0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #360 -: Август 06, 2008, 10:22:49 am »
След като преди седмица видях двете чертички и вчера мъничко плодно сакче,
мисля че вече мога и аз да споделя моите първи симптоми.
Работата е там, че още няма ясно изразени някакви симтоми.

В самото начало се появи извратен ( според мен ) избор на храна -майонеза в горещ летен ден.
Малко преди да ми дойде, гърдите ми растяха, бяха напрегнати, също като преди цикъл,различното е, че сякаш тежаха.
А на два дни закъснение, усетих ужасно силна болка в супермаркета на фризерите, все едно ще се пръснат.
Също така ми стана лощо на опашката в данъчното, ама то може и от друго да е било.От два дни много силно ме боли корема
ниско долу, все едно аха да ми дойде,Аг-то каза че няма проблем и така.Малко ме наболява и кръста.

Знам че и гаденето ще дойде, дано да ме подмине, сега пия кафенце.Лек ден.
Като има нещо ново ще пиша.
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #361 -: Август 11, 2008, 11:28:49 am »
Реших и аз да напиша за моите симптоми и по-скоро за липсата на такива! :)Преди датата на М нямах никакви симптоми, аз и не се вглеждах, тъй като се подготвях за ин витро и не очаквах, че ще стане от само себе си :)! Едва след като ми закъсня, ми стана лошо един, два пъти.... по пак нищо съществено! Имах и придърпвания в корема, но съм имала такива и преди цикъл. Аз доста поизчаках с теста - направих го седмица след закъснението. Но дори и тогава нямах никакви симптоми. Едва сега вече в 6 седмица ми става лошо.... и се опитва да ми се гади, но.... аз се кефяяя :))))) дори и на тезии неразположения!
Изводът е да не се вглеждате в себе си.... бъдете търпеливи, не винаги има ясно изразени симптоми и ако нямате такива не мислете, че всичко е загубено и пак не е станало :)))) Аз вече смятам, че всичко е възможно :)!!!
Стискам палци на всички, които четат тази тема... явно има защо :)
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #362 -: Август 11, 2008, 15:14:17 pm »
Здравейте и от мен!Вече съм на 2 чертички!За 2 години имам два спонтанни аборта.Къде ли не ходих да ми кажат защо се случва така.Така и не получих отговор.Сега ме е страх да се зарадвам.Гърдите ми са наедрели, носът ми е като на хрътка,от време на време ми се гади,коремът ми е леко твърд и за сега нямам болки.Най-странното е, че поддържам телесна температура в границите на 37,2-37,5 С и имам косопад.Не се чувствам болна, даже напротив.Някоя от вас да е чувала дали това е нормално?
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #363 -: Август 14, 2008, 09:45:34 am »
maimunka07, високата температура е нормална за първото тримесечие на бременността. Не се тревожи, не е странно :)
*

    meg4o

  • ***
  • 256
  • Бъди човек,а не човече,гори,но никога не тлей!!!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #364 -: Август 14, 2008, 12:27:05 pm »
Здравейте,
ето ги и моите първи симптоми при първата ми бременност(в момента се надявам да има втора)
-усилване на убонянието(непоносимост към алкохолни миризми-тогава бях сервитьорка)
-болки в зърната и по-голяма чувствителност
-гадене(без повръщане)
-апетит по-голям
-и болки ниско в корема

Пожелавам на всички,които искат бебета -УСПЕХ!
А аз ще чакам още малко,за да видя дали са ми правилни предположенията,че и сега чакаме бебе!
/917/dsc02479_95737_6503375.jpg[/img][/url]
*

    meg4o

  • ***
  • 256
  • Бъди човек,а не човече,гори,но никога не тлей!!!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #365 -: Август 14, 2008, 12:29:23 pm »
Сетих се още няколко:
-болеше ме глава
-и не можеш да понасям вече така любимото ми сутрешно кафе(минах на безкофеиново нес кафе,от еспресото ми ставаше лошо)
/917/dsc02479_95737_6503375.jpg[/img][/url]
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #366 -: Август 14, 2008, 14:55:02 pm »
Аз може би имам най-много опит, защтото в момента съм бременна за седми път(за съжеление от тях 5 несполучливо).Исках да споделя, че лично при мен симптомите са винаги едни и същи. Много приличат на тези преди менструация. Подут леко корем, напрегнати гърди, миризми и сънливост, а и ми се яде кисело.  И съм много изнервена и ме облива пот. Ох доста са. При всички жени са различни и дори съм чувала,  че при различните бременности е различно. :D
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #367 -: Август 14, 2008, 15:18:32 pm »
Сетих се и за още нещо-бирата,кубетите и сиренето доста често имат вкус на сапун!!!И имам голямо слюноотделяне.При първите две неуспешни бременности ми се ядеше сладолед/и двете бяха през зимата/.Сега изобщо не искам и да помириша.Имам глад за солено.Обожавам айряна,поне за сега. :D
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #368 -: Август 16, 2008, 18:52:37 pm »
Напълно възможно е.Аз имах симптоми и разбрах,че съм бремена7-8 дни преди очакванта М,но при всички жени е различно.Първото нещо,което ми направи впечатление беше,че ми се получи зацапването за което бях чела, намразих любимите си храни.От време на време се появи странно втрисане,дори мислех,че съм настинала,леко гадене,леки болки в гърдите,промяна в настроението и БТ над 37.2.Сега съм 7г.с и симптомите са-ужасно гадене(почти през цялото денонощие),повръщане,болки в гърдите,непоносимост към цигари(пушех много),алкохол,парфюми...общо взето към всички силни миризми.Колкото и да е трудно съм готова на всичко за малкото същество,което толкова желая!Пожелавам успех на всички,които също се стремят да имат най–голямото щастие на земята!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #369 -: Август 19, 2008, 16:53:04 pm »
Мисля че тук трябва да пишат само момичета които са вече бременни.Не искам да съм груба,но моля ви четете първо за какво е темата.
Направи утре сутрин тест и после отиди на лекар.Успех.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #370 -: Август 19, 2008, 16:55:54 pm »
Мисля че тук трябва да пишат само момичета които са вече бременни.Не искам да съм груба,но моля ви четете първо за какво е темата.
Направи утре сутрин тест и после отиди на лекар.Успех.

Съгласна съм с теб Роузи.

Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #371 -: Август 24, 2008, 13:29:05 pm »
Май никой не  се напряга да чете и да види съдържанието на темата.Не я разводнявайте   :balk_77:
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #372 -: Август 24, 2008, 13:46:01 pm »
Май никой не  се напряга да чете и да види съдържанието на темата.Не я разводнявайте   :balk_77:
Права си. Мисля, че единственото,което може да се направи, е да не се отговаря на въпросите, които се задават тук. има си отделна тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29670.440
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #373 -: Август 25, 2008, 10:35:12 am »
Май никой не е написал за потъмняване на зърната на гърдите и кръга около тях. Това е много странно и аз го наблюдавах при предишната бременност. И сега се наблюдавам, но - уви.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #374 -: Август 25, 2008, 12:27:56 pm »
Не са споменали, защото доколкото си спомням и аз от моята първа бременност потъмняването на ареолите не е от първите симптоми на бременността, а става доста по- нататъка. :wink:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #375 -: Август 25, 2008, 15:56:00 pm »
Относно ареолите,освен че потъмняват,и се оголемяват(поне при мен стана така) и то доста в началото.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #376 -: Август 25, 2008, 18:11:19 pm »
Нека тази тема да остане само за първи признаци за бременност.
Отдавна исках да си имаме такава тема! :lol:
Моля, успелите да се включат.

Момичета, няма смисъл да се сърдите, когато ви помолят да не спамим темата с предполагаеми сипмтоми.Темата е започната много отдавна с цел наистина да си описват симптромите момичета, които са вече бременни.

На мен не ми е интересно и полезно да чета, кой в какво се съмнява а да ползвам достоверна информация.

Надявам се да няма обидени, защото поста ми не е написан с лошо чувство но наистина става малко банално все някой да напомня.

Бъдете здрави.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #377 -: Август 27, 2008, 15:42:21 pm »
Здравейте момичета  :) Както виждам при всички е различно. При мен разбрах още 1 седмица преди предполагаема МЦ - започнах да си похапвам, смени ми се вкуса, малко ми се пригаждаше и най вече имах едно странно придърпване в яйчника в който ми е била овулацията и едно леко боцкане малко в страни от пъпа. Малко по натам гърдите ми се увеличиха и ме наболяваха. И другото интересно е че се чувствах много спокойна и нищо неможеше да ми развали душевния мир - тогава разбрах че в мен настъпват сериозни промени!

Пожелавам ви от все сърце скоро всички да го изпитате  :D
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #378 -: Август 27, 2008, 15:44:54 pm »
 :balk_149: забравих да кажа че започнах и много да сънувам, а на мен по принцип ми се случва 2 пъти в годината  :wink:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #379 -: Август 28, 2008, 17:35:20 pm »
при мен също забелязах,че космите ми започнаха да растат по бързо от обикновенно.
незнам дали не съм си въобразила
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!