0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #100 -: Октомври 16, 2010, 22:30:28 pm »
Да наистина е било така, ние не сме правили опит в България и за това незнам какви са цените. Но другото семейство имат 5 неуспешни опита в България и ми казаха,че сумата е една и съща даже в Турция процедурата е била по-евтина, но хотела излиза много скъпо разликата е в това. И сега и тя е Бременна също чака близнаци  :lol: :D :youwoman: Успех на всички!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #101 -: Октомври 16, 2010, 22:30:51 pm »
sev_sev - Господ здраве да ти дава, че така подробно ни обясняваш! Благодаря ти!
Може ли да ми кажеш как се казва този хотел, в който са спали за 40 евро, ако си го спомняш де и още за спането - има ли възможност там за частни квартири или хостели, нещо по-евтино искам да кажа. В кой квартал на Истанбул и в коя част - европейска или азиатска, се намира болницата на проф. Кахраман? Скъп ли се води? Около процедурите и операциите къде стояхте, къде хапвахте - в болницата или наоколо, какви са цените на кафе, закуски и т.н.

пп. мале...близнаци, браво на тях!!! А при теб как е положението ,добре ли си? Ходи ли на ехограф, едничко ли е или ..?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #102 -: Октомври 17, 2010, 10:42:23 am »
Благодаря, да ходих на ехограф двечки са  :lol: В болницата е скъпо, ние обикновено веднага след прегледа се прибирахме. Иначе болницата се намира в Okmeydani- shishli istanbul Търси излиза в гугъла. Hotel Villa fener (40 евро) е в друг квартал, но ако имате навигация лесно ще го откриете.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #103 -: Октомври 17, 2010, 10:54:31 am »
Момичета, аз няма да правя повече процедури - това е абсолютно сигурно.  :( Просто вече не мога и не искам. Но ви чета, защото тук сте все момичета със сложни и дълги истории. Най-искрено ви желая да успеете.

Редактирано за нарушаване на т. 9 от правилата на форума - обидни квалификации по адрес на хора или организации.
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 22:06:11 pm от Мели »

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #104 -: Октомври 17, 2010, 11:58:05 am »
Душе за какво намекваш,ако имаш някаква информация казвай направо.
Всъщност тук има щастливи двойки постигнали мечтата си ,както  и бременни жени.....по добре ми пиши на лични, ако искаш и ако имаш основателен повод за съмнение освен "странните" успехи на турската клиника. Мнооого е де деликатно!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #105 -: Октомври 17, 2010, 12:50:41 pm »
Душка, ако имаш съмнения по повод материала, само ще ти кажа, че в тази държава е забранено със закон донорство на сперма и там нямат спермална банка. И аз си мисля, че щом казваш А, трябва да продължиш с Б- би ли дефинирала какво имаш предвид, защото аз лично много се дразня от подобен тип изказвания. Още повече от човек, който не е провеждал там процедури и отказал се от пътя на АРТ процедурите.
Също така съвсем добронамерено ти предлагам да прегледаш материала на доц. д-р Улун Улу от ДРЗ 2008 за Предимплантационна диагностика и това може би ще ти помогне да достигнеш до доста отговори, разбира се ако желаещ да си отговориш на въпросите.
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 12:55:48 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #106 -: Октомври 17, 2010, 12:53:02 pm »
До колкото съм чела, голям процент за успеха на опита зависи не толкова от процедурата преди,а от работата на ембриолозите и техниката,с която разполагат,след. За съжаление, и на мен ми прави впечатление,че двойки с такива проблеми и няколко неуспешни процедури тук,успяват от раз там,но,по-скоро, за себе си се чудех,дали именно втората част ,не е малко като на конвейр тук  :(
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #107 -: Октомври 17, 2010, 13:15:13 pm »
И аз мисля,4е може би не6тата в БГ са малко на конвейр.Поне аз така ги усе6тах.Едва ли Мемориал биха рискували репутацията си така си мисля.Все пак това е лесно доказуемо с ДНК тест впоследствие,който не е толкова скьп и сьответно всеки би ги осьдил без проблем.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #108 -: Октомври 17, 2010, 13:18:35 pm »
Мини имаш ли възможност да ни предоставиш материала на д-р Улун Улу.
Благодаря и успех!

