0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #40 -: Октомври 25, 2006, 22:49:55 pm »
Наде, не ти трябвам шишета - нали ще кърмиш?! :P

Мда де, ще кърмя ама за всеки случай да съм подготвена. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #41 -: Октомври 25, 2006, 22:52:12 pm »
Абе ако е планово секцио, а не нормално раждане - може и да не кърми. Или да се мъчи като всички нас. Така че, по-добре да си е подготвена, че всичко се случва.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #42 -: Октомври 25, 2006, 23:24:47 pm »
Наде, не ти трябвам шишета - нали ще кърмиш?! :P

а ако нема кърма, с кво ще кърми? ;)
то като че ли е концерт по желание...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #43 -: Октомври 26, 2006, 00:42:49 am »

Момичета, благодаря на всички за съпричасността. Cygnus, не зная имената на лекарите в Бургас, но бях много ядосана, че диагнозата е поставена без каквито и да е изследвания. Е, вчера се оказа при феталната ехография, че не е вярна, но явно, че детето има някакъв проблем, защото днес го прегледа невролог от детска неврология към педиатрията и го оставиха в болница за изследвания. Той е на 4,5 м а още не следи добре, като го вдигнеш за двете ръчички от легнало положение главата му изостава, не хваща. Освен това лекарката с едно малко чукче го почукваше тук и там. Дано няма нищо сериозно и като поработи малко с рехабилитатор да се оправи. Той е малко пълничък, пък нали казват, че момчетата се развивали малко по-бавно.  :wink: (Да не ми се обидят мамите на момченцата). Аз с щерката имам голям проблем от няколко дни. Не иска да лежи и все иска да стане, напъва се на коремна преса. Естествено не може още, но се сърди и реве. Направо не мога да я изкарам на разходка с количката без рев пък не смея да я слагам полуседнала още. Струва ми се, че е твърде рано.


*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #44 -: Октомври 26, 2006, 00:49:56 am »
Каси, какви са тези 2 хормона за 200 лева, че ме заинтригува и къде ги правят и за какво се пускат? Супер е това, че всичко е в норма!
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #45 -: Октомври 26, 2006, 10:50:05 am »
Габи, дано да само от мързел, както се оказа при Матей! С упражнения са оправи след третия път! Дано са ви добри реахабилитаторите!
Джамка, кърма има, когато бебета суче! При секцио понякага е по-трудно, но е задължително!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #46 -: Октомври 26, 2006, 11:09:24 am »
Вени, изобщо не е така. За съжаление. Всяка една от нас има желание да го кърми, ама не винаги става това, което искаме. И аз исках да си го кърмя, ама не стана. Затова се цедих като луда 4 месеца само и само да яде кърма. Така че не е до желание :? Да не говорим, че в болниците в България не винаги ти помагат в такива ситуации, ами гледат да минат по допирателната
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #47 -: Октомври 26, 2006, 11:29:17 am »
Мерси за съветите за шишета :) Аз я знам мацката, че има нужда от хубаво шише, защото и подарили някакви калпави дето за нищо не стават. Но може и друго нещо да занесем на бебо.
Каси, пиши мила какви са тези хормони - чак пък 200лв?! Ако е за яйчников резерв - ЛХ и ФСХ, те са по 15-20лв. единият. Кога ще са готови резултатите?


*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #48 -: Октомври 26, 2006, 11:33:56 am »
Гане, напълно съм съгласна с теб. И аз имах огромното желание но явно нещата при нас не се синхронизираха по време единия и другия да сучат и от там нататък се провалих в желанието си всеки да полуачва еднакво количество. Вече 5-ти месец с помпата и не знам докога ще устискам, просто заради голямото ми желание да получават антитела и всичко полезно, което биха пропуснали ако не сучат. Макар, че повечето бебета около мен са на приятелки са на адаптирано мляко.
Наде, надявам се да успееш да кърмиш успешно и ако имаш нужда от съвети насреща съм с всичко, което съм прочела за кърменето, макар, че аз лично не успях да се справя, както желаех.
« Последна редакция: Октомври 26, 2006, 11:45:20 am от cygnus »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #49 -: Октомври 26, 2006, 11:46:14 am »
Сигнус, Бебе, толкова се ошашках, като чух 200 лева, че не запомних кои са тези два хормона, Д-р Балтанджиева, която идва за консултация при Стаменов взе да ми обяснява научно нещата, във същото време ми звънна доктора от Гогол 28, за да ми каже, че другите резултати са в норма и аз съвсем се обърках. Бебе, резултатите от имунолог. изследвания ще са готови в сряда 01.11. и пак на консултация при тази лекарка. Сигурно като отида пак ще ми вземат 30 лева за "консултация", която вчера се състоеше в психоанализ и разпит. Сигнус, моля те ако знаеш кои хормони се изследват, да ми кажеш кои са и с каква цел се правят предварително, на мен докторката ми обясни, че при 50% от случаите на стерилитет това било причината  8O, и че оттова зависи после как ще се захване яйцеклетката и т.н. ох, дано не пиша глупости. Бебе, аз вчера изследвах LH и FSH също и те минаха през Здравната каса, и са в норма. Платих само ТАТ и МАТ-общо 32 лева. Благодаря на всички за подкрепата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #50 -: Октомври 26, 2006, 12:09:21 pm »
Дони, аз до 5 месец се мъчех с помпата, ама я зарязах като стана малко по-силен и сам си суче. И понеже съм тъпа и упорита, че и да има антитела, та за тва още се кърмим по малко сутрин. Ама си личи че вече няма и грам желание да я върши тая работа. Като знам колко приятелки спряха - къде от началото, къде до 4 месец... не виждам да са им зле децата. Верно, че нашия не е боледувал и ден, ама всичко се случва.
Като съм си говорила с моето педи, тя казва че при секцио в БГ всичко е сбъркано. Много често не ти дават детето веднага, междувременно го захранват с АМ, а трябвало да се дава по малко чай или глюкоза докато ти дойде кърмата и си в състояние да кърмиш.
Така че колкото и да ни се иска на нас, зависими сме от обстоятелствата за съжаление :(
Наде, само споко и всичко ще е наред :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #51 -: Октомври 26, 2006, 12:21:49 pm »
Каси, тези два хормона, които стрували 200 лв. да не са всъщност НК клетките? Доколкото знам имунолозите, които работят с д-р Стаменов, правят пълния пакет НК клетки и той струвал 200 лв.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #52 -: Октомври 26, 2006, 12:25:54 pm »
Грейси, миличка, мисля че си права, Докторката ми спомена за някакви клетки, молекули, и нещо такова.....но като че ли каза сма два хормона. Ти какво мислиш за инхбина, той за какво се прави, защото тя каза, че нямало нужда да го правя.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #53 -: Октомври 26, 2006, 12:30:36 pm »
Каси, инхибина се прави, за да ти се провери статуса на яйчниковия резерв. В смисъл е показател за изчерпването му.

А защо няма смисъл - виж това не мога да разбера....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #54 -: Октомври 26, 2006, 14:06:12 pm »
Каси, инхибина се прави, за да ти се провери статуса на яйчниковия резерв. В смисъл е показател за изчерпването му.

А защо няма смисъл - виж това не мога да разбера....
Особено ако се планира инвитро. Мисля, че трябва да се знае състоянието на резерва.
Каси, чакаме да се похвалиш, че и при имунологичните всичко е в норма :balk_21:


*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #55 -: Октомври 26, 2006, 15:05:02 pm »
Момичета току що се връщам от профилактичен преглед на бебчо и честно да ви кажа, вече съм уплашена. Малкия няма място миличкия вътре, тежи 3.5 кг., а ударите на сърцето му са 170 при норма 130-140 8O Доктроката ми каза,че по вяска вероятност е от начина на лежане и спане, тъй като аз предимно на гръб лежа и спя. Когато спя на страни ужасно ме боли ниско долу, а и честно казано се страхувам да не направя нещо на бебчо. Моля ви да споделите по памет, колко са били вашите тонове в последните седмици от бременността.Утре ще ходя за запис на тоновете ,тъй като другата седмица ще ми е секциото. Много съм притеснена и от образуванията по шията, мишниците и областта около гърдите (подобно на изпакнали бенки), които ми се появиха от няколко месеца насам. За тях док каза, че е някакъв вирус и нещо си свързано с имунната система 8O :?.Този вирус се засилвал по време ан бременността, някой да е чувал за подобно нещо :(
Магнезия го спряхме на риск, заради ниският ми хемоглобин и нуждата на повечко желязо. Да не би това да е оказало някакво влияние на бебчо. Също така док. в Бургас ми спомена , че трябвало да лежа само на страни, защото когато се спяло или лежало по гръб се притискало някаква вена по гръбнака, а от там недостигала храна към бечо, предполагам и кислород. Иначе плацентата е нормална за периода, но незнайно защо аз съм много уплашена. Малко дълго стана, но се надявам на информация на преживяно от вас мили мои.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #56 -: Октомври 26, 2006, 15:08:34 pm »
Вижте и аз мислех така преди, защото не успях с Лора да кърмя, но сега виждам, че всичко е до стимулация от страна на бебето! Както казват - тук работи пазарния принцип - на търсенето и предлагането!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #57 -: Октомври 26, 2006, 15:11:26 pm »
Наде, тоновете трабва да са между 120-160 удъра, нашите бяха около 145 приблизително! Ако утре нещо се усъмнят най-много да ускорат раждането и секциото ти да стане по-соро! Сега не го мисли да не изнервяш допълнително бебо! Кога е насрочена операцията?
Матей - 1.04.2006 г
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #58 -: Октомври 26, 2006, 15:18:39 pm »
Наде и при мен се получиха такива бенки/или бемки?/ по шията и около гърдите.Не съм питала докторите, но мисля като мине още малко време, да отида на преглед, ако не намалеят.За спането наистина е по-добре да спиш настрани и май някъде четох на лявата страна било по-добре за бебо.Ама как можеш по гръб да спиш?Аз получавах страшно сърцебиене.При мен пулса варираше от 130-150 през цялата бременност.Отиди на запис на тоновете, така ще добият по-добра представа за състоянието на бебето.
И спокойно, малко остана. :bighug:
 :babyflips: :babyflips:
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #59 -: Октомври 26, 2006, 15:20:49 pm »
Секциото е за 03.11.2006 и ще бъд в Пловдив при д-р Даскалов.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!