0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Gabi32
« Отговор #20 -: Април 24, 2005, 12:57:56 pm »
"Момичетата вече са ти казали, но и аз да повторя - при мъжки фактор се препоръчва не повече от 2 дни въздържание, защото след 48 - я час показатели спадат, понякога - рязко. "

Защо след като показателите на спермата се влошават след 48 ч. въздържание, при правене на спермограма се изисква 5 дни?


Re: Gabi32
« Отговор #21 -: Април 24, 2005, 13:20:48 pm »
Цитат на: gabi32
Защо след като показателите на спермата се влошават след 48 ч. въздържание, при правене на спермограма се изисква 5 дни?


Когато е установен мъжкия фактор, тогава. Иначе за да се установи, се правят една-две спермограми със стандартния срок въздържание.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За цвета на спермата.
« Отговор #22 -: Април 24, 2005, 13:46:40 pm »
Габи, показателите спадат само при мъже, които имат проблеми, за другите срокът на въздъжание не се отразява така драстично на качеството.

А за спермограма се изисква въздържание между 3 и 5 дни, не точно 5, за такъв срок е изработена нормата. Сега аз лично мъже с леки отклонения ги викам на 2 дни въздържание, за да видя как стоят нещата, но това не е общоприета практика.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу