0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Кали

ПКЯ
« -: Май 12, 2005, 11:56:43 am »
Здравеите мили моми4ета! Имам едно запитване и мисля 4е вие може да ме посаветвате! 6те ви бада много благодаррна! Аз сам с диагноза ПКЯ. На 18год.В момента пия билки и ми е интересно дали на някои са помогнали в това положение? Какви са на4ините да се излекува този СПКЯ? Благодаря ви предваррително! Целувам ви!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ПКЯ
« Отговор #1 -: Май 12, 2005, 12:12:16 pm »
Виж ТУК .
*
Re: ПКЯ
« Отговор #2 -: Май 12, 2005, 13:32:39 pm »
Цитат на: Кали
Здравеите мили моми4ета! Имам едно запитване и мисля 4е вие може да ме посаветвате! 6те ви бада много благодаррна! Аз сам с диагноза ПКЯ. На 18год.В момента пия билки и ми е интересно дали на някои са помогнали в това положение? Какви са на4ините да се излекува този СПКЯ? Благодаря ви предваррително! Целувам ви!!!


Аз пия хапчетата на доктор Тошков.Имах ефект няколко месеца и сега отново липсва менструация и хормоните не са добре.
Преди да почна да пия билковите ътаблетки се лекувах с Диане 35 и освен че надебелях май нищо друго не се получи.
Много отдавна съм пила и билки от д-р Желязков,тогава определено ми помогнаха,но ми омръзна непрекъснато да нося шишета с билки и ги спрях.
Според мен лечението с билки има резултат,но определено е продължително лечение и ефекта идва по-късно.
Ти какви билки пиесх и от колко време?
*

    Кали

ПКЯ
« Отговор #3 -: Май 12, 2005, 14:28:01 pm »
ами аз освен това правя опити за беб4е и пия бял рравнец и живовлек и лекарят ми даде да пия мака. Ако си 4увала? ПИя ги от 1 седмица. Ина4е цикала ми е редовен и нямам акне и наднормено тегло. Не сам си правила хормон. изследвания. Само с УЗИ са ме гледали и имам потжаррждение от 2ма д-ри.
*
ПКЯ
« Отговор #4 -: Май 12, 2005, 14:35:41 pm »
Цитат на: Кали
ами аз освен това правя опити за беб4е и пия бял рравнец и живовлек и лекарят ми даде да пия мака. Ако си 4увала? ПИя ги от 1 седмица. Ина4е цикала ми е редовен и нямам акне и наднормено тегло. Не сам си правила хормон. изследвания. Само с УЗИ са ме гледали и имам потжаррждение от 2ма д-ри.


Знаеш ли кога ти е овулацията?
По принцип при ПКЯ липсва овулация.
Има едни тестове за овулация по 5 в кутия.Те са най-точни.
Не е лошо да си направиш и хормонални изследвания.По този начин може по-точно да се постави тази диагноза.
Кои лекар ти е изписал билковите таблетки?
*
ПКЯ
« Отговор #5 -: Май 12, 2005, 14:44:27 pm »
Аз бях на 19 като ми откриха ПКЯ, сега съм на 27 и въпреки всичките билки и лекарства, които съм изпила не съм се излекувала.
Това е синдром, т.е. няма "стандартно излекуване" - при всеки е различно и строго специфично.
Липса на меструация, хормонален дисбаланс - висок пролактин, който прави кистите; и липса на  овулация, инсулинова резистентност - са резултатите от ПКЯ при мен.

Трябва да откриеш къде е проблема при теб - как са хормоните и има ли овулация , билките помагат при хормонален дисбаланс.
Също трябва да мериш базална температура - така ще  рабереш имаш ли овулация. Има много момичета с ПКЯ, които си имат овулация и успяват да забременеят.  
Най-важното е да намериш добър лекар, който да ти назначи правилното лечение.

