0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #20 -: Май 18, 2007, 07:16:10 am »
Микоплазмата също е бактерия като ентерококите. Имат сходни симптоми и много често когато има ентерококи вероятноста да има и микоплазма е много голяма,така че ако скоро не си изследвала микоплазма,изследвай я.

Ентерококът нормално вирее в чревната флора , следователно присъствието му на други места не е нормално.По въпроса дали да се консултираш с гастроентеролог,немога да ти отговоря ,не съм достатъчно компетентна.

Успех миличка!Дано скоро да изтрепеш гадинките! :D
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #21 -: Май 18, 2007, 07:54:46 am »
  Здравейте момичета! И аз имам същият проблем. Излекувам едни гадини, появяват се други. Това, което ме притеснява е, че за съпругът ми не предписват никакво лечение. След аборта имах Стрептококи, Стафилококи и Кандида-лечението беше с Далацин/антибиотик-крем/. Микробиологията - чиста, но нямах никакви Лактобацили. Проведох профилактика с 3 гробули против гъбички/забравих им името :oops:/ и след тях Вагизан. След 1,5 месеца новата микробиология показа наличие на Еширихия коли-пих 7 дни Нолицин/назначен по антибиограмата/. Ново изследване- Gardnerella и Candida и пак никакви Лактобацили - назначиха ми Макминор и след него Вагизан. Почвам да се притеснявам. Трябва ли и съпругът ми да се лекува? Как се изследва микоплазмата-по кръвен  път или от вагинален секрет? От коя група антибиотици е Таваник? /Алергична съм към пеницилин/.
  За всички Вас :bighug:
*
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #22 -: Май 18, 2007, 07:58:54 am »
 Забравих да пиша, че често имам Цистит, през 3-4 месеца. При изследване на урина всички показатели са в норма. От тук нямало нужда от стерилна да правя. Сама си поставям диагноза Цистит-често уриниране, с оскъдно количиство и парене, но без кървене. Като ви чета може и да има връзка с все лошата микробиология.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Молба за помощ - бактерии, които не минават
« Отговор #23 -: Май 18, 2007, 08:30:24 am »
Забравих да пиша, че често имам Цистит, през 3-4 месеца. При изследване на урина всички показатели са в норма. От тук нямало нужда от стерилна да правя. Сама си поставям диагноза Цистит-често уриниране, с оскъдно количиство и парене, но без кървене. Като ви чета може и да има връзка с все лошата микробиология.
Преди много време имах често проблеми с бактерии Стрептококи.......лекуваме всичко ок,но след 2 месеца старата песен на нов глас.И така се повтаряше няколко пъти.Док каза че има някакво огнище при половинката или при мен.(подчертавам че и двамата винаги сме си правили микробиологии и двама се лекувахме едновременно........по време на лечението никакъв секс)Проблема се оказа моя пионефрит.

Задължително се изследвате и двамата!!!!!Задължително микробиология с антибиотикограма.При условие че често имаш ....направи изследване на срерилна урина за да провериш за бактерии.
Задължително подсилване на имунна система,прием на лактобацили......(в  някои кисели млека има доста лактобацили).