0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #480 -: Януари 23, 2009, 10:35:15 am »
За всички,които обичат кексче. :D
Тази рецепта съм я раздала поне на 20 човека,които си изядоха пръстите.
5 яйца(най-добре домашни)
2 ч.ч. захар
2 ч.ч. брашно(пресято)
1 суп. л. домашна ракия
9 суп.л. олио
9 суп.л. хладка вода
2 ванилии
Разбиват се белтъците,захарта,ракията и ванилиите.
Отделно разбивате жълтъците и водата.
Събирате ги,разбивате,прибавяте олиото,пак разбивате и накрая брашното.Разбърква се хубаво и се пече в затоплена фурна.
Добър апетит!
Това чудно кексче без набухвател ли е?  :ask:
Да, без набухвател е. :) И аз се чудех от какво се надува толкова, най-вероятно ракията играе някаква роля.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #481 -: Януари 23, 2009, 10:43:33 am »
Момичета, ако някой не е пробвал пицата с макарони на Diva Roza, да пробва! Голяма вкусотия! На стр.17 е.http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=713.msg192758#msg192758
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #482 -: Януари 23, 2009, 12:56:35 pm »
Момичета понеже и аз обичам да готвя и смятам, че се справям добре най-после се реших да се включа в тази тема  и да предложа 2 мои рецепти.
Първата е Сърми лозов лист, които аз правя на пурички като хапки:
Продукти
За пълнежа-1 голяма глава кромид лук, нарязан на дребно, 1 морков, нарязан също на дребно, 1 чаена чаша ориз,пакетче 250гр. кайма, червен пипер, чер пипер, чубрица, магданоз, индийско орехче/много малко по желание/, нарязан на ситно магданоз, мазнина за пържене.
Ако някой му направи впечатление липсата на домати, аз не слагам такива защото разводняват и развалят вкуса според мен.
Пълнежа го правя в следната последователност-в нагорещеното олио последователно слагам нарязания лук и морков да се запържат, след това добавям каймата като я притискам с пресата за картофено пюре за да стане на трохи, запържвам я и добавям ориза да се запържи докато стане прозрачен, поръсва се с червен пипер и се долива вода не студена и в пропорция- чаша ориз 2 чаши и половина вода.Дотук работя на силен котлон, сега вече го намалявам-добавям сол на вкус, чубрицата, чер пипер, инд. орехче и нарязания магданоз.Като се надуе ориза и почти се изпари водата отстранявам от котлона и започвам да завивам сърмите.
Ако лозовия лист е пресен е нужно предварително да бъде попарен с вряла вода, ако е от буркан няма проблем,  завивам ги на пурички и нареждам в плътно в тенджерата. Поливам с олио, захлупвам с чиния и доливам с вода малко над чинията, варя на слаб огън.Да ви е сладко
Втората рецепта, която искам да ви предложа я знам от баба ми-много е лесна за изпълнение и е много проста
Риба по гръцки
Взема се бяла риба, мерлузата е много подходяща.Изчиства се и се нарязва на шайби.
В плитък съд се слага подсолена вода да заври и се пускат шайбите да се сварят.

Изваждат се с решетеста лъжица в плато и се пристъпва към приготвяне на заливката
Счукват се няколко скилидки чесън с малко сол, добавят се орехови ядки и те се счукват при чесъна, когато са счукани добре в хаванчето се долива от водата, в която е вряла рибата/става бяло с розов оттенък/ и се залива с това рибата.
При липса на орехи същата процедура се прави със средина от хляб /става бяло/
В нашето семейство много харесваме тази рецепта. Дано хареса и на Вас



« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 18:30:39 pm от Елфи »
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #483 -: Януари 23, 2009, 14:06:06 pm »
И да добавя, че забравих напълнете почти догоре хаванчето с водата дето е вряла рибата, че соса става даже по-вкусен от рибата и ако е много малко няма да стигне за заливане  :)
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #484 -: Януари 23, 2009, 15:19:25 pm »
Момичета, ако някой не е пробвал пицата с макарони на Diva Roza, да пробва! Голяма вкусотия! На стр.17 е.http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=713.msg192758#msg192758

