0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #220 -: Януари 09, 2008, 00:26:24 am »
Ми признаци са си. Ще чакаме след три дни да споделиш радостна новина. А относно въпроса ти колко време сме се опитвали.Лично аз 3-4 години и още не съм.Когато не става повече от 1 година, се счита че трябва да се отиде при специалист по стерилитет.За температурата незнам.И аз питах същото в една друга тема, защото телесната ми температура от няколко дни е 37.3. Ако разбереш нещо за температурите, пиши. :wink:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #221 -: Януари 09, 2008, 22:12:23 pm »
За температурата незнам.И аз питах същото в една друга тема, защото телесната ми температура от няколко дни е 37.3. Ако разбереш нещо за температурите, пиши. :wink:
Миналия месец за мен беше много странен и най - накрая увенчан с дългоочаквания + резултат. :DПървия ми признак беше температурата.Телесната 37,3-37,5, а понякога и повече.Базалната Т беше също между 37,3 и 37,5.Знаех , че не е настинка, защото се чувствах много добре.Само веднъж ми е прилошавало , закратко.За първи път през годината ми нарастнаха гърдите и станаха болезнени и това ме накара силно да се надявам.Знаех ,че непосредствено преди МЦ трябва да падне БТ и буквално ежедневието ми минаваше с термометъра. :lol:На четвърти ден от закъснението теста отчете втора много много бледа черта , на шести ден по- ясна и на 13 ден - две прекрасни черти. До днес се чувствам прекрасно - нито ми се гади , нито повръщам , никакви други признаци.Незнам за признак ли се брои запекът и честото ходене по малка нужда.Е, имам ги. :oops:Само преди малко започна да ме наболява ниско долу...и незнам.Още не сме видяли плоден сак и сърдечна дейност.Утре по мои сметки трябва да вляза в 8 г.с., а в петък отново съм на док.
Бременността протича с много индивидуални симптоми за всяка жена.Трябва да се отсеят истинските симптоми  от въображаемите , които често(поне аз)си внушаваме.Със сигурност , обаче БТ е един от тях.Ще потърся статията , в която четох , че ако БТ се задържи повече от 18 дена висока, това е сигурен признак за бременност.
Pukanka , Stanislavavaleriva , стискам палци! :bighug:
*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #222 -: Януари 22, 2008, 22:28:57 pm »
Здравейте!Искам да споделя с вас, че имам подобни на вашите симптоми за бременност! Не съм правила тест, защото е още много рано!Но и мен ме боли корема в дясно, ям като все едно не съм виждала храна и все съм кисела!Да не говорим,че спя до 1 на обяд и ме мързи да ставам от леглото!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #223 -: Януари 22, 2008, 22:32:22 pm »
Кога трябва да ти дойде?Направи тест........дано да се зарадваш и да се похвалиш!!!
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #224 -: Януари 22, 2008, 22:33:39 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23219.new;topicseen#new
eveishan ,заповядай и в тая темичка.струва ми се подходяща за тебе.
*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #225 -: Януари 23, 2008, 13:59:04 pm »
Благодаря за поканата!Незнам вече какво да мисля.Трябва да ми дойде на 6.Дано сме си свършили работата и да не дойде!Искрено се надявам този път да бъде успешен, а не като предишните!Знаете ли кога най-рано може да се направи тест(още преди да ми закъснее)! Моля пишете и тест, който сте ползвали!Целувки на всички!
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #226 -: Януари 23, 2008, 14:52:49 pm »
Здравейте, момичета!
Имам един странен въпрос.
 Значи имам конвулсий на матката. Много са обезпокояващи, но не и болезнени. Просто я усещам как се свива и отпуска.Не ми се е случвало до сега и се питам дали някои е изпитвал нещо подобно и каква е била причината. Очаквам да ми дойде днес или утре и си мисля, че заедно с високата БТ и наедрялите гърди, това също може да е симптом на бременност. Единственото подобно усещане, за което прочетох е придърпване. Ако може някой да ми разясни какво представлява това.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #227 -: Февруари 02, 2008, 17:53:22 pm »
Здравейте, момичета!
Имам един странен въпрос.
 Значи имам конвулсий на матката. Много са обезпокояващи, но не и болезнени. Просто я усещам как се свива и отпуска.Не ми се е случвало до сега и се питам дали някои е изпитвал нещо подобно и каква е била причината. Очаквам да ми дойде днес или утре и си мисля, че заедно с високата БТ и наедрялите гърди, това също може да е симптом на бременност. Единственото подобно усещане, за което прочетох е придърпване. Ако може някой да ми разясни какво представлява това.
Тия симптоми , които имаш са много добри за евентуална бременност. Аз съм имала такива конвулсии по време на бременност , но не съм обръщала сериозно внимание , защото ми се е случвало и друг път , когато не съм имала съмнение за бременност.Струва ми се , че на този етап не трябва да се тревожиш!Придърпването е едно особено усещане сякаш някаква жилка се опъва в корема ти и наподобява на гъделичкане  , поне при мен беше така.Често ми се случваше и да ме сърби корема заедно с придърпването. :lol:
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #228 -: Февруари 03, 2008, 13:33:57 pm »

