0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
къде в София - NK клетки
« -: Януари 04, 2007, 11:47:31 am »
здравейте, някой има ли информация къде в София може да се направи изследване на NK клетки


Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #1 -: Януари 04, 2007, 11:49:15 am »
Фреши беше писала, че се изследва в Иван Рилски.

lb2f
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #2 -: Януари 04, 2007, 14:21:58 pm »
Мда, там ги изследват - имунологичната лаборатория е на втория етаж, стават същия ден.
Благодаря ти, Бени!







Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #3 -: Януари 04, 2007, 15:14:39 pm »
В клиника "Малинов" също правят това изследване. Аз съм го правила там.
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #4 -: Януари 04, 2007, 15:39:06 pm »
Копринкова, може би го пращат в Иван Рилски?
Благодаря ти, Бени!







*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #5 -: Януари 04, 2007, 19:28:57 pm »
jazzybaby благодаря. След като ми даде тази информация проверих и се оказа, че действително в Иван Рилски ги правят, стават за ден ден и половина и струват 50 лева + 2 лева за записването на данни или нещо такова. В понеделник ще отида там.
А що се отнася до Малинов - оказа се, че на този етап там не правят НК клетки, както и в Кандиларов, където дори не бяха чували за такова изследване. В Цибалаб вървят заедно с куп други изследвания и струват 105 лева, но от 23 декември миналата година имат заповед да не ги пускат.


Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #6 -: Януари 05, 2007, 12:01:44 pm »
Копринкова, може би го пращат в Иван Рилски?
Не знам, не съм питала. Но бланката е на клиника "Малинов".
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #7 -: Януари 08, 2007, 19:20:40 pm »
Днес бях в Иван Рилски, страхотно отношение, много са внимателни, а взимането на кръв направо не го усетих. Наложи се да се направи и ПКК, за да може да бъде по-точно изследването на НК клетките. Всичко това ми струваше 50 лв. /за НК клетките/ + 8 лв. /за ПКК/, а резултатите ще бъдат готови още утре сутринта. 
:D


*
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #8 -: Януари 10, 2007, 10:06:58 am »
Здравейте!
Можете ли да ми дадете координати на лабораторията в Св. Иван Рилски? Предстои ми трето ИКСИ и искам да направя отново имунологични изследвания.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #9 -: Януари 10, 2007, 10:36:57 am »
Здравейте!
Можете ли да ми дадете координати на лабораторията в Св. Иван Рилски? Предстои ми трето ИКСИ и искам да направя отново имунологични изследвания.


Моят въпрос е същият, само че аз ще правя второ ИКСИ!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #10 -: Януари 10, 2007, 10:52:20 am »
болницата се намира на бул. "Димитър Несторов". Търсите имунологичната лаборатория, която е в сградата на болницата за професионални заболявания. Лесно ще я намерите ако влезнете през бариерата между двете болници и точно отсреща ще видите ниско тяло, на което в началото пише ТЕЛК, след това се влиза през алуминиева врата и веднага се качва по стълбите на 2-ри етаж /последен/. Вдясно ще видите друга бяла алуминиева врата, която затваря един коридор, където се помещава имунологичната лаборатория. Там можете да попитате за всички изследвания, които ви интересуват. Аз там съм правила само НК клетки. Надявам се да го намерите лесно и да ви свършат работа. Всички там са изключително любезни и всичко, което ви интересува ще ви обяснят подробно. Поздрави и Успех!!! 


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #11 -: Януари 10, 2007, 11:37:25 am »
Малко офф...
         
Цитат
Моят въпрос е същият, само че аз ще правя второ ИКСИ!

Каси, дано ти е последно и то да приключи успешно!  :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #12 -: Януари 11, 2007, 10:09:09 am »
Вчера мъжът ми е взел изследванията и на тях отгоре пише точния адрес на МБАЛ "Св. Ив. Рилски" - бул. "Иван Гешов" 15, тел. 8524957, 5812849
На мен НК клетките отново са ми повишени - 32% /реф.10-20/, но абсолютният им брой е добър - 381 броя клетки /200-400/. Пише, че увеличеният процент се дължи на слабо намаления общ брой лимфоцити и че важното е, че абсолютния брой на НК клетките е добър.
Успех на всички момичета


*
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #13 -: Януари 11, 2007, 14:03:37 pm »
Момичета, извинявайте за невежеството ми ,но може ли да ми кажете какви са тия НК- клетки, защо се изледват, и кога трябва да се изследват.Виждам, че някои момичета ги правят преди АРТ-процедури.Това важно ли е ?Защото аз имам няколко неуспешни опита от АРТ и сега като ги чета тези работи си мисля дали не съм си направила всички изследвания.Има ли нещо общо вие как мислите
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #14 -: Януари 11, 2007, 14:22:02 pm »
"Естествените клетки убийци или NK клетки, са популация от лимфоцитите, които медиират цитотоксична активност срещу злокачествени, вирусинфектирани клетки и продуцират имунноактивни вещества - т.нар. цитокини при имунна стимулация.

При бременност специална популация на NK клетките (CD3-CD16-CD56+) в плацентата допринася за растежа на клетките, секретира растежни молекули за плацентата и отслабва локалния имунен отговор на границата майчин организъм/плацента. Обратно, друга популация на NK клетките (CD3-CD16+CD56+), когато се активира от IL-2, е цитотоксична за плацентарния трофобласт. Тези клетки секретират тумор некротизиращ фактор (TNF), който може да разруши плацентата. Жени с над 12% CD16+CD56+ NK клетки са с висок риск от спонтанен аборт и невъзможност за имплантация.

Определянето на процента на NK-клетките става чрез флоуцитометрично имунофенотипизиране. Жените с висока активност на NK (CD16+ CD56+) клетките отговарят добре на терапия с интравенозен имуноглобулин (IVIg) – над 90% ефективност."

Това е накратко.

Обикновено докторите ги изследват след неуспешна АРТ процедура или повтарящи се такива. Мисля, че все още много рядко се назначава такова изследване преди първата процедура.

Ето в тази тема Jazzybaby е направила, мисля, най-пълния списък с необходимите изследвания преди ин витро: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8187.0

Успех, Ketti!
*
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #15 -: Януари 13, 2007, 09:20:36 am »
А на какво може да се дължи повишеният брой NK клетки? Тоест вследствие на какво се получава?
Може ли да има нещо общо с раничка на шийката на матката?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #16 -: Януари 13, 2007, 10:29:15 am »
Благодаря ви за помоща. Аз мисля да ги изследвам наистина, въпреки че си имам някакви предубеждения, но както и да е. Моите НК клетки бяха 17 преди ИКСИ-то, вляхме 40 ампули имуновенин и след това не съм ги изследвала, но резултата от процедурата е отрицателен. Нито аз, нито моят лекар сме убедени, че това е причината, но сега отново ще ги изследвам.  :D Имам един въпрос отново? Възможно ли е НК клетките да се повишават, в следствие на емоционален стрес, пренатоварване и други подобни, или въпросът ми е изключително безумен???!!!!  8O Благодаря ви. Евро,  :bighug: няма страшно...


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #17 -: Януари 15, 2007, 13:54:03 pm »
:D Имам един въпрос отново? Възможно ли е НК клетките да се повишават, в следствие на емоционален стрес, пренатоварване и други подобни, или въпросът ми е изключително безумен???!!!! 

Каси, моите НК клетки са 20.6 % при лимит до 12%. Преди 2 години направих рецидиф на щитовидната жлеза (от стрес) и ми казаха, че може и тя да ги е "отключила". Същото е и за антифосфолипидните антитела, които ми откриха. Така, че въпроса не ти е безумен според мен, сигурно има някаква връзка. Ако някой знае да сподели!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #18 -: Януари 15, 2007, 17:51:31 pm »
Аз да попитам пак в тази връзка - кога и защо се правят генетичните изследвания и разбрах че се правят някъде в МД, знае ли някой къде по-точно?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: къде в София - NK клетки
« Отговор #19 -: Януари 16, 2007, 09:06:56 am »
Правят се в МД на 14 ет., където се намира катедрата по Медицинска генетика и лабораторията към нея. Ръководител е проф. Иво Кременски. За консултация можеш да отидеш и при друг лекар /който е там в момента/ и да обясниш за какво става въпрос. Ще ти назначат съответните изследвания.
Ако не можеш да откриеш проф. Кременски, бих ти препоръчала д-р Барадинова.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin