0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За цвета на спермата.
« -: Април 07, 2005, 09:13:17 am »
Ималиобяснение от какво се обуславяцвета на спермата?
Например каква е разликата между безцветната и бялата?
Може ли цвета да бъде показател за качеството и и за кое от качествата по - точно?
И също искам да ви запитам кои природни елементи, витамини, билки, храни и други влияят на подвижността на сперматозоидите и на тяхното качество?
Аз лично съм чувала за кисело мляко и банани, но дали е вярно?
Благодаря на всички съпричастни! :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
За цвета на спермата.
« Отговор #1 -: Април 07, 2005, 09:43:15 am »
за цвета не мога да ти кажа нищо, нямам информация.

най-добрият показател за качеството на спермата е извършването на анализ в специализирана лаборатория от специалист:)

относно подобряването на подвижността - да се спре пушенето и пиенето категорично, да не се носят тесни и впити дрехи, да не се ползва прекалено гореща вода за къпане, да не се правят прекомерни физически упражнения, да се пият антиоксиданти - витамин А, С, Е+селен+цинк. продават се готови такива комбинации в аптеките.
от храните - домати, грозде, сурови фъстъци, но не разчитай само на тях. за банани и кисело мляко сефте чувам :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

За цвета на спермата.
« Отговор #2 -: Април 07, 2005, 14:59:05 pm »
И аз съм забелязала, че някога е безцветна, прозрачна, а друг път е по-бяла :?
За цвета на спермата.
« Отговор #3 -: Април 17, 2005, 01:16:15 am »
Цитат на: novalexa
И аз съм забелязала, че някога е безцветна, прозрачна, а друг път е по-бяла :?

   И при нас е така , и ето какво ми каза докторът:
0.Зависи от възрастта му.
1.Зависи дали пие,пуши.
2.Дали работата му е свързана със стресови ситуации?
3.Да не му съобщаваш кога ти е денят на овулацията,защото това е един вид стрес за него и ка4еството на спермата се влошава.
4.За съзряването на 1 сперматозоид са необходими 100 ДЕНА!!!!!
5.Ако повтаряте или го правите 3-4 дена подред ,организма му не може да се възстанови напълно и затова видимо се променят цвета и гъстотата на спермата.(Това с възстановяването на организма ,много не го разбирам,но да се надяваме,4е Мели,ще ни даде малко повече информация).
6.Ако искате да имате дете,правете поне 4-5 дена въздържание преди деня на овулацията.
За цвета на спермата.
« Отговор #4 -: Април 17, 2005, 10:04:24 am »
Цитат на: iliyanas
Ако искате да имате дете,правете поне 4-5 дена въздържание преди деня на овулацията.

Не поне, а точно 3-5 дни, по-малкото не е добре, повечето - също  :)
*
За цвета на спермата.
« Отговор #5 -: Април 21, 2005, 10:39:21 am »
Какво се влошава ако въздържанието е повече от 5 дни?При нас проблема е намален брой подвижни и малък брой и лекаря каза че е по-добре ако въздържанието е повече от 5 дни.Нормално ли е според вас?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За цвета на спермата.
« Отговор #6 -: Април 21, 2005, 10:50:47 am »
По-добре за какво?
Да ти напишат на листчето по-добри резултати?
Нали целта на правенето на спермограма е да се види има ли проблеми ако има да се решава.
Иначе реф. стойности са дадени за 4-5 дни въздържание.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
За цвета на спермата.
« Отговор #7 -: Април 21, 2005, 15:04:34 pm »
Цитат на: gybka
Какво се влошава ако въздържанието е повече от 5 дни?При нас проблема е намален брой подвижни и малък брой и лекаря каза че е по-добре ако въздържанието е повече от 5 дни.Нормално ли е според вас?


точно обратното пък съм чувала от лекари и съм чела аз - при по-голямо въздържание СПАДА процентът на подвижност и броят на бързоподвижните!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

За цвета на спермата.
« Отговор #8 -: Април 21, 2005, 18:23:09 pm »
добре де като се правят две инсета в цикъл или да го кажем две вливания на сперматозоиди, очевидно е че въздържанието между двете не е 5 дни.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
За цвета на спермата.
« Отговор #9 -: Април 21, 2005, 18:34:53 pm »
Понякога за инсе и ин витро искат дори 2 еякулата и в един ден. Определено втората проба съдържа по-малко сперматозоиди от първата. При спермограмата въздържанието се спазва за да се получи  достоверен резултат.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За цвета на спермата.
« Отговор #10 -: Април 22, 2005, 15:22:05 pm »
Върху цвета на спермата влияят някои храни, витамини, наличието на кръв или гной, общи заболявания, а също и броят на сперматозоидите. В този смисъл времето на сексуално въздържание също.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    FreshBreeze

За цвета на спермата.
« Отговор #11 -: Април 22, 2005, 16:00:51 pm »
"Почивката разваля характера" ... хи хи, това много ми хареса, Мели!

