0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #440 -: Април 27, 2011, 19:03:51 pm »
Всички иследвания които си правила в Мемориал ще ти ги изпрати Кюбра по пощата е-маил.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #441 -: Май 04, 2011, 12:00:54 pm »
Здравейте от мен отново! Момичета някоя от вас знае ли дали Мемориал хоспитал почива през летните месеци, както някои клиники в България спират работа? Притеснява ме факта, че все още не знам кога ще ми направят лапароскопия, защото организацията в клиниката, където ще ме оперират е доста тромава и може да се проточи до лятото, а не искам да рискувам с др. клиника за сега. :oops: :( 
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #442 -: Май 07, 2011, 18:40:02 pm »
Мисля, че не почиват. Миналата година в август бяхме там и си работиха.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #443 -: Май 08, 2011, 11:22:28 am »
Отговориха ми на e-mail , че не спират работа през летните месеци! Sev_sev ти ще ходиш ли скоро в Истамбул?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #444 -: Май 10, 2011, 16:14:02 pm »
Здравейте  :D

Опитах се да събера на едно място "оперативната" информация за процедурите в Истанбул от написаното и споделено тук и от бг мама. Моля, ако някой пише само тук и има желание да погледне и ми каже какво да добавя или променя. Благодаря на всички, които са споделили и за процедурата, и за коремчетата и за бебоците  :D

Ето какво съм събрала :

 Ин витро Истанбул
Memorial  hospital (филиал на Джон Хопкинс)
Piyalepaşa Bulvarı
34385
Okmeydanı / İstanbul
Telefon :
Santral: (0212) 314 66 66
Fax:
(0212) 314 66 21

Сайт на болницата:
http://www.memorial.com.tr/ru
Сайт на хостели.
http://www.hostelsclub.com/step02_str.php?lang=bg&str=15501&giorno=20&mese=11&anno=2010&notti=10&currency=1&guests=2
квартал Окмейдънъ – в този квартал се намира болницата. Друг близък квартал  Касъмпаша, но там хотелите не стават, следващ Таксим.
Квартал Аскарай – хотел около 50 евро на вечер., паркинг -  17  ТЛ на вечер
проф. Кахраман
Кубра, координаторка -   kubra.burnaz@memorial.com.tr
Признават изследванията от България но трябва да са преведени на турски или английски.
Първичен преглед – 300 ТЛ (турски лири)
ПКК – 600 ТЛ
Разчитане на резултати – 300 ТЛ
Спермограма – около 120 лв.
Хистероскопия – 2200 ТЛ
Кариотип – 900 ТЛ
ИКСИ – 2100 евро (включва самата процедура,прегледи,хормони, пункция, трансфер)
Лекарства – 500 – 1000 евро (зависи от конкретния случай)
Хубаво е да има напревени изследвания на Prolactin, Free T4,TSH, Hbs Ag, Anti-Hbs, Anti-HCV, Anti HIV I+II, Rubella IgG, Hemogram, За мъжа Hbs Ag, Anti-HIV I+II, Anti-HCV. Може да не се превеждат ако са на латински,но да се напишат отгоре имената на латински на кого са.
Задължително свидетелство за граждански брак – преведено от фирма (турски или английски), не е необходимо да е легализирано. Необходими са 2 бр.снимки паспорт формат и на двамата. За всички официални  документи в Турция искат снимки.

Болница Мемориал работи с клиника Щерев. Може да се направи операция или започне стимулация в Щерев и да се продължи в Мемориал.


Отговор на запитване за цените на процедурите в Мемориал ( запитването е направено на  09.05.2011. Отговора е получен същия ден)

      TREATMENT   QUANTITY   PRICE
      IVF with ICSI (microinjection)
•   Hospitalisation : N/A
•   Total stay in country : 10-14 Days
•   Doctor's note : Female Partner: Hormonal Tests;-Prolactine (fasting is required) -Free T4 -TSH Serological Tests: -Hbs Ag –Anti_Hbs –Anti_HCV –Anti_HIV I+II -Rubella IgG Hemotological Tests: -Complete Blood Count -Blood group specification.

Male:-Hbs Ag –Anti_HCV –Anti_HIV I+II

The couple must be at the hospital on the second day of her menstrual period. The tests above are advised to be done before coming to the hospital. (Max. 6 month tests are acceptable)
The day of the couple’s arrival female partner has to have an ultrasonography and some hormonal tests (LH, FSH, and Estradiol) have to be done. This is the day for stabilizing the appropriate stimulation protocol to the couple. If there is not an ovarian cyst and if the female partner is fit to start the stimulation, the couple can start the treatment according to the protocol advised by the physician.
When the oocytes arrive to a certain dimension, the HCG injection is given and after 36 hours the oocyte pick up procedure realizes. The same is also for sperm pick up (max.3-4 days of astinance is required) the day after pick up, the couple can be informed about the fertilization. The embryo transfer date is 3-4 days after oocyte pick up.
If IMSI is required, it is included in the price. IMSI is a technique that allows us to magnify the sperms 6000 times (in normal microscope this is 400 times) Our clinic has Embriology, Genetic and Andrologia labs.
If requested, pre-implantation genetic diagnosis is needed which is not included in the IVF ICSI price. That is 150 ? for embryo and fixed price of 1500 ? after 10 embryos.
Co-Culture is not included in the price also. That is a procedure of picking up a tissue from uterus and cultures it than use it for embryo development. The price is 650 ?.

The medication prices are not included to the treatment that is approximately 700 - 1000 ?. But the price changes according to the dosage prescribed to the patient.
The success rates are about 60-65% per embryo transfer for women under 35.

Before beginning the IVF procedure there are some routine tests requested from couples. A marriage certificate must be shown upon proceeding   1   3051 USD
      Natural Cycle with ICSI
•   Hospitalisation : N/A
•   Total stay in country : 10-14 Days
•   Doctor's note :    1   2050 USD
      IVF with IMSI
•   Hospitalisation : N/A
•   Total stay in country : 10-14 Days
•   Doctor's note : IMSI is free. It is always done in conjunction with ICSIi which is approximately 3050 EUROS. This price may vary depending on the quantity and type of medication. If IMSI is required, it is included in the price. IMSI is a technique that allows us to magnify the sperms 6000 times (in normal microscope this is 400 times)    1   4431 USD
________________________________________
         Total   9532 USD

Istanbul Cerrahi hastanesi 
 професор Леми Ибрахимоглу
Prof.Dr. Lem'i Ergin Ibrahimoglu
tel : 0 212 234 25 91 - 0 212 233 19 13
fax: 0 212 234 25 52
GSM: 0 532 231 25 52
e-mail: lemi.ibrahimoglu@gmail.com
Айнур- 00905 33 96 76 708 – сестра, говори български

Първичен преглед – 350 ТЛ (турски лири)
ИКСИ – 3500 ТЛ (включва самата процедура,прегледи,хормони, пункция, трансфер, замразяване за срок от пет години )
Лекарства – около 1000 ТЛ, в аптеката до болницата правят 20% отстъпка (зависи от конкретния случай)
Може и без граждански брак.


Анадолската болница
Anadolu Medical Center
International Services Department
t:+90 262 678 5515
f:+90 262 654 00 53
c:+90 533 559 78 18
e-mail: dilek.inci@anadolusaglik.org


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #445 -: Май 16, 2011, 17:36:11 pm »
Здравейте момичета, моля някой да ми каже дали в клиниките в Турция или Гърция се прави абдуминален серклаж?
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #446 -: Май 18, 2011, 23:16:01 pm »
Здравейте момичета, моля някой да ми каже дали в клиниките в Турция или Гърция се прави абдуминален серклаж?