Тия симптоми , които имаш са много добри за евентуална бременност. Аз съм имала такива конвулсии по време на бременност , но не съм обръщала сериозно внимание , защото ми се е случвало и друг път , когато не съм имала съмнение за бременност.Струва ми се , че на този етап не трябва да се тревожиш!Придърпването е едно особено усещане сякаш някаква жилка се опъва в корема ти и наподобява на гъделичкане  , поне при мен беше така.Често ми се случваше и да ме сърби корема заедно с придърпването. :lol:
[/quote]
Благодаря за информацията! Аз още не мога да разбера какво става с тялото ми. Уж ми дойде едно такова оскъдно и БТ спадна малко а сега е доста висока за тази фаза на цикъла и съм толкова уморена че заспивам права.
Fatalwomen много съжалявам за случилото се с тебе. Знай че имаш подкрепата ми мила! Пожелавам ти бързо възтановяване и скоро да се похвалиш с най-хубавата новина.  :bori_020:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #229 -: Февруари 13, 2008, 20:00:44 pm »
момичета отдавна чета форума и след новината вчера,реших и аз да пиша за моите първи симптоми на бременност.при мен бяха като при М,другото което беше странно,че кръвното ми беше много ниско и ми се въртеше главата,гърдите ме боляха много,яде ми се всичко-гладна сита все ми се яде.ако се сетя за друго ще пиша.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #230 -: Февруари 16, 2008, 14:54:18 pm »
Ами аз да попитам - на 06.02. правихме инсе на спукан фоликул, предписаха ми утрогестан /вагинално/ и на 12.02. имах мъъничко зацапване.Минах на дуфастон, другото не ми понесе, но от тогава непрекъснато ми се гади, похапвам сладко, но не ми се яде, непрекъснато имам киселини, каквото и да хапна. Това симптоми ли са? Още е рано за тест, затова питам?
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #231 -: Февруари 16, 2008, 15:02:19 pm »
Ами аз да попитам - на 06.02. правихме инсе на спукан фоликул, предписаха ми утрогестан /вагинално/ и на 12.02. имах мъъничко зацапване.Минах на дуфастон, другото не ми понесе, но от тогава непрекъснато ми се гади, похапвам сладко, но не ми се яде, непрекъснато имам киселини, каквото и да хапна. Това симптоми ли са? Още е рано за тест, затова питам?

