0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #920 -: Май 14, 2014, 11:39:23 am »
ra40,  сега април-май месец ние отседнахме тук - бяхме общо към 20 дена.

А банята делите ли я с останалите?
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #921 -: Май 14, 2014, 11:42:15 am »
ra40,  сега април-май месец ние отседнахме тук - бяхме общо към 20 дена.

А банята делите ли я с останалите?

Да, банята е една обща за всички. Като човек неживял в квартири ми беше странно и малко на тръни как ще е, но е - за всичко си има пръв път и свикнах. :) Чиста си беше и добре се поддържаше от всички.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #922 -: Май 15, 2014, 09:20:38 am »
Момичета,дайте малко инфо относно квартирите около Мемориал - цени, разстояние,хазяи,линкове и т.н. :?
Ние бяхме в този хотел: www.elmaop.com
Плащахме 25 евро, когато съм сама и 30 евро когато сме с мъжа ми. Имахме включена закуска, която 2 пъти забравиха да донесат, но като се разправяш, на другия ден няма проблем.
Може да се договорите на този мейл предварително за цена за определен период: ylmaz.salih1977@gmail.com
Пазарете се!!! :) Сигурна съм, че може да се договорят и по-ниски цени.
От хотела до болницата (спирка Перпа) ползвахме автобуси 74 , като се пътува 30-40 мин в зависимост от трафика.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 09:22:13 am от Nyxia »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #923 -: Юли 17, 2014, 14:35:23 pm »
Момичета, здравейте :) Рядко пиша тук, но мисля да се поправя. Ние сме в клиника Бахчечи при доктор Erbil Yagmur. Искам да ви питам има ли някой при него или всички са при Карликия? Също ме интересува дали в тази клиника изследват хормони по време на стимулация или правят само прегледи?
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #924 -: Юли 21, 2014, 00:14:24 am »
Привет Катето_85, аз съм при др. Карлъкая. Естрадиол и прогестерон изследвахме на всеки 2-3 дена по време на стимулация. Може би така ще е и при твоя лекар. Успех! Стискам палчета.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #925 -: Юли 27, 2014, 16:31:12 pm »
Здравейте момичета, ще ви бъда благодарна, ако постнете контакти - интернет сайт, и-мейл адрес на някоя аптека в Истамбул, или още по-добре в Одрин, с която да мога да се разбера на английски. Благодаря предварително и успех!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #926 -: Октомври 09, 2014, 00:25:32 am »
Привет на всички!
И аз направих инвитро в Истанбул. Първи опит, успешен, и всичко толкова бързо стана, че като чета от няколко месеца във форумите колко време се чака в клиниките в България се изумявам ... /не, че всичко друго ни е наред .../... И така - Казвам се Мария, на 40 години съм и съм лекар. В момента съм в 19 г.с. В началото на годината решихме да си имаме бебенце, но само създадено чрез методите на репрудуктивната медицина с оглед избягване на малформации и генитични увреждания. Какво направих ли? Моя приятелка ме насочи към Мемориал хоспитал в Истанбул. Прочетох отзивите и след бърза кореспонденция по мейл имах час за първичен преглед при д-р Ханде. Всички изследвания които предварително си бях направила ми бяха назначени по мейл. Последвалите месеци бяха изпълнени с много тревоги от страна на незнанието на българските гинколози за методите по които работят в Турция. А те, наистина са много физиологични, много не обременяващи и на съвсем друго ниво. Бебчето ми е с предимплантационен пълен генетичен анализ , който в клиниката на Щерев просто бяха изумени, че може да видят нещо подобно. После разбрах, че се прави на три места в света. Преди седмица ходихме до Истанбул на контролен преглед. Всичко е уредено вече - има две координаторки на български език и изобщо не ти се налага да използваш английски. И още нещо - Мемориал хоспитал НЕ РАБОТИ с никоя българска клиника. Проф. Самра Кахраман е професор по генетика и е избран за най добрър генетик за 2014 година в света /във фейсбук страницата на болницата са публикувани всички статии/.Относно заплащането на всичко - около 8000-10000 лв е абсолютно всичко - с хотела, храната по 22 дневния престой, лекарства, ,гориво, такси за туристически обекти. Ние се настанихме в хотел точно под болницата - BIG BOX HOTEL. Цената е 45 евро на стая за вечер счена закуска Интернетбезплатен мдобър. 
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #927 -: Октомври 09, 2014, 00:40:22 am »
.. Във форумите много клиники се "гордеят", че работят с Мемориал и проф. Кахраман.Това не е така, в момента ме наблюдава гинеколог от града, в който живея, но от време на време се чувам и с момичетата координаторки - Севда Кълъч и г-жа Хюсние/изключителна жена, невероятен човек...Тя работи в самата лаборатория, но подпомагаше координаторките на Бг език/.
Това е .... успех на всички, които желаят да направят инвитро! Но не опитвайте повече от веднъж в БГ. Няма смисъл да се изтощава организма ви. Относно лекарствата след като вече се установи бременността - близки ми ги купуваха от Одрин. Не се налага да знаеш език /а и те говорят български/. Успех на всички! :)
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #928 -: Ноември 14, 2014, 23:30:20 pm »
Здравейте!
Знае ли някой как почива "Мемориал" през месеците декември и януари?
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #929 -: Ноември 15, 2014, 06:33:17 am »
Не би трябвало да почиват, моя приятелка отиде при тях точно около Нова година - миналата година. Роди преди 2 месеца.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #930 -: Ноември 15, 2014, 08:01:34 am »
Координатори:
Севда - 0090 544 650 6972
sevda.kilic@memorial.com.tr
Елис - 0090 549 314 6941
elis.ceylan@memorial.com.tr

Не почиват,но ако искаш консултация с проф.Кахраман ,трябва да попиташ да ли е там по това време.Пиши на Севда за най-точна информация.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #931 -: Ноември 18, 2014, 19:33:30 pm »
Много ви благодаря!  :bighug:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #932 -: Декември 08, 2014, 21:21:09 pm »
 :goodluck:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #933 -: Декември 09, 2014, 15:01:57 pm »
 :thankyousign:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #934 -: Септември 06, 2015, 10:31:52 am »
Момичета, как се стига до клиника Мемориал? Ще пътуваме с кола. Ако можете някакъв ориентир да ми дадете.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #935 -: Септември 06, 2015, 12:53:52 pm »
В квартал Шишли се намира, до комплекс Перпа 1 (много е известен). Но аз все с автобус ходих до там. От Перпа по едно стръмно надолнище на около 150 метра е болницата. Влизаш, завиваш надясно, преминаваш през кафето и там наляво и на асансьорите. Тюб бебек пише, етаж 1.
 Първият път бяхме с колата, но с навигация и точно си ни заведе до болницата. Спомням си, че точно преди Перпа, навигацията ни прекара през бензиностанция и точно пред болницата спрахме. Минахме покрай Златния рог.
« Последна редакция: Септември 06, 2015, 13:01:52 pm от stoeka71 »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #936 -: Октомври 11, 2015, 17:15:03 pm »
Привет на всички!
Благодарение на всички мнения тук и аз започнах инвитро в клиника Бахчедзи при доктор Карлилая .
Започнахме с лепенки Калимара на 18-ти ден през ден и на следващия ден Цетротайд три дни по една. Дойде ми цикъла на 10.10 10, което съвпадна с първия ден на цикълът .. На предледа беше установено 1 фоликул голям и 3-4 малки ..  Въпреки вероятност за задържане на фоликул започваме стимулиране с гонал 150 и мерионал 150 ,, кломен 50 сутрин и вечер за 4 дни .. На 5-ти и 7-ия ден фоликуметрия.
Някой имал ли е подобна стимулация ??
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #937 -: Октомври 21, 2015, 17:09:36 pm »
Здравейте момичета! Аз съм нова при вас и се опитах да изчета всичко, което се написали относно инвитрото в Мемориал Хоспитал. Тъй като ние със съпруга ми също се ориентираме към Истанбул,ще съм благодарна, ако някоя от вас има по-скорошна информация за прегледите и болницата.Все още ли са безплатни за БГ пациенти. Чудя се с кого да се свържа и да запиша час за първичен преглед.
Предварително благодаря за отделеното време и информацията.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #938 -: Октомври 21, 2015, 17:59:30 pm »
Iliana_84_Nik, заповядай при нас на този линк!!! Тук има всякаква информация , а на първа страничка има отговор на много от въпросите ви!!! А ето го и линка: www.bg-mamma.com/index.php?topic=867319.0;topicrefid=4
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #939 -: Октомври 21, 2015, 18:33:43 pm »
Много благодаря и успех на всички ни!