0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #40 -: Ноември 29, 2006, 06:00:32 am »
Аз искам пак да досадя на тези, които още не са си написали историята в "Статистика на успеха"!
« Последна редакция: Ноември 29, 2006, 06:02:56 am от cygnus »
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #41 -: Ноември 29, 2006, 08:37:38 am »
ДобрЮтро дами :D

Имам два въпроса:

1. Като сложа Деската да спи на дясно тя почти веднага се обръща по гръб и това го прави може би от 20 дни, обаче като я сложа на ляво не се обръща, явно не може. Та въпроса ми е, това е нормално ли е или му има нещо на детето?
2. Оня ден в пристъп на лудост си поръчах гащи-колан за стягане за след раждане, от кога мога да ги нося, т.е. колко време след операцията?

благодарско :D
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #42 -: Ноември 29, 2006, 09:15:02 am »
Стефи, шата бия! Ами обръща се детето - така му е явно по-удобно! Идва едни момент, когато бебетата се обръщат по гръб и спят така, някои предпочитат да спят по корем! Скоро няма да можеш да я сложиш на една страна!
Момичета, моля, който има регистрация в бг-мама да гласува тука за априлки 2006 :
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=145570.0
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #43 -: Ноември 29, 2006, 10:36:39 am »
Чефи Моят док каза, че не е препоръчително да се носи стягаш колан. По добре било да се правят упражнения. :lol:
Дони Когато ми поостане време ще седна да напиша историята и успеха ни.
Момичета вчера за първи път дадох от новите капки Colic Baby и детето видимо се успокои. Спи вече между 4 и 5 часа между храненията и вече е съвсем друго :D :D :D Успях за първи път от почти месец да поспя. Имам и едно малко странно усещане, че кърмата ми е виновник за раздразнените чравца на бебчо. До преди да спра кърмата, акото ми миришеше силно. педиатърът каза че е наред, но си беше воня. От вчера обаче е само на АМ и акото му има съвсем не толкова вонящ мирис :lol: Мисълта ми е,дали е възможно кърмата ми нещо да не е била наред и от нея да е получавал така силинте болки в коремчето. От самото ни изписване от родилния дом сме били на АМ плюс малко кърма и от самото начало сме ревливи. Незнам дали и капките са повлияли за мириса на акото, но определено детето е вече друго.
Силве Дупето вече го мажем цяла седмица с това кремче от рецептата на педиатърът. Много бавно минава, но поне не са такива рани. виждам обаче , че сега и другата бузка от дупето се изрина. Вече и аз незнам какво да правя и с каков да мажа.
Ей мами кажете вие след колко време се оправихте с това кремче дето има вит.А,вит.Д и т.н..Остана сега само Пенатен да пробвам
Ето и съдържанието на новите италиянски капки на Colic Baby - 150 мл.
57 % фруктоза - 30 % ФРУКТОЛИЗАТ - 10 % състоящ се от цвят на липа - 34 % листа от маточина - 33 % цветове от лайка - 33 % сухи екстракти от семена от копър (0.1 % етерично масло) - 2 % семена от канела (D/E= 4:1) - 0.35 % семена от кориандър(D/E= 4:1) - 0.3 % концентриран екстрект (1:2) от жизнените ядра на свежи растения във фрукто-олигозахариди.
Предназначение:Тонизира и стимулира храносмилането, предразполага стомашно освобождаване. Възпрепятства навлизането на бактерии, които причиняват газова чревна ферментация. действа върху гладката мускулатура на червата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #44 -: Ноември 29, 2006, 10:46:31 am »
Наде, кърмата неможе да бъде невред! Ако живееше на село преди 1950 г., например с какво щеше да храниш детето? С кърма, разбира се, и то от раждането,защото другата алтернатива ти е краве мляко, а това не е никаква алтернатива! Искам да кажа, че кърмата  природата я е предназначила за детето, което раждаш и тя неможе да не е качествена! Незнам защо са били зловонни - това обикновенно говори за някакъв чревен проблем, а капките като ги гледам са на билкова основа и явно затова помагат! Може и от тях да му се е оправило акото!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #45 -: Ноември 29, 2006, 11:39:05 am »
така бе Вени, ама защо го прави само от дясно, а като е на ляво не се обръща по гръб :(
« Последна редакция: Ноември 29, 2006, 11:40:48 am от StefiZ »
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #46 -: Ноември 29, 2006, 11:52:36 am »
Лично аз докато мажех Ели съм ползвала само зехтин преварен и нищо друго - никакви кремове и пудри.
Аз бях писала по-рано, че първите една-две седмици мажех с цинковото кремче на  "Мустела" при всяка смяна на памперса, но престанах, защото започна да се бели кожичката. После месеци наред мажех само с преварен зехтин. А в момента не мажа с нищо, само почиствам добре с влажна кърпичка.

Стефи, шата бия! Ами обръща се детето - така му е явно по-удобно! Идва едни момент, когато бебетата се обръщат по гръб и спят така, някои предпочитат да спят по корем! Скоро няма да можеш да я сложиш на една страна!
Наде, кърмата неможе да бъде невред!........ Искам да кажа, че кърмата  природата я е предназначила за детето, което раждаш и тя неможе да не е качествена!...........
Вени е абсолютно права!

Чефи Моят док каза, че не е препоръчително да се носи стягаш колан. По добре било да се правят упражнения. :lol:
И моят док така казва. :wink:

така бе Вени, ама защо го прави само от дясно, а като е на ляво не се обръща по гръб :(
Не се притеснявай! След някой и друг ден ще започне и от ляво да се обръща по гръб.
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #47 -: Ноември 29, 2006, 11:59:52 am »
 Ами мати съвсем скоро започна да се обръща от гръб на корем на дясно, преди / от 4 месеца някъде/ само наляво се обръщаше! Искам да ти кажа, че е нормално едната страна да му е по-лесна!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2006, 12:20:49 pm »
Какво щях да правя без вас :D
цунки
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2006, 12:39:53 pm »
Стефи, детето му е по-лесно от едната страна да се обръща и моя така правеше. На него лявата му беше по-лесна. Не се притеснявай, всичко е наред :D
Наде, миризмата може да е ако не са стерилизирани шишетата добре или даваш чай за колики и е по-стар чая. Чай за колики се вари за същия ден. От него се получават чревни инфекции. Иначе може да е от кърмата само ако си яла чесън, зеле или бобови култури. Обикновено тогава изпражненията имат специфична миризма. Дупето ще се оправи, но по-бавно тъй като все пак доста време е минало с инфекцията и трябва време да подейства крема.
За колана - като питах акушерката, която ми помагаше след раждането - тя ми обясни, че поставянето на колан прави мускулатурата по-слаба и забавя възвръщането на формата. Т.е. по-добрия вариант е да се правят упражнения след 6 месеца. Тук даже има специална гимнастика за след раждане, която касата покрива. Стига да имаш време да ходиш :? Та поради тази причина не съм си взела. Иначе казаха, че е подходящо да се правят коремни преси, да се спи по корем, ама като кърмиш е малко трудно изпълнимо :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #50 -: Ноември 29, 2006, 13:02:46 pm »
Аз искам пак да досадя на тези, които още не са си написали историята в "Статистика на успеха"!

Айде досадо, публикув я, стига рива :lol:
цунки
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #51 -: Ноември 29, 2006, 13:25:41 pm »
Аз искам пак да досадя на тези, които още не са си написали историята в "Статистика на успеха"!

 :D :D :D да докладвам: аз съм се отчела много отдавна. :lol: :lol: :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #52 -: Ноември 29, 2006, 13:31:38 pm »
И аз, и аз :lol: От първите още :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #53 -: Ноември 29, 2006, 16:26:10 pm »
Ох, да ви се оплача пак, донесоха ми гащите-колан, ами че те тия хора какво си мислят че съм още бременна ли, за какво стягане говорим изобщо... държа да подчертая че съм си поръчала S, да не решите че са XL :lol:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #54 -: Ноември 29, 2006, 16:58:14 pm »
Здравейте и от нас, ние станахме на 5 месеца :ballons:
Почнахме да се обръщаме от корем на гръб, това ни е новото забавление.Също се смеем много сладко на мама на шегите  :D :D
Нещо ни сърбят много венците, а Боби почна да си смуче палеца.Дано по-скоро пробият пустите зъбки.
Захранването върви горе долу, едвам изяждат по 7-8 лъжички, не им харесва особено кашата, но поне не се запекоха, както очаквах.Сега в петък започвам със сладкия картоф, надявам се поне него да папкат с по-голямо удоволствие.
Стефи, зарежи тез колани, само преси помагат , моя вече почна да се прибира, макар че правя съвсем по-малко, когато имам време.
Дони, написах накрая и мойта история, трябва малко корекции , ама много бързах като я писах и затова малко разхвърляно се получи.
Наде за дупето пробвай с цели листа смрадлика, сваряваш и лепваш на дупето, да постоят малко с тях.
Ми това е от нас
На всички бременелки, леко носене, а на другите мн цунки на бебоците

 :babyflips: :babyflips:
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #55 -: Ноември 29, 2006, 17:34:58 pm »
Ох, да ви се оплача пак, донесоха ми гащите-колан, ами че те тия хора какво си мислят че съм още бременна ли, за какво стягане говорим изобщо... държа да подчертая че съм си поръчала S, да не решите че са XL :lol:
Стефи, само мога да ти съчувствам. Аз си поръчах от "ДаНет" сутиен за кърмачки. Мерих, струвах, поръчах и накрая дойде....... ХХХХХХL сигурно беше :roll:. Няма да повторя повече да си поръчам бельо по нета.
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #56 -: Ноември 29, 2006, 20:13:40 pm »
Верди, и аз лятото си поръчах сутиен за кърмачки от Данет и съм много доволна, много ми е удобен, ама тия гащи голяма минавка, незнам защо така, на тях си пише, че са S. Ама хайде да върви :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #57 -: Ноември 29, 2006, 22:47:47 pm »
добър вечер на всички от една изтощена майка.
снощи преживяхме първата висока температура на Марти.

момичета, пресни и бъдещи майки - един новонаучен съвет от мен: направете си пълна аптечка за бебето овреме, не чакайте да ви се наложи. да не се озовете в моето положение снощи, когато в 8 вечерта установих, че бебето има 38 градуса, нямам нищо против температура и съм сама в къщи...
не искам да описвам в какво състояние изпаднах, още повече след като опитах да му сложа компрес с вода и оцет на горещото челце - горкото само дето не припадна от шока. Стефи отнесе и тя от истерията, да са ми живи и здрави с Добри!

shygirl, честита месечинка на ергените! много рано са почнали да се обръщат от корем на гръб, браво! нашият още и хабер си няма за тая работа.

Стефи, Мартин също се върти предимно в едната посока - когато се обръща от гръб на корем, винаги го прави наляво.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #58 -: Ноември 30, 2006, 00:25:08 am »
Ема, честита месечинка и от мен на малчуганите!

Jam, дано не е нещо сериозно. Ясно ли е Марти защо е вдигнал температура. Твоя съвет поражда в мен следния въпрос: Какви най-необходими лекарства трябва да има в къщи за бебе? Аз с Панадол,физиологичен р-р, стеримар, а отскоро и с Дентинокс (по съвет на Гането) съм се обзавела, но какво още би трябвало да купя?


*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #59 -: Ноември 30, 2006, 09:37:46 am »
Може да си вземеш и ефералган свещи от малките, нурофен сироп, аз задъжително имам и кларитин и фенистил заради алергията.За носа витамин ц на ампули. На първата температура на Ели и аз се паникьосах и беше късно вечерта.Добре че имах лекарства под ръка, но първоначално температурата я борик с кърпи напоени с вода и оцен и бях увила краката долу, ръцете и колкото успях челото.Определено имаше ефект. Късно се сетих, , че се слага и кърпичка с бучка лед там където кръвотока е най силен - подмишница или гънката на бедрото.
17.01.2005                                                                              21.11.2013