0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
лечение на ентерококи при мъжа
« -: Декември 19, 2006, 13:14:35 pm »
Здравейте,
във вчерашния ми постинг за етрерококите на мъжа ми lale писа че и те са имали същия проблем , lale кажи ми моля те имали ли сте голямо подобрени след лечението, уролог ли е лекаря ,който назначава антибиотика,ние не знаем от кога ги влачи тези неща може и да са от детска възраст,по какъв начин увреждат спермата, могат ли да променят морфологията.Мели писа да се направят по-прецизни изледвания,как се взема простатен и уретрален секрет някой правил ли е такива, другото е ясно.решила съм да разчепкам нещата,все трябва да има причина за лоши резултати при зрав мъж.между другото кога се налагат генетични изследвания,май ви затрупах с въпроси ,спирам       
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #1 -: Декември 24, 2006, 23:26:51 pm »
Здравейте,
във вчерашния ми постинг за етрерококите на мъжа ми lale писа че и те са имали същия проблем , lale кажи ми моля те имали ли сте голямо подобрени след лечението, уролог ли е лекаря ,който назначава антибиотика,ние не знаем от кога ги влачи тези неща може и да са от детска възраст,по какъв начин увреждат спермата, могат ли да променят морфологията.Мели писа да се направят по-прецизни изледвания,как се взема простатен и уретрален секрет някой правил ли е такива, другото е ясно.решила съм да разчепкам нещата,все трябва да има причина за лоши резултати при зрав мъж.между другото кога се налагат генетични изследвания,май ви затрупах с въпроси ,спирам       

трябва да дадете за изледване спермокултура-еякулат след 5 дневно въздържание и добро измиване на гениталиите в стерилен съд/взема се от лаборатория/ и се занася до 30 мин. препоръчвам ти лаборатория Cibalab-бивш обувен завод в София.  и там ти казват към кои лекарства са чувствителни бактериите. аз се лекувах с Амикацин. ако искаш повече подробности питай.
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #2 -: Декември 24, 2006, 23:36:42 pm »
без да се излекуват ентерококите не може да се очаква подобрение в спермограмата, заштото се получава хроничен простатит и се променя простатния секрет който е основна част в спермата. 5 дни след лечението се прави отново спермокултура за да се види резултата.
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #3 -: Декември 25, 2006, 11:04:36 am »
Здравей,
радвам се, че се включи,вече сме го правили както и антибиограма,след прием на бисептол имаше страхотно подобрение но ентерококите си останаха,страхуваме се, че антибиотиците ще повлияят върху морфологията /правиме опити чрез инсеминации/.Простатния секрет и еякулата едно и също ли са.
Весели празници
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #4 -: Декември 25, 2006, 11:50:35 am »
Здравей,
радвам се, че се включи,вече сме го правили както и антибиограма,след прием на бисептол имаше страхотно подобрение но ентерококите си останаха,страхуваме се, че антибиотиците ще повлияят върху морфологията /правиме опити чрез инсеминации/.Простатния секрет и еякулата едно и също ли са.
Весели празници
в еякулата се съдържа и простатен секрет,спомагащ за подвижността и преживяемостта на сперматозоидите.но щом са останали ентерококите значи бисептола не е повлиял.Чувал съм,че тои влияе в/у броя.Ти лекува ли се заедно с него.И на моята антибиограма имаше чувствителност към няколко антибиотика но д-ра назначи инжекции,защото не всичко написано там има същия ефект в/у организма,както е в лабораторна среда.
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #5 -: Декември 25, 2006, 12:05:03 pm »
Здравейте,
във вчерашния ми постинг за етрерококите на мъжа ми lale писа че и те са имали същия проблем , lale кажи ми моля те имали ли сте голямо подобрени след лечението, уролог ли е лекаря ,който назначава антибиотика,ние не знаем от кога ги влачи тези неща може и да са от детска възраст,по какъв начин увреждат спермата, могат ли да променят морфологията.Мели писа да се направят по-прецизни изледвания,как се взема простатен и уретрален секрет някой правил ли е такива, другото е ясно.решила съм да разчепкам нещата,все трябва да има причина за лоши резултати при зрав мъж.между другото кога се налагат генетични изследвания,май ви затрупах с въпроси ,спирам       
но щом сте на инсеминация изчакайте да видите резултата и след това ще прецените.Къде правите инсеминацията и на каква цена е,каква е спермограмата ви,защото и на нас може да се наложи.Честита коледа и мн. успехи.
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #6 -: Декември 25, 2006, 12:34:24 pm »
 И друг участник във форума спомена че мъжа и се е излекувал с инжекции, от медикаменти не се е повлиял,кой е твоя лекар, уролог ли е.Инсеминации правим при доктор Владимиров в център София на Цар Борис ІІІ,цената е 290 лв.без ехогравско проследяване,не знам дали могат да се обсъждат цени май не съм срещала да се обябяват,както и да е Честита коледа и на вас! 
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #7 -: Декември 25, 2006, 12:53:36 pm »
И на моята антибиограма имаше чувствителност към няколко антибиотика но д-ра назначи инжекции

