0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #640 -: Декември 20, 2015, 16:39:27 pm »
Оо преди години съседа носи един чувал и ми вика " Дай да го изтеглим" гледам мърда, ама тегля, мисля 18кг, че беше пуяк :) :) :) та то малко прасенце може да надмине хихих
Но моят мъж сладка плънка няма да яде...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #641 -: Декември 20, 2015, 16:53:14 pm »
И моят ще е био, еко, щастлив пуяк. Мисля. :)
Аз пък много харесвам месо или риба с плодове - пробвала съм сливи, ябълки, стафиди, портокали, мандарини. И кестени, разбира се.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #642 -: Декември 20, 2015, 22:58:04 pm »
На тази рецепта за печена пуйка попаднах случайно, търсех нещо друго :)

http://nashiterecepti.com/recipes/pechena-pujka-s-proshuto-i-portokalova-glazura
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #644 -: Декември 29, 2015, 14:48:33 pm »
Пилешко с ориз по арабски
---------------------------------
1 пиле
2 коф.кисело мляко
чесън/поне глава/
арабски хляб
чаша ориз
сол, куркума, къри, кардамон/на вкус/

Отделно се сваряват пилето и ориза.Киселото мляко се разбърква с пасирания чесън и подправките.Месото се обезкостява, къса се на едри парчета.
В намазана тава се редят парченца препечен арабски хляб, сипва се малко бульон от варенето, сипва се киселото мляко, редят се ориз и парченца пилешко.Най-отгоре се слагат препечените бадеми/ в сух тиган се пекат за малко/.
Тавата  играе роля на плато.Всеки си гребе от нея и си слага в чиния.Желателно е при загребване да се сервира от всички пластове.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #645 -: Януари 26, 2016, 23:35:02 pm »
Баница

Любимата ми рецепта за баница от mini ТУК

Продукти:

1 пакет кори за баница
5 яйца
500 грама сирене
1 кофичка кисело мляко
1 к.ч олио /топена мас, маргарин, масло- според вкуса/
1 к.л сода за хляб

Разделяме корите за баница на три части, най-отдолу в тавата наливаме малко мазнина и нареждаме първата доза кори, като между всяка от тях капваме по малко мазнина. Натрошаваме половината сирене и равномерно го разстиламе по повърхността и продължаваме със следващата част от корите по същия начин. Така процедираме и с втората част от корите.

Завършваме с корите и разряваме на големи квадрати. Отгоре заливаме със смес от киселото мляко с разбита в него сода и яйцата.

Печем в умерено загрята фурна за около 20 минути на най-долното ниво на фурната.
« Последна редакция: Януари 27, 2016, 05:52:14 am от mishanta »

Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #646 -: Октомври 06, 2016, 10:42:32 am »
Пилешко с ориз по арабски
---------------------------------
1 пиле
2 коф.кисело мляко
чесън/поне глава/
арабски хляб
чаша ориз
сол, куркума, къри, кардамон/на вкус/

Отделно се сваряват пилето и ориза.Киселото мляко се разбърква с пасирания чесън и подправките.Месото се обезкостява, къса се на едри парчета.
В намазана тава се редят парченца препечен арабски хляб, сипва се малко бульон от варенето, сипва се киселото мляко, редят се ориз и парченца пилешко.Най-отгоре се слагат препечените бадеми/ в сух тиган се пекат за малко/.
Тавата  играе роля на плато.Всеки си гребе от нея и си слага в чиния.Желателно е при загребване да се сервира от всички пластове.