П.С
Тук общуваме неформално , позволено е да изказваме мнение ,съмнения и предположения.Няма да съм честна ако кажа , че не ми минавала и на мен тази мисъл през главата.Но тук има бременни жени и мисля ,че е по-добре да прекратим дискусията (другото на лични).

Можем обаче да си поговорим за технологиите, за това с което разполагат нашите клиники,докъде им стигат възможностите и докъде не. 

Прегръщам ви!!!!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #109 -: Октомври 17, 2010, 13:20:30 pm »
Относно хотелите - ние бяхме спали в доста приличен хотел, двойна стая за 50 лири общо за двамата с мъжа ми. Хотелът беше в Аксарай, наблизо имаше паркинг, на който оставихме колата. В града е по-лесно предвижването с метро или бусчета, градския транспорт е много удобен, докато шофирането там е шок и ужас. Ако имате познати в Турция е лесно, винаги можете да ги помолите да ви спазарят по-евтин хотел.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #110 -: Октомври 17, 2010, 13:27:59 pm »
Неформално общуване ок, но извинявай да дойде човек, който никога не е посещавал клиниката и да почва да отправя съмнения относно процедурите на мен ми изглежда, все едно някой подтиква към конфликт нещата, а ние модераторите не толерираме подобно поведение.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=881&Itemid=31
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #111 -: Октомври 17, 2010, 14:00:56 pm »
Относно хотелите в Истанбул. Често ходим там за по няколко дни, /на разходка/ и си запазваме хотели от следните сайтове:

www.booking.com
или:
www.hrs.de

Всъщност, където и да пътуваме, запазваме оттук, даже в БГ. Не мисля че цените имат кнкуренция. Лесно можете да си потърсите хотел, според района в който ще бъдете. Има си рейтинг, подробни отзиви, изборът ви ще е максимално информиран. Дори вие самите да нямате кредитна карта, може приятел да ви резервира, а да си оправите плащането помежду си в брой. Вероятно повечето от вас са запознати с тези сайтове, но ако някой не ги знае - надявам се да съм помогнала.

Пожелавам успех на всички ви в начинанието и прекрасни, здрави бебета!  :D


НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #112 -: Октомври 17, 2010, 14:24:53 pm »
Вижте какво хора, аз бих искала да се върна бременна, от кого, мислите ли , че вече ми пука....че и на съпруга ми... Минали сме през всякакви периоди, този също не сме го пропуснали, не ме карайте да ви разправям история от която хем ще се смеете, хем ще плачете. Баба ми (Бог да я прости, голям чешит беше) първа каза - "От тоз петел нашата кокошка няма да роди!" Толкова много и се разсърдих, че не съм проронила и сълза през годината, в която изсъхна изядена от рака, на погребението, че и до сега. А излезе права... донякъде. Както и да е ... не ми се връща към минали работи
Лично аз не вярвам на подобни твърдения, но дори и да са верни...на нас ни е все едно от чии м.ди ще дойде, важното е да се случи...след 20+ години чакане и тормоз!

...сега като се наплача ще ви пиша за хостелите, че едни мили хора ме ориентират...
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 15:19:05 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #113 -: Октомври 17, 2010, 15:16:44 pm »

Адрес на Мемориал хоспитал в Истанбул

Piyalepaşa Bulvarı
34385
Okmeydanı / İstanbul
Telefon :
Santral: (0212) 314 66 66
Fax:
(0212) 314 66 21


Сайт на болницата:
http://www.memorial.com.tr/ru/
Има опция горе в дясно да се смени езика на сайта. На който както му е удобно. Няма на български език.


Сайт на хостели.

http://www.hostelsclub.com/step02_str.php?lang=bg&str=15501&giorno=20&mese=11&anno=2010&notti=10&currency=1&guests=2
Имаше опция за бг език и съм го подала преведен.

