0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, имам проблем с нежелано окосмяване по брадичката и корема. Хормоните ми са наред и ми поставиха диагноза периферна хиперандростеномия, която се лекува отново с хормонални.
Ще бъда много благодарна ако някой знае нещо за това заболяване или поне каже къде може да се прочете повече защото в нета няма нищо писано.
До скоро :)
« Последна редакция: Септември 26, 2007, 11:16:31 am от marygi »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ПЕРИФЕРНА ХИПЕРАНДРОСТЕНОМИЯ????
« Отговор #1 -: Януари 30, 2007, 07:43:59 am »
Хиперандрогенизъм - повишаване на нивото на андрогените /мъжките полови хормони/ - тестостерон, андростендион, дехидроепиандростерон сулфат /ДХЕАС/.
Пусни в гоогле думата........хиперандрогенизъм. :D
Re: ПЕРИФЕРНА ХИПЕРАНДРОСТЕНОМИЯ????
« Отговор #2 -: Януари 30, 2007, 11:07:49 am »
Благодаря Ади,
Явно не съм открила нищо, защото не съм изписала името правилно.
Странното е само, че андростендион и 17 ОХ прогестерон са напълно в норма(останалите полови хормони също). Доктора ми обясни, че тестостерона реагирал периферно - в кожата, като по този начин способства за образуване на "мъжки тип" окосмяване и ми предписа хормонално лечение.
Но понеже консултацията беше много кратка и пълна с медицинска терминология (половината, от която не запомних) ми се искаше да прочета малко повече за този проблем или да получа мнения от жени, запознати отблизо.   :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ????
« Отговор #3 -: Януари 30, 2007, 21:39:11 pm »
Честно казано,нямам личен опит в тази област.Само съм чувала ,че тези неща се коригират с хормонална терапия.Дано се включат момичета които имат повече знания по този въпрос.Успех мила! :D
« Последна редакция: Януари 30, 2007, 21:40:48 pm от adi »
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ????
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2007, 14:34:07 pm »
А на теб каде ти поставиха тази диагноза? При какъв лекар ходиш?
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ????
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2007, 18:58:40 pm »
Здравей Мари,
ходя при Коларов във Света София, но още не съм започнала хормоналното лечение за да знам има ли резултат.
Като прегледах темите, окосмяването на всички е от повишени хормони, а при мен всичко е ок, но го има. Оказа се , че е заради т. нар. хипер андрогенизъм.
Пиши ако са ти нужни контакти.
*
Re: ПЕРИФЕРНА ХИПЕРАНДРОСТЕНОМИЯ????
« Отговор #6 -: Септември 26, 2007, 10:47:50 am »
Благодаря Ади,
Явно не съм открила нищо, защото не съм изписала името правилно.
Странното е само, че андростендион и 17 ОХ прогестерон са напълно в норма(останалите полови хормони също). Доктора ми обясни, че тестостерона реагирал периферно - в кожата, като по този начин способства за образуване на "мъжки тип" окосмяване и ми предписа хормонално лечение.
Но понеже консултацията беше много кратка и пълна с медицинска терминология (половината, от която не запомних) ми се искаше да прочета малко повече за този проблем или да получа мнения от жени, запознати отблизо.   :)

дравей,

как върви лечението. Интересува ме, защото и аз имам същия проблем.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ????
« Отговор #7 -: Септември 26, 2007, 11:13:34 am »
Здравей Клиър,
Честно казано, не върви особено добре...Пих Жанин 4 месеца, след това лятото почивах, но като че ли докато имах тен лятото не се забелязваха толкова косъмчетата....вчера обаче се ужасих като се погледнах на слънце...и явно пак ще трябва да продължавам да се тъпча с хормони. А Бог знае пък те до какво ще доведат. Какво ли не опитвах вече...Междувременно правя лазер във дерматологията на Военна, което също не е особено обнадеждаващо....Моля, ако някой има резултат в битката с космите да сподели!!!
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #8 -: Септември 26, 2007, 12:11:31 pm »
 :(

Май нямат преборване космите.
Аз имам вече 4 процедури лазерна епилация. В Борекс ходя. Но не съм доволна от резултата. Е, има някакъв ефект, но минимален. Нса по-фини и малко по-светли. Не знам какво да правя вече. Умирам от мъка ...

А как е в Дераматологията на Военна? Има ли ефект? Не знаех, че и там правят лазерна епилация.

:-)

Поздрави!
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #9 -: Септември 26, 2007, 12:28:25 pm »
Здравейте, имам проблем с нежелано окосмяване по брадичката и корема. Хормоните ми са наред и ми поставиха диагноза периферна хиперандростеномия, която се лекува отново с хормонални.
До скоро :)

Щом като хормоните ти са в ред /което никога не може да се твърди със сигурност защото от еднократно изследване не могат да се правят никакви изводи/ и въпреки това имаш окосмяване значи става въпрос за повишена чувствителност на космения фолокул при нормални стойности на андрогените.
Но ако си имаш и нередовна менструация, със сигурност не са ти в ред хормоните.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #10 -: Септември 26, 2007, 12:39:28 pm »
привет,
на мен в Боракс ми казаха, че са светли и не стават на лазер, затова там правех електорепилация, но Коларов ме прати при доц. КАдурина въа Военна, з. там "имали лазер за светли косъмчета". КОгато обаче се видях с нея, тя ми каза, че няма все още такъв лазер :(. Така или иначе ме посъветваха да опитам и сигурно има вече 10тина процедури. Лошото е, че както бяха светли, част от тях почерняха и въпреки, че трябва това да е по-добре за лазера, нито намаляват, нито изсветляват.
Чувала съм за разни билки, но все още не съм пробвала...хвърлих куп пари, а почти изгубих надежда...
Поздрави
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #11 -: Септември 26, 2007, 12:49:48 pm »
Щом като хормоните ти са в ред /което никога не може да се твърди със сигурност защото от еднократно изследване не могат да се правят никакви изводи/ и въпреки това имаш окосмяване значи става въпрос за повишена чувствителност на космения фолокул при нормални стойности на андрогените.
Но ако си имаш и нередовна менструация, със сигурност не са ти в ред хормоните.
[/quote]

В действителност не съм ги изследвала от тогава когато публикувах темата...повече от половин година. Възможно е вече да не са съвсем наред, з. този месец ми закъснява, без да има опасност от бременност. По-добрия вариант е да има хормонален дисбаланс, к. да се лекува с хормони. Моля да споделиш ако имаш опит или знаеш какво се прави в другия случай.
Поздрави и мерси :)
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #12 -: Септември 26, 2007, 13:54:30 pm »
Не искам да те разочаровам, но какво да направя като истината е такава.
Нито хиперандрогенизма при нормални андрогени, нито хиперандрогенизма при повишени андрогени се лекува. Това е проблем за цял живот, и спада към така наречените хронични здравословни проблеми. Лечението е периодично, ако изобщо може да се нарече лечение.
Всички лекарства създадени до момента само замаскирват временно положението. След спирането на лекарствата андрогените пак заемат първоначалните си стойности. Но даже и по време на лекарствата космите не  падат сами, трябват им козметични процедури.
Тъй че косъма е упорито нещо и борбата с него е цял живот.
За краката си използвам епилатор. По цялото тяло имам тъмен мъх някаде по дълъг някъде по къс - но него не го пипам. Но за лицето сега съм започнала да комбинирам лазерна епилация плюс един крем /epil konfort/ от който казват че растежа на косъма се забавя. А при използването му продължителни време /примерно три години/ може и да се унищожи косъма.

Иначе има и един крем Ваника който за около три месеца уж се справял с космите. Но първо в България го няма все още, второ е с рецепта.
« Последна редакция: Септември 26, 2007, 14:00:03 pm от MIHAELAY »
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #13 -: Септември 26, 2007, 14:36:57 pm »
Здравей marygi,

от електроепилацията имаше ли ефект?
За мен едва ли ще става де, защото аз имам косми по цялото тяло, а тя е за малки участъци.

Здравей MIHAELAY,
при мен космите са също по цялото тяло. Аз на някои места започнах да правя лазерна епилация. Но не съм доволна от резулатата.
Ти какво си пила? Аз за сега още не съм пила никакви лекарства... но като чета някои постинги мисля, че резултатът в някои случаи може и да е влошаване.
 :( :balk_145:
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #14 -: Септември 26, 2007, 14:51:12 pm »
marygi, я разкажи повече за лазера във Военна. Аз ходя в Борекс, намаляха космите но не изчезнаха, но все пак не очаквам чудеса.
Clear, ти защо не си доволна от там? И какво махаш. Аз за сега само брадичка и бакенбарди, че за друго ми е малко съпо. :wink: :lol:
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #15 -: Септември 26, 2007, 14:53:40 pm »
Клиър,
електро правих на брадичката и беше сравнително добре откъм косми, но пък стават ранички от иглата и след това ми останаха едни петънца, като бенки, въпреки че ползвах фото защита. откакто ходя на лазер, не остават петна, но пък те ги подсртигват преди процедурата, от което не знам дали не си втълпявам, но ми се струва, че стават по-плътни и черни.

Михаели,
кажи моля те какъв крем за намаляване ползваш ти. Аз имам много горчив опит от един на Академи (150мл. към 50лв), който след като ползвах трябваше да лекувам обриви два месеца след това. Съветвам ви да не експериментирате с него.

Иначе съм чула/чела за едно растение с мъхести листа, което като се откъсне пуска жълт сок (не знам как се казва), което помагало. Все се каня да го пробвам някъде по тялото, но докато се наканя и то е прецъфтяло.

Не знам....все ми се иска да вярвам, че има нещо, к. да помага все пак.... :)
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #16 -: Септември 26, 2007, 14:59:39 pm »
Здравей MIHAELAY,
при мен космите са също по цялото тяло. Аз на някои места започнах да правя лазерна епилация. Но не съм доволна от резулатата.
Ти какво си пила? Аз за сега още не съм пила никакви лекарства... но като чета някои постинги мисля, че резултатът в някои случаи може и да е влошаване.
 :( :balk_145:
То няма голям избор. Пила съм традиционите лекарства. Диане 35, Метфогамма, разни прогестеронови препарати, и три четири други вида противозачатъчни - Антеовит, Регулон, марвелон. Сега от два месеца пия Ясмин.
Колкото по силен антиандрогенен ефект има лекарството, толкова е по голяма вероятността след спирането му да се засили окосмяването. Тъй че най голямата грешка която може да направи някоя жена е да пие Андрокур или нещо подобно.
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #17 -: Септември 26, 2007, 15:05:07 pm »
  Тъй че най голямата грешка която може да направи някоя жена е да пие Андрокур или нещо подобно.
И за съжаление съм го изпитала на свой :( гръб.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #18 -: Септември 26, 2007, 15:09:26 pm »
Михаели,
кажи моля те какъв крем за намаляване ползваш ти. Аз имам много горчив опит от един на Академи (150мл. към 50лв), който след като ползвах трябваше да лекувам обриви два месеца след това. Съветвам ви да не експериментирате с него.


Крема се казва Epil confort на фирма Guinot.
Мисля че са малко местата където се продава.
Примерно във Варна от където съм го няма по магазините и аптеките, а го намерих в един козметичен салон представители на тази марка.
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #19 -: Септември 26, 2007, 15:11:02 pm »
Каква е цената?
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #20 -: Септември 26, 2007, 15:25:19 pm »
Каква е цената?

14 лева за лице. Това е една ампула която би трябвало да стигне за 20-30 дни взависимост  участък с какви размери се намазва.

60 лева за тяло. Доста по голяма туба. За колко време стига не знам, тепърва започвам да го използвам.

Но на мен и двете ми ги дадоха за 60 лева. Това за лицето ми го дадоха като бонус към тубата за тяло.
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #21 -: Септември 26, 2007, 15:40:21 pm »
Някои да знае дали в Пловдив ги има
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #22 -: Септември 26, 2007, 15:46:27 pm »
Аз пък се интересувам за София.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #23 -: Септември 26, 2007, 16:03:05 pm »
Аз пък се интересувам за София.

Знам че и във София се  предлагат в определени козметични студиа, но не знам точно в кои. Имам сппомени че във форумите бг мама някаде се споменаваше софийско козметично студио където се предлага този крем.
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #24 -: Септември 26, 2007, 16:22:34 pm »
Благодаря!

Ще се поразровя!

:-)
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #25 -: Октомври 02, 2007, 16:17:57 pm »
Здравей marygi, аз имам същия проблем. Миналият месец си направих изследвания на хормоните, които са си в норма, а и аз имам окосмяване. Когато питах доктора как хем хормоните са ми в ред, хем има окосмяване, тои ми каза, че хормоните имат лошо действие върху кожата и към космения фоликул. Нещо не мога да светна  :balk_149:и не мога да го проумея, плюс това защо имам поликистоза като хормоните са в норма.  :balk_150: Та относно лечението ми каза, че трябва да избирам: или лекуваме козметичния проблем или ще целим забременяване. Аз избрах второто :)Заради тези поликистозни яйчници пих Диане 35. И то дълго време. Но това е нож с две остриета както са ти писали по-горе момичетата. След спирането им окосмяването се засилва много повече, от свои опит ти казвам. Така, че това май наистина е омагьосан кръг, както вече започнахме да го наричаме тук във форума.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #26 -: Октомври 02, 2007, 21:19:34 pm »
Здравей Данилуси,
И аз съм пила вече какви ли не хормонални...парадокса е, че непрекъснато си препоръчваме лекари и лекарства, а в крайна сметка се стига до хормоналните таблетки, к. колкото помагат, толкова и вредят. Аз имам съмнения, че моите проблеми до голяма степен се дължат на един три-регол, които пих преди 10-ина години и в продължение на поне 2 години. И колкото лекари смених, все ми казват, че това, к. съм пила не било добро и ми изписват друго, к. пък бива отречено от следващия....и така непрекъснато. Последно бях при Коларов, сега съм при Коларова. Интересно ми е да разбера какво ще каже тя за неговото лечение....а ти при кой си?
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #27 -: Октомври 03, 2007, 10:23:14 am »
Здравей Мари, аз отскоро ходя при Коларов. Посещавала съм го 2 пъти досега. Назначи ми изследвания, които си направих. Всички полови хормони са в норма, което въобще не го очаквах, понеже съм с поликистоза на яйчниците. Само инсулина е малко завишен, но той ми каза, че не е страшно. При мен разликата е, че не лекувам козметичния проблем, а целя забременяване. Този месец съм при него на фоликолуметрия. А Коларов какво ти назначи като лечение, защото като гледам проблема ни е един и същ и защо си го сменила с д-р Коларова. Тя ендокринолог ли е? :oops:
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #28 -: Октомври 03, 2007, 20:28:25 pm »
Здравей Дани,
Като цяло съм доволна от Коларов, но го смених з. ми е мн. неудобно да се придвижвам до кабинета му, много се чака и не на последно място ми е скъпо. Иначе той ми назначи Жанин за три месеца, след което дойде лятото и той беше в отпуска, когато трябваше да отида контролно. Междувременно момиче от форума ми препоръча д-р Коларова, при която бях два пъти и съм меко казано възхитена...не само като лекар, но и като човек.
ПОздрави и успех в лечението!
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #29 -: Октомври 04, 2007, 10:13:56 am »
marygi ,

Може ли да дадеш координати на д-р Коларова?

10x!

:-)

Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #30 -: Октомври 04, 2007, 10:25:45 am »
Хай Клиър,
можеш да намериш Д-р Коларова в Мед. център Бодимед, на Николай КОперник 9, близо е до х-л Плиска.
Поздрави и успех!
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #31 -: Октомври 04, 2007, 10:47:37 am »
marygi,

Страхотна си!

Много ти благодаря!

 :)
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #32 -: Октомври 04, 2007, 10:57:19 am »
Marygi, при Коларова частен кабинет ли е? Може ли с направление?
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #33 -: Октомври 04, 2007, 11:16:25 am »
Мисля, че е частен, но работи и със здравната каса, така че става с направление :)
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #34 -: Октомври 04, 2007, 12:31:00 pm »
Имаш ли телефон на кабинета? :-)
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #35 -: Октомври 04, 2007, 18:11:01 pm »
Clear аз съм момичетно което е перопърачло д-р Коларова на  marygi. А писала съм ти лично съобщение със телефон и приемни часове...
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #36 -: Октомври 04, 2007, 23:45:29 pm »
Здравейте,
току що видях молбата за телефон, и това че вече го имаш...Поздрави...и мерси на Алекс :)
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #37 -: Ноември 30, 2007, 22:30:31 pm »
...
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #38 -: Декември 07, 2007, 18:21:29 pm »
 Здравейте! Извинявам се , ако включването ми по темата е неуместно , но искам да попитам нещо. Моя близка позната има проблем с окосмяването , около гърдите и линийката на корема.Дълго време смяташе проблема за само козметичен , наскоро си е правила изследване на хормоните и всичко е било в норма , но окосмяването си го има. Тук прочетох , че говорите за окосмяване на корема и брадичката , но за гърдите не се споменава.Та конкретно - гърдите могат ли да бъдат "проблемна зона " при този вид заболяване , защото на нея никой не и е поставял никаква диагноза?
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #39 -: Декември 07, 2007, 20:24:09 pm »
При този вид заболяване  може да има косми по цялото тяло.Но след като хормоните са в ред и цикъла е редовен ,проблемът е само козметичен.
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #40 -: Декември 07, 2007, 20:39:26 pm »
Аз имах същия проблем преди около 12-13 години.Вече нямам много добри спомени, но помня че нямах хормонални отклонения и ендокриноложка ми обясни просто да отида на козметик и да се премахнат космите.Не помня също тогава с фотоепилация ли ги махах и имало ли е по него време изобщо такава.Коренче по коренче с игличка някаква ми изкорениха всички косми.Впоследствие 4-5 косъма се появиха отново, които и до сега растат и си ги скубя с пинсета.Не съм се заинатила да отида на така модерната лазерна епилация,която горещо ти препоръчвам в момента защото явно проблема ти е чисто козметичен като моя преди години. Верно, страшно е за няма и месец да ти изникне брада, знам какво е,но щом хормоните са наред, и другото ще се оправи.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #41 -: Декември 08, 2007, 10:41:50 am »
Аз си поръчах домашен лазерен апарат от UK и съм доволна, но е мното трудоемко, но при 3-4 процедури космите на триъгълника ми намаляха на 50% и вече 4 месеца е така
Отново не става за фините косъмчета или русите. Най-добре се влият черни и дебели на бяла кожа.
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #42 -: Декември 08, 2007, 14:07:56 pm »
Аз си поръчах домашен лазерен апарат от UK и съм доволна, но е мното трудоемко, но при 3-4 процедури космите на триъгълника ми намаляха на 50% и вече 4 месеца е така
Отново не става за фините косъмчета или русите. Най-добре се влият черни и дебели на бяла кожа.

Ще дадеш ли някакво инфо за този апарат.Мога ли и аз да си купя такъв?И аз предпочитам да си го имам в къщи, вместо да ходя по студиа.

*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #43 -: Декември 08, 2007, 14:30:16 pm »
Малееее, и такова ли нещо има. Искам и аз пък. В България дали ще може да се намери такова нещо? И колко ли струва?
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #44 -: Декември 08, 2007, 16:19:49 pm »
ами ако някой си продава неговия, иначе не се внася
ето темата http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=177297.0
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #45 -: Декември 09, 2007, 13:17:08 pm »
Супер.Остава да изчета цяллата тема за да разбера има ли опастности от изгаряне и колко дълготрайно е обезкосмяването.
« Последна редакция: Декември 09, 2007, 13:27:59 pm от Pukanka »
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #46 -: Декември 09, 2007, 14:23:29 pm »
О не никакво изгаряне няма поне апарата който работи косъм по косъм който аз имам
А каот се унищожи луковицата вярвам ефекта е за винаги
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #47 -: Декември 09, 2007, 15:18:35 pm »
Има доста негативни отзиви,което не е за пренебрегване.
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #48 -: Декември 09, 2007, 20:02:41 pm »
Безспорно не прави чудеса, а и трябва да се прочете упътването иначе няма ефект след работа
*
Re: ПЕРИФЕРЕН ХИПЕРАНДРОГЕНИЗЪМ и Нежелано Окосмяване
« Отговор #49 -: Декември 09, 2007, 21:47:15 pm »
Има доста критики наистина както в БГ мама така и в сайтовете където се продава.Добре ще си помисля дали да си купя такова нещо.Ако съм от късметлийките на които помага, ще си избие парите, но ако не, ще ми излезе солено.

Здравейте :)

Искам да питам дали някой е правил фотоепилация на не особено тъмни косми за по-продължително време. Ходих в един салон и ми казаха, че трябва да направя минимум 10 процедури (на светли и тънки косми) за да се види ефекта, но понеже нищо до момента не е дало резултат се чудя дали ще има някакъв ефект или ще са поредните пари, хвърлени на вятъра...а сумата е сериозна...

Моля, ако някой има опит, независимо какъв, да сподели,
Поздрави на всички :)