0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Седмица 27.11 - 03.12.2006
« -: Ноември 27, 2006, 13:05:47 pm »
Здравейте с новата седмична тема от мен. Надявам се, че всички сте добре, че бебоците растат и слушат.
Ние в петък сме на редовен преглед и тогава ще видим колко сме порастнали. Иначе чакаме да разберем ще пътуваме ли за България.
Целувки на всички бебешори, а на мамите много спокойствие!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2006, 14:06:34 pm »
Ние бяхме на ортопед и на Симеон всичко му е наред :D
Утре сме при педиатърът да се мерим, че май много дебели станахме :lol: Имаме нов режим и се храним само 6 пъти на денонощие, общо взето на поискване.
Аз направих голяма глупост - реших, че вече ми е заздравяла напълно операцията и почнах да източвам единия радиатор, че не работеше както трябва. Изхвърлих над 10 кофи вода, но ефект с парното нямаше. За сметка на това се сдобих с доста силни болки и добре, че беше Мели да ме светне какво мога да пия.  :thankyousign:
Пък аз си мислех скоро да почвам фитнеса, че килата хич не мърдат :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2006, 14:21:23 pm »
Ултра, отсега съм го замислила този фитнес, но май се чака да минат поне три месеца след секциото... или греша?!? Иначе сме добре. Предната седмица ходих на доплер - кръвотока ми е малко извън нормите, но няма да взимам лекарства заради фрасксипарина и аспирина. В сряда ще ида пак да го мерим. Успешна и лека седмица на всички!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2006, 14:23:53 pm »
Абе Ани, абе злато, поне 6 месеца не разрешават такива експерименти. Внимавай бе :o Пази се. Фитнеса ще го почнеш по-нататък. Аз съвсем честно си казвам, че вече 9 месеца след операцията си ме боли като се презоря. Те затова казват поне една година да се чака и да се внимава.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2006, 14:32:30 pm »
Ох, Гане, знам за шестте месеца, но се надявах, че съм чудо на природата и съм се възстановила по-рано :lol: Явно не съм и ще има още да си патя с моя рачешки инат :)
А секса кога? Не че имам желание с тия пищни форми, ама ей така - информативно :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2006, 14:36:13 pm »
Ами аз от днес офицялно съм в болнични по майчинство. Утре съм на преглед и ще пообиколя да допълня списъка за бебето и за мен. Добре, че хванахме ремонт в къщи, не съм свикнала да си седя ей така без работа. Все нанякъде хвърчах. Сега тъкмо ще се науча да мързелувам и бебка ще излезе :lol:. А защо докато се кърми не може да се яде шоколад? За другото да, но без шоколад съм за никъде :P
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2006, 14:38:05 pm »
А секса кога? Не че имам желание с тия пищни форми, ама ей така - информативно :P

Лелееее какво беше това, че не помня  :(
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2006, 14:48:44 pm »
Ех, че ме разсмяхте момичета :lol: Малко ми оправихте настроението. За секса и аз имах притеснения с тея форми, ама мойто мило ме харесва, така че той да му мисли ;) Иначе може май след като приключи чистенето от лохиите и се почувствате готови за такива подвизи. Съответно изрично е забранено да се правят експерименти, така че се ползват предпазни мерки ;)
Ани, то и аз така си мислех, щото хукнах на 8ия ден още, ама сега си мисля, че не съм била права :? Такива болки имам понякога... Да не говорим, че имам сериозни ставни проблеми и се чудя как да ги реша 8O
Лиде, аз си ям шоколади, щото и аз без това не мога. Млякото и шоколада още не съм ги изключила от храните
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2006, 15:02:48 pm »
А секса кога? Не че имам желание с тия пищни форми, ама ей така - информативно :P

Лелееее какво беше това, че не помня  :(

 :lol: :lol: :lol:

Привет и от мен! Аз все още чакам да ми определят дата за операцията. Обзело ме е едно спокойствиеее, типичното затишие пред буря.





*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2006, 15:39:46 pm »
Цитат
Вмъкни Цитат
Цитат на: setakap в Днес в 09:38:05 PM
Цитат на: ultra в Днес в 09:32:30 PM
А секса кога? Не че имам желание с тия пищни форми, ама ей така - информативно Razz

Лелееее какво беше това, че не помня  Sad
:balk_103: :lol: И аз съм така.

Гане сутрин ако не хапна сладко ще припадна сигурно. Млякото по мога да го избягвам, но шоколада :P Ще го понамаля де :oops:

Боровинка и аз съм така. Затишие пред буря ще да е , да знаеш :lol: Има време :P
« Последна редакция: Ноември 27, 2006, 15:43:52 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2006, 15:58:57 pm »
Здравейте и от мен.
Днес започнах предколедното чистене с миене на прозорци. Дано сваля поне 30 грама., щото съм ги заковала тия килца на ?? :lol: и няма мърдане. :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #11 -: Ноември 27, 2006, 16:36:34 pm »
Ох, и при нас купона е пълен, редовно преяждаме и повръщаме, и докторката каза да спирам едното ядене, т.е. да яде 6 пъти вече, е кажете ми как да стане това чудо на природата???  8O За един месец сме качили 1.250 кг. и 5 см., множко било, та и затова да ядем по-малко :?
На ортопед още не сме ходили, другата седмица евентуално, но според нащо педи бебка е наред.
Иначе аз с операцията проблеми нямам, а за спорта доктора каза след 2 м., не че се съм се засилила де :D Килограмите при мен са +4, не са кой знай колко много, но нямам нито една дреха, в която мога да се напъхам и шкембето ми виси и се тресе като желе, ей това най ме комплексира :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2006, 17:05:50 pm »
Стефи, пробвай да даваш водичка, за да не яде. С какво храниш? Пък като е гладно детето, що да го спираш 8O
Абе и мен ме комплексира това шкембе, ама като не знам как да го скрия :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2006, 17:28:11 pm »
Гане само на кърма сме, но имам везна и я тегля от време на време преди кърмене, за да се ориентирам по колко изяжда, не че мога да предотвратя преяждането де. Не я държа по повече от 7-8 мин. на гърда, а и тя сама си пуска като се наяде, но явно й е изкривено чувството за ситост :lol:
Иначе това с водата незнам как ще стане, защото тя изобщо не пие, едва с няколко лъжички успявам да й изплакна устата след ядене, ама то е едно плюене, мръщене, гадене...
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #14 -: Ноември 27, 2006, 17:41:15 pm »
Мда аз съм пък с температура 38 градуса и се изцеждам. Тъкмо се зарадвах ,че хванах цаката на помпата Авент и сега това. Пих парацетамол но явно по бавно ще ми спада температурата, като не спирам да се цедя. А бебчо реве ли реве, пу да му се невиди и колики и чудеса. Абе имало някакви ново лекарство за колики, което от скоро се внасяло от Италия. Бейби Колик или нещо от сорта се казвало,след няколко приема детето видимо се успокоявало. Моя приятелка ми каза за тях, но естествено не са купувани от Бургас. Силвето също ми спомена за някакви, но незнам дали са същите.
На ортопед ще ходим по нататък ,първо да минем първата консултация. И ние сме на поискване, няма режим братче с това дране няма как да сатне просто. Поне си изяжда всичко без да връща (засега) :), трудно се и оригваме все още.
Аз от операцията нямам оплаквания, даже си влязох в един панталон и то се насилих не за друго, просто нямаше какво да обличам :(
Разбрах от док., че не трябвало да се стягам, ама дебелата ми глава увира ли... :? пак съм избързала.
Ей мами почивайте усилено ,че си знаете няма кво да ви казвам. Аз не вярвах, като ми ги говореха ама си е така беше си шок. (Хм не че сега не е)
Секса ще е мираж още дълго време или поне докато минат коликите  :lol:
Весела и послушна седмица на всички

 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2006, 06:56:05 am »
Аз точно Миликон съм взела от Италия и наистина се кротва малката, ама май прекалих с поръчаното количество и сега имам 3 флакона, а ми е нужен реално само 1 , защото имам още 1 който като гледам скоро няма да свърша.
В тая връзка Наде извини ме (Днес вторник ще гледам да ти изпратя обещаното).Тия дни се побърках с мойта температура и на бебето Д-то. Вчера я водих до Шейново да ни види тамошната педиатърка, а после и при нашата бяхме.Обзавели сме се с гъби и сега се мажем с Клотримазол. Бебето се кротна автоматически и сега не мога да я събудя направо. Смених и памперсите с Либеро вместо Памперс, които ползвахме до сега.
ОФФФФФФФФФФФФФФ, а мен в сряда ме очаква среща с мамолог.Проблема с гърдите ми никак си се не решава.Източвам всичко до капка и пак ме боли така, че откачам направо.Не мога и да си помисля да слагам бебето на гърда иначе ще ни разбере целия блок(ще викам яко). Но няма да се стърпя да не се похваля, че успях да я наглася и тя засука на гърда, ако сега и моя проблем се реши и минем на кърмене, а не на шишето както сме сега и ако спра с тва малоумно висене на мивката по цял ден да мия шипета ще съм доста хепи.
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2006, 08:22:39 am »
Ей, Силви, страхотна новина! Стискам палци да успееш!
Стефи, не се коси за килата - Мати вдигаше също по толкова в началото, но после намаля и последно беше качил само 320 гр! Няма защо да се мъчите и ако на детето му се суче,да си суче - то си знае най-добре колко му трябва, въпреки че на теб не ти се струва така!
Гане, ако ще се връщате, ще минете ли през София, че да организираме в твоя чест събиране на бебешоци?
Матей - 1.04.2006 г
Смешно не смешно да питам
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2006, 09:16:12 am »
Вчера взех за бебето козметика на Мюстела, но имам усещането че нещо не е наред.Купихме измиващ крем и другото, което взех се води овлажняваща крем емулсия.От второто бебка пищи и яко се гърчи сякаш нещо я гори.При Вас, ако имате наблюдения от това мазило какво става и възможно ли е от крем за атопична кожа да се получава такава реакция?
Как използвате измиващия крем на същата марка:Направо ли се нанася или трябва да го разтварям във водата за миене?
1000 тъи въпроса, ама нещо май  не мога да се ориентирам. :oops: :oops: :dontknow: :help:
*
Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2006, 09:57:00 am »
Силве аз сам на Мустела и макар,че я ползавх от самото начало, ни се изрина дупето. педиатърката казва че от коликите, ама аз нещо не вярвам... :? Сега сме с онази рецепта дето Вени и Гането бяха писали. Има ефект макар и бавен. Незнам и ние в началото бяхме на Либеро и може би от тях се получават тези обриви. Сега сме на Памперс.
Момичета ще ми се наложи да си спра кърмата, защото изкарах невероятно тежка нощ. След като през деня имах ужасни болки в главата и гърдите си примерих температурата и се оказа, че съм вдигнала 38 градуса. Парацетамола не помагаше, дори и течният аналгин. Такав треска ме е тресяла снощи, че имах чувството че ще се гътна. Решихме с док. че ще е по удачно да спрем кърмата.
Сега спешно търся две хапчета Достинекс, защото се оказа, че немога да го намеря в Бургас. Трябвало да си поръчам цяла опаковка, която е доста скъпичка и честно казано на мен не ми върши работа цялата.
Силве Аз си поръчах някакви нови капки Бейби Колик, котио според моята приятелка също действали безотакзно, но аз ще се радвам ако и ти ми пратиш твоето чудо, нека да има. :lol: като не стане с едно, ще пробваме с другото.
Ми това е дупето мажем с рецепта изписана от педиатърът, коликите ще ги мъчим. За гърдите все още ще му мисля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.11 - 03.12.2006
« Отговор #19 -: Ноември 28, 2006, 10:09:59 am »
Наде, четох мамите из бг-мамма за коликите, че са най-доволни от едни възглавнички, които се продават против колики. Мисля, че в магазина на Данет има такива.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!