0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #20 -: Октомври 25, 2006, 10:41:39 am »
Момичета бременна съм 21 гс, днес си пуснах изследвания, хемоглобин 107, желязо 8,7 при норма над 10
какво ще кажете?
Къде могат да се прочетат някакви норми ил примерни стойности на лаб.изследвания при бременност?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #21 -: Октомври 25, 2006, 11:01:39 am »
Нисък е. До колкото знам не би трябвало да пада под 110. Най-добре говори с лекарката си да ти изпишат желязо. Случва се доста често. Не е страшно, просто трябва да ти добавят малко желязо. За примерните стойности не мога да помогна, не се сещам къде ги има. Но знам че на мен при подобни стойности ми изписаха да пия желязо. Възстановява се бързо.
Късмет и спокойна бременност до края :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #22 -: Октомври 25, 2006, 11:07:09 am »
Каси, чакаме да напишеш резултатите  и се надяваме да са хубави!
А иначе за направленията за хормоните аз се отказах още първия път като минаха няколко часа в чакане пред кабинети за 3 хормона. Накрая се ядосах и си ги платих :(
Руриана и моя се въртеше там някъде между 105 и 115, но ми изписаха препарат съдържащ желязо и така го поддържах до края. Кажи на гинеколога ти той ще прецени какво да прави!
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 11:43:20 am от cygnus »
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #23 -: Октомври 25, 2006, 12:14:26 pm »
Ruriana, нормата на хемоглобина е 120-160 за жени, но при бременни са приемливи и по-ниски стойност. Все пак ти си в ранна седмица и още е рано да ти е толкова нисък хемоглобина, така че ще пиеш желязо. Не се притеснявай доста бременни го пият. Какво точно ще каже лекарят ти. Аз пиех тотема, но има и други препарати.

Аз както знаете бях доста притеснена за племеника защото в Бургас без изследвания бяха казали на майка му, че вероятно има микроцефалия. Пред дете с такова заболяване няма особено бъдеще. Вчера ходихме с двете бебета на фонтанелна ехография и се оказа, че няма нищо такова. Ама да не отиде човек на лекар. На Юлия и видяха някакъв калцификат в мозъка и ни препоръчаха изследвания за цитомегаловирус и токсоплазмоза. Аз не съм особено притеснена защото при много напълно здрави деца се откривал подобен калцификат, но разбира се изследванията ще ги направим. А племеника направо искат да го вземат в болницата, защото изостава с двигателното развитие. Днес следобед пак са на прегледи да видим какво ще излезе.


*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #24 -: Октомври 25, 2006, 14:33:08 pm »
Габи дано е фалшива тревогата за племенника ти и всичко е ОК, стискам палци. Що се отнася за лекарите в Бургас, без коментар...  :( настръхвам като чуя за тях. Ще чакаме новини от резултатите на двете бебета.
Мами помогнете с малко повечко инфо за памперси, кърпички и т.н. за новородено, кои са най подходящи, антиалергични и т.н. Много четох, много мнения ми дават други мами, ама аз искам и вас да поразпитам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #25 -: Октомври 25, 2006, 14:51:44 pm »
Наде, аз си ползвам още от самото начало Памперс, на фирмата Памперс. Доволна съм от тях, до сега не съм имала проблеми и не се е изривал. Само на тях разчитам, иначе съм пробвала най-различни, но нещо не ми допаднаха. За кърпички - ползвам винаги антиалергични и почти без алкохол вътре.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #26 -: Октомври 25, 2006, 15:04:53 pm »
Габи, що ще го взимат в болница за такова нещо? И какво значи изоставал?
Наде, Памперс, а кърпички на Бейби фреш
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #27 -: Октомври 25, 2006, 15:19:06 pm »
Перденце, и аз само Памперс, кърпички също. Но аз кърпи съм ползвала само навън в краен случай, иначе у нас предпочитам да я измия на бързо под чешмата.Това бърсане постоянно с кърпи нещо не ми харесва.А шишета купи ли вече? Ако си, кажи какви?
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 15:21:05 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #28 -: Октомври 25, 2006, 16:17:23 pm »
А шишета купи ли вече? Ако си, кажи какви?
Момичета, да питам и аз за шишета. Харесах едно на Бертони -"6 етапа"- от биберона до чашата. За подарък на близка приятелка на бебчето. Хубави ли са?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #29 -: Октомври 25, 2006, 17:06:39 pm »
бебе, не съм сигурна, че шишета е удачен подарък. мамата сигурно вече си има шишета и тези ще й дойдат в повече. още повече, Бертони за шишета... не мисля....
повечето мами предпочитат Авент, Нук или Чико.
по-добре помисли за нещо друго, според мен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #30 -: Октомври 25, 2006, 17:07:43 pm »
Аз взех всичко на Avent, шишетата са ми засега две от по 125 мл., подарък към помпата за изцежздане. Други още не съм купувала, давайте идеи и за шишета  :lol:
Между другото взела съм два пакета кърпички на Nivea и Pampers, обаче като ги понюхам Nivea по ми се нрави. И на двата пакета пише без алкохол, но Pampers сякаш по на спирт ми миришат, ама това може да е от бременността :)
Взех и един пакет памперси на Libress и на Happy, уж били по мекички от Pampers или поне другите мами така казват :?
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 17:13:28 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #31 -: Октомври 25, 2006, 17:19:41 pm »
Габи, съжалявам за тези новини за племеника ти.
 :(
Дано всичко е наред при малката Юлия.
И как така изостава в двигателното развитие?
Аз също малко се притеснявам за Тони, защото не е така стегнат като брат си, главата му клюма, клюма като го държа на ръце.Но иначе по корем се проявава добре, върти главата, дига я, пуска я.Док каза, че няма според нея място за притеснение.
За кърпичките и аз ползвам Памперс, но само навън.У дома си ги мия бебетата.Също така не ги мажа с нищо след баня, освен понякога малко цинкова паста, и досега не сме имали никавки проблеми с кожата.
Аз лично не харесвам Авент, макар да имам и такива.Много им е голяма бибата и моите се давят се нея.Поне тук са така.На Нук ми харесват повече.
Ние вече почнахме да си смучем палците и се чудя дали зъби ще никнат,какво ли :lol:
А днес им пуснах за първи път една музикална изграчка и много и се радваха.Но Боби заспа пръв както винаги :)
Това е от нас.
Поздрави и Целувки на всички

Бъдете здрави и весели
 :babyflips: :babyflips:

 :grouphug2:
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 17:25:45 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #32 -: Октомври 25, 2006, 18:01:50 pm »
Бебе и аз не ги знам тези на Бертони какви са. Аз за Ели бях взела на д-р Браун. Много бях доволна от тях. Вече не ги ползвам, защото е голяма, но съм ги запазила, някак ми свиди да ги хвърля.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #33 -: Октомври 25, 2006, 18:27:54 pm »
Аз пък искам да пробвам нещо :))


Bobby
Anthony

Ето значи как ставало със снимките
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 19:40:12 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #34 -: Октомври 25, 2006, 18:44:08 pm »
Емче, те големи дундьовци, братята... :)
не им никнат зъби, пръсти смучат всички бебоци. твоите даже късно са си открили крайниците - чувам, че някои бебета още на броени дни налапват каквото могат. Мартолини понякога успява да наръга и двата юмрука в устата, физиономията е неописуема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #35 -: Октомври 25, 2006, 20:03:15 pm »
Ей, Еми много са хубави юнаците, пу, пу :) И колко са пораснали :)
Наде, тия на Авент от 125 милитра стигат до 4 месечна възраст, после ти трябват от големите (вземи си пак на Авент, но с биберони от 2 или 3 дупки, ама по-добре изчакай като дойде време да се разбере как смуче бебо и с колко дупки биберон му стига. Освен това ако си суче добре и имаш достатъчно кърма, шишета почти няма да ти трябват много - освен за вода.
За памперси от самото начало Памперс, кърпички също на памперс. Памперс си вземи първи номер от New Baby серията. Наде, кърпичките памперс ми миришат на ако вече мен ако питаш, обаче пък съм много доволна от тях - мекички са и почистват :) :) :)
Габи, не се притеснявайте, всичко ще е наред с бебчетата, направете си всички изследвания и пиши какво става. Кой лекар ви каза това в Бургас и на база на какво? Надявам се да е фалшива тревога.
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #36 -: Октомври 25, 2006, 20:07:42 pm »
 Момичета имам си две чертички тази сутрин !!!!

 Много се радвам , но все още не мога да се успокоя.Кога мога да отида на лекар - хем да не е късно недай си боже ако има проблем , хем да не е толко рано та да не се вижда нищо ?

 Много красиви мигове на всички и Ви благодаря за съветите , които ми давате и подкрепата.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #37 -: Октомври 25, 2006, 20:54:08 pm »
Една седмица след закъснението.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #38 -: Октомври 25, 2006, 21:21:03 pm »
Здравейте отново. Тази вечер си взех резултатите и с радост видях, че всички са в норма, и репродуктивните и тези за щитовидната жлеза. Днес следобед имах консултация с имунолог при док. Стаменов, взеха ми кръв и 200лв. за изследване на 2 хормона  8O  8O  8O, което почти ме извади от равновесие. Такова чудо не бях чувала. Идната сряда ще са готови и тези резултати. Много моля, някой от вас ако е изследвал тези два хормона, да ми пише повече за тях и защо се правят, и наистина ли струват 200лв.? Попитах за инхибин, но доктор Балтанджиева каза, че нямало смисъл да го изследвам  8O Благодаря ви за отговорите, благодаря ти Сигнус, Фанта, значи ендокриноложката е Д-р Илиева, но аз така и не се видях с нея, получих направлението от сестрата, и никъде не съм писала, че е готина, това имах предвид за генеколога Д-р Кукуряшкова.
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 21:22:42 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #39 -: Октомври 25, 2006, 21:36:36 pm »
Наде, не ти трябвам шишета - нали ще кърмиш?! :P
Матей - 1.04.2006 г