0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цветна снимка и инсеминация?
« -: Октомври 14, 2006, 11:30:03 am »
Здравейте момичета на брат ми приятелката от скоро ходи на лекар специалист по стерлитет. До момента са открили мъжки фактор(явно ни е тръгнало на нашето семейство по лекари да ходим). Дотук нищо странно, но лекарката предложила направо към инсе да минават. Не е правена цветна снимка на девойката. Казала лекарката, че ако не стане от 1-2 инсеминаций да минават към ин-витро. От скромния си опит със стерлитета знам, че е редно да се направи снимка. Ако се окаже и тя с проблем инсетата ще са били излишни. Казах и да настоява за снимка, ама тя се притеснява да го каже на док. Да не излезе, че тя я учи как да лекува.
Дайте съвет момичета, че снахичката е доста стресирана. От една страна аз й говоря за снимка от друга страна док не ще и да чуе.
Предварително благодаря на всички и ви пожелавам успех:)

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2006, 11:33:36 am »
Ами да смени лекарката, бе. Как така инсеминация без тест за проходимост на тръбите? Ами ако са запушени?
*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2006, 11:41:15 am »
Благодаря ти Lali за светкавичния отговор. И аз си мисля, че нещата въврвят към смяна на док. От Закрила са й препоръчали Тина Киркова, дали има и други лекари, които работят със Закрила?
Благодаря ви пак момичета:)

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2006, 12:01:26 pm »
Трябва да пита Закрила.
*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2006, 12:03:56 pm »
Мерси много:)

Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2006, 13:21:47 pm »
Закрила изрично пише на сайта си, че не заплаща лечение на стерилитет. Щом изпращат в Тина Киркова, вероятно първичия преглед поемат само. Освен това, Закрила праща за спермограма в Бодимед, без пари излиза, но не може да се разчита на нея.
Моят мъж също е осигурен в Закрила и бих те посъветвала едно: не разчитайте на Закрила, задвижете нещата на читаво място, за съжаление се налага да си плащаме всичко сами :(


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2006, 13:53:40 pm »
Е да де,ама цветната снимка не е безобидна,а ако инсеминацията е на естествен цикъл нищо не рискуват.За проходимост не е ли по-добре хидротубация?Защо да го облъчват момичето-това си е риск(както за нея,така и за половите и клетки)!
« Последна редакция: Октомври 14, 2006, 14:04:00 pm от le »
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2006, 13:56:44 pm »
Ле, права си че нищо не рискуват, ако са на естествен цикъл. Но си е разход!!! 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2006, 14:57:36 pm »
А загубата на време кой ще компенсира?

Не може да се прави инсе без да е проверена проходимостта на тръбите!

Инсето с обработка ли ще е, вътрематочно ли, въобще има куп важни неща, които снахичката трябва да разбере.

Коя е лекарката?
*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2006, 19:21:29 pm »
В момента пие лекарства за стимулация, инсето ще е с обработка. Пила е лекарствата 5 дни и в понеделник ще ходи при док. Лекарката е Николова. Дано при тръбите всичко да е наред, ама като не е проверено няма как да се знае.
А колко пари излиза едно инсе?
Благодаря ви много момичета съветите ви са безценни.
Пожелавам успех на всички:)

*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #10 -: Октомври 15, 2006, 02:43:59 am »
Не е правилно инсе без проверка на трабите!
Загубено време просто !
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #11 -: Октомври 15, 2006, 08:36:20 am »
ИНСЕ се прави само след като се провери проходимиста на тръбите!!!!!Да смени лекарката!!!
*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #12 -: Октомври 15, 2006, 08:37:41 am »
Не е правилно инсе без проверка на трабите!
Загубено време просто !
Не се знае дали е загубено време-така или иначе вече е започнато (този цикъл е вече късно за други изследвания)-да се настрои позитивно,защото може и да се получи от първи път,което и го желая!
Цената е 100-200-300лв...зависи къде го прави.А защо са и назначили стимулация,щом има спонтанно ову?
*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #13 -: Октомври 15, 2006, 10:16:30 am »
Може би я стимулират за по сигурно. Дано да успее от първия път, но не стане ли ще трябва да смени док. Тя е казала 1-2 инсета и инвитро. Дали не бърза към ин-витро, защото снахичката е на 31 години. Но според мен това не е причина да не се направят всички изследвания. Пък е те правят опити от 8-9 месеца. Преди една година на снаха ми й е правена операция за отстраняване на миомни възли. Дали има връзка с неуспешните опити? Незнам ама тя е много объркана, опитвам се да й дам кураж. Все пак аз от 3 години ходя по лекари. Ако се стигне до смяна на лекари, кажете моля ви към кой да я насоча?
Благодаря ви за подкрепата и разбирането. Успех на всички:) Силно ви
 :bighug:

*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2006, 11:38:39 am »
Най-добре е да се насочикъм клиника по стерилитет(зависи от кой град сте) и наистина е добре да смени лекаря си,но това го мислете,ако не излезе нищо от инсето.Сега не е момента да я навиваш,защото,ако няма доверие в лекарката и е настроена,че нищо няма да стане,наистина ...не е добре.Трябва да е спокойна(знам,че е трудно,и аз миналата седмица бях на нокти,но изобщо не е страшно).А понеделник кой ден от цикъла и е?
*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2006, 11:59:47 am »
Незнам кой ден от цикъла е в понеделник. Тя живее в София, а аз във Варна. Аз в момента не я навивам да сменя док, опитвам се да я успокоя. Тя е доста притеснена и не смее да пита нищо док, пък аз съм минала по пътя на притеснението. Вярвах сляпо на лекарите. Не питах и изпълнявах всичко. Казвах си, че си знаят работата. И последствията хич не са добри. Радвам се, че накрая открих док на който да вярвам. Пък знае ли човек може да стане и от първия път. Искренно им го пожелавам. Едно(моето) ин-витро ни стига. Не стига, че аз се влача по лекари от години, сега и брат ми. Хич не е справедливо.  Добре, че е този форум да се зареждам с оптимизъм. Иначе отдавна да съм се сринала!
 :goodluck:    на всички

*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2006, 13:08:17 pm »
Муци,съжалявам,мила,че си се изтормозила толкова време :(.Дано имаш по-скоро късмет и лошото да остане зад гърба!Но ти не трябва да се тормозиш и заради брат ти.Знам,че не е честно,ама съдбата си е решила да постави семейството ви на изпитание и ще трябва да се справите.Наистина често пъти е несправедлива,ама никой не ни пита. yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 stork-boy yahoo_17 yahoo_17 stork-boy yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2006, 15:14:45 pm »
Благодаря ти много, прегръщам те и ти пожелавам много късмет :bighug: :goodluck:

*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2006, 18:56:14 pm »
Момичета инсето на снахата е в сряда. Стискам им палци да успеят от първия път. Днес са били при док с брат ми и са задали въпрос за цветната снимка. Тъй като снаха ми е оперирана от миомни възли, док не видяла в епикризата да пише нещо за проблем при тръбите. Нещо се обърках има ли връзка? Тази лекарка работела по метода на изключването, видяла мъжки фактор и прави 1-2 инсета. Ако не станело тогава щели да му мислят  8O
Вие какво мислите? Засега ми остава да им  :crossfingers:

*
Re: Цветна снимка и инсеминация?
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2006, 09:15:02 am »
На тоя етап и ние само можем да се присъединим с  :crossfingers: