0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« -: Януари 18, 2007, 09:40:55 am »
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧСКИ
ОТДАВНА НЕ ВИ БЯХ ПОСЕЩАВАЛА НО ЕТО МЕ ПАК
ПРОДЪЛЖАВАМ И АЗ ДА ХОДЯ ПО МЪКИТЕ- УСТАНОВИ СЕ ОВУ,но размера на отделения фоликул не е достатъчен. ими изписаха въпросния клостил.в листовката му обаче пише че не се препоръчва при кистозни образувания, а при мен единият яйчник е с кисти, образува множесво фоликули. :?някъде във форума прочетох че е хубаво да има изследване  за проходимост на тръби а моя лекар смята явно че това се прави на по-късен етап.малко съм объркана.дано не ставам досадна, но ако някой може да ме посъветва :P- благодаря ви 
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #1 -: Януари 18, 2007, 09:44:01 am »
Аз мисля че преди стимулация трябва да се направи тест за проходимост на тръбите. Ами ако са запушени - за какво въобще ще се тъпчиш с тези хормони?!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #2 -: Януари 18, 2007, 09:44:17 am »
pepina_b - я си смени лекаря  :lol: НЕ МОЖЕ да изписва клостилбегит без да е направен тест за проходимост на тръбите!!!! И съвсем правилно си прочела, а лекаря ти е в грешка!!!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #3 -: Януари 18, 2007, 09:49:28 am »
Мила, това лекарство не е безобидно!!!
Не го вземай преди да си наясно какво е състоянието на тръбите ти. И знам, че ще се повторя, но помисли дали да не смениш лекаря!
Успех!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    peprna_b

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #4 -: Януари 18, 2007, 09:59:12 am »
при нормален гинекологичен преглед тръбите били добре,това беше отговора,но цветни снимки и прочие не са ми правени - какво е необходимо и ако не дай си боже има запушване тази стимулация- едно че е напълно излишна и второ как влияе това лекарство на организма?
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #5 -: Януари 18, 2007, 10:03:55 am »
И аз го пих без да се знае дали са ми проходими тръбите.Лекарката ми каза ,че нама нужда от цветна снимка.Веднага си смених лекаря,направиха ми цветната снимка-всичко е ок,браво ,че са ми били проходими тръбите.Идва ми да отида и да и дигна луд скандал,за където
ми загуби ценно време.От такива лекари по далече.....
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #6 -: Януари 18, 2007, 10:10:17 am »
при нормален гинекологичен преглед тръбите били добре,това беше отговора,но цветни снимки и прочие не са ми правени - какво е необходимо и ако не дай си боже има запушване тази стимулация- едно че е напълно излишна и второ как влияе това лекарство на организма?

При нормален гинекологичен преглед, не може да се установи как са ти тръбите - това е абсурдно теърдение!
Стимулация се прави броени пъи в живота на една жена. После може да има куп усложнения! Лекарката ти определено е за сменяне!


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    peprna_b

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #7 -: Януари 18, 2007, 10:12:49 am »
при нормален гинекологичен преглед тръбите били добре,това беше отговора,но цветни снимки и прочие не са ми правени - какво е необходимо и ако не дай си боже има запушване тази стимулация- едно че е напълно излишна и второ как влияе това лекарство на организма?

При нормален гинекологичен преглед, не може да се установи как са ти тръбите - това е абсурдно теърдение!
Стимулация се прави броени пъи в живота на една жена. После може да има куп усложнения! Лекарката ти определено е за сменяне!


Благодаря момичета.дано всичко се нареди.желая ви успех.до скоро

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #8 -: Януари 18, 2007, 21:07:08 pm »
pepina_b преди да се пристъпи към стимулация с клостилбегит,задължително се проверява проходимост на тръбите!!!!
Клостила се пие само 6 пъти през живота!Небива да се пропиляват  тези 6 пъти.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #9 -: Януари 19, 2007, 14:52:53 pm »
Освен изследванията които трябва да ти се направят, трябва да се пусне и една спермограма. Ами ако има проблем там е безмислено да се прави стимулация с Клостилбегит. Отиди в клиника по стирилитет! Иначе ще си загубиш времето и може да си утежниш състоянието с ненужни лекарства.
Успех!
*

    enis

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2007, 23:59:11 pm »
Здравейте момичет! Прочетох вече много пъти че Клостил не бива да се пие без да е ясно дали тръбите са проходими. Моят лекар /уж светило отСофия, доцент при това/ вече ми предписва Клостилбегит за втори тримесечен курс без да е споменавал дори за снимка. Аз разбрах за нея от този форум. Сега мноого се притесних  :(и искам да попитам какви може да са последствията за мен от това.Ако може някой да ми обясни по-подробно дали последствията може да са единствено че просто няма да се получи забременяване при запушени тръби и това обезмисля вземането на Клоситил или има и някакви други опасности. Благодаря!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2007, 05:27:49 am »
Цитат
Здравейте момичет! Прочетох вече много пъти че Клостил не бива да се пие без да е ясно дали тръбите са проходими. Моят лекар /уж светило отСофия, доцент при това/ вече ми предписва Клостилбегит за втори тримесечен курс без да е споменавал дори за снимка. Аз разбрах за нея от този форум. Сега мноого се притесних  и искам да попитам какви може да са последствията за мен от това.Ако може някой да ми обясни по-подробно дали последствията може да са единствено че просто няма да се получи забременяване при запушени тръби и това обезмисля вземането на Клоситил или има и някакви други опасности. Благодаря!

Мноу ги обичам тези светила доценти от София - посочения от теб явно няма грам мозък в главата си!
Клостила е препарат, който стимулира яйчниците да произвеждат повече фоликули. Както вече си разбрала, ако са запушени тръбите няма как да се зачене, защото сперматозоида не може да достигне до спукания фоликул. От друга страна Клостила влияя на половите хормони и на функционирането на яйчника. При множество стимулации - терапия с Клостил, може да се стигне до намаляване на яйчниковия резерв. Тоест намаляват яйцеклетките в яйчника и дори и да се подложиш в бъдеще на стимулация, тя няма да има ефект. Друг минус на Клостила е , че изтънява маточната лигавица, а оттам инплантацията на оплодена яйцеклетка е по-трудна или невъзможна.

Дано да съм била подробна и да съм го обяснила така, че да ме разбереш.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2007, 08:14:49 am »
Ако тръбите ти са частично проходими има опастност от извънматочна бременност има и доста други притеснения относно дългото пиене на клостил и липсата на бременност, но няма да ви пълня главите с това, недопустимо е да се стимулира с клостил без да се знае състоянието на тръбите и без да се следи как върви стимулацията.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    enis

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2007, 13:44:00 pm »
Благодаря ви искрено за отговорите! Едно е ясно за мен че ще сменя лекаря. Станалото не мога да променя,макар че ми идва да го удуша този псевдо лекар. В момента незнам себе си ли да виня за това че не съм се поинтересувала повече или него.Ама нали отивам на лекар имам му доверие и се оставям в ръцете му.Явно не бива така.Ще слушам лекарите но и сама ще се интересувам за това което ми предписват......и като се сетя само че искаше да продължаваме с Клостил с повишена доза.......ох да не мисля вече и да не ви губя времето. Още веднъж много благодаря на всички момичета и на този форум! :bighug:
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2007, 17:35:06 pm »
Здравейте и от мен момичета,
вече четвърти месец ме стимулират с клостилбегит без да ми е направена снимка за проходимост на тръбите :( и понеже скоро прочетох, че това е необходимо да се направи предварително, съответно попитах и док. Беше ми обяснено, че това изследване ще го направим като следващ етап, ако се окаже че и този месец не се получи бебчето. Като капак на всичко  от фоликулометрията стана ясно, че този месец не съм се повлияла добре от стимулацията и не е ясно дали изобщо ще има овулация :balk_161:
Много съм объркана, явно е че трябва да се обърна към друг лекар, но ако и той си прави експерименти?! Моля ви дайте ми съвет.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2007, 19:59:05 pm »
Всички вие момичета на които се прави такава стимулация без да са ви проверени тръбите-сменяйте си докторите.Едно че си губите времето друго че не се знае какви може да са последиците за здравето ви от това стимулиране.Как тези яйцекл.които ще се отделят ще се придвижат ако тръбите са запушени.Еми аз например отделям по 5-6 при такава стимулация и къде ще отидат те ако са ми запушени тръбите?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2007, 20:52:41 pm »
iglikapan ако наистина целиш забременяване,не си губи времето по прости гинеколози и се обърни към специалист по стерилитет!!!!!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2007, 23:09:03 pm »
Абе,момичета ,тия доктори са почнали да изписват Клостилбегит вместо бонбони.
Е...ти докторите!
Добре, че има форум ,та да се ограмотяваме.А иначе,те учили ,те забогатели,на наш гръб!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2007, 04:34:53 am »
Много си права,аман от такива лекари.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2007, 06:50:48 am »
Това за бонбоните много ми хареса!   :lol: Преди години бях отишла при един гинеколог, уж "светило", за преглед. Разказах му, че от няколко месеца сме женени, а нямаме деца. Гледа ме, гледа ме и без да ме прегледа ми изписа 3х1 клостилбегит за 30 дни. Не сте прочели грешно, точно така си беше. После като показах рецептата на друг гинеколог, той подскочи и попита на онзи кой му е дал диплом. В крайна сметка се оказах с проходими тръби, спонтанна уволация и мъжки стерилитет.
Много внимавайте къде ходите на лекар момичета, ако някой се опитва да ви лекува без да е направил достатъчно изследвания - бягайте! Както казваше една колежка: "Като зная какъв инженер със как да отида на лекар?"
Това не важи за всички инженери и всички лекари!