0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #60 -: Ноември 04, 2006, 00:54:02 am »
Гане, а ревът колко време продължи след имунизацията?
за Хиб една тукашна педи ми вика, че немало смисъл, била характерна за недоносени бебета с дихателни проблеми и деца от домове за сираци. д-р Бърди от бгмамата е категорично за тази ваксина. френското педи на сестра ми казва, че във Франция е незадължителна и я слагат само на арабите и африканците, понеже си пътуват за дома и пренасят.
един вид, мисля си, ако спазваме стриктна хигиена, мъничетата не би трябвало да са в опасност до 1 годинка, а после да я сложим. но още не съм решила, де.
 за Акт-Хиб казват, че не прави реакция особена, така че какво те притеснява да я сложите? я виж колко добре са понесли близнетата ДТК-то, хем си им сложила от живата ваксина, която е по-алергизираща и проблемна...
« Последна редакция: Януари 27, 2007, 12:40:21 pm от cygnus »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #61 -: Ноември 04, 2006, 12:05:37 pm »
Джами, само първия ден беше сериозен и ревеше сърцераздирателно. По принцип пика му беше 3 дена, през които се наблюдаваше намален апетит и рев. Но като цяло понеже той е много жив и не се задържа в мирно положение, бързичко го преодоля. А и аз превантивно давах панадол с витамин с, за да съм сигурна, че всичко ще е по-леко за него. Да ти кажа, аз предпочетох да не рискувам. Говорили сме си с една приятелка лекарка, че сега има сериозен бум и понеже тези ваксини, нашите специално дават по-малко странични ефекти, се говори, че и в ЕС можело да се ползват и че сега се почва наново реимунизации точно за такива заболявания. Като имаш предвид, че в България джипситата са навсякъде и несериозната политика на хигиена, аз предпочитам да няма риск. За да не си чукам главата после. Моят лекар тук се съгласи с мен, че щом се пътува, за нас е по-добре да се слага. А и нали знаеш, колкото лекари и школи, толкова мнения по въпроса.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #62 -: Ноември 04, 2006, 17:57:15 pm »
Jam, след ваксината малката беше малко по-кисела от обикновено, но и доста по-сънлива така че сравнително лесно мина денят. На следващия ден нямаше и следа от киселото и настроение. Не е вдигала температура и не съм давала Панадол, макар че го купих за всеки случай.

За комбинацията между жива и убита ваксина срещу полиомелит, лекарката, която водеше темата в у-щето на сп. 9 месеца, твърдеше, че няма проблем да се комбинират. Дори го препоръча за да имало и имунитет през устата, защото децата слагали всичко в устата си.
« Последна редакция: Ноември 04, 2006, 18:00:36 pm от gabi32 »


Здравейте,
Чета тук, че през първия месец трябва да водя бебето на ортопед да му се огледат ставите с ултразвук. От всичко видяно в Нета съдя, че най-добре е да я заведа малката Габи в Горна Баня, но съм пред голяма дилема при кого.Моя съседка много ми хвали проф. Борислав Владимиров там, но пък в Нета една хубава дума за него не намерих.За метка на това има още един д-р там , който много хвалят и който явно си разбира от работата -д-р Алексиев.
Някоя от Вас посещавала ли е някой от двамата?Какво е мнението Ви за тях?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2006, 10:58:47 am »
Имунизационни календари на някои европейски страни - http://www.ssi.dk/euvac/vaccination/austria.html

В България има много туберкулоза.  :( :( :(


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2006, 12:08:59 pm »
За комбинацията между жива и убита ваксина срещу полиомелит, лекарката, която водеше темата в у-щето на сп. 9 месеца, твърдеше, че няма проблем да се комбинират. Дори го препоръча за да имало и имунитет през устата, защото децата слагали всичко в устата си.

ох, не знам. д-р Бърди от бгмама категорично казва, че не се съчетават. френското педи на сестра ми каза, че при тях се слага само убита за целия курс на имунизация, а орално се дава допълнително, ако има епидемия в района - като допълнителна защита, защото убитата ваксина защитава от разболяване, но не защитава от навлизане на вируса в организма и по този начин ваксинираният с убита ваксина става преносител.

Силви, аз и за Алексиев съм чела негативни отзиви, наред с позитивните. бебешки ортопед има и в поликлиниката на Военна болница - д-р Драганов (ние ходихме при него), и в 25-та поликлиника.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: седмична тема 30.10.-05.11.2006г.
« Отговор #66 -: Ноември 05, 2006, 13:41:19 pm »
И според мойто педи не трябва да се комбинират.