0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

това ужасно гадене
« -: Януари 11, 2007, 10:51:29 am »
В началото на бременността, даже още не беше сигурно че съм бременна ядях като за световно, но много малко след това взе да ми се гади от страшно много неща. Сега съм в 11 седмица и се чудя до кога ли ще продължи това...Не повръщам, а само ми се гади и то през много голяма част от деня. Даже почвам да си мисля, че ако повърна ще ми олекне, не знам вече какво да мисля. Някои ги държало до 5-6 месец, УЖАС 8O. Споделете при вас как е и как се справяте с проблема...
*
Re: това ужасно гадене
« Отговор #1 -: Януари 11, 2007, 11:20:50 am »
аз съм нямала вобще гадене, но съм чувала че е до 4 м и при повечето тогава спира. защо не пиеш малко вомитус-хил на капки. попитай си д-р за тях, хомеопатични са и действат добре.има го и на свещички.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: това ужасно гадене
« Отговор #2 -: Януари 11, 2007, 11:56:22 am »
Сутрин яж солети или сухари и ако продължава и през деня похапвай такива неща. В никакъв случай не пий сутрин натурален сок.
Re: това ужасно гадене
« Отговор #3 -: Януари 11, 2007, 11:59:56 am »
а дали е възможно от витамини да се засилва гаденето, пиех О Мами, но имах чувството че от тях денонощно ми се гади и ги спрях и май се облекчи положението. Внушавам ли си или е възможно?
Re: това ужасно гадене
« Отговор #4 -: Януари 11, 2007, 12:10:48 pm »
а дали е възможно от витамини да се засилва гаденето, пиех О Мами, но имах чувството че от тях денонощно ми се гади и ги спрях и май се облекчи положението. Внушавам ли си или е възможно?

Възможно е.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: това ужасно гадене
« Отговор #5 -: Януари 11, 2007, 12:11:17 pm »
При мен гаденето продължи до 15 седм. Изчезна изведнъж.

Не забравяй все пак, наличието на гадене означава, че бременността се развива нормално.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: това ужасно гадене
« Отговор #6 -: Януари 11, 2007, 12:45:31 pm »


Не забравяй все пак, наличието на гадене означава, че бременността се развива нормално.



Лита, недей така, бе, мила! Сега тези, на които не им се гади, какво да си мислят? Просто на някои жени им се гади, на други-не. Някои жени напълняват, други-не. И едните, и другите, могат да си имат правилно развиващи се бременности.

Съвети не мога да дам много. Чувала съм и аз за сухарите и бисквитите. Избягвай храните, от които ти се гади, не мисли за тях и смени витамините, ако може.
Alexandra
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: това ужасно гадене
« Отговор #7 -: Януари 11, 2007, 13:02:52 pm »


Не забравяй все пак, наличието на гадене означава, че бременността се развива нормално.



Лита, недей така, бе, мила! Сега тези, на които не им се гади, какво да си мислят? Просто на някои жени им се гади, на други-не. Някои жени напълняват, други-не. И едните, и другите, могат да си имат правилно развиващи се бременности.

Съвети не мога да дам много. Чувала съм и аз за сухарите и бисквитите. Избягвай храните, от които ти се гади, не мисли за тях и смени витамините, ако може.

Мари, твърдението ми не означава, че на тези, които не им се гади задължително имат проблем.

Лека бременност на теб!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: това ужасно гадене
« Отговор #8 -: Януари 11, 2007, 13:17:33 pm »
При мен нещата се случиха по следния начин:
При първата бременост много ми се гадеше и нямах никакви оплаквания. Тогава бях малка и наивна и направих аборт по желание
При втората 10 години по-късно  не ми ставаше дори лошо, ядях по 18 пъти на ден, качих 10 кила за отрицателно време, но в 11 г.с. спонтанен аборт?
Третата я изкарах изцяло в Майчин дом. Гадеше ми се като почнех да ям. Моят мъж постоянно ми готвеше и ми носеше храна, щото в Майчин дом така и не се научиха да готвят.  :lol: 3 седмици само на легло и бях свалила даже 1 килце....и накрая пак спонтанен аборт, в 7 г.с.
Така че според мен няма никакво значение дали ти прилошава, дали повръщаш, важното е краят да е щастлив :babyflips:
Сега чакам четвъртата и с удоволствие ще споделя как се чувствам по време на нея ... :P стига да ми се случи де
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: това ужасно гадене
« Отговор #9 -: Януари 11, 2007, 16:44:12 pm »


Не забравяй все пак, наличието на гадене означава, че бременността се развива нормално.


Малко в страни от темата, но да се изкажа и аз- гаденето НЕ означава и НЕ е признак, че бременността се развива нормално.Имала съм 2 неуспешни бременностти с гадене и повръщане до последно.
Ivet84, много е кофти наистина да ти е лошо, но няма как да се предотврати.Един съвет и от мен- не пий течности сутрин преди хранене, на мен адски ми се гадеше от това.Лека бременност! :D
Re: това ужасно гадене
« Отговор #10 -: Януари 11, 2007, 17:05:41 pm »
Аз не съм повръщала досега, но до 13-14 седмица ми се гадеше ужасно. Пий повечко течности, за да не се обезводниш и яж солетки. ЩЕ мине
Re: това ужасно гадене
« Отговор #11 -: Януари 11, 2007, 17:35:11 pm »
Моето гадене беше вечер и единственото нещо, което ме облекчаваше за малко бяха дъвките /а на някой им се повръща от тях  :lol:, даже май на повечето/ и повръщането, но за всичките седмици от 8-17 някъде успях да повърна не повече от десетина пъти. Така че трай и това е, единствено, ако е толкова непоносимо да пробваш с това, което Ния ти е споменала.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: това ужасно гадене
« Отговор #12 -: Януари 11, 2007, 18:29:58 pm »
Търпение само, ще премине.

При мен помагаха: сухи храни, чипс, дъвки, ядеше ми се много зеле и правех огромни салати от прясно зеле с много магданоз и копър, и лимонов сок.Тук има една газирана напитка с аромат на джиндифил и тя много помагаше.Айран също.



поздрави
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: това ужасно гадене
« Отговор #13 -: Януари 11, 2007, 23:34:20 pm »


Не забравяй все пак, наличието на гадене означава, че бременността се развива нормално.


Малко в страни от темата, но да се изкажа и аз- гаденето НЕ означава и НЕ е признак, че бременността се развива нормално.Имала съм 2 неуспешни бременностти с гадене и повръщане до последно.

Piera, всички знаем какво БИ МОГЛО ДА ОЗНАЧАВА изчезването на вече проявени признаци  в ранна бременност, респективно в случая на гадене.
Разбира се, не е задължително и не се отнася за всяка една бременност.



« Последна редакция: Януари 12, 2007, 00:04:45 am от lita »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: това ужасно гадене
« Отговор #14 -: Януари 12, 2007, 19:07:43 pm »
На мен ми помагаше солената храна, но при всеки явно е различно.
Държа ме докъм 20г.с., но и това при всеки е различно.
Изтърпява се, повярвай!
И после много, ама много бързо се забравя:)
Успех!
Re: това ужасно гадене
« Отговор #15 -: Януари 13, 2007, 06:04:18 am »
Аз никога не съм имала гадене, но знам, че е хубаво да се ядят малки порциики храна по няколко пъти на ден. На моята приятелка много й помогнаха чипсове, солетки и други сухи храни, също и плодове, особено банани, грозде и портокали. По едно време ядеше и орехи, както и други ядки.

Имам и друга приятелка, която не можеше да хапне нищо и свали над 5 кг през първите 2 месеца, но след това си наддаде.

Защо не говориш с лекарката си, може да ти препоръча нещо, което да ти помогне?
*
Re: това ужасно гадене
« Отговор #16 -: Януари 14, 2007, 12:21:30 pm »
Гадеше ми се до към 15 сед. По цял ден. Ядях само препечени филийки, домати, ябълки и мандарини. Пиех вода с лимонов сок. Само това ми помагаше. И все пак си остана само с гаденето. Никога не повръщах.
Re: това ужасно гадене
« Отговор #17 -: Януари 14, 2007, 12:49:01 pm »
Привет!
И моето гадене продължи до кем 15 г.с. Помагаха ми единствено препечените филийки със сол... идваше ми да се метна през балкона...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: това ужасно гадене
« Отговор #18 -: Януари 14, 2007, 12:58:05 pm »
Преди около 18 години при първата ми бременност повръщах всяка сутрин за добро утро до края на 3-ия месец, после спря отведнъж и се чувствах добре до края... Сега ми се гади почти през целия ден, не повръщам, но е страшно уморително, че е непрекъснато  :( Е, това да ни е проблемът, де!
Иначе ми помагат леки храни и най-вече кисели краставички  :)
*
Re: това ужасно гадене
« Отговор #19 -: Януари 14, 2007, 13:01:40 pm »
Аз си държах солети или обикновени бисквити в бюрото и си хапвах по малко често често. После спрях солетите заради солта тъй като имах проблеми с високо кръвно налягане.
« Последна редакция: Януари 14, 2007, 13:03:33 pm от gabi32 »