Ми май си бременна :lol:.Зацапването се дължи на успешна имплантация.Можеш да си пуснеш кръвен бета ЧХГ ако нямаш търпение да разбереш.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #232 -: Февруари 16, 2008, 15:20:53 pm »
Мила Пуканчице, имам търпение и ще изчакам все пак. Доки ми каза да правя тес чак на 24-ти, така че ще пробвам да устоя, благодаря за надеждичката, която ми вдъхваш.
А ти много да се пазиш и да си почиваш!  :balk_68:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #233 -: Февруари 18, 2008, 12:48:20 pm »
ами аз да се запиша,докато ми е прясно още.
да уточня,че на мен + тест ми излезе ясен на 10-ти ден след овулация и 8 дни преди датата на М. много рано разбрах и симптомите се появиха в седмицата преди предполагаема М. а те са:
 огромен апетит-не съм забелязала да смесвам необичайни храни,обаче всичко ми се ядеше(качих 3 кг за 5 дни  8O ) и не е лакомия,ами чист глад!
 болки в гърдите - не помня някога да са ме боляли,а сега да спя по корем - абсурд!
 често уриниране
 никакви ПМС - и това е най интересното,защото очаквах че ще е подобно като преди да ми дойде. Нямаше такова нещо при мен,може би съвсем леки бодежи в яйчниците, но никакви болки(обикновенно имам 6-7 дни ПМС)
 страхотна сънливост - като разбрах че съм бременна си взех два дни отпуск и с почивните ги докарах до 4. около 3 от тях проспах  :lol:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #234 -: Февруари 20, 2008, 13:19:07 pm »
Здравейте на края на миналата година направих спонтанен аборти сега отново се опитваме да си направим бебе.Мен.ми е точен като часовник. На 14.02.2008 трябваше да ми е овулацията, започнали сме от 09.02.08 с бебеправенето та чак до сега. От няколко дни имам болки ниско долу в корема  и много често ходени по малка нужда .Да приема ли че това са първи симптоми на бременост и ако си направя тест ,въпреки че е много рано -на 29.02.08 трябва да ми дойде, ще покаже ли реален резултат.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #235 -: Февруари 20, 2008, 13:25:37 pm »
Здравейте на края на миналата година направих спонтанен аборти сега отново се опитваме да си направим бебе.Мен.ми е точен като часовник. На 14.02.2008 трябваше да ми е овулацията, започнали сме от 09.02.08 с бебеправенето та чак до сега. От няколко дни имам болки ниско долу в корема  и много често ходени по малка нужда .Да приема ли че това са първи симптоми на бременост и ако си направя тест ,въпреки че е много рано -на 29.02.08 трябва да ми дойде, ще покаже ли реален резултат.

Съжалявам за това което ти се е случило... Мисля че е малко рано за тест , изчакай поне още няколко дни -3 или 4 ,въпреки че пак може да е рано ,но пък и за ПМС май е рано... Дано да е положителен..
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #236 -: Февруари 20, 2008, 13:45:47 pm »
Абе и аз мислех да изчакам ама сърце като не трае :?
*

    hameleon

  • *
  • 27
  • Имам страхотен съпруг и едно прекрасно момченце.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #237 -: Февруари 21, 2008, 12:58:09 pm »
Здравей krem_8108 мисля че трябва да пробваш ,аз мисля че ще ти покаже вярно,защото четох някъде че още след първия ден от забременяването можело да се разбере.Аз пробвах и наистина при мен показа че съм бременна.Ще стискам палци
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #238 -: Февруари 21, 2008, 12:59:31 pm »
Момичета,много ви моля споделете как се движеха нивата на ЧХГ през 48 часа при вас? :(
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #239 -: Февруари 21, 2008, 17:36:27 pm »
Да се включа и аз докато още всичко ми е свежо.
Симптомите се появиха една седмица след овулацията. Тъпа болка ниско долу, сякащ всеки момент ще ми дойде,  много звучно къркорене на корема. Главоболие или болки в гърдите не съм имала, а сънливостта е перманентно състояние при мен, така че не се брои.
До сега ме наболява от време на време, като състоянието е придружено с леко чуство на гадене. 
Положителен тест видях чак на третия път, в първите две седмици след О. бяха отрицателни.