0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Температура показател за бременност
« -: Ноември 21, 2006, 11:50:32 am »
Здравейте, момичета!

От дълго време се опитваме да имаме дете (3 години с известни прекъсвания) и този месец чудото стана, съвсем в началото съм  - 2 дни след закъснение.
От 8-я ден след овуто имам признаци за бременност и положителен тест от вчера, макар и с по-бледа втора чертичка. Притеснението ми е свързано с това, че последните 5 дни поддържам температура от 37.2 и 37,3, което четох, че е нормално, дори показател за бременност. Вчера вечерта, обаче, температурата ми спадна на 36,8, днес сутринта беше със същата стойност. Вчера имах силно замайване, заспивах права, леко гадене. А днес нямам признаци на бременност, ако изключим коремчето, което при мен се оформи много рано. И най-вече температурата, която спадна. През ноща имах леко придърпване/гъделичкане в матката. Нямам представа това ли е усещането за контракции?

Някой имал ли е подобен случай? Значи ли това, че няма да мога да задържа ембриона?

Благодаря ви предварително за всички мнения. За първи път съм бременна от толкова чакане и много се притеснявам, че няма да трае дълго.

*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2006, 11:59:49 am »
Мила, признаците, които описваш са точно като за бременност. Ако се чувстваш неуверена просто си направи още един-два теста, но мисля че ПОСЛЕДНОТО нещо за което трябва да мислиш е че ще изгубиш "семенцето"! Това гъделичкане най-вероятно е бъдещото ембрионче, което се намества по-добре в теб.  :D

Честито! Желая ти най-хубави неща и не се притеснявай излишно!!!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2006, 12:04:30 pm »
Спадането на температурата е лош признак. Направи пак тест.
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2006, 12:17:54 pm »
Бижу,

какви са били интервалите на прекъсване? Три години опити, правили ли сте някакви изследвания?

Не искам да те отчайвам, но падането на температурата не е хубаво.

Миличка, недей така да си внушаваш, че на 2 дни закъснение имаш вече коремче. Та то още няма ембрион в теб! Има плодно сакче, в което ще се оформи микроскопично ембрионче до седмица-две.

Съветвам те да направиш още един тест и за позвъниш на лекаря си.

Една от 4 бременности оцелява. Повечето жени дори не знаят, че са били бременни, просто си мислят, че мензисът им закъснява няколко дни от напрежение, смяна на климата и т.н.

Стискам ти палци, обаче! И ако искаш, сподели колко време сте опитвали, на колко сте години и какво сте изследвали, за да ти помогнем с идеи.

Мари
Alexandra
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2006, 13:04:35 pm »
Здравейте!

Благодаря за бързите отговори.
Пробвахме година и десет месеца. На мъжа ми му откриха астенозоспермия, но малко ме съмнява резултата. След това спряхме за 8 месеца, тъй като получих предложение от нова компания.  Отново подновихме опитите сега през септември.
Аз скоро ще направя 31, той е на 29. Не съм си правила сериозни изследвания, освен стандартния преглед и ехограф, където всичко беше ок. Причината е, че нямам хормонални проблеми, а освен това мъжът ми често пътува и не винаги улучваме овуто.

Този месец бях взела на мъжа ми едни витамини  - антиоксиданти, тъй като четох на много места, че подобряват репродуктивната функция. Някой пият в голяма доза витамин С. Не знам дали това повлия, преди не ги е пил, но наистина забременях. Мисля, че бяха АСD разтворими таблетки на Нутрасуит.
Мари, странно ти е за коремчето, ама е истина. Това беше първия признак, който усетих. Коремът се оформи, дрехите ми стягаха в талията още на 8 ден след овуто! Една "колежка" ог бг мама ми каза, че и при нея така се е получило. Дължало се на уголемяването на матката.  След това дойдоха другите признаци умората, замайването, пиенето на вода и ... чуството, че си бременна.
Пожелавам на всички да изпита първите признаци на бременност!
Довечера пак ще си измеря температурата, дано да се е повишила!

поздрави
Бижу
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2006, 13:14:22 pm »
Мила, температурата се мери сутрин. Трябва поне 3-4 часа минимум да си спала, за да е достоверен резултатът.

Щом си сигурна за коремчето, добре.

Стискаме ти палци!

Мари
Alexandra
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2006, 16:04:25 pm »
Благодаря ви, много сте мили! :thankyousign:

Аз меря нормална телесна температура. И нямам търпение да се прибера да я измеря отново. Мисля утре сутринта да си направя отново тест.
Толкова се надявам да задържа моя blastocyst... :cloud:
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2006, 16:13:19 pm »
...колкото до коремчето, когато бях бременна за малко, също ми се уголеми коремчето още в самото начало. Бременноста прекъсна още в 5-6 седмица, а бях отслабнала с 3 килограма и нямах нито един панталон, който да ми става защото се бях уголемила. До ден днешен не знам как стана така.

*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2006, 17:07:02 pm »
  Здравей! Била съм два пъти бременна. Придърпването и боцкането е от нарастването на матката. Коремът се подува както преди цикъл. При мен беше така, не говоря за корем на бременна, но усещането е като подуване.  :balk_104:
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2006, 17:11:17 pm »
  Пропуснах за температурата. Ще споделя как е при мен, а ти се консултирай с доктор. 7-10 дни преди цикъл вечер вдигам телесна температура от 37,1-37,2, с идването на цикъла спада. Когато бях бременна в началото пак я покачвах, но имаше и дни, в които спадаше. С напредването на бременността тази нощтна повишена температура изчезна. Късмет от мен!
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2006, 20:10:44 pm »
Честито!!От сърце ти пожелавам да задържиш бебока :D Как си сега?Коремчето беше така и при мен и при двете ми бременности-неуспешни!Но бременност на ехограф се вижда най рано на 20 ден,когато плодния сак е не повече от 4-6мм.Обаче за тази температура нещо не ми е ясно.Как я мериш и вечер?Както казва Мари тя се мери само сутрин,след сън.Ако базалната темпер.се задържи над 37' повече от 20'тина дни е показател за бременност.Ти как си мериш(къде) температурата?
Хайде,стискам палци всичко да е наред и да родиш бебока жив и здрав :goodluck:
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2006, 21:02:22 pm »
  Здравей! Била съм два пъти бременна. Придърпването и боцкането е от нарастването на матката. Коремът се подува както преди цикъл. При мен беше така, не говоря за корем на бременна, но усещането е като подуване.  :balk_104:
А кога започнаха да те болят гърдите, след овулация или със закъснението?
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2006, 21:28:44 pm »
Здравейте, момичета!

Сърдечно благодаря за всички мнения.
Веднаха като се прибрах си измерих темп. беше 37С, а сега вече се покачи на 37.2  :wave:

Дано всичко да е наред. Утре пак ще си направя тест.

Dalia, благодаря за хубавите пожелания. Пожелавам и на теб късмет! Аз не меря БТ, а нормална телесна температура, за това я измервам по всяко време, тъй като разбрах, че е показател за бременност. БТ мерих навремето не много упорито за определяне на овуто.

RIBA, благодаря ти, успокоявам се, че при теб е имало дни, в които Т е падала.

Успех на всички най-сърдечно пожелавам  yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2006, 23:44:45 pm »
   При първата бременност-беше по естествен начин-не съм обърнала внимание за болките в гърдите, даже незнаех, че съм бременна, първият тест беше отрицателен, тогава имах чувството, че всеки момент ще ми дойде. Втората бременност беше от ин витро и болките в гърдите започнаха още по време на стимулацията.
   Относно температурата не става въпрос за базална. Забравих как се казва, когато я мериш под мишницата.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2006, 08:03:34 am »
Телесна.
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2006, 08:20:09 am »
Бижу, надявам се, че всичко е наред при теб,но незнам защо мериш телесната температура? Единствено базлната е показател и то измерена сутрин след оне 4 часа сън, преди ставане!
Какво стана с теста?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2006, 15:19:00 pm »
Здравей, Venus!

Тестът ми беше отрицателен.  :balk_146:
Първият имаше  чертичка, бледа, но я имаше. Не знам какво става.  :ask: Доста съм притеснена.

Температурата, обаче си я вдигам в ранния следобяд и вечер, както писа RIBA. Гърдите си ме болят, уголемили са се, коремчето, за което никой не ми вярва, си расте и съвсем се е оформило. Имам всички други белези на бременност, пиенето често на вода, честите посещения в тоалетната, дори от вчера зачестиха.

Не знам защо се получава така? Ще си направя нов тест, но след още два дни.
Надявам се хормоните да са на нужното ниво. Още съм съвсем в началото - 4 дни след закъснение, въпреки, че имам признаци още от 8 ден след овуто.

Телесната температура също е показател за бременност.
Пожелавам ти успех.
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2006, 16:16:06 pm »
Бижу, премери утре сутринта и пиши! Преди ставане, вагинално!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2006, 09:47:22 am »
Момичета и моята БТ е 37,3- 1 ден преди цикъл!
*
Re: Температура показател за бременност
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2006, 11:09:08 am »
Амалия, БТ е нормално да се повишава (обикновено над 37 при повечето жени) от овулация до идването на мензиса. В деня на идването на мензиса или ден-два преди това, или ден-два след това тя спада (при всяка жена е различно). Това, че имаш 37,3 ден преди очакваната менструация само по себе си нищо не значи. Ако не ти дойде и БТ се задържи висока няколко дни, нарави тест. Може и да си бременна. Пожелавам ти го.
Alexandra