В крайна сметка какъв трябва да е цветът в най-добрия случай?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За цвета на спермата.
« Отговор #12 -: Април 22, 2005, 16:09:15 pm »
Цитат на: FreshBreeze
"Почивката разваля характера" ... хи хи, това много ми хареса, Мели!

Да, бе, а Бери не го харесва! :lol:

Цитат на: FreshBreeze
В крайна сметка какъв трябва да е цветът в най-добрия случай?

Не е важно каква е на цвят, важното е как е на вкус. :oops:  :oops:  :oops:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За цвета на спермата.
« Отговор #13 -: Април 22, 2005, 17:45:30 pm »
О, Мелинда 8O :wink:  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
За цвета на спермата.
« Отговор #14 -: Април 22, 2005, 18:28:10 pm »
Мелинда изпаднала в палавост :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

За цвета на спермата.
« Отговор #15 -: Април 23, 2005, 17:54:09 pm »
Не е важно каква е на цвят, важното е как е на вкус. :oops:  :oops:  :oops:[/quote]
 A бе,Мели,да не би да искаш да кажеш,че трябва да използваме първата партида за устно тестване, а втората вече за заплождане?(по-скоро това си е игра за жени които не искат да забременяват-нали и без това във втората пратка има по-малко активни плувци?)      е КАТО стигне до кариеса на зъбчето ,ще разбере,        че е загубил играта ,но връщане назад няма                                                                                        
   :sperm:     >О<
                   '      '  
                    '    '
За цвета на спермата.
« Отговор #16 -: Април 23, 2005, 22:49:02 pm »
Цитат на: Ledena_luna
добре де като се правят две инсета в цикъл или да го кажем две вливания на сперматозоиди, очевидно е че въздържанието между двете не е 5 дни.

Луничке, твърди се, че при лека астенозооспермия е добре да се направи второ инсе няколко часа след първото. Така казвали германците.
Между другото, при моя съпруг резултатите след 4 дни въздържание бяха лоши, докато на следващия ден (при само един!!! ден въздържание) се подобриха значително. Но това беше през ноември, сега вече не е така :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
За цвета на спермата.
« Отговор #17 -: Април 24, 2005, 00:11:21 am »
Цитат на: iliyanas
Не е важно каква е на цвят, важното е как е на вкус. :oops:  :oops:  :oops:

 A бе,Мели,да не би да искаш да кажеш,че трябва да използваме първата партида за устно тестване, а втората вече за заплождане?(по-скоро това си е игра за жени които не искат да забременяват-нали и без това във втората пратка има по-малко активни плувци?)      е КАТО стигне до кариеса на зъбчето ,ще разбере,        че е загубил играта ,но връщане назад няма                                                                                        
   :sperm:     >О<
                   '      '  
                    '    '[/quote]

как най-лесно да забременее блондинка? като й се направи байпас от хранопровода към матката...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

За цвета на спермата.
« Отговор #18 -: Април 24, 2005, 01:46:13 am »
как най-лесно да забременее блондинка? като й се направи байпас от хранопровода към матката...  :lol:[/quote]
    Хехехе
 Аз това за знам го за медицинските кадри(лекарки и сестри)
 А ако го използваме за блондинки ,излиза ,едва ли не,4е те са най-плодовитите.И че вси4ките които не можем да забременеем сме брунетки и червенокоси????
А тогава защо всички тъмнокоси(туркини,арабки,индианки ,негърки и циганки) хващат от раз? :roll:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За цвета на спермата.
« Отговор #19 -: Април 24, 2005, 12:30:17 pm »
Цитат на: gybka
Какво се влошава ако въздържанието е повече от 5 дни?При нас проблема е намален брой подвижни и малък брой и лекаря каза че е по-добре ако въздържанието е повече от 5 дни.

Момичетата вече са ти казали, но и аз да повторя - при мъжки фактор се препоръчва не повече от 2 дни въздържание, защото след 48 - я час показатели спадат, понякога - рязко.

Цитат на: jam
Мелинда изпаднала в палавост Smile

Извинете за което. :oops:  Цветът трябва да е хомогенно - сиво - опалесцентен, а разберете го сега. Доста е субективно като преценка и освен в граничните състояние (когато примерно има кръв) не мисля, че има особено значение за науката.

Цитат на: iliyanas
Аз това за знам го за медицинските кадри(лекарки и сестри)

Алооооооооо, внимавай кво говориш, че пъдарят не спи! :lol:

Цитат на: iliyanas
А тогава защо всички тъмнокоси(туркини,арабки,индианки ,негърки и циганки) хващат от раз? Rolling Eyes

Май не е точно така, аз чета редовно азиатски специализирани издания и за тези групи отчитат също голям проблем с безплодието. Има и един друг момент - при затворени малцинствени групи, в които има по - сериозен промискуитет и близкородствени бракове, проблемът на отделния човек се маскира от общата "производителност" на популацията. За сметка на това пък имат проблеми в процесите на износване на бременността, раждането, по - висока детска смъртност и повече вродени заболявания.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу