0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #220 -: Февруари 24, 2010, 20:47:36 pm »
Днес за пръв път ходих на преглед при д-р Дяволов. Живот и здраве, всичко да е наред, мисля той да ме следи.
Та, разказвам му аз, че не съм много доволна от стария ми лекар ..защото той така и така направил, наблъскал ме с хапчета преди да изследваме тръбите и т.н.
( в последствие ги изследвах - дълги и нагънати )

Дяволов каза, че е постъпил много правилно !
Че цветната снимка не е безобидна манипулация, може да стане къде къде по-голяма беля...и преди да се пристъпи към нея трябва да се види и докаже овулация .

Та...не знам, но си мисля че е по-добре да не се изказват крайни мнения, освен ако не е от специалист в областта...

В това изказване, ако е направено така, липсва всякаква логика.

Рисковете от хистеросалпингограмата (цветна снимка) са минимални. Виж реален и голям е рискът от извънматочна бременност и излишно натоварване на организма чрез стимулация с кломифен цитрат при непроходими тръби.

Каква е ползата от доказана овулация ако тръбите не пропускат?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #221 -: Февруари 24, 2010, 23:01:43 pm »
 А според мен доказване на овулация и проходимост на тръби са паралелни. Едното няма смисъл без другото и обратно. Няма как да се надяваме, че едното като е ОК - другото щом носело риск било безсмислено. Просто както казват някои лекари - риск винаги има. Просто някои неща са с по-малък риск (като ваденето на зъб), други манипулации носят по-висок такъв (като коремна операция да речем). Но ако тръгнем по тази логика, няма да излизаме и на улицата, за да не ни удари кола.
 За жалост по пътя на стерилитета ни се налагат манипулации и изследвания, които мнозина дори не са чували, но - това е положението.
 С две думи, аз смятам че цветна снимка е наложителна при всички положения на съмнения за стерилитет.
 П.П: И макар, че вероятно се повтарям - ще споделя, че моят лекар ми е казвал, че такова понятие "нагънати" тръби в медицината няма. И в този ред на мисли все съм си мислела как пък на нашите прародители тръбите им все са били прави. Много ги знаем с какви размери и форма са били. Според мен това не би трябвало да е проблем. Важно е да са проходими.

Успех в борбата за бебче !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #222 -: Февруари 25, 2010, 07:37:38 am »

Каква е ползата от доказана овулация ако тръбите не пропускат?

А каква е ползата на пропускливи тръби при липса на овулация ?


Идеята му беше, че 3 месечен курс с клостилбегит ( подходяща дозировка ) е по-безопасен, отколкото цветната снимка.
И би трябвало да предхожда цветната снимка...

Предполагам от голямо значение е, какви дози предписват . Аз си спомням че пих половин таблетка...нещо такова. Защото в крайна сметка нямах доказан проблем с овулацията, а нередовен цикъл.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #223 -: Февруари 25, 2010, 07:47:25 am »
Раиса, стимулация без доказана проходимост на тръбите е не само безсмислена (ако тръбите не пропускат), но и води до излишно изчерпване на резерва.
Желая ти скорошен успех ! :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #224 -: Февруари 25, 2010, 10:34:06 am »
Раиса, подкрепям гарджето из цяло без проверени тръби няма смисъл от стимулация.Два курса на лечение с клостил при мен доведоха само до две последователни извънматочни бременности и две коремни операции.Дори ми звучи безотговорно от страна на лекарите.Не е казано че щом при мен се е случило ще се случи и на друг но за мен това е факт.Важно е да се намери проблема преди да бъде лекувано каквото и да е за да може да се отстрани адекватно.
Желая ти в най скоровреме да гушнеш едно здраво бебче :crossfingers:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #225 -: Февруари 25, 2010, 11:00:03 am »
 :) Благодаря за хубавите пожелания, да ви се връща тъпкано  :D


Аз... не знам, наистина.
Казвам каквото ми каза вчера, Д-р Дяволов от Майчин Дом. Гледах някаква статиските в бгмама, че това е най-препоръчваният лекар от МД. Предполагам чевекът знае какво говори...
Но пък и опитът си е опит.

Както и да е, всеки има свое мнение и това е прекрасно.

Успех на всички  :)
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #226 -: Февруари 25, 2010, 14:43:27 pm »

Каква е ползата от доказана овулация ако тръбите не пропускат?

А каква е ползата на пропускливи тръби при липса на овулация ?

Търси се причината за липса на овулация и ако е нужно се пристъпва към стимулация, с клостилбегит например. Но при установена проходимост на тръбите вече се знае, че като се отдели и оплоди фоликула, в крайна сметка ще стигне до матката за имплантация, и ембрионът няма да расте в тръбата.

Интересно ми е какви са тези жестоки последици от цветната снимка, които изтъква др. Дяволов? Преди моята четох, питах, и за такива не научих.

Ти решаваш на кого за какво да се довериш, но помага да помисли човек, да разсъди  сам пред себе си каква е логиката.