И друг участник във форума спомена че мъжа и се е излекувал с инжекции, от медикаменти не се е повлиял

Нека уточним термините.

Антибиотиците (които са вид медикаменти) могат се вкарат в организма по различен начин - както през устата, така и чрез инжекция.

Ентерококите, макар да са чувствителни in vitro (т.е. при антибиограмата) на някои антибиотици, не се повлияват от тях in vivo  (т.е. в организма). В тази група е и бисептолът, затова даването му само селектира ентерококите и ги прави резистентни (нечувствителни).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #8 -: Декември 25, 2006, 13:01:16 pm »
д-р Бъчваров в клиниката на щерев - препоръчвамти го, специализирал е в чужбина отиди на www.urology-andrology.com
не знам дали имаме право да коментираме цени и лекари, но как човек би се ориентирал в днешният печалбарски свят на повечето лекари. аз лично заложих на него, защото смятам че младите лекари макар и млади са навлезли много повече в съвременните начини и методи за лечение на стерилитета за разлика от старите именити професори и т.н. пък и  незабравяй че и младите са амбцирани да се докажат със своите знания и възможности. пък и не мисля че 60 год ако ще и професор да е е отворен към новостите в медицината, както младите лекари. лечението на стерилитета е динамично развиваща се област в медицината.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #9 -: Декември 25, 2006, 13:06:57 pm »
Няма проблем да се коментират цени и лекари на сайта. Не се позволяват само цинизми, изнасяне на лични данни без разрешение, изобщо обичайните изисквания и правила за работа в мрежата.

Желателно е коментарите да не са от подставени лица, да не са с цел реклама и продажба, както и потребителите да не се представят за други персони, различни от реалността ... но това са само пожелания. Предимствата и проблемите на анонимността - извинете за лиричното отклонение.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #10 -: Декември 25, 2006, 13:12:35 pm »
Антибиотиците (които са вид медикаменти) могат се вкарат в организма по различен начин - както през устата, така и чрез инжекция.

Съгласен съм с това за антибиотиците. Лично аз предпочитах да ги приемам перорално /през устата/ защото ме е страх от инжекции. На антибиотикограмата имаше и такива антибиотици, но лекарят ми изписа инжективните, защото според негови наблюдения в моя случай ще е по сигурно, именно поради различната чувствителност на бактериите in vitro и in vivo /в лабораторни условия и в организма/.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #11 -: Декември 25, 2006, 13:15:08 pm »
Да, не всички антибиотици могат да се приемат през устата, за жалост.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #12 -: Декември 25, 2006, 13:23:33 pm »
Няма проблем да се коментират цени и лекари на сайта. Не се позволяват само цинизми, изнасяне на лични данни без разрешение, изобщо обичайните изисквания и правила за работа в мрежата.


С това всички трябва да са наясно. Който иска да говори цинизми и да се подиграва с болката на хората - няма място тук. Затова разчитаме на Мели да отстраняява такива лица. В голяма част от хората в сайта се представяме анонимно, защото проблемите ни са от такова естество, че не със всеки можеш да споделиш толкова лична информация. Аз мога да кажа само че съм от голям морски град без да уточнявам подробности, защото може някои мой познати да се сетят, защото не са много хората с такива проблеми като нас. Даже ни е неудобно когато стоим пред кабинета и се засечем с някой познати, но какво да се прави, това е живота.
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #13 -: Декември 25, 2006, 13:29:18 pm »
Да, не всички антибиотици могат да се приемат през устата, за жалост.

За жалост ДА. Сега съм на почти всекидневни хормонакни инжекции поради липса на такива хапчета. Но вече взех да посвиквам. Нетреперя чак толкова много вече  :lol: . Но какво да се прави всичко го правим с една единствена цел - и при нас да дойде щастливия момент с двете чертички.
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #14 -: Декември 27, 2006, 11:25:06 am »
Антибиотиците (които са вид медикаменти) могат се вкарат в организма по различен начин - както през устата, така и чрез инжекция.