Ааа, пицата с макарони на Дива Роза много отдавна сме я оценили :D

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #485 -: Февруари 13, 2009, 16:01:20 pm »
Момичета, споделете как разбивате хайвер, какво добавяте хляб или грис или нищо има ли бърза технология,че това бавно добавяне на олиото ме изнервя. :wink:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #486 -: Февруари 13, 2009, 16:21:45 pm »
Доколкото си спомням с грис се прави фалшив хайвер, а за истинския аз добавям постепенно лимонов сок и няма как и малко олио да не сложиш :)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #487 -: Февруари 13, 2009, 16:34:27 pm »
А, някой знае ли тази рецепта на "Фалшив хайвер" с грис? Много отдавна я търся но не съм намерила нищо. Преди години баба ми правеше такъв и беше много вкусен. Бих я питала сега, но проблема е, че тя е доста стара и вече нищо не помни.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #488 -: Февруари 13, 2009, 19:21:10 pm »
    Ето една рецепта за "фалшив" хайвер. Не зная дали ще ви хареса, правила съм я отдавна.

                   Вегетариански хайвер
   
       Продукти за две порции: 100 г грис, 400 мл вода, майонеза, черен пипер, лимонов сок или ситно настъргана кисела ябълка/по желание/ и магданоз или копър.
     
        Грисът се сипва в кипяща вода и се посолява. Оставя се да заври при непрекъснато бъркане. Получената гъста каша се сваля от котлона и се оставя да изстине. Прибавя се майонезата. Хайверът се подправя с черен пипер, магданоз и лимонов сок. Гарнира се по вкус.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #489 -: Февруари 13, 2009, 19:35:36 pm »
Благодаря, Шоколад :D, може би ще добавя само малко много ситно нарязан или настърган лук.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #490 -: Февруари 13, 2009, 21:00:08 pm »
Осиана  и аз мисля като тебе че без лук няма да е точно като хайвер-имах я някъде рецептата обаче нещо не се сещам къде съм я тикнала
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #491 -: Февруари 14, 2009, 14:57:37 pm »


Благодаря, Шоколад :D, може би ще добавя само малко много ситно нарязан или настърган лук.

   Осиана, права си. Знаех си, че пропускам нещо много важно!
   
   Честит Рожден Ден! /със закъснение/ Дано тази година бъде най-сбъднатата за теб и твоето семейство!   
 :bori_003: :bori_010:

   Момичета, предлагам ви една рецепта, която би била подходяща и за днешния празник. Зная я от моята свекърва, а тя е страхотен кулинар.


                Пълнен заек, шпикован със зеленчуци

     Продукти:1 питомен заек, 1 пакетче/125г/краве масло, 2 глави лук, сварените и нарязани дреболии, 1/2 чаена чаша булгур, 1 чаена чаша бяло вино, чесън, бахар, черен пипер, джоджен, магданоз, сол и по желание за пълнежа 1/2 ч.
чаша счукани ядки.
      Заекът се измива, подсушава се и се поръсва отвътре и отвън със сол и черен пипер. С остър нож се набожда от всички страни, колкото се може по-дълбоко. Във всяко "джобче" се слага парченце чесън, лист джоджен и бахар. В част от мазнината се задушават лукът, дреболиите и най-накрая измитият булгур. Слагат се подправките и се залива с 1 ч. чаша гореща вода. Плънката се задушава около 10 минути. Заекът се напълва, зашива се и се залива с малко вода и виното. Слага се останалото краве масло, покрива се с фолио и се пече в умерена фурна около 2 часа, като отвреме навреме се полива със соса от печенето и се внимава да не остане на сухо. Накрая се открива и се запича, докато се зачерви.
       Добър апетит!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #492 -: Февруари 25, 2009, 09:57:39 am »
А, някой знае ли тази рецепта на "Фалшив хайвер" с грис? Много отдавна я търся но не съм намерила нищо. Преди години баба ми правеше такъв и беше много вкусен. Бих я питала сега, но проблема е, че тя е доста стара и вече нищо не помни.
Оsiana ето ти моята рецепта за фалшив хайвер , става вкусен  :)

3 кафени чашки вода се слагат да заврат. След като заври водата се сваля от котлона и се прибавя 1 к.ч. грис , разбърква се добре , за да не станат топчета. Оставя се да се поохлади , след което се прибавят 2 жълтъка и 3 к.ч. олио. Олиото се сипва постепенно и се разбива с миксер /както като се прави майонеза/ . Добавя се сол , лимонов сок и малко настърган лук. Не бива да се прекалява с лука защото започва да нагарча.

Ако я пробваш сподели дали ти харесва :wink:
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 12:16:12 pm от Елфи »
*

    elena 32

Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #493 -: Февруари 25, 2009, 20:09:43 pm »
привет на вси4ки  :).в4ера слу4аино попаднах въб ъози форум,но съм възхитена :)ако ме приемете и аз ще се вклч4вам
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #494 -: Февруари 25, 2009, 20:29:28 pm »
привет на вси4ки  :).в4ера слу4аино попаднах въб ъози форум,но съм възхитена :)ако ме приемете и аз ще се вклч4вам

Цитат
Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи.


По принцип не се радваме на нови потребители... ако разбираш какво имам предвид. Иначе ако имаш репродуктивен проблем, не само че ще те приемем, ами и ще ти помогнем поне малко, за да бъде пътя ти към желаното дете малко по-лек :)




Момичета, благодаря за рецептите за хайвера. :D

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #495 -: Март 08, 2009, 17:21:10 pm »
Шоколадче сигурна съм ,че рецептата е страхотна ще я пробвам.А аз ще ви кажа една друга рецепта с пълнен заек.първо се приготвя плънката.Задушават се лук,кайма,ориз.Сипва се водичка докато ориза стане полуготов.прибавят се стафиди,кисели краставички,моркови и подправки.Овкусява се заека на вкус.Напълва се със плънката и се зашива.Слагат се парченца краве масло.Сипва се водичка и вино.Завива се хубаво със фолио или се слага в плик за печене и се пече около 2.5часа на 200-250градуса.Рецептата става сполучлива и със пиле.Да ви е сладко :eat:
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #496 -: Март 08, 2009, 17:38:17 pm »
Момичета,здравейте!
Ако можете да ми дадете съвет или идея за приготвяне на бискветена торта и по-специално за крема.От Билла купих такава торта на " Маркрит" с крем брюле и беше страхотна :D От тогава вкъщи само ме тормозят да им направя с такъв крем . Като чета рецептата за приготвянето му той се прави на "водна баня" и нещо не ми е много ясно как да го намажа в/у бисквитите.Моля,ако някоя от вас има идея да я сподели. :lol:
Ще ви кажа една рецепта на бисквитена торта.
2 пакетчета или три /според тавичката/обикновенни бисквити Житен дар
1 литър прясно мляко
3 пакетчета крем ванилия на доктор йоткер
шоколадови пръчици
филирани бадеми или орехи
Бисквитите се топят в горещо кафе и се редят в тавичка.Разбиват се кремчетата с млякото и на всяко пакетче крем по 3-4 лъжици захар.Ред бисквити ,ред крем.Поръсва се със шоколадови пръчици и филиран бадем.Слага се в хладилника да престой поне 12 часа. :eat:
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #497 -: Март 09, 2009, 21:56:24 pm »
Кремкарамелче кексчето е супер.Вчера го направих и на съпруга много му хареса  :eat:
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #498 -: Април 06, 2009, 17:06:39 pm »
Не съм допускала, че пържени картофки , могат да изглеждат така: :D


ето тук-начин на приготвяне:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=886.0
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #499 -: Април 06, 2009, 20:27:42 pm »
Ето и моята рецепта за бискивитена торта-понеже милото не яде никакви кремове :(
2 пакета бисквити Закуска обикновени и 1 пакет какао
1 сметана ванилия и 1 какао
прясно мляко
Топя бисквитите в прясно мляко и се редят, на всеки ред се маже със сметана и поръсвам с нарязани орехи и така всеки ред.Редувате цветовете на сметаната за да стане шарена.Последния ред обаче винаги покривам с кавяфа.Отгоре може да поръсете по избор-може и орехи може и шок.пръчици