« Последна редакция: Февруари 25, 2010, 16:41:13 pm от цигуларче »
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #227 -: Февруари 25, 2010, 16:14:13 pm »
Колкото повече чета тези постове се убеждавам,че наистина ОВ-то върви ръка за ръка със снимките.Обеснявам си ситуацията така..........конкретния лекар според преценка решава кое да е първо(според видимото състояние).Както се случи и със нас.При първичния преглед нямах ОВ и лекаря реши да ме стимулира с клостила.......Направих овулацията и тои ни прати да работим в къщи.....не се получи и още веднъж повторихме стимулацията......пак не стана.Отидох пак на преглед и тои ми каза СПОКО има още много начини да разберем какъв е проблема,тогава ми разказа за цветните снимки.......,но се усети ,че преди това трябва да видим и как са нещата при мъжа ми(за да знае как да продължи с моето лечение).Спермограмата се оказа много лоша(Азооспермия) и така разбрахме,че докато не оздравее мъжа ми няма смисъл със мен на тоя етап да се работи(т.е.да ме тъпчат с лекарства).Ако следващата спермограма е по-добре  и ни кажат че има и наи-малък шанс пак да пробжаме по естестжен път веднага ще си направя и снимките(за да не се обезмисли цялата работа)........това е моето мнение,успех в борбата за бебо
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #228 -: Февруари 25, 2010, 18:56:09 pm »
Момичета, защо трябва да се отхвърля проблем по проблем, като може да се отхвърля всичко наведнъж ? Не мога да разбера защо някои мислят, че ако има проблем в спермограмата, това е гаранция, че тръбите на жената пък са ОК. Или, че ако липсва овулация, трябва да се губят 2 месеца без да се провери дали тръбите са проходими ? Според мен първо се прави спермограма и паралелно с това снимка на маточните тръби.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #229 -: Февруари 25, 2010, 19:05:34 pm »
Момичета, защо трябва да се отхвърля проблем по проблем, като може да се отхвърля всичко наведнъж ? Според мен първо се прави спермограма и паралелно с това снимка на маточните тръби.

... и след това се проследява овулацията и се изследват хормоните.

Право думаш, но има недобросъвестни и некомпетентни лекари, които протакат изследванията, диагнозата и лечението. Нямам предвид конкретен човек, дори в Щатите има гинеколози, които тъпчат пациентките си кломид по 6-8 месеца.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #230 -: Февруари 25, 2010, 19:08:04 pm »
Д-р Дяволов не е специалист по репродуктивна медицина. За репродуктивни проблеми слушайте специалистите по репродуктивна медицина. Просто е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #231 -: Февруари 25, 2010, 19:22:23 pm »

Да, и на мен ми стана интересно какви опасности крие цветната снимка...
След 2 седмици съм на преглед, ще опитам да съм по-спокойна и да си задам въпросите. Ако не забравя - ще питам и за снимката.

Последният път така се вълнувах, че всичко забравих!
На всички такива трепети желая  :)

Исках да питам какви лекарства мога да пия...има ли такива изобщо. Запушва ми се носа често, прочетох на етикета на Муконазал че не мога да го ползвам....исках да питам за алтернатива.
И други неща исках да питам, но...следващият път !  :)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #232 -: Февруари 26, 2010, 14:49:49 pm »
Момичета а какво точно е заболяването Ендометриоза.....какво е лечението и какво води до това.Ако някой знае моля да ми обясни....... 8O
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #233 -: Февруари 26, 2010, 15:14:59 pm »
Момичета а какво точно е заболяването Ендометриоза.....какво е лечението и какво води до това.Ако някой знае моля да ми обясни....... 8O
Погледни този подфорум:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&board=36.0
Има много писано за ендометриозата.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #234 -: Февруари 26, 2010, 15:25:22 pm »
Благодаря......сега почвам да чета да се информирам
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #235 -: Февруари 26, 2010, 16:24:10 pm »
nikolinko това е доста гадна болест при жената, която води до стерилитет. Лекува се, ако не е в супер напреднала форма.

При мен имаше лечение 3 месеца с лукрин депо, спира се цикъла, жената е в нещо като менопауза и е много гадно.
Но прочети, има доста написано по темата.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #236 -: Май 30, 2010, 17:05:09 pm »
Здравейте и от мен! И на мен ми прави док. един курс на стимулация с клостилбегит естествено резултат никакъв,но след това ме прати на снимка и се оказа,че имам запушени тръби и така последва операция,но бебето пак нестава и сега ще ходя на инсе да се пробвам.


Е как ще иде на инсеминация със запушени тръби?!!!!!!!!!!!!!!!Възможно ли е това?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #237 -: Май 31, 2010, 08:48:40 am »
Явно е възможно...... :(
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #238 -: Май 31, 2010, 10:32:44 am »
Значи изчетох много мнения тук и се чудя как е възможно да има такива лекари?!При очеизвадни проблеми да назначаваш лечение и ПРОЦЕДУРА(инсе)без да опипаш почвата преди това!?!или дай да направим 2-3 инсета да й вземем парите пък после още малко изследваниия след като се изавалял дъжда да сложим качулката...Нямам обида за такива лекари!Благодарна съм на сайта,че събира толкова много мнения на 1 место!Страх ме хваща,че патилите момичета знаят повече от докторите!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #239 -: Юни 03, 2010, 16:34:25 pm »
 Здравейте!
 Клостилбегит по 2табл.+ 2 Прегнил5000 или Клостилбегит 1табл.+ 2 Прегнил 5000?
 Някоя от Вас да е минала по такава схема?
 Ефект има ли? :)