0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« -: Октомври 24, 2006, 08:38:12 am »
ей, девойки, аз ли трябваше да започна седмичната тема чак във вторник? ;)
явно хубавото време ви е изгонило навън по разходки. аз лично се радвам като дете на възможността поне още една седмица да повисим спокойно навън. вярно, че нищо не мога да свърша, докато сме на разходката, но поне принцът спи кротко в количката.
какво им прави външният въздух на тия бебета, та отнасят плувката така бързо като ги изведем?!
другата ми голяма загадка е сешоарът - май не ви разправях за него. от една седмица ползвам активно този страховит уред, за който бях чела в мамата, ама не вярвах. значи - пускането на сешоара моментално прекратява всякакъв рев, плач, хленч, мрънч, ръмжене, пънене и другите разновидности. просто млъква и се опулва! ако е в леглото - вдига веднага ръчичките нагоре и се успокоява за заспиване. ако не е искал да яде - моментално налапва биберона.
откакто го открих това, сешоарът е постоянно включен до креватчето :)
много ми е чудно с какво точно им действа така... един татко разправяше, че пробвал да запише звука на работещ сешоар и да му го пуска през компютъра, но малкият не се хванал на измамата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2006, 08:50:35 am »
Тогава да ти кажа още една тайна: прахосмукачката :lol: :lol: :lol: И тя имала същият ефект върху бебчетата.
А пък аз спах снощи от 22:00 до 04:00 8O 8O 8O и като му дадох да хапне спах чак до 07:00. Обаче, винаги има едно обаче: след 3 уморителни седмици с будене на всеки час, изгонихме таткото в гостната спалня, и снощи си спинкахме заеддно. И друг път съм го  правила, имаше същият поразителен ефект: Александър спа цяла нощ. Ще опитам пак довечера. Баси, не бях спаля повече от 2 часа заедно от месец. А и всичко това е защото ни никне зъбче. :o
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2006, 09:43:56 am »
Брех, какви неща може да научи човек! Предполагам, че силния шум ги привлича! Матей съм го успокоявала / главно в количката на път за вкъщи/ като му пускам някоя мелодия на телефона си! Веднага млъква!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2006, 10:12:15 am »
Абе момичета вие не можете ли да пеете? Кой ще им развива музикалния слух и култура на тези деца ако не мама?  :x
Навремето като е нямало прахосмукачки и сешоари? ;)
« Последна редакция: Октомври 24, 2006, 10:17:47 am от cygnus »
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2006, 10:15:34 am »
А, пеем, пеем! Много му харсва и започва да се смее - явно е музикален!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2006, 11:36:39 am »
аз пък установих, че знам само малко от Зайченцето бяло и В джобчето ми дрънкат семки и бонбонки :? :? :? :? И си пеем само, когато сменяме памперс. Иначе, ако сме навън е изключено да се разпея :( :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2006, 11:46:30 am »
Абе момичета вие не можете ли да пеете? Кой ще им развива музикалния слух и култура на тези деца ако не мама?  :x
Навремето като е нямало прахосмукачки и сешоари? ;)

душа, ти ако ще му развиваш музикалния слух и култура със Steve Vai, по-добре пускай прахосмукачката :P

това майтап. пеем, пускаме детски песнички, радио, музикална играчка, активната ни гимнастика също свири и пее. не съм забелязала още да се кефи на музика.
но домакинските уреди имат някакъв друг, неземен ефект върху бебешките мозъчета, нямащ нищо общо с културата.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2006, 13:18:48 pm »
Абе момичета вие не можете ли да пеете? Кой ще им развива музикалния слух и култура на тези деца ако не мама?  :x
Навремето като е нямало прахосмукачки и сешоари? ;)

А относно музикалният слух и култура, още от коремчето ми си слуша класическа музика. Сега, всеки ден, сутрин, слушаме Моцарт или Вивалди.
Много обича да танцувам с него на любовни песни. Целият замира и като свърши песента веднага показва че иска още.
А на бързите песни му правя лека гимнастика и тогава си умира да се смее.
Иначе си има пеещи играчки, а смятам да започна с детски песнички като се порасне още малко.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2006, 13:57:01 pm »
Джами, явно това със сешоара е класика тук в Германия. Още в началото като се роди и идваше акушерката в къщи ни показа 8то чудо на света :lol: Даже имаме такива специални сеанси с него.





Сега си харесва прахосмукачката, но от чисто техническа гледна точка - гони я и и настъпва кабелите. Опитва се да бърка в нея и да я ремонтира :D
Колкото до музиката - ние сме малко сбъркани в музикалните си предпочитания - от вътреутробно беше почнал с чилаут :D и тем подобни. Сега пак си пада по нещо подобно, а брат ми ни прати съвсем скоро една музика от реклама и той страшно много я харесва. Клати се, подскача... изобщо танци удря. А миналия ден слуша и гледа опера по телевизията, че и пя с тях :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2006, 15:02:25 pm »
при нас спасението Ели да е по кротка са единствено рекламите.Още като бебе се захласваше по тях и сега продължава.Има ли реклами нищо друго не може да й превлече вниманието. Ако има канал само с реклами, Ели ще е най послушното дете.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2006, 16:01:59 pm »
Ганке,
много ти е хубав Александърчо. Пу пу :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2006, 16:06:56 pm »
Хехе, той и твоя не отстъпва по хубост :lol: Абе бебетата на "Зачатие" са най-хубавите :balk_602:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #12 -: Октомври 24, 2006, 17:42:08 pm »
Момичета да ви питам нещо за гърдите след ражадне. Мазали ли сте ги с нещо и ако е да с какво, за да мога да си го купя предварително.
Иначе при нас кипи усилена подготовка за раждането на Мечо Бечо. В главата ми се въртят какви ли не филми, които са ви до болка познати :D. Обвзема ме паника от всичко, но това предполагам е нормално състояние за преди раждане.
От кога действат сешоара и прахосмукачката.
Весела седмица на всички. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #13 -: Октомври 24, 2006, 17:57:29 pm »
И ние открихме наскоро сешоара- коляф кеф настава  :D
Наде, аз си купих Лансинох  - това е пречистне ланолин, който може да се използва без отмиване при кърмене, за разлика от другия разпространен вариант- Гармастан. Най-доброто обаче е , след кърмене да си позамажеш зърната с кърма и да постоиш по монокини  :P за известно време, та да засъхне малко кърмата.
Аз първите няколко дни си показвах наляво - надясно секси бюста и зърната ми се адаптираха почти безболезнено.
Стискам палци всичко да е окей при вас   :bighug:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #14 -: Октомври 24, 2006, 18:03:26 pm »
Здравейте и от мен. Хубава седмица на всички. Да ви се оплача, момичета и ако мога да помогна с тази информация на такива като мен невежи. След като отидох да дам кръв за хормоните за щитовидната жлеза и пролактин, любезен доктор на "Гогол" 28 /за което благодаря на Миники/, ми обясни, че здравната каса поема три от хормоните, без ТАТ и МАТ и няма смисъл да си ги плащам. Затова обаче е необходимо направление от ендокринолог за хормоните TSH и FT4 и от гинеколог за пролактина. Естествено пак видях написани на документите ми думите БЕЗПЛОДИЕ и ЖЕНСКИ СТЕРИЛИТЕТ, но вече съм се примирила. След 1 час чакане при готината гинеколожка в 25-а поликлиника, успях да взема за пролактина, а след 3 часово чакане пред кабинета на ендокринолога с точно 22-ама пенсионери се отказах. Добре, че на помощ се притече сестрата на личния ми лекар, та благополучно утре рано сутрин се надявам да имам направление за останалите два хормона. И така утре сутрин ще ме боцкат за ендокр. хормони, а покрай тях реших да изследвам и репродуктивните хормони, да видим как са и те. Следобед в 16.00 часа съм на консултация с имунолог при Д-р Стаменов. Дали знаете, дали и там ще ми вземат кръв? Това е от мен засега. Благодаря ви за подкрепата, която е много ценна за мен. Успех на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #15 -: Октомври 24, 2006, 18:27:14 pm »
Аз ги мажех с PureLan 100 на Medela. Много съм доволна от него и не съм имала никакви проблеми с гърдите. Иначе и аз не забърсвах кърмата и я оставях да си засъхне. Винаги има вероятност да се получи обаче някоя рагада.
Сешоара ние го вкарахме в употреба още на следващия ден от излизането от болницата. А и също така много помага когато се опитваш да почистиш сополи или да изрежеш нокти. Безотказен е :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #16 -: Октомври 24, 2006, 22:03:58 pm »
За мазането на гърдите - можеш да ползваш специалния крем за зърна на "Авент" (с ланолин, алое вера, кокосово олио) - също не е необходимо да се отмива преди кърменето. Купувала съм го за 22.50  за 30 ml. В листовката пише "Прилагайте два пъти дневно по време на бременността, за да подготвите кожата на зърната за кърмене. След раждането се използва между кърменията или по необходимост, за да облекчи зърната от възпаление и напукване и да възстанови еластичността на кожата." Аз го ползвах само при нужда и съм доволна.
за сешоара - не съм го ползвала. При нас безотказно действаше (и до днес действа) пеенето на детски песнички.
*
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #17 -: Октомври 24, 2006, 23:56:04 pm »


 Касси,ако док.прецени че трябва да првиш омунологични ,ще трябва да даваш и там кръв.И ако можеш да си го спестиш и с 1 даване да ти направят всички изследвания,ще е по-добре за теб.А ако ще правиш и половите защо не искаш от ендокринолога и за тях ,защото ако иска може да ти даде и за тях,аз съм вземала от ендокринолог -полови.Имат право на 1 пациент да адват по 6хормона,но само ако имат желание и останал лимит.
   Надявам се след 7 месеца да мога и аз да се включа в темата с какво се третират зърната при кърмене. :D и да съм на вашта вълна.
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #18 -: Октомври 25, 2006, 08:46:04 am »
Крема на Авент е страхотен - той ме оправи!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 23.10 - 29.10.2006
« Отговор #19 -: Октомври 25, 2006, 10:22:49 am »
Лоана, аз успях да взема талон и за репродуктивните хормони, които се правят на 3-и ден от цикъла LH, FSH и естрадиол, и днес всъщност дадох кръв за тях, за щитовидната жлеза, плюс пролактин, и пълна кръвна картина. Или общо 8 хормона. Платих само 32 лева за ТАТ и МАТ. Дано резултатите да станат до днес следобед, преди консултацията с имунолог. Може би днес ще ме боцкат втори път при имунолога, но нищо...аз съм свикнала след марсилската треска това лято, тогава колко системки и изследвания ми правиха. Сега прочетох във форума, че за яйчниковия резерв се изследват LH, FSH и инхибин на 3-ия ден от МЦ, аз може би трябваше да пусна и за инхибин. Дали е така или се заблуждавам. Хайде, после ще пиша за резултатите. Успех на всички.
« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 10:29:51 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!