение.
Но понеже консултацията беше много кратка и пълна с медицинска терминология (половината, от която не запомних) ми се искаше да прочета малко повече за този проблем или да получа мнения от жени, запознати отблизо.   :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ????
« Отговор #3 -: Януари 30, 2007, 21:39:11 pm »
Честно казано,нямам личен опит в тази област.Само съм чувала ,че тези неща се коригират с хормонална терапия.Дано се включат момичета които имат повече знания по този въпрос.Успех мила! :D
« Последна редакция: Януари 30, 2007, 21:40:48 pm от adi »
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ????
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2007, 14:34:07 pm »
А на теб каде ти поставиха тази диагноза? При какъв лекар ходиш?
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ????
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2007, 18:58:40 pm »
Здравей Мари,
ходя при Коларов във Света София, но още не съм започнала хормоналното лечение за да знам има ли резултат.
Като прегледах темите, окосмяването на всички е от повишени хормони, а при мен всичко е ок, но го има. Оказа се , че е заради т. нар. хипер андрогенизъм.
Пиши ако са ти нужни контакти.
*
Re: ПЕРИФЕРНА ХИПЕРАНДРОСТЕНОМИЯ????
« Отговор #6 -: Септември 26, 2007, 10:47:50 am »
Благодаря Ади,
Явно не съм открила нищо, защото не съм изписала името правилно.
Странното е само, че андростендион и 17 ОХ прогестерон са напълно в норма(останалите полови хормони също). Доктора ми обясни, че тестостерона реагирал периферно - в кожата, като по този начин способства за образуване на "мъжки тип" окосмяване и ми предписа хормонално лечение.
Но понеже консултацията беше много кратка и пълна с медицинска терминология (половината, от която не запомних) ми се искаше да прочета малко повече за този проблем или да получа мнения от жени, запознати отблизо.   :)

дравей,

как върви лечението. Интересува ме, защото и аз имам същия проблем.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ????
« Отговор #7 -: Септември 26, 2007, 11:13:34 am »
Здравей Клиър,
Честно казано, не върви особено добре...Пих Жанин 4 месеца, след това лятото почивах, но като че ли докато имах тен лятото не се забелязваха толкова косъмчетата....вчера обаче се ужасих като се погледнах на слънце...и явно пак ще трябва да продължавам да се тъпча с хормони. А Бог знае пък те до какво ще доведат. Какво ли не опитвах вече...Междувременно правя лазер във дерматологията на Военна, което също не е особено обнадеждаващо....Моля, ако някой има резултат в битката с космите да сподели!!!
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #8 -: Септември 26, 2007, 12:11:31 pm »
 :(

Май нямат преборване космите.
Аз имам вече 4 процедури лазерна епилация. В Борекс ходя. Но не съм доволна от резултата. Е, има някакъв ефект, но минимален. Нса по-фини и малко по-светли. Не знам какво да правя вече. Умирам от мъка ...

А как е в Дераматологията на Военна? Има ли ефект? Не знаех, че и там правят лазерна епилация.

:-)

Поздрави!
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #9 -: Септември 26, 2007, 12:28:25 pm »
Здравейте, имам проблем с нежелано окосмяване по брадичката и корема. Хормоните ми са наред и ми поставиха диагноза периферна хиперандростеномия, която се лекува отново с хормонални.
До скоро :)

Щом като хормоните ти са в ред /което никога не може да се твърди със сигурност защото от еднократно изследване не могат да се правят никакви изводи/ и въпреки това имаш окосмяване значи става въпрос за повишена чувствителност на космения фолокул при нормални стойности на андрогените.
Но ако си имаш и нередовна менструация, със сигурност не са ти в ред хормоните.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #10 -: Септември 26, 2007, 12:39:28 pm »
привет,
на мен в Боракс ми казаха, че са светли и не стават на лазер, затова там правех електорепилация, но Коларов ме прати при доц. КАдурина въа Военна, з. там "имали лазер за светли косъмчета". КОгато обаче се видях с нея, тя ми каза, че няма все още такъв лазер :(. Така или иначе ме посъветваха да опитам и сигурно има вече 10тина процедури. Лошото е, че както бяха светли, част от тях почерняха и въпреки, че трябва това да е по-добре за лазера, нито намаляват, нито изсветляват.
Чувала съм за разни билки, но все още не съм пробвала...хвърлих куп пари, а почти изгубих надежда...
Поздрави
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #11 -: Септември 26, 2007, 12:49:48 pm »
Щом като хормоните ти са в ред /което никога не може да се твърди със сигурност защото от еднократно изследване не могат да се правят никакви изводи/ и въпреки това имаш окосмяване значи става въпрос за повишена чувствителност на космения фолокул при нормални стойности на андрогените.
Но ако си имаш и нередовна менструация, със сигурност не са ти в ред хормоните.
[/quote]

В действителност не съм ги изследвала от тогава когато публикувах темата...повече от половин година. Възможно е вече да не са съвсем наред, з. този месец ми закъснява, без да има опасност от бременност. По-добрия вариант е да има хормонален дисбаланс, к. да се лекува с хормони. Моля да споделиш ако имаш опит или знаеш какво се прави в другия случай.
Поздрави и мерси :)
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #12 -: Септември 26, 2007, 13:54:30 pm »
Не искам да те разочаровам, но какво да направя като истината е такава.
Нито хиперандрогенизма при нормални андрогени, нито хиперандрогенизма при повишени андрогени се лекува. Това е проблем за цял живот, и спада към така наречените хронични здравословни проблеми. Лечението е периодично, ако изобщо може да се нарече лечение.
Всички лекарства създадени до момента само замаскирват временно положението. След спирането на лекарствата андрогените пак заемат първоначалните си стойности. Но даже и по време на лекарствата космите не  падат сами, трябват им козметични процедури.
Тъй че косъма е упорито нещо и борбата с него е цял живот.
За краката си използвам епилатор. По цялото тяло имам тъмен мъх някаде по дълъг някъде по къс - но него не го пипам. Но за лицето сега съм започнала да комбинирам лазерна епилация плюс един крем /epil konfort/ от който казват че растежа на косъма се забавя. А при използването му продължителни време /примерно три години/ може и да се унищожи косъма.

Иначе има и един крем Ваника който за около три месеца уж се справял с космите. Но първо в България го няма все още, второ е с рецепта.
« Последна редакция: Септември 26, 2007, 14:00:03 pm от MIHAELAY »
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #13 -: Септември 26, 2007, 14:36:57 pm »
Здравей marygi,

от електроепилацията имаше ли ефект?
За мен едва ли ще става де, защото аз имам косми по цялото тяло, а тя е за малки участъци.

Здравей MIHAELAY,
при мен космите са също по цялото тяло. Аз на някои места започнах да правя лазерна епилация. Но не съм доволна от резулатата.
Ти какво си пила? Аз за сега още не съм пила никакви лекарства... но като чета някои постинги мисля, че резултатът в някои случаи може и да е влошаване.
 :( :balk_145:
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #14 -: Септември 26, 2007, 14:51:12 pm »
marygi, я разкажи повече за лазера във Военна. Аз ходя в Борекс, намаляха космите но не изчезнаха, но все пак не очаквам чудеса.
Clear, ти защо не си доволна от там? И какво махаш. Аз за сега само брадичка и бакенбарди, че за друго ми е малко съпо. :wink: :lol:
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #15 -: Септември 26, 2007, 14:53:40 pm »
Клиър,
електро правих на брадичката и беше сравнително добре откъм косми, но пък стават ранички от иглата и след това ми останаха едни петънца, като бенки, въпреки че ползвах фото защита. откакто ходя на лазер, не остават петна, но пък те ги подсртигват преди процедурата, от което не знам дали не си втълпявам, но ми се струва, че стават по-плътни и черни.

Михаели,
кажи моля те какъв крем за намаляване ползваш ти. Аз имам много горчив опит от един на Академи (150мл. към 50лв), който след като ползвах трябваше да лекувам обриви два месеца след това. Съветвам ви да не експериментирате с него.

Иначе съм чула/чела за едно растение с мъхести листа, което като се откъсне пуска жълт сок (не знам как се казва), което помагало. Все се каня да го пробвам някъде по тялото, но докато се наканя и то е прецъфтяло.

Не знам....все ми се иска да вярвам, че има нещо, к. да помага все пак.... :)
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #16 -: Септември 26, 2007, 14:59:39 pm »
Здравей MIHAELAY,
при мен космите са също по цялото тяло. Аз на някои места започнах да правя лазерна епилация. Но не съм доволна от резулатата.
Ти какво си пила? Аз за сега още не съм пила никакви лекарства... но като чета някои постинги мисля, че резултатът в някои случаи може и да е влошаване.
 :( :balk_145:
То няма голям избор. Пила съм традиционите лекарства. Диане 35, Метфогамма, разни прогестеронови препарати, и три четири други вида противозачатъчни - Антеовит, Регулон, марвелон. Сега от два месеца пия Ясмин.
Колкото по силен антиандрогенен ефект има лекарството, толкова е по голяма вероятността след спирането му да се засили окосмяването. Тъй че най голямата грешка която може да направи някоя жена е да пие Андрокур или нещо подобно.
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #17 -: Септември 26, 2007, 15:05:07 pm »
  Тъй че най голямата грешка която може да направи някоя жена е да пие Андрокур или нещо подобно.
И за съжаление съм го изпитала на свой :( гръб.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #18 -: Септември 26, 2007, 15:09:26 pm »
Михаели,
кажи моля те какъв крем за намаляване ползваш ти. Аз имам много горчив опит от един на Академи (150мл. към 50лв), който след като ползвах трябваше да лекувам обриви два месеца след това. Съветвам ви да не експериментирате с него.


Крема се казва Epil confort на фирма Guinot.
Мисля че са малко местата където се продава.
Примерно във Варна от където съм го няма по магазините и аптеките, а го намерих в един козметичен салон представители на тази марка.
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #19 -: Септември 26, 2007, 15:11:02 pm »
Каква е цената?