Здравей! Не мога да ти отговоря конкретно на въпроса, но бих те посъветвала да ги питаш директно на e-mail.  :) Това са големи болници, а не клиники  и мисля, че правят всичко свързано с репродукцията!!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #447 -: Май 19, 2011, 11:14:57 am »
Марги е права,свържи се с клиниката по скоро с тяхната кординаторка Кюбра,за да си з апишеш час за преглед където ще се обсъди твоето състояние ще те прегледат и тогава ще вземете решение ,какво да се прави. Можеш да и споменеш в писмо за какво става въпрос и тя ще ти запише час за проф.Кахраман.

www.brukseltupbebek.com-това е линк към клиника в Брюксел за репродуктивни проблеми ,там правят всякакви операции и манипулации също
« Последна редакция: Май 19, 2011, 11:20:42 am от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #448 -: Май 19, 2011, 11:31:27 am »
Много благодаря за инфото, мился тези дни да се сържа с тях или да им пиша.
Моля проблем е, че имам многодълбоко отрязана шийка, вследствие на това срастване на церивиканен канал, запушени тръби. Сега ми предстои лапароскопия при Попов, полсе ще трябва да направя ин витро, но най-много ме притесява изосването на бебето заради шийката. Тук в Бг до момента миказват, че дори серклаж не могат да ми направят.
Има ли някой с подобен проблем, моля споделете, вече съм много притеснена и объркана, изобщо незнам какво да правя.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #449 -: Май 19, 2011, 12:48:18 pm »
Зарина, ти какво знаеш за тази турска клиника в Брюксел като успеваемост, цени и изисквания (чувала съм, че в Белгия има ограничение за възраст 42 или 43 г.)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #450 -: Май 19, 2011, 18:39:43 pm »
Зарина, ти какво знаеш за тази турска клиника в Брюксел като успеваемост, цени и изисквания (чувала съм, че в Белгия има ограничение за възраст 42 или 43 г.)

Клиниката не е турска а си е брюкселска .нейния управител Др.Юсел Караман е турчин който жиее там от 30г и в нета страницата му е на турски за да могат да е четат хора от турция.
Цени незнам защото познавам лекаря по-друг повод. Правил ми е операция.Работят с много модерна техника . Нямам и никаква друго инфо относно успеваемост и години.
При всички случей там цените ще са доста по-високи и ще се спазват законите каквито са там. Мисля че имаше и електронна поща . Можеш да изпратиш запитване до тази болница.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #451 -: Май 19, 2011, 19:00:00 pm »
Много благодаря за инфото, мился тези дни да се сържа с тях или да им пиша.
Моля проблем е, че имам многодълбоко отрязана шийка, вследствие на това срастване на церивиканен канал, запушени тръби. Сега ми предстои лапароскопия при Попов, полсе ще трябва да направя ин витро, но най-много ме притесява изосването на бебето заради шийката. Тук в Бг до момента миказват, че дори серклаж не могат да ми направят.
Има ли някой с подобен проблем, моля споделете, вече съм много притеснена и объркана, изобщо незнам какво да правя.
Не се плаши ,просто започни да си изясняваш нещата стъпка по стъпка.
1-направи контакт с тях.за да се заяви час за преглед. Няма да чакаш дълго за часа.
2-както ти писах ,ще те прегледат едни от най-добрите специалисти и тогава ще ти кажат какво трябва да се направи .Каквото трябва да се направи ще го направят.
3-приготви си всички мед .документи особенно епикризата след конизацио-добре е да е преведена на АНГ или ТУР.

Само след това ще можеш да се успокоиш ,защото ще имате ясна програма която да се следва.
Хайде пиши им писмо. Аз вече си помослих че си го направила.

