0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

донорство на яйцеклетки
« -: Април 11, 2005, 18:51:03 pm »
Здравейте мили момичета искам да попитам някой знае ли дали в някой от инвитро центровете разполагат с донорски яйцеклетки или когато ти препоръчат да направиш инвитро с такива яйцеклетки от къде може да се намерят такива?  :cry:

*

    slava

Аз когато
« Отговор #1 -: Април 11, 2005, 21:28:50 pm »
правих инвитро за първи път ме попитаха дали искам да се включа в програмата за донорска яйцеклетка, но това беше преди 3 години. Обясниха ми, че поради това че другите ми резултати са добри мога да бъда потенциален донор - т.е. веднага след пункцията ще ми съобщят колко са извадили и броят получени яйцеклетки се дели на две части - една за донорката, друга за друга жена която по определени причини не може да има свои или нейните са увредени генетично. Ако съм съгласна - другата жена плаща всички процедури и за мен и за себе си. Това е което знам. Т.е. за мен на практика инвитрото ще е безплатно, но ще се разделя с половината от извадените.
За протокола - аз не се съгласих защото беше първи опит за мен и не съжалявам, защото после се оказа че на стимулацията реагирам - абе зависи от медикаментите, но на някои съм пълна скръб. Те повече и не повдигнаха въпроса, защото за да делиш трябва и да имаш в повече.
Ако някой друг знае нещо повече, нека се включи.
донорски яйцеклетки
« Отговор #2 -: Април 12, 2005, 21:23:19 pm »
На мен също предложиха инвитро с донорска. Точно така практикуват, плащаш на другата жена инвитрото и тя ти става донор. Може и да си заведеш донор, но правилото е, че този когото си завела няма да дари яйцеклетките на теб, донора трябва да остане анонимен.
*
донорски яйцеклетки
« Отговор #3 -: Април 13, 2005, 06:36:46 am »
Добре де, ами ако донора е сестра й например - в крайна сметка една майка ги е раждала! Защо да се дават на друга жена. И обратно.
В момента, доколкото разбрах, се работи над закона за АР - предполагам тези неща ще се регламентират - както е в US и в другите държави с повече практика в тази област. Ще видим как ще го измислят и кога.
Късмет!
донорски яйцеклетки
« Отговор #4 -: Април 13, 2005, 06:59:51 am »
Аз ще пробвам още един път с мои яйцеклетки но понеже стойноста на FSH е висока-9,26 искам да се подготвя и за този вариант. :cry:

*
донорски яйцеклетки
« Отговор #5 -: Април 13, 2005, 07:33:51 am »
При какви референтни стойности е толкова? Не се излагай  :D
Моята е 10,62 и ми казаха, че не е проблем, защото беше правена на 4-ти ден от цикъла. Преди 5 месеца ми беше 6,4. На Марго преди успешния й опит е бил 10,65. Този хормон за хубаво или лошо варира.
И мога да ти кажа, че се стимулирам с малки дози, дори първия път направих хиперстимулация. Така, че споко!
Късмет!
донорски яйцеклетки
« Отговор #6 -: Април 13, 2005, 17:31:36 pm »
Благодаря ти за подкрепата но доц.Маркова ми каза че стойноста на този хормон много я притеснява защото го изследвах на втори ден и тогава тстойноста му трябвало да е до долната граница на рефернтната стойност т.е към 6 и се съмнява за качеството на яйцеклетките :(

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
донорски яйцеклетки
« Отговор #7 -: Април 13, 2005, 17:50:17 pm »
Цитат на: cheryy
Благодаря ти за подкрепата но доц.Маркова ми каза че стойноста на този хормон много я притеснява защото го изследвах на втори ден и тогава тстойноста му трябвало да е до долната граница на рефернтната стойност т.е към 6 и се съмнява за качеството на яйцеклетките :(


прочети тази статия от Зачатие:

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=194

за яйчниковия резерв. много ценна информация има.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

донорски яйцеклетки
« Отговор #8 -: Април 13, 2005, 17:58:39 pm »
Благодаря ти четох я и точно от тази статия още повече се отчаях. :cry:

*
Обръщам се към Мели
« Отговор #9 -: Април 13, 2005, 18:58:22 pm »
При последното си ин-витро показатела на хормона ФСХ направен на 2ри ден от цикъла беше 15,5 при норма 12.Извадиха ми 9 фоликула от който само 3 бяха пълни яйцеклетки.Сега ще правя нова процедура и този хормон на 2ри ден ми е 11,88.Доц.Маркова само констатира, че е висок и нищо не каза.
Въпросът ми е може ли пак по голяма част от пунктираните фоликули да бъдат кухи независимо от това, че сега ще се стимулирам с Пурегон, а при предната стимулация бях с Меногон?Може ли нещо да се направи?
При първото си ин-витро на 2ри ден ФСХ - 5, стимулация с Пурегон и всички пунктирани фоликули пълни.
Нали Пурегона е ФСХ и те него стимулират?
Явно става нещо, но никой не казва нищо по въпроса!!!!!!!
Дали не ни заминава на кино яйчниковият резерв ???? :(

