0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #20 -: Юни 01, 2013, 00:15:31 am »
Няма нищо страшно, не се притеснявай. Ето тема за лапароскопията - има всичката необходима информация, която те интересува, споделен опит от момичетата, отговори на въпроси, които сигурно си задаваш - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48093.0;all
Имаш време до понеделник да попрочетеш малко. Ако имаш въпроси - питай в темата, чийто линк ти дадох.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #21 -: Април 29, 2014, 23:29:57 pm »
Здравейте,дами,моля за съвет,защото съм много объркана и не знам какво да правя.Имам кисти и на двата яйчника 3.5 и 5.5см и инсулинова резистентност.След като док ги откри приемах Дуфастон през втората половина на цикъла и при прегледа на 1-ви ден от МЦ се видя, че са намаляли.Продължих лечението с Логест 2Х1т 21 дни,но днес на прегледа се оказа,че кистите са станали по-големи от първия преглед-пораснали са и двете с по един см.Това,което ме тревожи е ,че док каза да продължа Логеста,а аз мисля че кистите не намалявят от него ,а се увеличават.Изследвах хормони на щитовидната жлеза,всичко е в норма.Нямам други изследвани хормони,моля за съвет.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #22 -: Април 30, 2014, 09:35:20 am »
Здравей! Задължително пусни полови хормони на 3-ти ден от цикъла - LH, FSH, Estradiol, Testosteron, Prolaktin - това минимум. Няма да е зле и андрогени да пуснеш, вероятно си със СПКЯ. Овулация имаш ли? За ИР взимаш ли нещо?

Аз съм пила Логест, но като противозачатъчно средство, не съм имала проблеми. Имам СПКЯ, ИР, ЛУФ синдром - доказан, задържам фоликули, но обикновено със следващия цикъл изчезват. Пила съм противозачатъчни за изчистване на задържаните фоликули, особено преди процедура. Единия път два поредни месеца не успяха да се изчистят, чак на третия, въпреки противозачатъчните.
Щом се увеличават кистите, смятам, че е редно да преразгледате лечението, да пуснеш задължително полови хормони и да проследявате как се развиват кистите.
Ако трябва, потърси още едно мнение.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #23 -: Април 30, 2014, 11:19:17 am »
Благодаря за вниманието,sixsens!Утре ми е трети ден и ще направя тези хормони,които си написала.Овулация нямам,за ИР пия Метфогама 500мг 3Х1тб.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #24 -: Април 30, 2014, 12:50:26 pm »
Идеален момент значи да пуснеш хормоните. Ясно изразена ИР имаш, щом си на 1500 мг на ден, аз съм на 2000.
Направи изследванията и ще ги коментираме после. Част от хормоните минават по каса, така че ако можеш, вземи си направление от гинеколога, а той ако прецени, да пусне още хормони, например - DHES- S, 17-алфа - ОН PROGESTERON, Андростендион.
Ще чакаме да кажеш резултатите!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #25 -: Април 30, 2014, 17:34:17 pm »
Здравейте,днес отидох при Док да обсъдим нещата.Меко казано останах доста разочарована.С влизането ми в кабинета му казах, че някои неща не са ми ясни,попитах дали е възможно от Логеста кистите да растат,а той веднага ми предложи да ме оперира,каза че едва ли не му нямам доверие и ако е така да отивам при друг АГ.Изобщо не погледна размерите на кистите от трите прегледа и да ги сравни и каза,че няма нужда да правя никакви хормонални изследвания.Направо останах без думи,държа се доста зле,което аз не очаквах и не проумявам как е възможно.Това че имам ИР нямало значение за кистите...Това е за сега,утре ще пускам хормони на своя глава.
*
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #26 -: Април 30, 2014, 17:55:01 pm »
gabi1208, хормони си пусни, но при първа възможност и този, т.нар. "доктор" смени.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #27 -: Май 06, 2014, 15:06:40 pm »
gabi1208, хормони си пусни, но при първа възможност и този, т.нар. "доктор" смени.

Подкрепям!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Киста на яйчника - моля дайте ми съвет
« Отговор #28 -: Юли 31, 2014, 12:42:52 pm »
Здравейте отново!Моята одисея с кистите продължава.На 12.06 ми беше направена лапароскопия за премахването им.Всичко мина добре и ме изписаха.След като изгледах записа на лапарото видях,че док не е премахнал кистите,а просто ги е надупчил да изтече течноста и ги е оставил така.Като ме изписа ми каза от първи ден на цикъла да приемам Logest 2x1тб дневно и след един месец да отида на контролен преглед.Отивам аз след един месец и какво да видя,имам нови кисти.Направо бях потресена,док започна да мрънка и каза че докато имам яйчници ще имам и кисти.Попитах го как е възможно това след като пия Logest,нали уж предпазва от образуване на фоликули или греша.Каза че пак трябва да правя лапаро,е до кога така мили момичета,изчетох доста неща за кистите и не намерих като моя случай.Имах голямо доверие на д-р Даскалов,но той много ме разочарова.Сега имам записан час при доц.Тюфекчиева,дано тя реши проблема. :(