0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #40 -: Октомври 31, 2006, 23:27:14 pm »
Пие се при нисък хемоглобин. Аз лично бях със сравнително добър преди раждането, но ми падна много по време на раждането та пих 1 месец тотема след това.


Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #41 -: Ноември 01, 2006, 08:17:17 am »
Шест месеца е оптималната възраст, но някои бебета започват да се надигат и преди това!
Матей - 1.04.2006 г
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #42 -: Ноември 01, 2006, 08:40:43 am »
Наде,успех мила.Сигурна съм,че всичко ще е наред ! :D
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #43 -: Ноември 01, 2006, 09:07:50 am »
Тиана има още бременелки преди мен на опашката :D. Ако питате мен сега отивам де, вече нямам търпение, но ще стискаме поне до средата на декември.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #44 -: Ноември 01, 2006, 09:46:42 am »
аз също пиех Феро градумед по 3 на ден - без никакъв ефект. Хемоглобина ми не мръдна, не се качи вобще.Гледах да наблягам повече на плодове,зелени зеленчуци.

Перденце, успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #45 -: Ноември 01, 2006, 10:28:04 am »
Аз пих и още пия Ферофолгама и значително ми се подобри хемоглобина, според док не трябва да пада под 110. Запека си го имах и от преди , така че незнам дали се дължи на допълнителния прем на желязо или си е от бременността.
Желязо се пие Морки при нисък хемоглобин, особено ако ще се ражда секцио е задължително. По време на раждането се губи доста кръв и а ако си с нисък хемоглобин може да се наложи кръвопреливане, което за мен е неприемливо.
Айде момичета известно време няма да ме има из форума, на останалите бременелки кураж и успех, на мамите много здраве и да ги слушкат бебешоците им, а на чакащите две чертички нека те да се превърнат в две очички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #46 -: Ноември 01, 2006, 14:00:18 pm »
За тази седмица: днес-преглед при доктора, от петък започвам с клостилбегит, а в неделя - протест!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #47 -: Ноември 01, 2006, 14:52:06 pm »
Наде, успешно раждане и от мен! Стискам палци и чакаме новини :D

Момичета, много ми е нисък хемоглобина от 1 месец поне  е 96.Вчера на консултация док ми изписа Тардиферон по 1 до края на бременността.Аз ще раждам секцио и много се притесних, че мога да загубя кръв ( а и нали я разреждам с хепарин)... Каза ми да ям дроб  :x  .Знаете ли от какви други храни мога да го повиша?
А иначе бебката ни е добре, почти 1 кг е вече и е много дългокрака :lol: (бъдещия татко е 2 метра, а аз съм 1,76... :lol:) та на кого ли да се метне :)
Успешна седмичка на всички!
« Последна редакция: Ноември 02, 2006, 18:27:43 pm от piera »
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #48 -: Ноември 01, 2006, 16:39:35 pm »
много ми е нисък хемоглобина ... Каза ми да ям дроб  :x  .Знаете ли от какви други храни мога да го повиша?

Piera, не знам колко е вярно, но в интернет прочетох добри отзиви за суровите ядки, ябълките, червеното цвекло, стафидите. Някои наблягат на коприва и спанак.

Аз днеска пак замерих хемоглобина, но тоя път в комбинация със серумното желязо 99,1/22,3. Едното - ниско, другото в норма, да видим утре доктора как ще се произнесе, че то не остана (почвам 35 г.с.). Матерната не ми понесе хич и така си останах с единия магнезий.

Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #49 -: Ноември 01, 2006, 16:55:33 pm »
Ей, Пиера, вие сте като нас на височина!
За желязото - да, дроб, яйца,  итова което е изброила Боровинка!
Ние също чакаме резултат от кръвното изследване на Мати за хемоглобина! надявам се да е добро, за да го давам по бавно с месото!
Матей - 1.04.2006 г
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #50 -: Ноември 01, 2006, 17:31:22 pm »
От 1дна ве4е родила колежка знам 4е стафидите помагат и при запек (тя така лекуваше последния по време на бремеността си). Аз тази седмица нямам преглед, но нали днес е Вси светии не работим и отидохме да видим нашето мъни4ко кръщелни4е Тес. На 2 седмици е ве4е и днес я подържах цели 10 мин, в клиниката като се роди я държах 2 мин и не дишах от напрежение. Приятелката ми (майката) се зарадва 4е напредвам  :D .
 У4удих се 4е днес въпреки вятъра и студа, тя държеше да разходим беб4о за 20 мин, а в България някои майки не излизат 40 дена уж заради микробите и студа, май това са си бабини девитини  :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #51 -: Ноември 01, 2006, 19:01:07 pm »
Аз ядях много червено цвекло. В огромни количества. Можете да си го правите на салата. Сварява се, след това си правите салатки от него, царевица, и каквито други продукти се сетите. Аз от него и Тардиферона си качих хемоглобина. Иначе дроб не обичам, а в спанака е много малко желязото. Оказа се, че е мит това с многото желязо там.
Вярвам, ние бяхме на 8 дена когато излязохме за първи път. Лекарите тук казаха, че няма никакво значение на колко е бебето, стига да е добре облечено. Като се има предвид, че се родихме февруари, сещай се на какво време е излязъл за пръв път :lol: Изобщо няма проблем да се извежда. Така се създава по-добър имунитет.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #52 -: Ноември 02, 2006, 09:41:50 am »
майчета, някоя от вас купувала ли е ваксината Тетравак - представлява безклетъчна ДТК+убито полио в една спринцовка?

дали се внася в момента?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #53 -: Ноември 02, 2006, 09:53:45 am »
Пиера и аз наблегнах на ядките,цвеклото, и комбинирани фрешове.Също си правих салати, супи от спанак и коприва.Иначе както писах по горе лекарствата нищо не ми помогнаха.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #54 -: Ноември 03, 2006, 15:55:28 pm »
Jam,

ако ДТК означава дифтерия, тетанус, коклюш - ние сложихме преди 2 седмици за първи път Pentaxim. Същото е плюс хемофилус инфлуенца (някакви бактерии, които предизвиквали менингит и др.).
В сила е вече промяна в наредбата сппоред която са длъжни да поставят само не жива ваксина за полиомелит обаче гледам, че нашата педиатърка си действа още с капките с жива ваксина.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #55 -: Ноември 03, 2006, 16:39:36 pm »
На нас тук ни обясниха, че е абсолютно забранена живата ваксина. Явно България вече се стреми да влезе в европейските норми и някои от лекарите се съобразяват с новите изисквания, а другите не.
Лекарят тук ми обясни, че изобщо не слагат живо полио, тъй като е възможно да се пренесе и съответно ако ти не си ваксиниран може да се разболееш. Поради тази причина не ги слагат живи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #56 -: Ноември 03, 2006, 18:44:30 pm »
Gabi, точно това е. Тетравак (оказа се, че у нас се продава под името Тетраксим) е комбинирана ваксина срещу Дифтерия-Тетанус-безклетъчна Коклюш плюс Полиомиелит. Това, което вие сте сложили, е същото, плюс добавена ваксина срещу Хемофилус Инфлуенце Б (Хиб).
аз се страхувам малко да му хакна на Марти 5 ваксини накуп, затова обмислям поставянето на четворната, а ваксина срещу Хиб да му сложа отделно, след като направи 1 годинка - тогава се слагала само една инжекция.

на вас как ви понесе Пентаксима? имаше ли някакви реакции след инжекцията?

колкото до живата полио ваксина, от Нова година вече и у нас ще се слага убита (с инжекция). четох, че живата и убитата не могат да се съвместяват - тоест, с каквато е почната имунизацията, с такава се довършва. в тая връзка се питам, какво ще стане с бебетата, които в края на тази година са ваксинирани с жива ваксина по касата, като от следващата година касата няма да доставя жива, а убита?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #57 -: Ноември 03, 2006, 19:14:21 pm »
Хех, интересен въпрос :?
Джами, ние сложихме 6 валентна, така че мога да ти кажа при нас как е. Малкия вдигна съвсем леко температура и беше някак отпаднал, но други реакции не сме имали. Освен силния рев де. Ама то и при много, и при малко валентните си го има. Аз предпочетох да сложа всичките, за да не стане някой фал.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #58 -: Ноември 03, 2006, 19:20:07 pm »
Би било редно да се довърши, с каквото са започнали. Ние си бяхме със жива полио и ДТК, каквото слагат на всички в болницата, е нищо нямаше - нито температура (най-много 37,2)  и през трите приема.  Само малко намаляване на апетита забелязах, но не съм сигурна дали се дължи на ваксините. За АктХиб се триумя като джамата за няколко варианта - 5,7,9 и ре от 13-15 месец, 8, 10 и ре пак тогава или направо след навършена годинка. Ама ще изчакам да видя този път какво ще направи умната глава и аз по нея.
« Последна редакция: Ноември 03, 2006, 19:22:24 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #59 -: Ноември 03, 2006, 19:34:24 pm »
Дони, аз понеже карам по немския календар и общо взето тук много стриктно ги правят. Само от време на време ги проверявам да не би нещо да са ни пропуснали и се съветвам с една приятелка педиатърка в България. Тя каза, че е хубаво да си направя 6 валентна, защото все пак пътуваме, а си има огнища на зарази и всичко става. Иначе не съм правила само туберкулозната, защото тук е отречена изобщо и ми казаха, че ако поискам такова нещо, доктора могат да го арестуват :?: Колкото до апетита - от това е. Губят го като ги ваксинират за около два-три дена докато премине пика.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю