0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Snejana

Кога най-рано може да се отчете....?
« -: Ноември 21, 2006, 08:33:55 am »
Здравейте момичета,
С риск да се повтарям, но наистина нямам време да се ровя подробно в архива сега.....:(
Искам да питам: Кога може да се отчете бременност с домашен тест най-рано?
Ако може да ми разясните повече за кръвния тест, повече за температурата и изобщо кога най-рано може да се отчете бременност?
Кой е най-сигурният и най-ранен начин?
Ще Ви разясня и изащо Ви питам: на 19.11. май си направихме бебе....и аз за майтап на вчера демек(20.11) си купих тест, който когато го направих се появи много бледа втора чертичка, аз много се зарадвах, но всъщност се замислих, не е ли много рано да отчете бременност?
Простете невежестта ми, но моля да ми кажете повече и да тичам ли за кръвен тест?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2006, 08:46:47 am »
Да тичай за кръвен /ЧХГ/ - това е най-ранният и сигурен начин да се докаже евентуална бременност.
По БТ се разбира, ако повече от 20 дена  е висока БТ, след О.
Уринният показва 3-4 дена след закъснението / може и по-рано или по-късно/
Но най-сигурно е с кръвният тест.
Честито от мен и дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2006, 10:38:43 am »
А бе как на 19.11 ще се направили бебето и на 20.11 ще имаш леко положителен тест?! Това ми се струва малко в света на фантастиката...То, дето се вика, може още яйцеклетката да не е оплодена, ти тест правиш. Най-рано 7 дни след зачеването със супер як и чувствителен уринен тест. И то това- при една шепа хора. При повечето жени трябва да имаш закъснение на мензиса ден-два-три, за да ти е положителен теста. Кръвен тест може да се направи преди да е закъснението. Той е по-прецизен. Евентуално ми хрумва да е бил леко положителен теста заради покаченото ЛХ. Или е дефектен. Но ми се струва абсурд да хване бременност 1 ден след секс във фертилни дни.

Не ми стана ясно искаш ли да забременееш или не, но ти пожелавам да е това, което искаш.
Alexandra
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2006, 11:42:29 am »
 :lol: :lol: :lol: Мари това и във фантастиката го няма.
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2006, 11:56:01 am »
   Много жени чакат до 2-3ден след датата на М.и пак не отчита,а какво да говорим за тест, който е направен 24часа след секса 8O.
Цитат
То, дето се вика, може още яйцеклетката да не е оплодена, ти тест правиш. Най-рано 7 дни след зачеването със супер як и чувствителен уринен тест. И то това- при една шепа хора. При повечето жени трябва да имаш закъснение на мензиса ден-два-три, за да ти е положителен теста. Кръвен тест може да се направи преди да е закъснението.
   Все пак,дай Боже,наистина да сте си направили бебе!!Желая ти го от сърце!И ако имаше такива тестове дето да отчитат от първите часове на зачеване-лелеее,колко хубаво щеше да бъде!! :P
*
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2006, 12:27:42 pm »
Хо-хо-хо! Изхващахме Денис в грешка! :lol: Денис,  :kiss:

Перошинка, то да има такива тестове, ама това ще е хубаво само за фармацевтичните компании. Ние на нормалните тестове, че се уливаме и истерясваме, пък ако има и тестове за 1 ден след секс-не ми се мисли просто...

Поздрави! :D
Alexandra
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2006, 12:32:45 pm »
Цитат
ама това ще е хубаво само за фармацевтичните компании. Ние на нормалните тестове, че се уливаме и истерясваме, пък ако има и тестове за 1 ден след секс-не ми се мисли просто...
:balk_602:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2006, 14:08:58 pm »
Хо-хо-хо! Изхващахме Денис в грешка! :lol: Денис,  :kiss:

Перошинка, то да има такива тестове, ама това ще е хубаво само за фармацевтичните компании. Ние на нормалните тестове, че се уливаме и истерясваме, пък ако има и тестове за 1 ден след секс-не ми се мисли просто...

Поздрави! :D
Мари :kiss:, мерси. И не мие за първи път да не прочета нещо както трябва.
Извинявам се. :D
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2006, 18:02:23 pm »
    Здравей Снежана,а възможно ли е да сте направили бебчо предния месец  например,а да се заблуждаваш,че е било сега? Защото наистина е малко....де да знам,невероятно.Предполагам,че това не е било единствения ви контакт. :balk_87:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2006, 18:51:33 pm »
Здравей Снежана,а възможно ли е да сте направили бебчо предния месец  например,а да се заблуждаваш,че е било сега? Защото наистина е малко....де да знам,невероятно.Предполагам,че това не е било единствения ви контакт. :balk_87:

