0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #40 -: Март 11, 2007, 01:03:30 am »
Здравейте и от мен! И на мен ми прави док. един курс на стимулация с клостилбегит естествено резултат никакъв,но след това ме прати на снимка и се оказа,че имам запушени тръби и така последва операция,но бебето пак нестава и сега ще ходя на инсе да се пробвам.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #41 -: Март 11, 2007, 08:48:09 am »
Здравейте и от мен! И на мен ми прави док. един курс на стимулация с клостилбегит естествено резултат никакъв,но след това ме прати на снимка и се оказа,че имам запушени тръби и така последва операция,но бебето пак нестава и сега ще ходя на инсе да се пробвам.


само снимка ли имаш?има една камара изследвания, които трябва да направиш.снимката е само малка частица.спермограма на златото правена ли е?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #42 -: Март 11, 2007, 18:43:01 pm »
Галилео, сега тръбите отпушени ли са, проверено ли е?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #43 -: Март 12, 2007, 19:21:24 pm »
Привет!

моля за помощ къде да намеря повече инфо. С дясна запушена тръба съм и ляв ленив яйчник; този месец за първи път пих Клостилбегит /3-7ден по две/ и на 12тия ден фоликулометрията показа по два фоликула вляво и вдясно. Днес /19ти ден/ се оказа, че имам два неспукани фоликула. Док каза, че чакаме и че причините могат да са различни, но на мен ми е много притеснено и търся инфо. Оперирана съм от миома и много ме е страх да не развия кисти сега или бог знае какво друго.

 :help1:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #44 -: Март 13, 2007, 08:42:33 am »
Прегнил не ти ли сложи?
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #45 -: Март 13, 2007, 22:00:41 pm »
Прегнил не ти ли сложи?

не, Лали! не го спомена даже, а каза че ще чакаме и да отида 3-5 ден от цикъла. вярвам на док., но нещо трудно си общуваме. или може би аз постоянно съм под напрежение и не зная какво да питам
*

    Desy

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #46 -: Март 14, 2007, 13:26:11 pm »
I na men mi beshe izpisan vaprosnia clostil begit bez dori da sa mi napraveni nito hormonalni izsledvania nito foliculometria. pih gi 2 mesetsa niamashe absoliutno nikakav polojitelen rezultat a samo otritsatelni. Zapochna da mi idva menzisa prez 15 dni izpitvah tejest nizko v korema zapochnah da placha ot nai malkoto nesto podu mi se stomaha vze da mi kape kosata. togava go spriah. Loshoto e che chovek se doveriava na doktorite a te v povrcheto sluchai sa nekadarnitsi.Smenih si doktora toi mi napravi hormonalni izsledvania i se okaza che ne sa mi nared hormonite. e da ama na drugia mesets kogato mi napravi folikulometria se okaza che imam normalna ovu. i vapreki vsichko toi mi predpisa otnivo toia skapan klostilbegit i mi dupna edna rech kak taia edna iaicekletka triabva da stane 4 na mesets za da e po goliam shansa ami to s edna shtom ne stava niama da stane i s 4.Az sam kategorichna che parvo shte si proveria prohodimostta zastoto ne moga da riskuvam poveche s teorii n veroiatnostite.Cheta che ot tezi hapcheta se hvashta rak na iaicnitsite.Molia vi ako niakoia ot vas si e pravila snimka da mi obiasni kakvo predstavliava taia prodsedura i svurzana li e s bolka. ne me e strah no prosto iskam da sam podgotvena.Blagodaria predvaritelno.Pjelavam na vsichki ni uspeshno lechenie.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #47 -: Март 14, 2007, 20:14:32 pm »
Разгледаъ темичките по-надолу има доста информация за цветната снимка.Относно болката според мен е индивидуално-при някои боли повече при други не.Аз по принцип не съм гевезе но с чиста съвест си казвам че ме боля.Това е моментна болка,която минава бързо.До вечерта няма да ти има нищо.В повечето клиники слагат обезболяващо около 30 мин преди процедурата.Успех,не се притеснявай всичко ще е наред.В името на едно дете човек изтърпява всичко.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #48 -: Март 15, 2007, 19:19:16 pm »
Desy, на мен ми правиха снимка преди 4 месеца. Не е страшно, малко е неприятно усещането и има лека болка, но си заслужава, защото задължително трябва да разбереш проходими ли са тръбите ти. Аз обаче си правих снимката при една лекарка, която след снимката и спермограма на мъжа ми /без хормонални изследвания/, веднага ми изписа клостилбегит, парлодел и прегнил по някаква схема и ме остави "на произвола на съдбата" без да ми прави фоликулометрия и др. изследвания. Честно казано не знам дори дали е чувала тази дума :? Пих ги 2 месеца, бях супер нервна, поду ми се корема, поддържах висока БТ и спрях всички лекарства. Скоро казах на тая лекарка, че са ми действали много зле и затова съм ги спряла, а тя категорично отсече, че не можело да е от тях :lol: Много дълго разказвах пак, ама да ви дам пример за още една некомпетентност :?
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #49 -: Март 15, 2007, 20:35:00 pm »
Мимка имаме и спермограма и тя е добра ама е правена преди 4год.Други изследвания не ми е правил док. до сега. Джами по думите на док. тръбите са проходими не ми е правена втора снимка,но твърди,че са проходими защото след операцията ми биеше Хилаз и ми обясни,че тази Хилаза се бие за да не се получат сраствания отново.Ама аз съм решила да го сменям тоя док. защото само ми вика да чакам  :( и с нищо не ми помага.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #50 -: Март 15, 2007, 22:07:38 pm »
Галилео, повторете цветната снимка и спермограмата. 4 години са много време.
спермограмата - най-добре в специализирана клиника.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #51 -: Март 28, 2007, 21:15:11 pm »
Джами ще повториме всичко само да се дореда да ида при Стаменов,че до края на юли няма свободни часове.И ми казаха да се обадя след 2-3седмици за да ме запишат за септември.Иначе ми казаха,че в 1АГ"Св.София" спермограмите не били правени качествено,а аз досега само там ходех.Ама съм решила сега да отида при Стаменов да видя той какво ще каже.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #52 -: Март 29, 2007, 00:37:20 am »
Галилео, за спермограмата едва ли трябва да чакате до септември. попитай за по-ранен час само за спермограма (тя се прави от ембриолог, не от Стаменов).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    valq

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #53 -: Април 18, 2007, 12:31:38 pm »
здравеите мили моми4ета, преди 3 год правих лапаро при проф. Налбански постави ми следната диагноза:-салпингооофоритис билатералис  салпингитис истмика нодоза билатералис интепцтизиалис тубе декстре. и така ни6то не ми обясни какво зна4и тая диагноза, а се замислям за инвитро затова - МОЛЯ АКО НЯКОЯ ОТ ВАС Е ЗАПОЗНАТА С НЕ6ТО ОТ ПО-ГОРЕ НАПИСАНАТА ДИАГНОЗА ДА МИ ПИ6Е С ТАЯ ДИАГНОЗА ЗА КАДЕ СЪМ БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #54 -: Май 04, 2007, 20:52:38 pm »
Аз също съм пила Клостил без изследване за проходимост на тръбите по препоръка на д-р Тодоров от клиника "Братя Тодорови" в София, а като си помисля с какви надежди тръгнах към тая клиника... Как от един преглед се установява има ли жената въобще овулация? В общи линии човекът с 1-2 прегледа поставя окончателни диагнози. Много съм разочарована.

Момичета, потвърждавам тази информация с цел да се предпазите от излишни нерви, пари и не на последно място увреждане на здравето. При мен Клостилбегита беше "гарниран" с Пурегон и Прегнил в течение на 3 месеца при доказани /след това и на друго място с лапароскопия/ сраствания на тръбите без възможност за комуникация с яйчниците.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #55 -: Май 07, 2007, 19:56:06 pm »
Благодаря на всички момичета, които споделят своите проблеми и така се предпазваме от некомпентността на някои лекари.Днес, на мен също ми беше изписан КЛОСТИЛБЕГИТ- при единствен преглед, поликистозни яйчници, без хормонални изследвания, без цветна снимка.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #56 -: Май 08, 2007, 08:36:35 am »
zdraveite momi4eta po vaprosa za klostibegita sam napalno protiv predi godini pih vaprosnoto lekarstvo i dva pati me operiraha ot kisti i edin pat punkcija pri men deistva6e tolkova stimulira6o 4e kistite mi rastjaha ne s dhi a s 4asove
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #57 -: Май 15, 2007, 09:34:45 am »
здравейте,
лично на мен преди година ми бяха изписали клостилбелгит.Пих го три месеца-но резултат никакъв.На всичко отгоре лекарят ми го беше изписал без да провери проходимостта на останалата ми лява тръба.Слава Богу, че не стана някой фал.Според мен преди да се пие каквото и да е стимулиращо лекарство трябва да се провери проходимостта на тръбите.Да не говорим,че трябва да има изследване на мъжа-спермограма.(ами ако при него е проблема,то колкото и да се стимулира ефекта може да е никакъв.)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #58 -: Юли 06, 2007, 12:52:51 pm »
Здрасти,

Това с клостилбегита и на мен ми го погодиха.Абсолютен номер. Загубиха ми 6 месеца да ми обясняват как видиш ли, било рядко да имаш запушване на тръбите. Е, не е рядко особено за нашeто поколение дето изяде Чернобил и всеки лекар през 90-те изписваше антибиотици на кило без микробиологичен анализ и без действително да знае какво живее в теб.  Това са данни на доклад на "Лекари без граници" за гинекологичното помощ в БГ, не е само мое впечатление.
Понеже не ставаше като пия клостилбегит почнаха да ми бият и инжекции за овулация - Прегнил, мисля бяха, така 6 месеца. През това време мъжът ми пусна спермограми и се оказа, че за да му засилили спермата ще пие ТРИБЕСТАН.Курсът на лечение излезе по 120 лева на месец + моите лекарства - смятай ако можеш, аз още тогава им изгубих края. По едно време изчислих, че  около 1000 лева пръснахме по доктори и лаборатории. Писна ми, а за правене на любов вече и дума не можеше да става.

Накрая попаднах на един лекар, дето не се тупа в гъдрите, че е светило, но ми осветли нещата. :) Ваднага ме прати на снимка, оказа се, че едната тръба е запушена, а другата е толкова силно нагъната от сраствания, че не е ясно въобще дали има шанс нещо да се случи.
[font=Verdana]Цветната снимка се поема от касата[/font]. Не ги оставяй да те мотаят, като мен.

След като направих операция за отстраняване на срастванията- не мисля, че и това беше много умно от моя страна, но човек все се надява на най-доброто- забременях два пъти, но и двата пъти бяха извънматочни бременности, заради операциите. Спермата на мъжа ми по това време пак се беше върнала в старите показатели, заради, които ни бяха предписали ТРИБЕСТАН.   След всяка операция в първите 24 часа стават сраствания и резултатът е, че колкото и да ги махаш пак се появяват. След 3 коремни операции през 6 месеца сега единствденият ни шанс е за  инвитро. Пожелавам ти да не са така нещата при теб.
 Така, че не си губи времето и не си ровичкай хормоните с глупости, а виж как стоят нещата. И това с малките фоликули е доста съмнителна работа, да ти кажа.
Това е от мен, подкрепям другите, които те съветват да си смениш доктора.

Гласувай за мен и за моето бебе инвитро на http://www.bankazaidei.com/?p=top&id=981&s=
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #59 -: Юли 16, 2007, 14:42:31 pm »
Абе,момичета ,тия доктори са почнали да изписват Клостилбегит вместо бонбони.
Е...ти докторите!
Добре, че има форум ,та да се ограмотяваме.А иначе,те учили ,те забогатели,на наш гръб!
                                                                                  Това за Клостилбегита е вярно и аз го изпитах на гърба си добре че прочетох в листовката че не се пие повече от 3 поредни месеца лекарката ми ми беше казала да го пия докато забременея