0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Зравейте момичета,

Изпадам в страшно отчаяние. Откакто излекувах цистита не мога да се отърва от ентерококи. Лекувах с нолицин, но не помогна. Сега докторът ми изписа оспамокс, но аз не мисля, че ще ми помогне и се посъветвах с друг доктор и той наистина каза, че не това е антибиотика. Пуснах нова микробиология с разширена антибиограма и сега чакам. Правих изследвания за хламидии - всичко е наред. Половинката също лекува бактерии, но стрептококи. Последните седмици полови контакти нямаме, а преди това само с презерватив. МОЛЯ ви, ако някой се е изледувал и при кога да ми даде съвет. Не издържам вече това ходене по доктори вече 3 месеца.
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2006, 11:30:28 am »
Задължително преди лечение се прави антибиограма и на базата на нея се изписва антибиотика! Недопустимо е да се предписва лечение на сляпо.

Аз съм лекувала е-коли с Зинат по антибиограма и помогна. И при теб също би трябвало да помогне, щом този път отговорно е подходил лекаря. Внимавай с контактите, поне известно време се пазете щом и половинката има проблем, но за това ще попиташ лекаря.

Успех!!!
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2006, 11:38:02 am »
Цитат
Аз съм лекувала е-коли с Зинат по антибиограма и помогна.
Рони, много се радвам, че това ти е помогнало. Сега съм малко по-спокойна и за себе си. Аз също лекувах е-коли със Зинат след антибиограма, сега чакам резултат. Честно казано не смея да се надявам вече, но щом някой се спасил от тези коли, това вече е добра новина. :balk_103:
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2006, 11:44:44 am »
Антибиограма със сигурност ще има, но имам чувството, че ентерококите трудно ще минат. Е-колите ги излекувах, но от другите няма спасение.
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2006, 11:53:18 am »
Сиана, не се притеснявай има спасение. Аз преди е-колите лекувах ентерококи след антибиограма с Амоксиклав и след това ги нямаше, но пък после се появиха е-коли, което е неприятната страна на нещата. :(
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2006, 12:11:21 pm »
И мен това ме притеснява - лекуваш едни бактерии, а излизат други. Съгласна съм да изпия най-скъпия антибиотик, но да се отърва. И всичко това започна с цистит преди 3 месеца на морето.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2006, 21:38:06 pm »
Сиана  мила,не се притеснявай ,лекуват се нещата!Но задължително се прави антибиотикограма!!!!!!Иначе няма смисъл да се тровиш с антибиотици!
При мен имаше често бактерии стрептококи.........след антибиотикограма ми исписаха Таваник(малко е скъпичет.....за двамата беше над 100 лв),но край!!!!Всичко чисто няма и следа от гадини. :D
Успех мила!!
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #7 -: Декември 01, 2006, 10:06:56 am »
Ади, мерси за успокоението. Просто се ядосвам, защото точно решихме да започнем с опитите за бебе и още на първия месец ме сполетя цистита и оттогава до сега се лекувам от тези гадини. А случайно да знаеш нещо за повишаване на имунитета?
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #8 -: Декември 01, 2006, 17:14:17 pm »
Сиана, спокойно и аз най-накрая разбрах: имало спасение. Резултатът от микробиологията ми е отрицателен на всякакви гадини. Но трябва да се заредиш с търпение, да си упорита и задължително антибиограма.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #9 -: Декември 01, 2006, 20:33:30 pm »
Ади, мерси за успокоението. Просто се ядосвам, защото точно решихме да започнем с опитите за бебе и още на първия месец ме сполетя цистита и оттогава до сега се лекувам от тези гадини. А случайно да знаеш нещо за повишаване на имунитета?
Мила,стерилна урина изследваха ли ти ??????При мен се оказа че причината на бактериите идваше от бъбреците.След като си прекарала и цистит ,хубаво е да се изследва и стерилна урина. :D
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #10 -: Декември 04, 2006, 11:20:28 am »
adi, тези дни ще изследвам стерилна урина. Може и от бъбреците да идва, въпреки че ме гледаха с ехограф и "нямало нищо". Последния път и урината и микробиологията бяха с един същ резултат - ентерококи. Не ми е ясно в този случай от къде идва проблема. Парадоксът е, че антибиограмата на двете изследвания е противоположна: при урината резистентните антибиотици се явяват чувствителни при влагалищни ясекрет  :?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #11 -: Декември 04, 2006, 20:38:45 pm »
Непременно изследвай стерилна урина и пиши как са нещата! :D
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #12 -: Декември 05, 2006, 10:06:41 am »
Излезе резултатът от влагалищния секрет - ПЕК на групи, малко лактобацили и умерено количество st. aureus, левкоцити и коки - отрицателни. Според док не е необходимо антибиотик, защото стафилококите били в умерено количество. Изписа ми макмирор и уростим. Явно полижинкасът е повлиял на ентерококите. Ще пробвам това лечение пъка да видим. Според док, който е уролог на моя приятел есента било нормално да има завишено ниво на бактериите в организма. Притеснява ме обаче, малкото лактобацили. Не трябва ли да са в повече? Чувала съм, че лактофем повлиява добре на лактобацилите.
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #13 -: Декември 05, 2006, 22:05:21 pm »
Сиана, това, което пишеш за лактобацилите и мен ме притеснява. Вече писах, че най - накрая микробиологията ми е отрицателна, но пише, че липсват лактобактерии. Това не е много добре, нали? От прекалено лечение и това става. Ти правиш ли нещо по въпроса?
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #14 -: Декември 06, 2006, 10:29:03 am »
QnaT, първо ще взема макмирор-а. След това мисля да си купя (на своя отговорност) някакъв интимен душ със съдържание на лактобацили. В моя случай заради бактериите мисля да наблегна и повече на плодове, зеленчуци и кисело мляко. Лекарят забрани газирани напитки и люта храна. Ще пия и уростим. Но по принцип док каза, че есента е сезон, в който се активизират всякакви болести. Нали казах, че съм чувала добри неща за лактофем, но мисля, че не трябва на своя глава да се предприема лечение.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #15 -: Декември 06, 2006, 20:12:18 pm »
Вземи си ЛАКТАЦИТ.!!! :D
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #16 -: Декември 07, 2006, 09:01:00 am »
Мерси Ади, ще го пробвам още веднага.
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #17 -: Май 17, 2007, 20:54:20 pm »
  Миналата година ноември и декември ми се наложи да пия 3 антибиотика и от тогава имам течение.Февруари правих цитонамазка и като описателна диагноза имам -микроорганизми морфологично съответсващи на Candida spp. Лекувах и течението не минава.Сега пуснах микробиология и се оказаха ентерококи и пише ,че са резистентни на всички антибиотици .Доктора ми изписа Tavanic за 7 дни,които са и доста скъпички.При положение,че са резистентни на всичките антибиотици които са пробвали,дали този ще им повлияе?Доста съм притеснена.Нямам и никакви лактобацили за което ще си слагам Лактофен.И дали мога да ги предам на мъжа ми(като се върне)  :? И дали пречат на забременяването.Доктора ми обясни,че са чревни бактерии,и ако не се лекуват могат да доведат до сериозни поражения  :? на червата.А на репродуктивните органи?В гугъла не намерих нищо конкретно,както и в зачатие.Моля разяснете!  :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #18 -: Май 17, 2007, 21:30:15 pm »
Аз преди време ползвах Таваник и бях много доволна. :DСкъпичек ,но е силен.
Успех!
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #19 -: Май 17, 2007, 21:46:24 pm »
  А дали не е добре да отида на гастроентеролог?
Благодаря Ади!   :P