Аз загубих 6 години, пиейки билки и противозачатъчни, които трябваше да ми регулират цикъла и да изчистят кистите. Тогава това ме устроиваше - не исках беремнност.
Преди 1,5г, когато започнах опитите за забременяване, се оказа, че нямам овулация и съответно не мога да забременея:cry:
Сега се боря за постигане хормонален баланс и овулация.
Ако не се появи спонтанно селед 2-3 мес. ще пия лекарства за стимулация. А ако и след това нищо не стане - следва лапароскопия, където оперативно се надупчват яйчниците и се отсраняват кистите.

Чети - тук има много информация . Успокой се, защото стерса е един от най-честите причинители на СПКЯ. Спорувай и се храни здрвословно, добрия метаболизъм е също много важен.

Дано да съм била полезна!!
Успех!!
*

    Кали

ПКЯ
« Отговор #6 -: Май 12, 2005, 14:57:49 pm »
аз ходя при д-р Николов. кабинета мъ се намира до ЦУМ. ВИТАЛ ЦЕНТАР. Мн ме трежойи този факт. Ами маи нямам ову. И силно се надявах да ми помогнат билките... :cry: Препора4аите ми добар лекар за този проблем... МОЛЯ!!!
*

    Кали

ПКЯ
« Отговор #7 -: Май 12, 2005, 15:07:25 pm »
А между другото д-ра ми каза 4е с мака са забременяли 3 негови пациентки. И се 4ъдя дали да му вярвам?! Накои 4увал ли е не6то по вапроса?
*
ПКЯ
« Отговор #8 -: Май 12, 2005, 15:13:16 pm »
Цитат на: Кали
аз ходя при д-р Николов. кабинета мъ се намира до ЦУМ. ВИТАЛ ЦЕНТАР. Мн ме трежойи този факт. Ами маи нямам ову. И силно се надявах да ми помогнат билките... :cry: Препора4аите ми добар лекар за този проблем... МОЛЯ!!!


Започни да си следиш овулацията.
Може да мериш температурата от 10 ден от началото на цикъла.
Когато се повиши над 37 С означава,че е настъпила овулация.Задържа се по-висока температура до края на цикъла.
Знам за двама лекари,които са и ендокринолози и гинеколози-единият е д-р Николай Генов (той има и статия за ПКЯ),другият е д-р Георги Коларов-той работи със здравната каса и приема в МЦ Майчин дом.
Първо трябва да разбереш причината заради която не можеш да забременееш.
Нужна е и снимка на тръбите,за да се види дали има проходимост,хормонални изследвания и тестове за овулация.
Когато се разбере причината е по-лесно да се назначи и правилно лечение.
*

    кали

ПКЯ
« Отговор #9 -: Май 12, 2005, 15:55:16 pm »
Мерси! Моята темп. в на4алото на цикала ми е около 36.5 а кам края е кам 37.0/ 37.2 понякога е и 36.9. Това озн. ли 4е е имало ову? А вазможно ли е да забременея с тази диагноза?
*
ПКЯ
« Отговор #10 -: Май 12, 2005, 16:01:33 pm »
Цитат на: кали
Мерси! Моята темп. в на4алото на цикала ми е около 36.5 а кам края е кам 37.0/ 37.2 понякога е и 36.9. Това озн. ли 4е е имало ову? А вазможно ли е да забременея с тази диагноза?


Най-добре,когато премериш базална температура на 37 С да си купиш тестове за овулация и да видиш там какъв резултат ще получиш.
Разбира се с тази диагноза са забременявали жени стига да имат прходими тръби и овулация.
Не се отчайвай, а си направи всички изследвания.
Между другото трябва да се направят изследвания и на мъжа.
*

    Кали

ПКЯ
« Отговор #11 -: Май 12, 2005, 16:26:55 pm »
Благодаря ти много vv, какви изследвания и каде в сф? Надявам се да успея да се справя с този проблем, а на теб ти желая мн успех!  :!:
ПКЯ
« Отговор #12 -: Май 12, 2005, 21:27:11 pm »
Цитат на: vv
Цитат на: кали
Мерси! Моята темп. в на4алото на цикала ми е около 36.5 а кам края е кам 37.0/ 37.2 понякога е и 36.9. Това озн. ли 4е е имало ову? А вазможно ли е да забременея с тази диагноза?


Най-добре,когато премериш базална температура на 37 С да си купиш тестове за овулация и да видиш там какъв резултат ще получиш.
Разбира се с тази диагноза са забременявали жени стига да имат прходими тръби и овулация.
Не се отчайвай, а си направи всички изследвания.
Между другото трябва да се направят изследвания и на мъжа.


e, със сигурност като стигне БТ над37.0 резултат от ову-теста ще е отрицателен.щото ову ще е минала:)


Кали, ако цикъла ти все пак е донякъде родовен, т.е. ако има почти еднаква дължина между периодите (28, 29, 30 и тн. дни) можеш да правиш ову-тест, съобразно упътванията на опаковката, иначе е напълно безсмислено


успех!
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ПКЯ
« Отговор #13 -: Май 12, 2005, 21:30:19 pm »
Цитат на: Кали
Аз сам с диагноза ПКЯ. На 18год.


А как ти поставиха диагнозата, Кали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
ПКЯ
« Отговор #14 -: Май 13, 2005, 09:52:11 am »
Цитат на: Elvi
... Успокой се, защото стерса е един от най-честите причинители на СПКЯ. ...

А някъде четох, че ПКЯ е генетично заболяване, предавано от баща на дъщеря :?  :?:

Цитат на: vv
...Може да мериш температурата от 10 ден от началото на цикъла. Когато се повиши над 37 С означава,че е настъпила овулация. ...

Първо като за начало е хубаво да почне да мери през цялото време даже по време на кървенето или поне непосредствено след спирането му.
Не е задължително температурата да е над 37 градуса. Това зависи от индивидуалната температура на човека. Въпросът е да има  двуфазност в графиката - покачване поне от 0,2 градуса от първата към втората фаза на цикъла.

Цитат на: vv
...Има едни тестове за овулация по 5 в кутия.Те са най-точни. ...

По принцип при ПКЯ тестовете за овулация дават фалшиви резултати заради повишеното ниво на ЛХ.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    кали

ПКЯ
« Отговор #15 -: Май 13, 2005, 11:02:09 am »
За парви пат 4увам не6то подобно за наследствеността! Странна работа! 8O  Аз ве4е си меря базал. т. от 2дни насам непосредствено след като ми спря М и тя е 36.5 и 36.8. А вазможно ли е да има ову? Тhanks!
*
ПКЯ
« Отговор #16 -: Май 13, 2005, 11:03:38 am »
Аз съм с ПКЯ ,при изследванията хормонът ЛХ е над норма, но при правене тестове за овулация досега никога не съм имала фалшиви резултати.Всеки път тестът е отрицателен.Пролактинът и другите хормони са в норма.
Това за генетичната причина на ПКЯ и аз съм го чела.Като се замисля има логика причината да е в Х хромозомата на бащата-от нея се определя и пола на детето.
Много болести и проблеми са наследствени и понякога трябва много внимателно и дълго да се търси причината за аномалиите.
Лошото е, че лекарите започват да лекуват симпомите, а не причините.

Желая успех на всички!
*

    Кали

ПКЯ
« Отговор #17 -: Май 13, 2005, 11:57:57 am »
А според вас кое е наи-ефективното ле4ение? Лапарроскопията ли?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ПКЯ
« Отговор #18 -: Май 13, 2005, 12:05:02 pm »
Цитат на: Кали
А според вас кое е наи-ефективното ле4ение? Лапарроскопията ли?


Кали, би ли отговорила първо на моя въпрос - как ти поставиха диагнозата?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ПКЯ
« Отговор #19 -: Май 13, 2005, 12:07:25 pm »
Цитат на: vv
Лошото е, че лекарите започват да лекуват симпомите, а не причините.


Няма такова нещо. Когато се знае причината и има възможност, се лекува или отстранява причината - това лечение се нарича етиологично. Само когато това не е възможно, се прилага симптоматично лечение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу