0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Как?
« -: Април 27, 2005, 16:45:55 pm »
Здравейте дами, предполагам, че и вие като мен често получавате съвети от приятели да спрете да мислите за желаното бебе, да успокоите психиката си и тогава всичко ще бъде наред, чела съм в един учебник по акушерство и гинекология, че има и психичен фактор за стерилитета, но как мога да си избия от главата тази моя жадувана мечта?! В момента съм на 24 години, семейна съм от 6 и всичките тези години, всеки Божи месец аз се надявам, че този път е "станала работата". Ще съм Ви благодарна, ако някой с опит ми даде съвет как да спра да мисля, възможно ли е въобще? :cry:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Как?
« Отговор #1 -: Април 27, 2005, 16:58:49 pm »
опитай се да си намериш и други занимания, които да ти поглъщат времето и мислите.
от личен опит знам, че когато човек има много работа и ангажименти на главата, не му остава време да се самосъжалява....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Как?
« Отговор #2 -: Април 27, 2005, 17:16:34 pm »
Благодаря, за отговора, но е доста трудно за мен. Все пак колкото и да съм заета през деня, след това по цели нощи мисля  :(
Как?
« Отговор #3 -: Април 27, 2005, 18:33:53 pm »
Опитай да мислиш и за друго.Млада си-ще стане -сигурна съм.Бъди по търпелива-ще стане!!! :D.Имаш толкова години пред теб.Спокойно :sperm: .Жените вече раждат след 30 по собствено желание,така че -ти си само на 24,имаш много време :balk_102:
Но все пак не е лошо да посетиш гинеколог,за да разбереш защо не става-мъжа ти да направи спермограма.Той на колко е години?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Как?
« Отговор #4 -: Април 27, 2005, 21:50:43 pm »
Цитат на: lid_80
... семейна съм от 6 и всичките тези години, всеки Божи месец аз се надявам, че този път е "станала работата"...


Някакви изследвания правили ли сте, защото 6 години са много време? А и за да кажем, че има психичен фактор, трябва да изключим всички останали физически фактори. Пък те са огромен брой.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Как?
« Отговор #5 -: Април 28, 2005, 08:10:55 am »
Сърдечно Ви благодаря, че се отзовахте на моя апел. За сега съм правила само обикновенни прегледи и ултразвук както и изследване за хламидия, до тук няма проблем, но гинеколога ми поиска спермограма на съпруга за да продължим с изследванията, а моята половинка не желае да се изследва, може би се страхува...не знам, А при мен има проблем с овулацията, казаха ми че имам монофазна овулация, само че никъде не успях да открия повече за този тип овулация, имам температура над 37 градуса само за два дни  :(  и не знам дали в такъв случай е възможно забременяване.
Как?
« Отговор #6 -: Април 28, 2005, 09:16:20 am »
lid_80 рецепта за това няма!
 :balk_24:
Аз също като теб lid_80 постоянно мисля за това, но в един момент реших, че така сама си вредя. По-добре не се самоизмъчвай, радвай се на живота и на хората около теб. Обичайте се със съпруга си и правете любов, когато желаете, а не по задължение.
Направи си всички необходими изследвания, Мели и останалите момичета ще те посъветват. След като разбереш , че всичко ви е ОК, сама ще спреш да се тревожиш и бебето ще дойде. И накарай милия да си направи спермограма, защото така поне ще елиминирате 50% от проблема, ако въобще има такъв.
Моля се скоро да со сдобиете с така желаното бебче!
Усмихни се, по празниците стават чудеса :balk_35:
Как?
« Отговор #7 -: Април 28, 2005, 10:07:08 am »
Радвам се че намерих сродни души и благодаря за топлите думи! От все сърце желая всички да прегърнат най-накрая жадуваната рожба. Страхотни съвети получих, благодаря, че ми позволихте да изкажа мъката си и бяхте съпричастни.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Как?
« Отговор #8 -: Април 28, 2005, 10:10:58 am »
Лид, заеми се сериозно. Шест години са много време.
Потърси лекар, занимаващ се със стерилитет, а не обикновен гинеколог.
Трябва нещата да се огледат от всички страни, възможно е проблемът да е малък и решим.
Чакането не е решение за теб. Успех.
Как?
« Отговор #9 -: Април 28, 2005, 10:22:55 am »
Така е Lali, наистина е много дълъг периода,  първо обаче трябва да промия мозъка на мъжа ми, защото навсякъде питат и за спермограмата. С вашите мъже имали ли сте подобни проблеми? Нормален ли е страхът му от неизвестното и възможността в него да е проблема?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Как?
« Отговор #10 -: Април 28, 2005, 10:25:09 am »
и абсолютно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е съпругът ти да си направи спермограма.

вероятно не си наясно, но в над 60% от случаите на стерилитет, особено при по-младите двойки, причината за стерилитета е У МЪЖА!
при положение, че 6 години не се получава бременност, една спермограма е първото нещо, което трябва да се направи от целия комплект изследвания!
спермограмата е бърза, евтина, лесна за правене, напълно безболезнена и без вредни ефекти и дава веднага отговор за причините в повече от половината случаи. при женските изследвания нещата далеч не стоят така....

така че - няма не искам! ако съпругът ти иска дете - марш на спермограма! и то да се направи при добър специалист, а не в коя да е лаборатория.

всъщност, току що ти дадох още един съвет как да спреш да мислиш непрекъснато за проблема си - ще спреш само да МИСЛИШ, когато започнеш активно да ПРАВИШ НЕЩО, за да си го решиш!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Как?
« Отговор #11 -: Април 28, 2005, 10:27:55 am »
Лид, по-скоро се притеснява от това че незнае каква е точно процедурата, обясни му че го оставят на спокойствие в една стаичка сам и че няма от какво да се притеснява, повечето мъже не се решават лесно, но така ще спестите доста време ако почнете първо с него, обясни че при него за 3 часа ще се знае какво е положението, докато твоето може да не се изясни за година.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Как?
« Отговор #12 -: Април 28, 2005, 10:27:58 am »
Цитат на: lid_80
Така е Lali, наистина е много дълъг периода,  първо обаче трябва да промия мозъка на мъжа ми, защото навсякъде питат и за спермограмата. С вашите мъже имали ли сте подобни проблеми? Нормален ли е страхът му от неизвестното и възможността в него да е проблема?


аз с моя мъж не съм имала никакъв проблем в това отношение.
не е нормално да има такъв проблем. тебе не те ли е страх от неизвестното? как ти може да се изследваш, пък той да не може? той деца не иска ли? при положение, че над половината случаи се дължат на мъжки стерилитет, такова поведение е просто безотговорно.
още повече, наличието на евентуален проблем със спермата, не го прави по-малко мъж!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Как?
« Отговор #13 -: Април 28, 2005, 10:37:56 am »
Наистина ми повдигнахте духа, направо се бях разплула емоционално! Много се надъхах и още днес започвам активно агресивни преговори    :secret:
:witch:
А ако може да попитам и още нещо : някакви списания предоставят ли им в тази стаичка? Простете за невежеството ми. Но се чудя дали той не се притеснява, че няма да може да даде пробата - надявам се че разбирате какво намеквам  :oops:
Как?
« Отговор #14 -: Април 28, 2005, 13:08:34 pm »
предосравят някъде и филмчета пускат. :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Как?
« Отговор #15 -: Април 28, 2005, 15:26:29 pm »
Цитат на: Ledena_luna
предосравят някъде и филмчета пускат. :lol:


Това е интересно  :balk_602:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Как?
« Отговор #16 -: Април 28, 2005, 15:35:39 pm »
Винаги ма начин да стане по - лесно. Има списания, филмчета, можеш ти да останеш с него, може пробата да се даде в къщи и да се занесе в лабораторията, а има и специални презервативи, които могат да се ползват за целта.

Аз обаче не мисля, че точно в това е проблемът.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Как?
« Отговор #17 -: Април 28, 2005, 15:37:55 pm »
Цитат на: lid_80
Наистина ми повдигнахте духа, направо се бях разплула емоционално! Много се надъхах и още днес започвам активно агресивни преговори    :secret:
:witch:
А ако може да попитам и още нещо : някакви списания предоставят ли им в тази стаичка? Простете за невежеството ми. Но се чудя дали той не се притеснява, че няма да може да даде пробата - надявам се че разбирате какво намеквам  :oops:

Не се притеснявай  мило момиче.Толкова си млада.А спермограмата е задължителна.Ако пък толкова е стеснителен мъжът ти попитай в лабораторията  дали няма да може в къщи да даде материала. В стерилно шишенце например,и до половин час да се занесе.Това в краен случай.Лид нека ти пуснат хормони.Обърни внимание на щитовидна жлеза.При  хипофункция може да се повиши нивото на пролактина и от там липса на овулация.Успех!

                                                     preggo
Как?
« Отговор #18 -: Април 28, 2005, 15:50:00 pm »
Цитат на: Meli

Аз обаче не мисля, че точно в това е проблемът.


Да, и съм съгласна с Вас че където и да е проблема трябва да се установи и отстрани, и колкото по-рано, толкова по добре. Въпреки, че е пресилено от моя страна да казвам "рано" след 6 години, но грешката си е моя.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Как?
« Отговор #19 -: Април 28, 2005, 15:56:05 pm »
Не се упреквай за изминалото време, ами го натисни да си направи спермограма. Както вече са ти написали момичетата, с това се започва. Попитай го в прав текст иска ли деца и ако иска, защо е против спермограмата. Кое го тормози - начина на даване на материала, евентуални лоши резултати, да не го изоставиш, ако проблемът е в него ... или просто го е страх от игли. Не се смейте, това е много сериозен страх у мъжа. И като не знаят що е то спермограма и има ли почва у нас, умират от страх да не ги набодем! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу