0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #200 -: Април 22, 2009, 14:03:00 pm »
Ако е просто запушване на тръби няма проблем при ин-витро. Проблемно е разширяването и задържането на течност в тръбите. Но предполагам, че така или иначе в клиниката преди процедурата ще поискат да имат актуална информация за състоянието на тръбите ти. Така че не се притеснявай.
И пиши на кирилица.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #201 -: Април 22, 2009, 14:14:06 pm »
Тръбите не играят роля при ин витро оплождането.
След стимулацията, яйцеклетките се аспирират, оплождат се
и при трансфера ембриона/и се връща/т в матката.
Трябва да се провери състоянието им преди пристъпване към ин витро,
за да се отметне вероятността за хидросалпингс, който би попречил
на успеха на опита.
Успех и пиши на кирилица - по-лесно се чете !
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #202 -: Май 02, 2009, 13:37:51 pm »
Zdraveite momi4eta
Az napravih dva opita in-vitro sled kato se ustanovi zapushvane na trabi s cvetna snimka.Kakvo e tova "Klostibegit"Za kakvo se pie i ima li efekt?Az nqmam drugi uzlojneniq za bebe.Ima li na4ini za otpushvane na trabite?Pishete mi!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #203 -: Май 02, 2009, 14:00:26 pm »
Здравей, Ванеса!
Ето ти информация за клостилбегита  http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=17&id=536&option=com_content&task=view
, въпреки че в твоя случай той няма как да помогне, защото се пие при проходимост на тръбите.
 Моля, пиши на кирилица!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #204 -: Май 30, 2009, 23:50:54 pm »
Здравей, Ванеса!
Ето ти информация за клостилбегита  http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=17&id=536&option=com_content&task=view
, въпреки че в твоя случай той няма как да помогне, защото се пие при проходимост на тръбите.
 Моля, пиши на кирилица!
Zdraveite Elfi
Blagodaria za otgovora vi,sajalqvam no jiveya v Greece i nqmam klaviatura na BG.
Ste napravq tretia si opit avgust mesec,vtoria zavarshi s tejka hiperfunkcia na yai4nicite,pridrujena s grip.Taka me e strah da ne se polu4i pak...no jelanieto ni za bebe e po-silno.


Bqh 4ela sasto 4e za embriotransfer ve4e se vzima 4ast ot takanta na matkata i taka veroqtnostta tq da othvarli embrionite e po-malka.Pishete mi pove4e za tova ako znaete nesto!
Vanessa





« Последна редакция: Май 31, 2009, 00:46:43 am от Елфи »
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #205 -: Май 31, 2009, 00:44:20 am »
vanessa_34 , ето тук малко помощ относно писането на кирилица http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=488.0

Тъй като ти предстои трета ин витро процедура, ти препоръчвам да четеш и пишеш в този подфорум  http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&board=8.0
 Пръво го попрегледай, после ако имаш въпроси, ги задай там.

Желая ти успех!
« Последна редакция: Май 31, 2009, 00:46:07 am от Елфи »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #206 -: Юни 02, 2009, 22:46:46 pm »
Искам да споделя начина по който на мен ми беше изписан Клоостилбегит. Имам изследвани полови хормони преди около 7 месеца - ОК са, имаме спермограма преди 2 месеца и е отлична, преди 3 месеца на ехографка снимка се вижда, че имам доминантен фоликул 16 мм на 9 ден от МЦ, а на следващия месец на 14 ден от МЦ не се видя доминант. Днес ми правиха цветна снимка за проходимост на тръбите и слава Богу са проходими. Попитах възможно ли е да липсва овулация при мен  и моментално ми беше изписан Клостилбегит 2х1 за 5 дена, при което попитах не трябва ли поне да направим ехографска снимка, за да видим дали това, че преди 2 месеца не е имало доминант не е инцидентно. Не било необходимо ! Не трябвало и да ме следят докато пия Клостил - стигало само да си правя тестове за овулация  8O , а в същото време по старата снимка се видя, че единия ми яйчник е бил поликистозен. Аз поисках да знам, няма ли да се получат кисти, ако не ме следят как реагирам - нямало такава опасност! Дозата била ниска  8O . Е, кажете -редно ли е да пия Клостил, да се следя с тестове, които очевидно биха показвали "+" резултат заради евентуалната поликистоза (макар хубавите хормони, редовната МЦ и нормалното ми тегло) поликистозата и да се надявам да забременея ? Дори не споменаха за лекарства, а които да подсилвам лигавицата, а цикъла ми и без друго е оскъден ?
 Понеже съм много объркана се надявам да ми помогнете. И какво означава максимум 6 пъти в живота ? Шест месеца или шест цикъла по 3 месеца? Това наистина не се споменава в листовката.
 Използвам случая да благодар
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #207 -: Юни 03, 2009, 09:01:14 am »
Много си права,аман от такива лекари.
Здравеите и от мен момичета.За 4год.на мен толкова лекарства са ми исписали че даже не помня дали е имало клостилбегит.Искам да кажа и да благодаря на всички от този форум защото от тук научих,че има и други иследвания осжен цитономазка и кръвна картина.МНОГО МИ ПИСНА. :(Но както вие момичета ме научихте вчера имах час при доктор конволова -д>р Щерев за хидротубация-тест за проходимост на тръбите.Ама нали не сме завършили медицина :?и незнах че трябва да е на 3тият чист ден от цикала.И все пак тя ме прегледа сметна че в момента трябва да съм в овулация.иТочно това се видя.За пврви път в живота си си видях матката :oops:.Слава богу имаше овулация имам си и здрава матка и с една раничка на шииката де ,но това не ме притеснява.след няколко дни ако ми доиде,дано да не :Dсъм на хидротубация.СЪВЕТЪАМ ВСИЧКИ МОМИЧЕТА КОИТО ЧАКАТ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА ГОДИНА ПРИИ ПРЕКРАСНИТЕ ГИНЕКОЛОЗИ.дето все казват всичко е наред и никви прегледи .Незабавно се обврнете квм стерилитетни специалистиАз сега започнах .И оше от първият преглед разбрах нешо за себеси.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #208 -: Юни 17, 2009, 13:48:53 pm »
Здравеите моми4ета аз сам 4исто нова в за4атие и не сам много опитна ,затова сте молиа да не се сардите ако нправиа несто гре6но.-и така моиата историа с 2 думи .Преди 10 години на 01.06.1999 направиь аборт в ТИНА КИРКОВА и ми перфорираха матката,след което ме оперираха за да иа за6иат и след като жси4ко свар6и лекарите ми казаха 4е вси4ко е на ред да не се притесниавам ,4е сте мога да имам дете само 4е когато ре6а  правеики лиубов триабва да лежа на диасно таикато матката ми е леко завартиана и така допреди 1,5г когато след истероскопиа се установи не6то много по разли4но.-т.е.4е аз по роздение имам само 1 иаи4ник и само една траба коиато ве4е е развалена от опеазиата(не работи коректно)но не е запу6ена.Моиат вапрос е мозете ли да ми обиасните несто поже4е по слу4аиа и за6то според вас лекарите не ми казаха истината?Сега сам на 38г с намален иаи4ников резерв на скоро приклиу4их с 1 неуспе6но ИКСИ.Много ама много ми е ма4но 4е не ми казаха истината  стиах да взема мерки много по -рано .До преди 1,5г биах останала с впе4атление 4е вси4ко ми е на ред.- как е вазможно през вси4ките тези години никои да не види този проблем.Последната док .ми каза 4е за 2 иаи4ник е виждала миомата коиато в последстжие ми извадиха
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #209 -: Септември 18, 2009, 19:59:49 pm »
IVNED, много съжалявам, че си станала жертва на некадърни доктори :(
 
Единствено в някоя от добрите клиники ще могат да ти помогнат: чувала съм най-добри отзиви за д-р Стаменов от София, д-р Александров от Варна също е много добър. Успех!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #210 -: Септември 18, 2009, 20:32:53 pm »
Аз този месец за първи път съм на стимулация с Клостилбегит (2 по 1).
Аз нямам голяма необходимост, но просто реших да опитам (неизяснен стерилитет сме), мъжо също го оставих 3 месеца преди това на Трибестан.
Два от фоликулите бяха 30 и 32 мм и се спукаха в рамките на 24 часа.

Ендокриноложката обаче беше категорична, че при положение, че са ми повишени андрогените аз не трябва да приемам клостилбегит, защото мога да направя поликистоза(!?!). Прочетох че не трябва в една статия тук, но нищо не пишеше за поликистозата.
Не мога да си обясна защо не трябва да го приемам и се чудя дали да опитам още един месец (ако този нищо не стане).

Вие знаете ли нещо по въпроса за клостила и повишените андрогени и защо не трябва да го приемам?
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #211 -: Септември 19, 2009, 17:02:31 pm »
Магдалена,
аз съм развивала поликистоза от Клостилбегит. Но не знам нищо за андрогените си.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #212 -: Септември 21, 2009, 09:54:48 am »
попрочех из чужди сайтове и в крайна сметка клостилбегит (или кломид - друго търговско наименование) се изписва при жени с СПКЯ, голяма част от които са с повишени андрогени.
Явно в този случай медицината няма еднозначен отговор. Ще рискувам само още един месец.
синьо кокиче, изследвай си андрогените (тестостерон като за начало, ако излезе повишен има още 4-5 показателя, за да определи източника на високите андрогени).
А поликистозата ти отшумя ли след като спря да приемаш клостил? Пак от самосебе си ли изчезна, или се наложи да я лекуваш?
Благодаря!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #213 -: Септември 23, 2009, 10:56:38 am »
Маги,
поликистозата я лекувах с Оргаметрил. Не помня точно, но мисля, че около месец приемах Оргаметрил и се изчисти. Това беше в началото на 2004-та. Аз се бях шашнала и си мислех, че поликистозата се отстранява само оперативно. Но си се изчисти с с тези таблети Оргаметрил.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #214 -: Октомври 08, 2009, 11:18:53 am »
включвам се в темата, за да отговоря на въпроса защо не трябва да се приема клостилбегит при доказани високи андрогени (висок тестостерон, андростендион и т.н.). Защото дори и да се получи оплождане високите андрогени пречат на имплантацията и износването на плода. Първо трябва да се смъкнат високите андрогени (които могат да идват или от яйчниците или от надбъбречната жлеза) и тогава може да се премине към прием на клостилбегит. Това е информация от една доцентка ендокриноложка, която е работила в инвитро център и има опит в лекуването на жени с репродуктивни проблеми.

За сега моя случай доказва на 100% това, защото въпреки добрите фоликули които правя, добрата дебелина на лигавицата за сега няма никакъв резултат. Просто е трябвало да смъкна първо тестостерона.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #215 -: Октомври 16, 2009, 12:28:03 pm »
Ами да кажа и аз тогава защо не трябва да се пие клостилбегит ! Ами защото преди много години го пих като почнах да се лекувам и първата ми лекарка го педписа . Е ,пих го не помня колко време и забременях ,но извънматочно.Едва не умрях .Била съм в третият месец.След години като постоянно четях и станах цял специалист в тази област ,ми иде да отида ,да я изнамеря и да я убия просто .Имала съм запушена тръба ,и множествени страствания и ...резултата ми е налице.Никога не се пият такива лекарства ,без преди това да се види проходимостта на тръбите .
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #216 -: Февруари 22, 2010, 17:10:37 pm »
Здравеите на всички.Относно темата и ние със съпруга ми правиме опити за бебе......безуспешни.2 месеца поред сам пила клостилбегит 5-9 ден,но не сам правила снимки за проходимост,понеже 1 път съм била бременна по естествен път,но се наложи аборт.Това беше преди 3 години............и сега се питам дали е вазможно тогава трабите ми да са си били наред,но след 3 години да са възникнали промени и да имам проблем..........Пишете ми дали е добре да имам снимки при положение че е имало бременнпст.Освен това имам и поликистозни яйчници.............
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #217 -: Февруари 22, 2010, 17:24:47 pm »
...не сам правила снимки за проходимост,понеже 1 път съм била бременна по естествен път,но се наложи аборт.Това беше преди 3 години............и сега се питам дали е вазможно тогава трабите ми да са си били наред,но след 3 години да са възникнали промени и да имам проблем..........Пишете ми дали е добре да имам снимки при положение че е имало бременнпст.Освен това имам и поликистозни яйчници.

Категорично да, нужна е проверка за проходимост на тръбите. Изобщо не е било редно да те стимулират с клостилбегит без предварително изследване на тръбите, на хормони и разширена спермограма.

Щом вече лекувате проблем при мъжа ти, както коментираш в други теми, редно е да знаете какво е положението и при теб.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #218 -: Февруари 22, 2010, 17:44:03 pm »
Да ......и аз така мисля,че следващата стъпка е цветните снимки...........,но засега нештата при мен ще са в застои през 3-те месеца,в които съпруга ми се лекува.Ще видим дали ще има подобрение на спермограмата и ако да,както се надявам,веднага ще искам и снимки.........
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #219 -: Февруари 24, 2010, 20:25:58 pm »
Да се включа и аз, понеже днес се изложих заради коментарите тук.


Бях писала че генеколога ми ми е предписал 3 месечен курс на клостолбегит и дуфастон, без да ми е направил цветна снимка.
Няколко от момичетата тук веднага казаха, че това е недопустимо, нередно и т.н.
Как така ще пия хормони без да са ми погледнати тръбите...ами ако са запушени, защо да пия хормони ?!?!
Да..на пръв поглед звучи логично, а и тук го пише на 1000 места...то човек като го прочете толкова пъти е готов да се закълне в това.


Днес за пръв път ходих на преглед при д-р Дяволов. Живот и здраве, всичко да е наред, мисля той да ме следи.
Та, разказвам му аз, че не съм много доволна от стария ми лекар ..защото той така и така направил, наблъскал ме с хапчета преди да изследваме тръбите и т.н.
( в последствие ги изследвах - дълги и нагънати )


Дяволов каза, че е постъпил много правилно !
Че цветната снимка не е безобидна манипулация, може да стане къде къде по-голяма беля...и преди да се пристъпи към нея трябва да се види и докаже овулация .

Та...не знам, но си мисля че е по-добре да не се изказват крайни мнения, освен ако не е от специалист в областта...