0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Кали

ПКЯ
« Отговор #20 -: Май 13, 2005, 12:50:14 pm »
Ами Мели, ходих на две места и 4рез УЗИ ми поставиха тази диагноза и ми казаха 4е нямам ову.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ПКЯ
« Отговор #21 -: Май 13, 2005, 12:53:19 pm »
Кали, а някакви други изследвания правиха ли ти - примерно хормони, фоликулометрия?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Кали

ПКЯ
« Отговор #22 -: Май 13, 2005, 13:02:03 pm »
Хормони-не, следиха ми ову веднаж и д-ра ми каза, 4е няма! Даите ми савет какво да правя от тук нататак! 6те ви бада мн благодарна! :thankyousign:
*

    Кали

ПКЯ
« Отговор #23 -: Май 13, 2005, 13:04:10 pm »
Кои лекар би ми препора4ала ти Мели.? Тук в София
*
ПКЯ
« Отговор #24 -: Май 17, 2005, 13:41:17 pm »
Аз ходя при Генов и съм доволна.
*
ПКЯ
« Отговор #25 -: Май 17, 2005, 14:28:16 pm »
Цитат на: Mary
Аз ходя при Генов и съм доволна.


Здравей Mary,

Отдавна ми препоръчват д-р Генов.
Той още ли приема в Панацея или е в ендокринологията?
Знам, че вземаше по 40 лв за преглед с УЗИ.
Можеш ли да ми кажеш нещо повече?
Благодаря ти предварително.
*
ПКЯ
« Отговор #26 -: Май 17, 2005, 14:38:26 pm »
Мисля, че още приема в ендокринологията, но аз никога не сам ходила там, а винаги в частния кабинет в "Панацея".
На мен ми е взимал 40 -50лв. звависимост от това каква процедура имам по време на прегледа.
Ако те интересува нещо конкретно питай.
*
ПКЯ
« Отговор #27 -: Май 17, 2005, 15:34:39 pm »
Цитат на: Mary
Мисля, че още приема в ендокринологията, но аз никога не сам ходила там, а винаги в частния кабинет в "Панацея".
На мен ми е взимал 40 -50лв. звависимост от това каква процедура имам по време на прегледа.
Ако те интересува нещо конкретно питай.


Предполагам , че ще иска да види изследвания,които имам.
Аз си направих скоро изследвания по здравна каса на хормони и мислех с тях да отида при него,за да мога да не ги плащам .
Предполагам, че ако се налага той ще направи и други изследвания.
При мен проблемът идва от хормона LH.
Лекувах се с Диане 35,ефектът беше краткотраен.
Пила съм и билки,но отново след като ги спра започват старите проблеми.
Вече незнам къде да ходя и какво да предприемам.
Ще съм ти благодарна,ако ме посъветваш нещо.
*
ПКЯ
« Отговор #28 -: Май 17, 2005, 16:23:59 pm »
Хубаво е да му занесеш всичко което имаш и си правила до момента. При мен предния месец ЛХ беше също високо. Явно е нормално за жени със СПКЯ. Аз  също съм пила Диане, след това Клостилбегит и Дуфастон и имаше резултат, но за съжаление пометнах в 3 месец.
Лечението което ще ти предпише предполагам, че ще бъде съобразено със състоянието ти.
Не знам какво конкретно да те посъветвам, аз самата съм изпадала доста често в такива състояния, но е много важно да помислиш  кой доктор ще избереш и да му се довериш, защото от смяната на д-ри ние май губим най-много.
Успех ти желая и ни дръж в течение как се развиват нещата.
*
ПКЯ
« Отговор #29 -: Май 17, 2005, 16:38:25 pm »
Цитат на: Mary
Хубаво е да му занесеш всичко което имаш и си правила до момента. При мен предния месец ЛХ беше също високо. Явно е нормално за жени със СПКЯ. Аз  също съм пила Диане, след това Клостилбегит и Дуфастон и имаше резултат, но за съжаление пометнах в 3 месец.
Лечението което ще ти предпише предполагам, че ще бъде съобразено със състоянието ти.
Не знам какво конкретно да те посъветвам, аз самата съм изпадала доста често в такива състояния, но е много важно да помислиш  кой доктор ще избереш и да му се довериш, защото от смяната на д-ри ние май губим най-много.
Успех ти желая и ни дръж в течение как се развиват нещата.


Да ти си права-смяната на лекари не винаги е най-удачното.
Благодаря ти за информацията.
Желая и на теб успех и само хубави неща да ти се случват  :)
*

    еве

кали
« Отговор #30 -: Юли 27, 2005, 23:13:32 pm »
ехооо
Re: кали
« Отговор #31 -: Юли 28, 2005, 09:55:19 am »
Цитат на: еве
ехооо

Какво ехо?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
ПКЯ
« Отговор #32 -: Юли 28, 2005, 11:17:35 am »
Цитат на: vv
Цитат на: Mary
Аз ходя при Генов и съм доволна.


Здравей Mary,

Отдавна ми препоръчват д-р Генов.
Той още ли приема в Панацея или е в ендокринологията?
Знам, че вземаше по 40 лв за преглед с УЗИ.
Можеш ли да ми кажеш нещо повече?
Благодаря ти предварително.


Прочети написаното тук преди да решиш.Аз също сега трябва да сменям лекаря и ще ми е много трудно да реша.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=107
*

    Dess

ПКЯ
« Отговор #33 -: Септември 20, 2005, 19:10:26 pm »
СПЯ се предава от майка на дъщеря - баба ми по майчина линия има диагностициран СПЯ /+1 спонтанен аборт/, майка ми е с операция на яйчниците, сестра й е с 2 спонтанни аборта, моята сестра и аз също сме с диагностициран СПЯ.
*
ПКЯ
« Отговор #34 -: Септември 20, 2005, 23:49:17 pm »
Това, че се предава от майка на дъщеря за първи път чувам. Навсякъде където съм чела пише , че се предава от  баща на дъщеря  - генетичен дефект в х-хромозомата на бащата.
ПКЯ
« Отговор #35 -: Септември 21, 2005, 10:02:08 am »
Цитат на: Mary
Това, че се предава от майка на дъщеря за първи път чувам. Навсякъде където съм чела пише , че се предава от  баща на дъщеря  - генетичен дефект в х-хромозомата на бащата.

Марито и аз само така съм чела. Пък верно майка ми е била с нередовен цикъл, леля ми, баба ми и двете ми първи братовчедки по майчина линия са все с  нередовни цикли и проблеми. Но и баба ми /на баща ми майката/ е била с проблеми - та изгежда аз от нея.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Dess

ПКЯ
« Отговор #36 -: Септември 21, 2005, 15:28:52 pm »
8O
а аз пък за пръв път чувам, че се предава по мъжка линия. Доколкото съм чела не е открит точния механизъм, по който се предава този проблем, както и кога се прояява или не. Но ендокринолозите щом чуят, че майка ми и сестра й са с подобни проблеми не се нуждаят от повече разяснения.
ПКЯ
« Отговор #37 -: Септември 21, 2005, 15:35:48 pm »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Anonymous

ПКЯ
« Отговор #38 -: Септември 21, 2005, 15:42:02 pm »
прочетох го няколко пъти :)
това което ми е грижа и проблем май го няма тук и най-вероятно вече нещата ще допрат до решаване на емоционални и психологични проблеми :)