Е за това съм по съгласна така да е станало или поне в началото на този МЦ (макар че пак е малко вероятно да отчете положителен тест), но дори и кръвен да си направиш той ще покаже има ли нещо едва 7 дни след предполагаемата дата на зачеване. Все пак дано да си бременна и да се радваш на бременноста си!!!  :D[/b][/i][/color]
« Последна редакция: Ноември 21, 2006, 18:53:13 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Снежана

Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2006, 20:45:51 pm »
Благодаря на всички, които си направиха труда да отговорят!
Реших да пиша тук надявайки се на позитивни отговори и подкрепа!
Може би глупаво съм написала въпросите си, или съм постъпила глупаво купувайки си теста, но както някоя от Вас написа "Не сте имали само този контакт нали...."
Както и да е....вече малко съжалих, че писах тук:(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2006, 20:51:29 pm »
Благодаря на всички, които си направиха труда да отговорят!
Реших да пиша тук надявайки се на позитивни отговори и подкрепа!
Може би глупаво съм написала въпросите си, или съм постъпила глупаво купувайки си теста, но както някоя от Вас написа "Не сте имали само този контакт нали...."
Както и да е....вече малко съжалих, че писах тук:(

Защо съжаляваш? Всички отговори са такива, каквито си очаквала - позитивни, подкрепящи. И, ако си бременна, то няма да е от вчера за днес, а това е важно за проследяването на бременността.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2006, 20:57:33 pm »
Ще Ви разясня и изащо Ви питам: на 19.11. май си направихме бебе....и аз за майтап на вчера демек(20.11) си купих тест, който когато го направих се появи много бледа втора чертичка, аз много се зарадвах, но всъщност се замислих, не е ли много рано да отчете бременност?
Цялото объркване и самата дискусия се пораждат от това твое писание, Снежана.  :)
Няма как днес примерно да правиш секс и на следващия да имаш положителен тест за бременност :) Съгласи се....та то сперматозоидите може да не са издрапали до целта за това време. Не се сърди, а кажи няма ли случайно грешка в датите, които си дала (по точно месеците).
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2006, 21:15:49 pm »
    Снежана,не съжалявай че си писала тук.По тона ти усещам,че искаш това бебче и търсиш тук подкрепа.Наистина ще я намериш,но не със блудкави думи и фалшиви поздравления,а начина по който ти поднасяме реалността.Бъди сигурна,че тук няма момиче,което да не мечтае да чуе заветното "Честито,бременна си".И пътят до него е доста трънлив.Затова и не вярваме само на двете чертички.Бягаме в аптеката,купуваме тестове и тестове.Но за всеки случай давай и на кръвен тест...Чакай,че се отплеснах.
  Та заатова може би ти е станало обидно,че не сме те подкрепили. Подкрепата се изразява в това,че ти поднасяме реалността такава,каквато е,макар и доста тежка понякога.
   Поздрави и успех на следващите тестове. :bighug:
*

    Снежана

Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #14 -: Ноември 21, 2006, 22:06:11 pm »
Абсолютно си права!Толкова много го искам това бебче, че не се усещам какви глупости говоря и пиша тук! Еми естествено, че не може да стане за един ден!
Може би целта на тестуването ми е да видя двете чертички, които всъщност да са станали от предния месец и да чуя както казваш ти заветното "Честито, бременна си"!
Съжалявам, не искам никой да обидя.
Ако някоя от Вас се е почувствала обидена от мен най-искрено се извинявам.
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #15 -: Ноември 21, 2006, 22:13:21 pm »
   Снежи,радвам се,че не си от онези вечно цупещи се момичета! :hug2:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #16 -: Ноември 21, 2006, 22:16:19 pm »
Снежананяма за какво да съжеляваш! :DТук сме за да си помагаме.Възможно е да си бременна............ако е така си забременяла доста по-рано.Но не е важно кога ,как    а важното е да има бременност и всичко да е наред!Направи отново тест ако трябва пусни си кървен тест и Дай Боже след няколко месеца да станеш мама! :D
*

    mishel

Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #17 -: Ноември 22, 2006, 10:55:16 am »
zdraveite,imam nujda ot savet.zakasniava mi s dva dni,a po priznip zikala mi e to4en daje mi idva po-rano.boliat me gardite,hodia 4esto do toaletna,hapvam pove4ko i imam leko gadene,no v4era testa mi pokaza otrizatelen.kak mislite,bremenna li sam
Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #18 -: Ноември 22, 2006, 11:00:51 am »
  Ами,може и да си! :PНаправи си кръвен тест или изчакай още няколко дни 1 или 2!Стискам палци :crossfingers:
*

    mishel

Re: Кога най-рано може да се отчете....?
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2006, 11:04:35 am »
blagodaria ti za podkrepata peroshinka,no ste mi kajesh li i neshto pove4e za tozi kruven test.kak se pravi