Доколкото знам такава операция се прави по два начина .През корема с разрез-възтановяването след това е по-дълго15дни а втория вариант е Лапароскопски без разрез -тогава възтановяването е за 4, 5 дни.Но дали ще се направи едната или другата ,незнам можеби тук зависи от анатомията или от други медицински показатели които лекарите определят
« Последна редакция: Май 19, 2011, 19:02:36 pm от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #452 -: Май 21, 2011, 15:45:49 pm »
Сега ми предстои лапароскопия при Попов, полсе ще трябва да направя ин витро, но най-много ме притесява изосването на бебето заради шийката. Тук в Бг до момента миказват, че дори серклаж не могат да ми направят.
Има ли някой с подобен проблем, моля споделете, вече съм много притеснена и объркана, изобщо незнам какво да правя.
На мен преди 5 дни ми направи лапароскопия д-р Попов. Не се притеснявай в сигурни ръце си!! Моят проблем беше друг, но се възстанових бързо и се чувствам отлично. За разлика от първата ми лапароскопия ми трябваше повече време за възстановяване. Къде ще ти я правят във "Вита" ли? Там персонала и условията са супер!! :) :bighug:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #453 -: Юни 20, 2011, 22:22:44 pm »
Здравейте от мен! Скоро ще ходим в Истамбул и се надявам вече да започнем!! Правя някакви предварителни разчети за необходими пари. Може ли да ми кажете как стои въпроса с храната? Най-вероятно в хотела ще има закуска, но обяда и вечерята са разход! Споделете , ако сте се хранили навън - бистра, малки ресторантчета, готова храна за в къщи, от магазина и т.н. какво ви е струвало като пари!?  Мисля, че тази информация ще е полезна и за др.  :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #454 -: Юни 20, 2011, 22:49:57 pm »
Здравейте от мен! Скоро ще ходим в Истамбул и се надявам вече да започнем!!

Успешен старт и късмет, Марго! :)
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #455 -: Юни 20, 2011, 23:28:14 pm »

Успешен старт и късмет, Марго! :)
[/quote]

 :bighug: Благодаря ти от сърце за пожеланията !! И на теб желая много късмет и се надявам , че при теб всичко е ок!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #456 -: Юни 23, 2011, 14:54:09 pm »
здравеи Марго,много е важно точно в коя клиника ще ходих,във всеки район е различно.като информация мога да ти кажа че има пансиони които са по евтини от хотелите и то доста по евтини.за храна навсякаде има маркети от които ще си купиш студена или топла храна сравнително троино по евтина от ресторант.вав всеки голям маркет има готова храна(топла)за в къщи.желая ти успех от все сърце :bighug:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #457 -: Юни 23, 2011, 15:03:48 pm »
Благодаря ! Това е още една възможност готовата храна в големите хипермаркети, не се бях сетила за нея!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #458 -: Юни 24, 2011, 21:00:19 pm »
Здравейте!!! Ние ще ходим след 2 дни за нов опит, ако някой ще ходи да пише да се видим там :) стискайте палци за нас :wink: :wink: :wink:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #459 -: Юни 26, 2011, 20:25:23 pm »
sev_sev, Аз снощи вечерта се върнах от Мемориал и новините при мен са хубави-започваме нов опит! Сега ми написаха рецепта с лекарствата и си ги купих от там. Стимулацията я започвам в България и ще чакам да ме извикат когато е нужно. Очаквам цикъла да ми дойде след 2-3 дни. Така, че с теб ще се видим при всички положения там! Пиши ми на лични , ако искаш  и аз ще ти пиша да ти оставя моят тел. номер! Сега малко информация за всички останали момичета!! :D Говорих със Сабрие, че много жени от България проявяват интерес към клиниката, но донякъде ги спира това, че трябва да си водят преводач и тя каза ,ако искам да напиша писмо до проф. Кахраман и да й кажа, че би било хубаво да има винаги на разположение преводач- т.е. тя да е винаги там когато има пациенти от България! Аз ще съчиня такова писмо, но не зная нито турски , нито английски! Та молбата ми е , ако някой има желание да помогне с превода и знае езици да ми пише на лични! Това го правя заради следващите момичета с надежда да нямат моите затруднения за преводач! Защото е трудно да намериш и осигуриш такъв, поне за мен е така! Хайде оставям ви, че стана дълго! И дано има само хубави новини за всички нас :youwoman: :bighug: