0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #60 -: Октомври 26, 2006, 15:25:52 pm »
О, да вярно, значи една седмица още! Вие нямаше ли да пътувате за Пловдив вече?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #61 -: Октомври 26, 2006, 15:28:28 pm »
Наде, спи се на лявата страна, защото от дясно имаше някаква вена, която е свързана с бебето и ако спиш на тази страна спираш потока към него. Но пък можеш по 30на мин да спинкаш на тази страна и после да обърнеш. Аз нямам спомен как са били тоновете на малкия, обикновено доктора ги следи и той казва всичко наред ли е. Аз си пиех и магнезий, и желязо, че и калций до края на бременността. Не сме ги спирали.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #62 -: Октомври 26, 2006, 15:31:06 pm »
О, да вярно, значи една седмица още! Вие нямаше ли да пътувате за Пловдив вече?
Ми другият четвъртък живот и здраве ще пътуваме за Пловдив, в петък ще се родим.
Ема за тези бенки, док каза че след раждането щели да намалеят, но нямя да изчезнат. Само лазартерапия помага, след което се появяват бели петна на мястото им. Аз исках да разбера за причината им, но засега ще отложа ровенето за по нататък, сега четем за бебета...

Абе аз и настрани спя хора, просто на гръб си мислех че е по добре за бебчо.
« Последна редакция: Октомври 26, 2006, 15:32:57 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #63 -: Октомври 26, 2006, 18:55:08 pm »
Джамка, кърма има, когато бебета суче! При секцио понякага е по-трудно, но е задължително!

Вени, знам ги тия модерни теории на заклетите кърмачки, но и аз като Гането ще ти кажа, че това, за съжаление, не е задължително.
Марти нали просука, но кърма така и не придойде...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #64 -: Октомври 26, 2006, 21:07:28 pm »
Аз съм пила лактогонен чай, специален чай на Хип за кърмене, цедих се на определени часове, пих специална малцова бира, но това с лактацията изобщо не е вярно и навсякъде пише, че количеството мляко си зависи от жлезите. Ако имаш повечко, то и млякото ще е повечко, ако нямаш - и на челна стойка да стоиш, няма как да стане тая работа с кърмата.
Така че моите уважения към твоите теории, Вени, но кърмене при секцио почти няма. За огромно наше съжаление :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #65 -: Октомври 26, 2006, 21:42:57 pm »
Ами, Гане кажи това на две майки от парка, които и двете родиха секцио - едната поради седалищно прилежание, другата заради очите - които се чудат как да си намалят малко кърмата, едната като седи пред компа да пише и и тече по краката, а другата изхабява по н-наброй подплънки на ден, а нощем цеди, за да може да спи!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #66 -: Октомври 26, 2006, 21:47:21 pm »
Цитат
количеството мляко си зависи от жлезите
Мисля че го казах ясно. Всеки човек е различен.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #67 -: Октомври 26, 2006, 21:56:16 pm »
Гане, не се заяждам -   :hug2:
« Последна редакция: Октомври 26, 2006, 21:58:05 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #68 -: Октомври 26, 2006, 23:11:51 pm »
Вени, и аз не се.  :kiss: Просто хората са различни, а и човек трябва да е подготвен за всеки случай. Не като мен например, дето ми се наложи да си купувам спешно мляко и шишета след изписването веднага.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #69 -: Октомври 27, 2006, 10:10:06 am »
И какво мляко да си купя (за всеки случай) или от клиниката ще ми кажат. Незнам защо обаче аз много се притеснявам с това засукване. Дали ще просуче веднага, дали ще ми дойде кърмата и сега като ви чета, явно ще се трудим здравата. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #70 -: Октомври 27, 2006, 10:26:26 am »
И какво мляко да си купя (за всеки случай) или от клиниката ще ми кажат. Незнам защо обаче аз много се притеснявам с това засукване. Дали ще просуче веднага, дали ще ми дойде кърмата и сега като ви чета, явно ще се трудим здравата. :D
От клиниката ще ти кажат какво. Ние си взехме за из път една дозичка, защото пътя ни е 2 часа, а те ядяха на 2 и половина някъде. Кърмата ще ти дойде, важното е да имаш търпение и да си спокойна, ако случайно откаже да засуче в началото. Успех!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #71 -: Октомври 27, 2006, 10:31:31 am »
Наде, първо се изисква огромно търпение, после ти трябва удобна поза, за да не се измаряш. След това трябва да се научиш да си тъп и упорит :D Защото само така става. Кърмата ще дойде, само че малко по-късно. Ако не тръгне веднага, не се шашкай. Има правило, че до 3ти ден тръгва. За млякото ще ти кажат, ние понеже сме предразположени към алергии, предложиха ни хипоалергично. Ти пак си питай. Аз ползвах на Нестле, Нан. Само че не знам какво друго препоръчват в България.
Само спокойствие. Знам че е трудно да не се шашкаш, ама ще се справиш :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #72 -: Октомври 27, 2006, 11:38:39 am »
Моята кърма така и не дойде нито на 3 ден нито по нататък. Не съм безотговорна майка, положих всякакви усилия, но така и не се получи.Имах по 10 гр кърма и то с помпа и казаха от МД че няма смисъл, тъй като първите  дни даваха по 30 гр, а моите 10 не стигаха до никъде.Перденце мляко за из път ще ти дадат от там колкото е необходимо. Тъй като ние пътувахме доста, все пак сме на 330 км от София и ми дадаха мляко за 2 хранения. Така и не успях да я нахраня,Ели пропусна храненията, защото като заспа в София в колата и се събуди направо в Русе.Опитвах се да я събудя,но не успях и така си пристигнахме гладни  :?.Иначе за млякото, в болницата даваха Фризолак, но Ели направи алергия към него и го смениха с хипоалергично хидролизатно Фризопеп или Омнео.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #73 -: Октомври 27, 2006, 16:33:37 pm »
Тоновете на Слави два дена преди да родя бяха 144...и горе-долу толкова се движеха винаги :)
Относно кърменето...аз не съм секцио /нали го изпреварих с два часа :lol:/ но така и Слави не засука...и цедя като луда вече месец. Взе да ми става по-трудно да му правя дозите...увеличи на 130мл. на ядене и едва смогвам...направо незнам до кога ще го откараме така :? Желание за кърмене имам...но на Слави май повече му харесва с шишето :D Преди да мина на шише яде с лъжичка...за да не задоволява сукателния си рефлекс...ама нъцки - пак не засука. За това купих шишета та да си спестя по една хамалогия по-малко :)
Имам въпрос - относно ходенето на църква когато бебчо стане на 40 дена. Носи ли се нещо..какво се прави?
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #74 -: Октомври 27, 2006, 18:57:40 pm »
Надин, като родиш и видиш как ще потръгне, тогава ще мислиш за купуване на млека, но аз ти препоръчвам да започнете с хипоалергенно мляко - примерно НАН ХА.
Херче, в църквата нищо не се носи - просто отивате с бебето, купуваш свещичките и попът ще ви прочете молитва - първо в предверието, после вътре в църквата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #75 -: Октомври 27, 2006, 19:22:09 pm »
Днес записахме тонове на бебчо и вече съм по спокойна, всичко е в нормални стойности и няма данни за страдание на плода.
Що се отнася за кърменето, направо обезумявам  :o .Винаги съм си мислила, че това не е проблем и бебета винаги имат желание да сучат от гърда, а се оказва точно обратното :(. Стискам си палци да имаме късмет и засучем.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #76 -: Октомври 28, 2006, 10:11:43 am »
Наде, споко, важното е да не се притесняваш, не го мисли, не се шашкай, ако не стане веднага, слагай го на гърдата дори и да нява нищо и той да не иска да суче особено - това ще е напълно нормално!
Хера, а слагала ли си го на гърда скоро?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #77 -: Октомври 28, 2006, 18:55:29 pm »
Хера, а слагала ли си го на гърда скоро?
Слагам го всеки ден но резултата е същия  :? Мръщи се и върти главата...все едно недоволен...а пък като чока от шишето туй дето излиза от гърдата доволен...глезльо :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #78 -: Октомври 28, 2006, 19:17:49 pm »
 :lol:
Нищо, продължавай!
Матей - 1.04.2006 г