Cheryy започна ли стимулацията при Маркова,ащото аз от днес бия Декапептил 0,1.
*
донорски яйцеклетки
« Отговор #10 -: Април 13, 2005, 19:21:02 pm »
Уфффф, и аз се притесних ...  :oops:
донорски яйцеклетки
« Отговор #11 -: Април 14, 2005, 06:54:29 am »
Missy,и при мен се получи почти същото. Първи опит с пурегон от който се получиха 8 яйцеклетки от които 6 пълни. При втория опит с пурегон, мерионал и фустимон 6 яйцеклетки от които 1 пълна. Все още не съм започнала трети опит защото чакам отговор от НЗОК и понеже инвитро центъра лятото почива мисля да оставя за септември. Но при втория опит не ми блокираха хипофизата с декапептил  а с диферилин. Когато изилизах от упойка чух че единият доктор попита " вие с какво блокирахте хипофизата", когато се съвзех попитах доц.Маркова за това а тя ми отговори че при третия опит ще използват друга стимулация и друго лекарство което частично я блокира. В протокола за НЗОК ми е писала декапептил. Възможно ли е диферилина да е причината за празните яйцеклетки и за високия ФСХ. Ако може и Мели да ни помогне ще съм и много задължена :cry:

*

    margo

донорски яйцеклетки
« Отговор #12 -: Април 14, 2005, 09:24:05 am »
Цитат на: cheryy
Благодаря ти за подкрепата но доц.Маркова ми каза че стойноста на този хормон много я притеснява защото го изследвах на втори ден и тогава тстойноста му трябвало да е до долната граница на рефернтната стойност т.е към 6 и се съмнява за качеството на яйцеклетките :(


не мога да не се включа. На мен доц. Маркова ми каза, че едва ли не яйчниците ми за нищо не стават...Лошото е, че при нея е само с дълъг протокол и за такива като нас с повишен ФСХ стимулацията е доста тежка, поне при мен беше така. За сравнение - 47 ампули във Варна по дълъг протокол срещу 28 в София при къс. Е, с моите изтощени яйчници на 36 годишна жена според доц. Маркова, имам дъщеря от третото инвитро.
Не се отчайвай, явно стойностите на ФСХ не са чак толкова показателни. И още нещо - от 4 яйцеклетки при мен се оплождаха по 3 - което говори, че качеството на яйцеклетките също е било добро въпреки повишените стойности.
Успех
*
За донорската яйцеклетка!
« Отговор #13 -: Април 26, 2005, 12:03:50 pm »
Здравейте!
При мен единственият вариянт за бебе е донорска яйцеклетка. В клиниката на доц. Щерев за донорска яйцеклетка и инвитро цената е 10 000 лв. като включва всички тестове ДНК, клъвни и т.н. донорът е анонимен. Ако заведете свой донор цената е 4 000 лв.
При мен сестра ми ще ми става донор на 20.05. започваме стимулация. Не е задължително донорът да е непознат.
*

    Anonymous

донорски яйцеклетки
« Отговор #14 -: Април 26, 2005, 15:49:48 pm »
Цитат на: iccvesi
На мен също предложиха инвитро с донорска. Точно така практикуват, плащаш на другата жена инвитрото и тя ти става донор. Може и да си заведеш донор, но правилото е, че този когото си завела няма да дари яйцеклетките на теб, донора трябва да остане анонимен.


Kak stoiat neshtata ako si zavedesh donor, niakoi znae li po- podrobno.
*
донорски яйцеклетки
« Отговор #15 -: Април 26, 2005, 16:25:12 pm »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: iccvesi
На мен също предложиха инвитро с донорска. Точно така практикуват, плащаш на другата жена инвитрото и тя ти става донор. Може и да си заведеш донор, но правилото е, че този когото си завела няма да дари яйцеклетките на теб, донора трябва да остане анонимен.


Kak stoiat neshtata ako si zavedesh donor, niakoi znae li po- podrobno.


Моля напишете какво по-точно "по-подробно" Ви интересува?
Re: За донорската яйцеклетка!
« Отговор #16 -: Април 26, 2005, 16:57:52 pm »
Цитат на: Alexa
В клиниката на доц. Щерев за донорска яйцеклетка и инвитро цената е 10 000 лв. като включва всички тестове ДНК, клъвни и т.н. донорът е анонимен. Ако заведете свой донор цената е 4 000 лв.
При мен сестра ми ще ми става донор на 20.05. започваме стимулация. Не е задължително донорът да е непознат.


Егати... 10,000 лева - множко ми се видят. Много се радвам, че при теб има такъв вариант близък човек да е донор - супер! А някакви изисквания за съвместимост има ли?

Стискам ти палци!!! Успех!
Благодаря ти, Бени!







Re: За донорската яйцеклетка!
« Отговор #17 -: Април 26, 2005, 19:29:05 pm »
Цитат на: Alexa
Здравейте!
 В клиниката на доц. Щерев за донорска яйцеклетка и инвитро цената е 10 000 лв. като включва всички тестове ДНК, клъвни и т.н. донорът е анонимен.


А за 10 000лв. колко броя яйцеклетки ти дават?

*
Re: За донорската яйцеклетка!
« Отговор #18 -: Април 27, 2005, 09:21:05 am »
Цитат на: cheryy
Цитат на: Alexa
Здравейте!
 В клиниката на доц. Щерев за донорска яйцеклетка и инвитро цената е 10 000 лв. като включва всички тестове ДНК, кръвни и т.н. донорът е анонимен.


А за 10 000лв. колко броя яйцеклетки ти дават?



Колкото възпроизведял донора!!! 2, 3... но гаранция няма, че ще ти дадат всичките. Ако не стане от първия път да забременееш, после плащаш само последната процедура.
донорски яйцеклетки
« Отговор #19 -: Април 27, 2005, 09:29:55 am »
За 10 000 лв ти гарантират 3 яйцеклетки. Предишната им програма е струвала 5 000 лв, но не са давали гаранция за броя яйцеклетки, т.е. може да получиш 1, но може да получиш и 5, зависи колко ще произведе донора.