Съгласен съм с това за антибиотиците. Лично аз предпочитах да ги приемам перорално /през устата/ защото ме е страх от инжекции. На антибиотикограмата имаше и такива антибиотици, но лекарят ми изписа инжективните, защото според негови наблюдения в моя случай ще е по сигурно, именно поради различната чувствителност на бактериите in vitro и in vivo /в лабораторни условия и в организма/.
В лабораторни условия се определя дали бактерията е чувствителана ин витро или ин виво
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #15 -: Декември 27, 2006, 11:26:23 am »
Антибиотиците (които са вид медикаменти) могат се вкарат в организма по различен начин - както през устата, така и чрез инжекция.

Съгласен съм с това за антибиотиците. Лично аз предпочитах да ги приемам перорално /през устата/ защото ме е страх от инжекции. На антибиотикограмата имаше и такива антибиотици, но лекарят ми изписа инжективните, защото според негови наблюдения в моя случай ще е по сигурно, именно поради различната чувствителност на бактериите in vitro и in vivo /в лабораторни условия и в организма/.
В лабораторни условия ли  се определя дали бактерията е чувствителана ин витро или ин виво
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #16 -: Декември 27, 2006, 11:42:59 am »
[
Цитат
в лабораторни се установява ин vitro а ин vivo е в организма когато приемаш лек.тогава се вижда дали е подействало.Т.е.в лабораторията ти казват че трябва да ти подейства дадено лек.а когато започнеш да го пиеш няма гаранция,че ще ти подейства
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #17 -: Декември 27, 2006, 12:47:19 pm »
Здравей ised! Съжалявам за късното включване, но едва сега видях темата.
При нас беше следната ситуация. Лекар - акушер гинеколог (действащ хирург). Тогава се лекувах при него и той изключително държеше да се премахнат ентерококите преди каквито и да било процедури, дори преди евентуално естествено забременяване. Много държеше да сме абсолютно здрави. Правихме няколко пъти изследвания и на двама ни. Rich ти е обяснил много добре как се процедира. Това направихме и ние.
Изследвахме се преди 3 г. в лаборатория на Цибалаб. Относно подобрение - да. Голямо. В последствие сме правили още много спермограми. Повечето в клиниката на Щерев. Там го похвалиха, че бил с показатели на донор. :lol: Преди това имаше проблем с вискозитета, втечняването и т.н.
Добре де, как така правите инсеминации при наличие на коки?  8O Това не го разбирам?!! Ами при евентуална бременност какво ще се прави??? Тогава ли ще се пият антибиотици??? Защото докато той има ентерококи и ти може да се заразиш!!!
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #18 -: Декември 27, 2006, 14:25:11 pm »
Здражей Лале,
 Аз също имам бактериална инфекция,но при мен изолират ентеробактер агломеранс,гинеколога ми каза че двете инфекции не са свързани,при мен било част от влагалищната среда ,доктор Владимиров/инсеминация/ знаеше за тези неща но не каза нищо,тук от форумите разбрах,че след обработка за инсеминации спермата се изчисва от бактерии и др.,при мъжа ми имаше макар и за кратко голямо подобрение след прием на бисептол от 11 милиона на мл. станаха 35,беше голяма радост казаха ни дейставайте и т.н. след 6 месеца пак 11 милиона,всички лекари гледаха скептично на това че промяната е плод на лечението но аз съм убедена че е така,тук Мели каза че бисептола само редуцира броя на ентерококите и ги прави резистентни, за това се интересувам от опита на всички ,които са ги преборили,беше писала, че мъжа ти се е лекувал с прием на антибиотик чрез инжекции,кой ви ги назначи гинеколога ли,мъжа ми изпи доста антибиотици предписани от професор Нанов /ние сме от Варна/без резултат,при контрола отново ентерококи,временно подобрение  и пак  незадоволителни резултати, липсава и бременност       
*
Re: лечение на ентерококи при мъжа
« Отговор #19 -: Декември 27, 2006, 14:38:17 pm »
Все трябва да има лекар който да му назначи адекватно лечение,при следващата инсеминация планирам да  отидем при Кацаров,дано той погледне и се заеме сериозно с проблема,нямаме много време от три години правим опити,действаме едновременно с ART и с лечение на инфекциите.