Казаха ми, че престоя в хостел е ограничен до 10 дни, но това не е проблем защото можеш да се преместиш в друг и така да разрешиш проблема.Мисля си, че ако се направи резервация в един хостел за 10 дни, в друг за още 10 и всичко се нарежда. Пък и малко разнообразие има. Какво пък ще превърнем дефекта в ефект. На първо разглеждане цените са много приемливи.

Разбрах също , че квартал Окмейдънъ, в който се намира Мемориал хоспитал не е от най-скъпите, квартал с нормални цени се води(то вярно, че си е въпрос на лично усещане).
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 16:27:47 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #114 -: Октомври 17, 2010, 19:22:19 pm »
New Love , ного мило и щедро от твоя страна да ни предоставиш тази стройна иформация :D,то дето се вика , тя половината работа свършена.

Колкото до разсъжденията-за кой от кого.... и от чии....., не можеш да си представиш, колко добре те разбирам , и все пак идеята е да си имаме наши собственни деца.Пожелавам ти го от сърце, на теб и на всички!!!!!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #115 -: Октомври 17, 2010, 21:13:58 pm »
Здравейте, момичета! Извинявам се, че чак сега отговарям!
Извинявам се на Мини и на другите модератори, ако съм нарушила някои правила на форума! А така също и на Мини - лично, че съм я подразнила! Моите съмнения са си мои лични, никого не ангажирам с тях и съжалявам, че ги споделих. Дискусия - само на лични вече! Просто си мислех, че в тази тема можем освен да поздравяваме бременните и да споделяме информация, така също и да споделяме тревогите си. Благодаря на Мини, че ме светна за донорството - не знаех. Това го казвам съвсем сериозно.
За да не е спам - още нещо по темата. Аз смятах да правя последния си опит миналата година точно там. Имаме доста съседи на нашата улица, които имат приятели и роднини в Истанбул. Мисля, че всеки, който има възможност трябва да направи опита си там, където се чувства добре. А най-добре ще е да отидете, да проверите на място и ако усетите, че това е вашата клиника и вашият лекар  - действайте! Аз повече няма да пиша в тази тема, а защо ли изобщо и пиша във форума, щом съм спряла с опитите, сама не мога да си отговоря?! Всъщност мога - пристрастена съм към форума, към всички вас, към десетките момичета, с които се запознах тук и на които се възхищавам...
Много силно ви стискам палци!  :goodluck: :crossfingers: :bighug:

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #116 -: Октомври 17, 2010, 21:46:45 pm »
Какви са тези глупости донорство, че незнам си какво, там не използват донорски материал. Аз лично ги попитах, закона им забранява донорство, даже искат граждански брак. без брак не приемат пациенти.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #117 -: Октомври 17, 2010, 21:54:09 pm »
Лично не си ме подразнила, за старите потребители на форума трябва да е ясно, че тук агенция ЕЖК може да донесе много вреди. Нека бъдем максимално обективни в информациите си, и аз съм пристрастена към форума, но не пиша в темите, в които нямам представа за това как се случват нещата.Поздрави на всички момичета в тази тема и успешни процедури  :) от първия път
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #118 -: Октомври 17, 2010, 22:09:00 pm »
Извинявам се на Мини и на другите модератори, ако съм нарушила някои правила на форума!

Душка, не на модераторите трябва да се извиниш, а на жените, направили процедура или канещи се да направят в тази клиника. Интригата, която завъртя, е много жестока.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #119 -: Октомври 17, 2010, 23:17:47 pm »
Ей, хайде нищо не е станало, дума дупка не прави. Притеснила се , имала съмнения, споделила ги..Опровергаха се. Изясних се факти , дето как да ги знае човек, ако не  е минал през ин витро в Турция. Нищо страшно не е направила Душето!
Аз писах пост пък що не го виждам...как да е ...
Душе - щом не можеш да излезеш от форума и те влече при нас, значи не ти се отказва...почини си, пък може пак да пробваш, знае ли човек! Целувки!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306